Poraďte niekto dobrý nedeľný obed

papula
16. feb 2007

Ahojte babule.
Som zufala ☹ zase sa blizi vikend a ja neviem co varit.Problem mi robi nedela.Dnes idem robit gulas tak to bude aj na zajtra,ale co v nedelu?uz viete co budete varit?poradte nieco,lebo ma porazi 😠

vendulka
16. feb 2007

Ahojky,tak já bych asi udělal špagetky...mnam ty mám moc ráda a nebo bych upekla nějaké maso se slaninou a k tomu šťouchané brambory s cibulí a s pažitkou... 😀 toť můj nápad...jinak já taky nikdy nevím co vařit,takže holky pište ráda se nechám inspirovat dobrůtkama..... 😀

nici
16. feb 2007

ahoj papula,
ja kazdu nedelu uvarim slepaciu alebo hovadziu polievku, to mam taky zvyk uz od detstva na nedelny obed a potom druhe jedlo: ryzu s maskom, alebo nejake zemiaky s maskom a zeleninovy salat...alebo teraz naposledy som robila taku cinu: oprazila som si kuracie maso ochutene sojovou omackou a cinskymi koreninami, potom som pridala cinsku kapustu, por, arasidy, cesnak a na woku oprazila....potom som nakoniec pridala do toho uprazit spolu s tym ryzu a vajicko....mnaam... 🙂

melory
16. feb 2007

papula. - rezne kuracie osmahnes prudko na oleji a das na plech alebo do janskej misi tak, ze na kazdy rezen das pol broskyne a platok syru a das zapiect....uvidis ako to zmyzme.

snilko7
16. feb 2007

melory aj u nás toto jedlo mizne záludnou rýchlosťou 😀 ja k nemu zvyknem robievať zemiakové pyré alebo ryžu a ak sa mi chce tak na poliatie zvyknem spraviť syrovú omáčku 😉

nici
16. feb 2007

melory tak toto tiez robim a mas pravdu, len tak zasvisti 😀

melory
16. feb 2007

vidis papula, daj si poradit 😀

kvakynka
16. feb 2007

my sme si minulu nedelu urobili lososa na masle a k tomu zemianky na petrzlene a slepaciu polievku ...

berruna
16. feb 2007

tuto neděli bude pečený králíček na česneku, špenát a bramborové noky... 😉

nici
16. feb 2007

inak melory,
diky za typ, uz som to davno nerobila, takze uz aj ja viem, co bude teraz v nedelu.... 😉 😀

lenkanemeckova
16. feb 2007

já vařím hrozně ráda... a ráda si recepty i sama vymýšlím... a zatím si nikdo nestěžoval spíš naopak.. minulou neděli jsme měli třeba ražniči... den předem sem si naložila maso... ale to nemusíš... půl drůbežího(nejlepší jsou stehení řízky bez kůže), půl vepřového, dále třeba klobásku, slaninku, cibul... a hlavně nakrájené jablíčko... různě napíchat... vlžit do pekáčku a péci... posléze podlívat vlastní šťávičkou... k dovršení jsem udělala švestkovou omáčku (ale ta už nemusí být... v podstatě jsou to jen rozvařená povidla s kapkou vody a případně něčeho ostřejšího pro manžílka 😉

V sobotu jsem zase dělala ryby se špenátem... a jak můj miláček špenát nemusí... po tomhle se jen zaprášilo... špenát krátce podusit, posolit, začesnekovat dle chuti... a vylit do zapekací misky... na to rozložit jakékoliv filety dle chuti... a celé zalít směsí: Jedno vejce, mléko či smetana a strouhaný sýr) ... 😉

co budu dělat tuto neděli ještě nevím... třeba se nechám inspirovat tady 😉

chaluska
16. feb 2007

Minulou neděli jsem dělala halušky s kuřetem a tuhle přemýšlím o bramborách do pekáčku, navrh maso a zalít smetanou. 😉

wighy
16. feb 2007

ja ked nemam cas tak robievam maso v alobale, je to rychle a moc chutne. na vacsi kusok alobalu das troska oleja, platky zemiakov, maso okorenene podla vasej chuti /sol. cierne korenie alebo kari alebo cina atd/ pridas koliecka cibule, papriky, ja davam aj cuketku a rajciny,hriby kazdy to co ma rad, mozes dat slaninu, alebo klobasku, parok, proste co najdes doma, nakoniec trosku posolim, dam do pekaca a so zavretym alobalom peciem, potom alobal rozbalim, manzelovi zvyknem ece niekedy zakvapkat vinkom a je to dobrucke.
ja to necham zapiect dlho lebo mame radi ked sa zemiaciky pekne pripecu k alobalu dochrumkava 😀

