Pomazánky na raňajky

shewinka
15. jan 2023

Zienky, recepty na nejake pomazanky co doma robite?
Uz neviem co vymyslat k ranajkam.
Tak verim, ze sa inšpirujem.

1mina
15. jan 2023

Pripnem sa. Od kedy chodi dcera do skolky, pyta tie ich vyborne pomazanky a neviem spravit take dobre ako tam 😂

nafka0483
15. jan 2023

@shewinka A aku by si chcela? Robim makrelovu, tuniakovu, vajickovu, sunkovu, syrovu, cesnakovu, "lahodkovu", budapestiansku, medovu, dzemovu, mrkvovu, cicerovu, lecovu, paradajkovu...

kacero007
15. jan 2023

Páči nejaké recepty;)

shewinka
autor
15. jan 2023

@nafka0483 makrelovu a mrkvovu poprosim 🙂

mery333
15. jan 2023

@nafka0483 Ahoj, poprosim recept na vsetky. 😉😊Dakujem velmi pekne. ♥️

nafka0483
15. jan 2023

@shewinka Zmaknute maslo (nie margariny, prave maslo) vyslaham a pridam makrelu z konzervy. Trosku okorenim, pridam trochu horcice a citronovu stavu a vyniesam dohladka. Robila som aj z udenej makrely, ta je ake slansia tak pre deti neviem ci ok.

Mrkvova - mrkvu nastruham na jemno a na troske masla opeciem a dusim do makka. Smotanovu natierku (Nika alebo Fresh ma svoju znacky...) vyniesam s trochou kyslej smotany alebo bieleho jogurtu, pridam mrkvu a niekedy podla chuti aj nastruhane natvrdo uvarene vajicko. Trosku osolim, okorenim. A na vrch zerucha.

@mery333
Tuniakova - maslo, tuniak z konzervy, vajicka na tvrdo, cervena cibula najemno, sol, korenie, horcica, citronova stava

Vajickova - maslo, vajicka, horcica, sol, korenie

Sunkova - maslo, sunka, taveny syr, horcica, sol, korenie

Syrova - maslo, struhany syr (viac druhov) alebo niva, maslo

Cesnakova - tatarska omacka, struhany syr, cesnak

Lahodkova - maslo, vajicka, sunka, syr, horcica, pazitka

Budapestianska - tvaroh, maslo, cervena mleta paprika, cibula

Dzemova, medova - vyslahane maslo s dzemom/medom

Lecova - maslo a rozmixovane leco

Paradajkova - tiez len maslo vyslahane s paradajkou (akebo v konzerve lupane paradajky a trosku cukru ak su kysle)

Cicerova - uvareny cicer, maslo, biely jogurt, trosku horcice, citronova stava, sol, korenie

luccija
15. jan 2023

@shewinka práve sme ranajkovali bryndzovu🙂namiesto cibule dávam pazitku

nafka0483
15. jan 2023

@luccija Mnam bryndzovu som zabudla 🙂)

rurutiax
15. jan 2023

Nevidím tu 3, ktoré robievam tak ich sem dám. 🙂
Avokádová- avokádo, 2 vajíčka, nakrájaná cibuľa, soľ a korenie
Bryndzová- jedna bryndza, maslo, nakrajáná cibuľa, soľ, mletá rasca a mletá paprika
Oškvarková- pomleté oškvarky s cibuľou a cesnakom, horčica, kečup, soľ

mamusa123456789
15. jan 2023

Avokadova... 1 avokádo, 1 lucinda a cesnak podľa chuti, môžeš pridať aj par kvapiek citróna aby ti nestmavla
Mrkvová... 2male alebo 1 veľká mrkva, 1 smotanova nátierka, 2 vajicka
Rybacia... 1 konzerva sardiniek, 1 bambino v cievku, 1 vajíčko 1 mladá cibuľka aj vňaťou, 1-2 čajové lyžičky masla, (nie rámy a podobných 💩), 1 čajová lyžička horčice (ak nechceš nemusíš, ja ju dosť často zabudnem dat)
Vajickova... 1 smotanova nátierka, 1 bambino v cievku, 2-3 vajicka(túto používam hlavne na jednohubky)
Cviklova... Presne tak isto ako Mrkvová, len miesto mrkvy dám uvarenú cviklu v supke
Bryndzova... Bryndzy, polovičné množstvo masla, 1 mladá cibuľka a čajová lyžička sladkej červenej mletej papriky
Cuketova... Na jemno nastuhana 1 mala cuketa, z ktorej vytlačíš stavu, osmahnes na troške olivového oleja do zmaknutia, pridás 1 bambino v cievku 1 strúčik cesnaku
Spenatova... Hrsť čerstvých spenatovych lístkov, 1 kocka bryndze a môžeš pridať 1 mladú cibuľku, je to chutné s nou aj bez nej a supnes mixéra a rozmixujes do hladka
A keď natries tu avokadova na pečivo, odporúčam nejaké celozrnné, dodá jej to šmrnc, tak ulož na to ešte šunku a Redkvicky

naily
15. jan 2023

Ďakujem aj ja veľmi pekne. 🙏🏼🙂♥️

kvojtanikova
15. jan 2023

My casto robime spenatovu - podusit balicek listoveho spenatu na masle so strucikom cesnaku, osolit, okorenit, po vychladnuti rozmixovat s cca 3 lyzicami smotanovej natierky alebo Luciny a 2 lyzicami masla. A este sunkovu - kupim taky ten koniec sunky v celku (zvyknu to napr. vo Freshi mavat obcas v zlave az 90%, lebo uz im to stroj nenakraja, dakedy si to normalne vypytam ze chcem kupit, ci nemaju, vyjde to na smiesnu sumu v centoch), doma to nastruham na jemno, rozmiesam s maslom, troskou horcice, sol, korenie, obcas pridam aj trojuholnik taveneho syra, ale nemusi byt. Da sa to robit aj z takej tej hydinovej salamy ci co, ale mne sa viac osvedcilo kupit ten koniec sunky normalnej kvalitnej, napr. prazskej/zipser, je to ovela chutnejsie.

mooonika1975
15. jan 2023

@kvojtanikova tu sú take obľúbené, čo robíme v škôlke. Moja top je karfiolova

https://www.mimibazar.sk/recept/56071/natierky-...

zbruna
15. jan 2023

Zeleninova - podusit 1 mrkvu, 1 petrzlen, kusok zeleru a trochu hrachu do makka, potom vymixovat, pridat k 2 uvarenym vajciam (nadrobno roztlacenym), trocha masla, lyzicka horcice, sol a 1/2 nastruhanej surovej cibule. Decka sa idu zadrhnut 😅

kristallka
15. jan 2023

Mne keď ostane uvarené mäso z polievky (najmä hovädzie alebo bravčové), urobim to ako pomazánku. Nadrobno nakrájané mäso, zmäknuté maslo, horčica, pokrájaná cibuľa, soľ, korenie rozmixujeme ponorným mixérom. A hotovo. Alebo zbožňujeme nepravy tatarák na hrianky - pár v šupke uvarených zemiakov- postrúhame na jemnom strúhadle, potom soľ, korenie, trochu cibule, cesnak, kečup a olivový olej.

luxus10
15. jan 2023

👍

jana_eyre_2
15. jan 2023

U nás doma je veľmi obľúbená cibulova pomazanka, najmä nie je cítiť že je cibulova a v chladničke vydrží pár dní, takže ju robievam rada..
https://mnamky-recepty.webnoviny.sk/recipe/cibu...

Ostatné robievam zväčša čerstvé avokádova, cesnaková, sardinkova, tuniakova.. ale na raňajky by to u nás nikto nezjedol, mávame to zväčša na olovrant..

kacusik69
15. jan 2023

falosna treska - tvaroh, cibula, nastruhana mrkva, nakrajane kysle uhorky, nastruhane vajce, tatarska omacka

z nepraveho lososa - nepravy losos, struhane vajicka, maslo, cibula

ja_bb
15. jan 2023

@shewinka U nas mame radi guacamole akoby, avokádo,salotka,paradajka,trochu citrón.stavy,cesnak,soľ a na vrch vajíčko na tvrdo ,pripadne

A ja mam rada cvikla,cottage a na vrch pažítka,je to krásne farebne

ema22270
15. jan 2023

@1mina ani ja som sa nikdy netrafila- v skolke su vraj vzdy lepsie😆

shewinka
autor
15. jan 2023

dievčata ďakujem za napady. Niektore robievam aj ja, niektore skusim 🙂

shewinka
autor
15. jan 2023

@ja_bb prosim Ta ta cvikla je uvarena ?

sisaka
15. jan 2023

Myslím, že tu chyba tuniakova - tuniak z konzervy, majoneza, cibuľa - na drobno, stonkovy zeler - na drobno, horčica, citrón - všetko podľa chuti.

1mina
15. jan 2023

@ema22270 keby len pomazanky, ale vsetko, teraz je doma chora a ked sa jej pytam preco doma nepapa polievocku ked v skolke ju vzdy zje, tak proste nespravim taku dobru 😂 ale tak som rada ze jej tam chuti a pekne sa naje