Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Pečieme pre bábätká

arozaja
29. nov 2014

Ahojte kočky 🙂 už sa tešíte na Vianoce? ... ja osobne veľmi pretože to budú 1. Vianoce nášho 11 mesačného drobčeka. Ako iste viete, s Vianocami je spojené pečenie a výbuch v kuchyni....
Chcem vás poprosiť či by ste nemali v talóne nejaké dobrotky, ktoré by mohol drobec jesť. Na Silvestra má rok tak myslím, že pomaličky môže všetko...
Za každú radu velmi dakujem 🙂
Krásne svietočné pečenie :P

evittam
29. nov 2014

@arozaja Ahoj, mám tiež 11.mesačnú dcérku a vôbec neriešim nejaké špeciálne pečenie. Už ani nevarím zvlášť pre ňu, len menej solím a korením, inak papá už skoro všetko ako my, tak vôbec netreba ani zvlášť piecť, veď toho zase nezie na kilá. 😉 🙂

ervenka
29. nov 2014

@arozaja Nas drobec prve Vianoce rok+3m- linecke suche kolaciky, dobre sa drobcovi dali chytit, velmi sa z nich ani nemrvilo. 😉 Tie su hitom stale. Vselijake plnene, kremove a take- nas sam nechcel. Ani cokoladove.. Z jedla- kapustnicu ochutnal- 1 lyzicka a koniec. Salat nechcel, ale mali sme aj pecene zemiaky, ryby drobec ma rad- takze tam problem nebol. Tiez slanne tycinky upecene doma z listkoveho cesta- velky uspech. Skor by som odporucala take jednoduchsie varenie, pecenie. Moja mama uvarila aj slepaciu polievku, strudlu, srnci chrbat, medvedie labky, suhajdy, grilaz a potom bola sklamana- drobec vobec nic z toho nejedol. a mm zo vsetkeho si dal, ale len 1x, on nie je svk, nie je zvyknuty na niektore kombinacie. 😀

arozaja
autor
29. nov 2014

@evittam supis ja som tiez tak myslela ze uz moze vsetko tak medovnicky a linecke urobim urcite tak ci tak... iez asi nic speeeci 🙂 dakujeeeem

sonah
29. nov 2014

@arozaja no u nas je to koplikovanješie,maly ma 15 mesiacov a musim piecť iba bez vaječne kolače,nakolko je alergicky na vajíčko a ešte aj na zemiaky,takže k rybe bude mať dusenu zeleninu ....

siska53
29. nov 2014

@arozaja no..moji vtedy mali 9m.,takze prve Vianoce mali bez akycholvek kolacikov(jedine cez moje mlieko).
O rok uz boli starsi,takze tam zopar kuskov dostali ako vynimku.
Ale podla mna by mohol linecke pecivo (ja robievam zo spaldovej muky napr.-pol na pol s bielou a cukor davam trstinovy a zlepit domacim alebo inym bio lekvarom alebo aj bez. Ked uz teda...
Ak robievate aj daco z piskotoveho cesta,tak da sa pouzit tiez na to ina muka,napr.som robila psenovych "brumikov" z cisto psenovej muky. Cize take piskoty porobit. Cukor,ak si ochotna obetovat viac penazi,nahrad xylitolom,ten nekazi zubky.

Osobne by som nejake kolacikovanie v tom veku este specialne neriesila,ked,tak jedine tak,ako som pisala. Vlastne tak peciem doteraz. Vsade o nieco menej cukru a ked,tak na 90%trstinovy ,obcas xylitol a vynimocne kladiku biely,aj muky sa snazim.pol na pol pouzivat ine.

Alebo neries,sprav take,ake robievate (ak teda nie je na nieco alergicky-orechy) a daj kulincek ochutnat,ale len ak bude pytat,nie proaktivne.. To je moj nazor.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli