Pečené buchty. Poraďte mi recept

dadulik75
16. jan 2008

ahojte vsetky raz som tu asi nasla receptik na pečené buchty aj som si ho opisala a teraz ho neviem najst ale to neva,lebo viem ze tu sa dobry receptik vzdy najde................................................................ mozete mi teda nejaky dobry poradit ,lebo moje deti vykupia pekaren a stale sa stazuju ze im nechcem upiect

kili
18. jan 2008

mne strašne chutí cesto kysnuté vo vode, tak môžeš skúsiť.

pol. múka, tuk, mlieko, cukor, kvasnice a soľ, vymiešať cesto a dať kvasíť do teplej vody vykvasiť na 15-20min. Potom sa vyberie, zas vymiesi v múke aby nelepilo. ďalej už podľa typu buchiet, ja mám rada osie hniezda kakaové

dadulik75
autor
19. jan 2008

dakujem hned na druhy tyzden vyskusam

ma_se
21. mar 2009

ja robievam kysnute buchty,klasika plnene lekvarom a namacam ich do cokolady...podla toho,aka komu chuti/biela,horka,mliecna.../

tvar robievam ako je francuzsky rohlik...alebo croisant...

junovka
21. mar 2009

ja robievam cesto: CESTO OD CRYSMILE NA COKOLVEK SLADKE (osie hniezda,zavin,kysnuty kolac): 250ml mlieka, 100ml oleja, 1 vajce, stava z polovice citrona, 0,5 ČL soli, 0,5 kg polohrubej muky, 2 PL cukru, 0,5 kocky drozdia .
A mozem potvrdit z vlasnej skusenosti, ze je fakt super 😎

vinka
22. mar 2009

Junovka vyzerá to dobre.A ako sa pečú na vymastenom plechu?A kolko stupnov? 😉

matica2
22. mar 2009
3558
25. mar 2009

matica to vyzera super, asi sa naucim piect. 😀

junovka
25. mar 2009

vinka, ja pecem na vymastenom plechu, najprv davam naplno ruru a peciem asi 12 minut, potom stlmim na 220 C a peciem asi cca 10-15 minut. 😉

caira
25. mar 2009

holky ja buchty nikdy nedelala..to ty ingredience jen vsechny smicham dohromady nebo je na to specialni postup?

😅 chtela bych to zkusit..ale jsem na peceni fakt strevo 😅

junovka
25. mar 2009

caira, pokial mas doma domacu pekaren, tak to len vsetko zmiesas dokopy,ale pokial nie, tak musis urobit najprv kvasok, potom kd kvasok podkysne, tak urobit cele cesto-vymiesit 😝 ....to je ten dovod u mna preco som chcela domacu pekaren 😖 😀 😀

3558
25. mar 2009

tak ja z kys. cesta viem iba langose a pizzu a moja ,,domaca pekaren,, co mi miesa cesto je moj muz. 😀 😀 😀 😀 😀 len mu to podam, a on vie co s tym ma robit. 😀 😀 😀 😀 😀

natasha3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz