Poraďte dobŕe recepty na Veľkú noc

zdenkaamarosko
4. apr 2007

Ahojte baby, blíži sa Veľká noc. Podeľte sa so svojimi receptíkmi na slané i sladké, tradičné i netradičné ... koláče, zákusky, jednohubky, jedlá... 😝 😀 🙂

elise
18. mar 2008

aké pohostenie chystáte ? prosím poradte mi čo dať šibačom aj veľkým aj mylým na zahryznutie a aký obed sem sa s inšpiráciami🙂

elise
19. mar 2008

tak nikto nič nechystá a nevarí? ☹

elise
19. mar 2008

☹ ☹ ☹ 😒 škoda tak som sa chcela inšpirovať ☹ ☹

junovka
19. mar 2008

Elis, avy nechystate sunky, syr-hrudku, klobasky.....?Lebo toto vsetko davame my sibacom, ked pridu.Este chcem upiect Kolac z nemleteho maku 😉

elise
19. mar 2008

junovka my sme boli vždy na veľkú noc niekde na horách v hoteli a tak takže som nikdy nič nechystala a vlani mal malý 3 mesiace tak sme nechodili nikam ani u nás nikto nebol -bol ešte mainký. tak neviem čo nachystať a hlavne aký obed lebo k nám prídu aj moji rodičia a jedny známi na obed a moja fantázia nepracuje.
ďakujem za typ tá hrudka syr je výborný nápad aj klobásky 🙂
a koláčik ako robíš?

junovka
19. mar 2008

kREMOVY MAKOVY KOLAC 🙂

Inak, neviem odkial si presne, ale my zvykneme robit aj na Velku noc tzv."pasku"-chlebik-hlavka.Ani presne neviem ako sa to vola.Moj manzel odkedy sme sa vzali, tak sa nevie dockat na Velku noc, kedy to urobim, lebo on take nikdy nepoznal.Aj Timke to chuti 😉 Ak chces, tak ti dam recept. 😕

elise
19. mar 2008

junovka pošleš mi recept prosím : elise163@gmail.com
vďaka vyskúšam a dám vedieť ohlasy🙂

junovka
19. mar 2008

dam ti do IP, dobre?

elise
19. mar 2008

junovka ďakujem 🙂

klbikes
19. mar 2008

Ahojte. 😉
Prosim Vas, nemate niektora recept na kinder cokoladu? 😨

klbikes
19. mar 2008

Nikdo nic? ☹
Tak idem hladat dalej.......

klbikes
19. mar 2008

Nikto 😅

sisa29
19. mar 2008

ten kolac s nemleteho maku je super vec to idem aj ja prichystat v nedelu robim slepaciu polievku a svieckovu na smotane a v pondelok prichystam oblozenu misu a jednohubky

junovka
19. mar 2008

sisi, uz si ho robila?Ja som ho len jedla raz u znamej a v sobotu ho idem robit prvykrat, tak dufam, ze sa vydari 😅

junovka
19. mar 2008

klbikes, daj si do Googla-kinder cokolada.Tam som nasla jeden recept....a tusim, ze som ho videla aj na mimibazare.sk 😕

klbikes
19. mar 2008

Vdaka junovka 😉

silwietta
20. mar 2008

junovka aj ja ta poprosim ten recept na kolac z nemleteho maku... znie to dost dobre...

abetka
21. mar 2008

ky kolac z nemleteho maku? Aj ja chcem. posli , prosiiiiiiiiiiiiim.Dik

junovka
21. mar 2008

abetka, mas IP 😉

trisestri
21. mar 2008

kompletne velkonočne menu som našiel na tejto stranke http://www.mojerecepty.sk/velkonocne-menu.html

lia
22. mar 2008

ahojte,
junovka,nesupla by si sem ten receptik??aj ja by som si ho dala 🙂

titkovamiriam
26. mar 2009

uz som chcela zalozit takuto temu,ked ma napadlo ci tu niejej niaka na ozivenia a kuk nasla som

titkovamiriam
26. mar 2009

🙂 milujem na velku noc -velkonocnu hrudku.kym som sa nevidala som to vobec nepoznala,svokor bol vychodniar tak je to odtial

do 1l mlieka sa rozbije 10vajec a osoli,poriadne premiesa a prida sa podla chuti-ja davam trochu,hrasku,trochu kukurice,kusok najrajaneho udenehi,farebne papriky,vsetko sa to vari az kym nevznikne husta prazenica -masa sa preleje cez handricku a poriadne uviaze.za take 2-3 hodinky je hrudka hotova.ja to vynikajuca pochutka a kedze je v nasich koncinach exoticka kazdy je prekvapeny co to mam na stole-na velku noc robim aj tri a sem tam si ju spravim aj cez rok

sirinka
26. mar 2009

http://www.dobre-recepty.sk/detail/993-velkonoc...
u nas musi byt na velku noc tato vajickova hrudka...mnam.

sirinka
26. mar 2009

a syrova rolada, tu robievam aj na vianoce...da sa rozne plnit
napr. http://kimlo.szm.sk/syr/syrova_rolada.htm

miriam si ma predbehla 😀

titkovamiriam
26. mar 2009

do vriaceho mlieka si teda neviem predstavit hadzat tie vajicka,to sa musi rychle zrazit,ja ich varim vsetko dokopy a miesam aby to neprihorelo.samozrejme petrzlen,pazitka ,zerucha moze byt 😀

dupinka
26. mar 2009

aj my to robite tak, ze varime vsetko dokopy, pozvolna. 😉 Urcite nie do vriaceho mlieka.

titkovamiriam
26. mar 2009

tento rok budem robit aj syrove rolady siri dik za recepty nemusim hladat 😀 ,syr ma konecne normalnu cenu tak ho nakupujem teraz na tehly. 😀

dupinka
26. mar 2009

klbikes:
recept na KINDER COKOLADU:

450g praskovy cukor
1 vanilinovy cukor
3 dcl voda
1 stuzeny tuk (Cera)
1 susene mlieko
50g kakao

Do vody pridame krystalovy a vanilinovy cukor, povarime 4 minuty. Do horucej hmoty dame roztopit tuk, premiesame, masu nechame chvilu vychladnut a vsypeme do nej susene mlieko. Opat dobre premiesame.
Hmotu rozdelime na 2 casti. Do jednej zamiesame kakao.
Na plech dame alobal, kt. potrieme maslom/tukom, vylejeme nan tmavu hmotu, nechame cca 3 minuty odstat, potom na nu vylejeme svetlu hmotu. Po stuhnuti krajame..