Poraďte niekto dobrý nedeľný obed

papula
16. feb 2007

Ahojte babule.
Som zufala ☹ zase sa blizi vikend a ja neviem co varit.Problem mi robi nedela.Dnes idem robit gulas tak to bude aj na zajtra,ale co v nedelu?uz viete co budete varit?poradte nieco,lebo ma porazi 😠

ikke
24. mar 2007

ahojte kucharky, nemate naaaahodou niekto dobry napad, ako naklepat maso bez tlciku? 😕 😅

kili
24. mar 2007

ikke, prikri ho sáčkom a druhou stranou nožíka. Snáď to stačí.

ikke
24. mar 2007

hmm, to by mohlo fungovat 😅 diiik 😵

vanusak
27. mar 2007

Ikke, já občas používám jen kloubky prstů, a vždy všechno přes mikrotenový sáček nebo potravinovou folii, to je lepší než rovnou tlouct do masa 😉

halka
27. mar 2007

no to je fakt, třeba kuřecí klepu taky jen klouby prstů, a to zlehka, aby se to nerozpadlo...

mona81
29. mar 2007

ahoj holky, nevím zda to použijete jako nedělní oběd, ale je to taky moc dobrý mexický jídlo 😝

Suroviny:
asi 3lžíce hladké mouky
1kg hovězího masa na dušení
2 lžíce rostliného oleje
2 nakrájené cibule
5 nakrájených stroužků česneku
400g nakrájených rajčat
1,5 sušené papričky chipotle, namočené do vody, zbavené semen a nakrájené na nudličky, nebo trocha salsy chipotle
1,5l hovězího vývaru
350g fazolek(zelených) seříznutých na koncích
sůl, pepř
vařené fazole (červené, můžou být i z konzervy)
vařená rýže

Postup:
1) mouku dáme do mísy, osolíme a opepříme. Hovězí maso nakrájíme a promícháme s ochucenou moukou.

2) na pánvi rozehřejme olej na vyskou teplotu, přidáme maso a krátce je za stálého míchání opečeme. Zmírníme teplotu, přidáme cibuli a česnek a opékáme je 2minuty.

3) přidáme rajčata, čili papričky a vývar, pánev přiklopíme a maso zvolna dusíme 1,5hod. do měkka. Zhruba 15minut před koncem dušení přidáme zelené fazolky. Občas sesbíráme tuk vystupující na hladinu.

4) Pokrm rozdělíme do misek a podáváme s vařenými fazolemi (nebo s těmi z konzervy, samozřejmě ohřátými) a rýží.

Přeji dobrou chuť. Dějte pak vědět, jak vám to chutnalo. 😉 😀

danka11
30. jún 2007

ahojte
u nas byva vzdy klasika:
V sobotu nieco vegetarianske napr. Spenatova polievka, ci polievocka so zeleneho hrasku, karfiolova polievka s haluskami ako druhe palacinky, ci makove, orechove slize, slivkove ci ovocne gule, tvarohove slize s kyslou smotanou atd..
Nedela zaklad vzdy masovy vyvar- teda hovadzia ci slepacia polievocka so slizami ci pecenovymi haluskami mnamky.. 🙂 a ako druhe- opekane zemiacky s maskom / pecene kuriatko, ci rezne, fasirky, zapekane maso su sampionmi a syrom, kuracie rezne zapecene s ananasom ci brosyknami a vzdy nejaky salat- rajcinovy s cibulkou, so zeleneho salatu, miesany, uhorkovy s kyslou smotanou atd... V nedelu aj vzdy peciem nejaky zakusok ,ci kysnute cesto ci piskotu- ak nemam napad kuknem na net. To potom aj detom balim na desiate alebo to dobre padne aj v pondelok na ranajky. Asi to nema velku fantaiu ale je to skor taka sila zvyku 🙂

lalupa
30. jún 2007

10 bodov autorovi tejto temy, u nas vecna dilema 😀 , nastastie nasi rodicia to za nas vyriesia, pozvu nas na obed 😀 , ale budem sa inspirovat 😉

marcii.ka
3. aug 2007

Ahojky,
přidávám pár receptků na dobrý obědek.
Kuřecí řízky v těstíčku.
5 ks vajec rozšleháme, přidáme trošku soli, pepře, 1 lžíci solamylu, 1 lžíci kečupu, 3-4 stroužky česneku, vše zamícháme a dáme do toho nálevu maso a necháme 1 den v ledničce. Pak smažíme na oleji. K tomu brambory, hranolky.

Nadívané kuřátko
Nejprve kuře vykostíme a pak s obou stran trošku osolíme a posypeme grilovacím kořením. Připravíme si nádivku.
Nádivka: Nakrájíme 5 ks rohlíků na malé kostky a zalijeme troškou mléka. Pak do toho rozšleháme 4 vejce, nasekáme trochu cibule a česneku. Umeleme 20dkg šunkového salámu a vše dohromady zamícháme a podle chuti ještě trochu dosolíme.
Tím nadíváme kuře, zatočíme, pokmínkujeme, můžeme svázat nití a pečeme na cibulce.

misiak1983
26. aug 2007

zabudla som recept na kôprovu omacku ☹ poradimi niekto? 😕

pipi1211
26. aug 2007

no ten recept by som aj ja brala 😵

krista
26. aug 2007

Ahojky, taky přidám jednu chytrou adresu 😵
http://www.apetitonline.cz/

My jsme měli dneska pečené kuře s bramborem a okurkou - manžel ho miluje 😀 🙂

misiak1983
26. aug 2007

dakujem 😝

dadulik75
31. okt 2007

toto tiez nei je akurat nedelny obed ale
rozlietane vtaky:
cibula,3-4 parky tie hrubsie pokrajat na kocky,slaninka tak 5 cm hruba aj tu na platky a na kocky,hrasok,mrkva,3 vajcia,uhorky

takze kedze mame osmahnutu cibulku tak dame orestovat slaninku a chvilinku po nej parky ktore mame tiez nakrajane na kocky toto okorenime ,osolime proste korenie ake kdo chce podla chuti ja davam 2 masoxy ,gulasove korenie,a potom taky mix pizza korenie cesnak suseny,bazalka -nechame kus podusit zatial aby sa korenie dostala do parkov a slaninky potom pridame mrkvu ,hrasok -najlepsie predvarene a uvarene do makka -mrkva bud struhana alebo krajana nechame minutku prevarit a pridam vajicka uvarene a nastruhane s tym sa to zahusti kus ale este dohustujem a obcas podla chuti aj uhorky.... 🙂

hodi sa k tomu knedlik, cestovina no moje deti maju najradsej magane zemiacky teda kasu zemiackovu a uz som k tomu este normalne opiekla aj kus meska,lebo parky a mali sme omacku,mesko a zemiacky je to mnam a naucil ma to moj drahy 🙂

eva7780
20. aug 2008

trosku som tuto temicku vyhrabala zospodu 😉 😉 poradte mi co mam zajtra varit?nic ma nenapada,chcem nieco dobre a rychle 😀

jajax
20. aug 2008

NAKLADANE MäSO S DIPOM

bravcove mäso pokrajat na kocky.olej zmiesat so solou,korenim,oreganom a tymianom.do toho nalozit mäso a nechat niekolko hodin odstat.100g luciny,1 kyslu smotanu,sol,korenie,1-3 struciky cesnaku zmiesat,nechat odstat asi hodinu.mäso udusit do mäkka,podla potreby dochutit.
na tanier dat uvarene zemiaky,vedla toho mäso so stavou a zemiaky poliat dipom.
vyborne.u nas to hned zmizne.

eva7780
20. aug 2008

jajax moze byt vyborne,ale chcem nieco rychle a dobre,nakolko nebudem mat cas vyvarat a cakat kym to niekolko hodin odlezi 😀

jajax
20. aug 2008

prepac,ale momentalne ma rychle napadlo len objednat si pizzu.este porozmyslam a keby nieco ozvem sa.

titkovamiriam
21. aug 2008

na pekaci vselico-chude bravcove maso a kuracie prsia osloime opaprikujeme a okorenime zmesou korenia na grilovanie,pridame kecup,horcicu a nehame cez noc postat.na druhy den na plech,alebo misu ukladame maso,slaninku,cibulku,papriku,paradajky,popripade niaku mrazenu zeleninu,ci sterilizovanu a vsetko pecieme pod alobalom cca 45 min a potom sa dopecie cca 15 min otvorene a posypane bohate syrom-dobre su k tomu opekane zemiaky 😀

lekno
21. aug 2008

MASO V MARINÁDE

Na 1kg kuracích pŕs alebo brav. karé potrebujeme: 4 vajcia, 4 polievkové lyžice horčice, 4 polievkové lyžice maizeny, 1 kávovú lyžičku soli, trošku ml. čierneho korenia.
Postup: Mäso nakrájame na rezne a vyklepeme. (Ja kuracie prsia nenaklepem, len ich pozdĺžne prekrojím a mám
z kažgého dva plátky)
Do misky dáme vajcia, horčicu, maizenu, soľ a korenie, dobre vymiešame na marinádu a ponoríme do nej
rezne. Necháme min. 4 hodiny v chladničke, ale najlepšie je do druhého dňa. Potom vysmažíme na oleji.
Podávame zo zemiakmi, ryžou, zem. kašou, hranolkami, zelenin. šalátom alebo len tak s chlebom.
Ja keď to robím na nedeľu, tak si mäso namočím v sobotu a v nedeľu si už len spravím napr. zemiaky
a zel. oblohu, smažím mäsko a obed je cobydup 😉
V chladničke to môže byť aj tri dni. Čím je mäso v marináde dlhšie, tým je chutnejšie.
A keď k vám náhodou zavíta nečakaná návšteva, vysmažíte mäsko, dáte každému na tanier, k tomu
zelenina a chlebík a máte o rýchle pohostenie postarané 😉

lekno
21. aug 2008

KURACIE PRSIA ZAPEKANÉ SO ŠĽAHAČKOU A SYROM

Potrebujeme: Kuracie prsia, soľ, vegetu, čierne ml. korenie, hl. múku na obaľovanie, surové zemiaky, šľahačkovú smotanu, tvrdý syr na vrch.
Postup: Kur. prsia trochu posolíme, pokoreníme, posypeme vegetou, obalíme v hl. múke a trochu vysmažíme v panvici na oleji. Do pekáča alebo do misy z jenského skla si dáme surové zemiaky pokrájané na kocky. Pekáč nemastíme! (Smotana je dosť mastná) Zemiaky posolíme, na ne poukladáme vysm. mäso a zalejeme šľahačkou. Prikryjeme druhým pekáčom alebo alobalom a dáme piecž do vyhriatej rúry na 22O°C. Niekedy začne šľahačka kypieť, v tom prípade teplotu znížime. Keď sú zemiaky mäkké, odokrujeme, posypeme strúhaným syrom a necháme trochu zapiecť.

hana_r
21. aug 2008

Kuřecí s jablky a česnekem

Kuřecí řízky naklepeme, osolíme, okořeníme podle chuti. Dáme do vymazaného pekáče, na maso nakrájíme na čtvrtky 4 oloupaná jablka a česnek na plátky. česneku podle chuti, nejmíň 5 stroužků. Pečeme v troubě, až je maso měkké vyndáme ho a ty jabka s česnekem rozmačkáme vidličkou. Vytvoří se z toho omáčka. podáváme s brambory.

lekno
21. aug 2008

MINISTERSKÉ KURČA

Potrebujeme: 1 kurča alebo kuracie stehná (my to robíme len zo stehien, lebo u nás chce každý len to 😉 ),
surové zemiaky (môže byť viac, záleží koľko máme doma hladošov 😉 ), asi šálku ryže, 1 veľké lečo, olej, soľ, kreniny podľa chuti.
Postup: Na spodok pekáča dáme trocha oleja. Surové zemiaky pokrájame na kocky a dáme do pekáča, trocha posolíme. Na zemiaky dáme umytú ryžu, tiež trochu posolíme. Na zemiaky dáme lečo a na lečo poukladáme stehná alebo rozporcované kurča. Kurča posolíme alebo posypeme gril. korením alebo korením na kura, kto má ako rád. Trochu podlejeme vodou (asi tak trištvrte šálky vody, ja dávam tak od oka. Nemusí byť plný pekáč vody, to len aby sa udusili zamiaky z ryžou). Zakryjeme druhým pekáčom alebo alobalom a dáme piecť do vyhr. rúry na 22O°C. Keď sú mäkké zemiaky, ryža aj kurča, odokryjeme a necháme zapiecť.
(Mám rada tieto recepty z "jedného hrnca". Aspoň nemám na šporáky kopa hrncov 😉 )

kajlik18
5. mar 2011

ahojte.ja bi som potrebovala radu. neviem ci sa to stava aj vam ale ja ked varim maso aj s 1kg.tak sa mi strasne scvrkne a je toho malo neviem preco to je tak pripravujem to aj pomali niekedy rychlo ale furt to je rovnake poradite mi prosim surne

macka01
9. mar 2011

no môj názor je že ho pečieš rýchlo,ale ako píšeš že sa scvrkne aj ked pečieš pomaly,... 😲my začíname každe mäsko piecť tak na 170 stupnov aj hodinku bud zakryté alobalom alebo odkryte,pred dokončením odkryjem,zvýšim teplotu na zapečenie,prípadne zapnem len gril.mäsko trena narezať po okrajoch aby sa nepokrútilo a hlavne odblaniť,aby ostal čistý kus a nescvrkol sa ked sa spečie blana

dolyjalu
16. feb 2012

Táto diskusia už vykapala?

jolly84
17. máj 2012

ja by som celkom bola za : koložvarská, alebo zemiakové guľky s údeninou + kapusta))))))))

jolly84
17. máj 2012

@lekno tak toto urcite vyskusam, uz si tlacim recept 😀

viktoriasaradinova
3. aug 2012

ahoj neviem co mam navarit na obed ☹ v nedelu ☹ kto by mi poradil ☹ nech mi napise na ☹ www.centrum.sk ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