Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Počítali ste niekedy náklady na pečenie na Vianoce?

lumimi
11. nov 2012

Pretože neviem či sa oplatí piect alebo kupit nejaké dobroty.

linuska1
11. nov 2012

podla mna domace su domace..🙂 chutou na nezaplatenie..🙂

jaja28
11. nov 2012

Nikdy som to nepocitala, ale pochybujem, ze sa oplati kupovat, je to predrazene a keby aj nebolo tak domaca kvalita sa obchodnou kvantitou neda nahradit, proste kolaciky od mamicky su kolaciky od mamicky 😀 😀

aduskatt
11. nov 2012

presne........ked pecies doma, alebo kupis pecene od znamych, nie z velkovyroby, tak aspon mas istotu, ze je to kvalita 🙂

simca06022011
11. nov 2012

No od znamych to nemusi byt kvalita vzdy.. ale my uz roky kupujeme za krabicu kolacikov roznych od jednej babky... je tam vela druhov. Doma pecieme, ale uz nie tolko druhov... iba zo 2 druhy co mame vsetci radi a urcite sa zjedia... my sme skor na chlebicky :P A doma sa piect na vianoce aspon jeden kolacik musi.. uz len kvoli tej voni 🙂)))
Ratat som to nikdy neratala, ale podla mna sa oplati kupit.. hlavne ked ide naozaj o vela druhov peciva a zakuskov...ved to doma vyjde na pekne peniazky, nie len suroviny, ale aj energie a to neratam ten cas a stres okolo toho (ked mamicka nahodou nie je doma, ak je cas.. preco nie - este moze aj zarobit a popredavat 🙂 )

nanika
11. nov 2012

Kvalita nieco stoji, neda sa porovnat, ked do domaceho zakusku a kolacov dam maslo, alebo priemyselne spracovany iny - lacnejsi tuk, ktory na beton v tom kupenom kolaci bude.
Ale poratat to, neviem, treba si uz v tomto obdobi spisat, co sa bude piect, trocha planovat do predu, zacinaju akcie na orechy, rozne ingrediencie, ktore pockaju v spajzi do vianoc 🙂 Ale ja aj ked peciem viac druhov, tak myslim, ze sme sa vzdy zmestili do tych cca 50 (neviem, nikdy som to neratala) eur, ale kolacov bolo tak 7-10 druhov. Ono vacsina tych kolacov vianocnych je aj tak sucheho charakteru a zaklad je muka, cukor a maslo a to zasa nie je az taka palka, drahe su akurat tak orechy a cokolada...

ankiki
11. nov 2012

Minulý týždeň som piekla 4 druhy zákuskov (s maslom, nie margarínom), rôzne druhy a nakúpila na ne aj ozdôbky a pod. a vyšlo ma to dohromady do 50€. Takže si myslím, že nielen chuťou a kvalitou, ale aj finančne sa Ti to oplatí. V cukrárni mama minule kúpila pár zákuskov a podotýkam, že hlavne z tých lacnejších a zaplatila 20€, skoro ma vystrelo. Ja som napiekla na celé plechy. Odporúčam domáce pečenie 🙂

traktor
11. nov 2012

napisem tak..je rozdiel, ak ste doma dvaja dospelaci a dieta , ktore si len tu a tam zobne suchy kolacik..vtedy ak chces viacej druhov, tak sa ti oplati kupit napr. od nikoho overeneho , kto doma pecie atd / nemyslim cukreren..ale fakt domace kolace..to sa s cukrarnou neda porovnat ani chutovo a ani cenovo/....nas je doma vela, kazdy si rad zamlsa..takze mne sa neoplati kupovat, peciem vela a na plechy..keby mam kupit, tak sa nedoplatim..

zuzub
11. nov 2012

tak ja tento rok doma nepečiem, nakoľko podľa mňa sa to veľmi nevyplatí všetko kupovať, kopec času to zaberie a ešte keď chce mať človek viac druhov...... veľká krabica koláčov všetky možné druhy ma bude stáť 15€ a sú to v podstate domáce lebo ich pečie jedna teta doma.ale čo určite budem piecť tak medovníky, tie musia byť 😉

kvetinka211
11. nov 2012

@lumimi dufam ze toto nikdy nebudem musiet pocitat .. je to uplne o inom nez o cene ... a kebyze je naozaj zle, tak napeciem menej, nech je aspon na stedry den, namiesto masla margarin, prinajhorsom cukor namiesto medu, ale inak medovnicky musia byt :D ale medovniky a zazvorniky myslim este nikoho nezruinovali a ostatne ani nemusi byt. Minuly rok to bol poriadny adrenalin piect po prvy raz s babatkom, ale tento rok pecieme urcite znovu a dufam ze uz budem mat aj pomocnika na vykrajovanie :D

zigzag
11. nov 2012

presne tak v kupenych kupis len humusy, nasi par x kupili kupene linecke, asi aj polske a nikto to ani nechcel, sama umelina, radsej menej, jeden druh a vies ze je to bez ecok, a este aj s laskou pecene, 🙂 ja som piekla medulienky dneska, je ich kopec, a stali asi 4e vsetky, budu na stromcek ako ozdoba, a nieco sa uz zjedlo, mnam 😉 a viem, ze niake emulgatory, a stabilizatory v tom nemam.... a maly bude moct otrhavat zo stromceka 🙂 tesim sa normalne 😵

a2303
11. nov 2012

Aj keby to malo byť drahšie, aj tak napečiem.. je to domáce a nie plné samých E-čok a umeliny...
Ja sladkosti nekupujem (max čo malá dostane), to radšej pečiem aj každý druhý deň 😉

adeli79
12. nov 2012

my pecieme doma. s maminou sa vzdy dohodneme, kto co napecie a potom si povymiename 🙂 nejde o cenu,ale o atmosferu. chlapci sa ma uz teraz pytaju, kedy budeme piect medovnicky.

stanislavao
12. nov 2012

upecene doma je vzdy lepsie, ako kupene. ved kupene, to je sama umelina. to akoze kde ste mysleli, ze kupit? v obchode? a to myslite, ze by vam nahradilo doma upecene "cukroví"? to snad nie.

matozazzo
12. nov 2012

Ja som tiez vzdy uprednostnovala pecene pred kupovanymi... ale cestovali sme 12 hodin z Rakuska domov, prisli 23.12. vecer, piekla som do noci + 24.12. dopoludnia, sviatky sa mihnutim oka pominuli a 26.12.sme sa vracali domov... Blazinec pre par dni, aj tak je clovek z toho potom prejedeny.. Potom som povedala dost a kupila som par zakuskov. ved sviatky nie su len o jedeni! Jedine, co peciem s dcerkou je vanilkove pecivo, ktore spolu vykrajujeme 🙂 A ten cas, co usetrim, je na nezaplatenie aj teraz, ked sme uz na SR a mam vlastnu domacnost... 🙂

zuzana76
12. nov 2012

nepocitala som to, ale ja peciem aj s detmi a len druhy, ktore viem, ze zjeme a deti pri tom asistuju, takze mame aj o zabavu postarane, uz sme si 2x upiekli medovniky, ze akoze na vianoce, ale uz su zjedene. A suhlasim s tm,ze ide aj o tu atmosferu, jeden rok, ked som bola tehotna a piekla som 2 torty na vianoce, tak jedna mi spadla na zem a znicila sa a druha mi zhorela 😀 , tak muz narychlo kupil jednu tortu taku z mraznicky a ta sa nam zase tak roztopila,ze sme tie vianoce nemali z kolacov nic 😀

brumka
12. nov 2012

urcite doma upecene je na nezaplatenie, ci to je drahsie alebo lacnejsie ako z obchodu neviem aj keby to bolo drahsie ale je to moje domace a niet take ked vies co si tam das ze nesetris na surovinach a mat potom nadherneprevonany byt a radost z deti 🙂 ked pridwe navstevy pochvalit sa ze sama som upiekla 🙂

bets
12. nov 2012

peciem a naklady nepocitam a neporovnavam s predavanymi kolacikmi. zasadne nepouzivam rastlinne tuky typu hera, cera, rama a pod. ale normalne maslo. takze ja si nedavam piect ani rodine, kamaratkam, lebo tieto rastlinne tuky su tak zdomacnene.
vyuzivam vsak pomocnu ruku svokry, napr. medovniky upecieme spolu a rozdelime si, ale suroviny do nich zabezpecujem ja.

dolly_xd
12. nov 2012

ahojte my si kolaciky objednavame no nie vklasickej cukrarni ale u jedneho pana ktory ma svoju pekaren, kolaciky su uzasne na chut aj na oko ziadne velke kusy take akuratne...vselijake druhy..objednavame asi 120ks mix+10veternikov a este jeden druhcca 15ks ktory neviem ako sa vola a niesu klasicky davane do toho mixu...objednavame tam na kazdu prilezitost pretoze kolace su stale cerstve ziadne margarinove alebo zoschnute korpusy..cenovo a ani casovo by sa mi urcite nevyplatilo piect doma... ak by sme boli stale s mamou doma urcite by sme piekli doma...no aj tak by sa nam tak nevydarili 😉

bubutko
13. nov 2012

ja budem urcite piect domace, orechy, mak mam domace takze este usetrim. bez tej pravej vonavej atmosfery pred vianocami by to pre mna neboli vianoce.

lussy23
13. nov 2012

najlepšie je pečené doma. keď už kúpiť tak od nejakej dobrej cukrárky

Tu začni písať odpoveď...

Odošli