nici
16. feb 2007

inak este jeden typ...ja totiz tiez milujem varenie a toto ide u nas na dracku tiez 🙂
k ryzi osmahnem kuracie maso a zalejem sampionovou omackou: sampiony usmazis na masle, potom pridas hubovy bujon, zalejes troskou vody a podusis, potom ked su uz sampiony makke, zahustis s mliekom, v ktorom si rozhabarkovala hladku muku a zjemnis smotanou na varenie, najlepsia je Rajo smotana na varenie....vyybornee... 🙂

kafulienka
16. feb 2007

ahoj,
ja neporadim hlavne menu, (tych tu je haba kuk), ale poradim zdravy a lahky a hlavne rychly dezert: ANGLICKE JABLCKA 😝

Potrebujeme jablcka - pre kazdeho jedno - osupeme, stred "vydlabeme", na pekac trosku masla roztopit, poukladat jablcka, do vydlabaneho stredu natlacit susene slivky alebo hrozienka, dat piect do vyhriatej rury - tak za 5 minut trosku podliat a sledovat, je to vlastne jedno, kolko sa to pecie, ved sa daju zjest, aj keby boli "surove", len davat pozor, aby neboli az moc makke. Dva kelimky pochutkovej smotany - ja ked nemam smotanu, dam biely jogurt - zmiesat s vanilinovym cukrom, aspon 3ks na dva kelimky, podla chuti.
Podava sa jablcko, na ktore sa poleje ta smotana. Je to super osviezujuce, zdrave a vlastne ani nie tak kaloricke. 😉

papula
autor
16. feb 2007

jéééj baby ste zlate.Popisali ste dost receptikov takze budu napady na dlhsie 😉 Akurat mi moj drahy povedal,ze by si dal zemiakovy salat s kuracimi reznami tak co si vybrat 😝 Ste zlate dakujem super mi to pomohlo 🙂

majka35
16. feb 2007

http://recepty.atlas.cz/menu_dne.

táto web stránka s receptami je moja najobľúbenejšia ... 🙂

majka35
16. feb 2007
terezicka
16. feb 2007

Ja idem v nedeľu robiť hovädzie mäso s kôprovou omáčkou a knedlíkmi 😝 Manžel zje všetko mäso, mne toto tiež celkom chutí, tak som sa rozhodla pre toto

vero
16. feb 2007

Já taky přidám jeden výborný receptík. Zkoušela jsem ho prvně v neděli, ale manžel se jen oblizoval. 😝 😀 Jsou to kuřecí stehna na orientální způsob. Stehna osolíš, obalíš v mouce smíchané s polévkovým kořením a osmažíš na oleji. Pak maso podleješ trochou vody a dusíš asi 30 minut. Smícháš Ramu zakysaný krém s 2 lžičkami kari a to naleješ k masu. Necháš vařit asi 10 minut. Podáváš s rýží. Je to fakt mňamka. 😝

wighy
16. feb 2007

terazicka dobre to znie ako to robis???

nici
16. feb 2007

vero uz teraz sa zalizujem 😝 , musim to vyskusat, diky za napad.... 🙂

vero
16. feb 2007

Nici, určitě to zkus. Fakt je to moooooooc dobrý. A jednoduchý. 😀

nici
16. feb 2007

Vero, mna tam inspiroval ten zakysany krem s kari korenim, lebo to som robievala, ale smotanu s kari korenim a kukuricou a to bola zase taka easy omacka, ked sme grilovali kuracie masko.... 🙂 😝

terezicka
16. feb 2007

Wighy, je to celkom ľahké-spravíš si klasickú záprašku, potom do nej pridáš smotanu, vodu, soľ a sušený kôpor.Všetko to povaríš kým to nezačne vrieť 😉 A mäsko iba jednoducho uvarím, ale to trvá kus dlhšie, lebo hovädzina nejde až tak ľahko a rýchlo uvariť

wighy
16. feb 2007

super dakujem terezicka, znie to chutne pretoze ja kopor mam rada 😅

papula
autor
16. feb 2007

majka to je dobra stranka,ale ked je tam toho tolko vééla,ze si clovek nevie vybrat.

kattum
16. feb 2007

sprav kura na paprike-perkelt

ikke
16. feb 2007

a nieco nemasove neporadite...?
inak, skvela je "madeleinina kucharka" 😉 link pridam neskor

certica
16. feb 2007

ja som dlho nerobila segedin, ma teraz tak napadlo

luciaj
16. feb 2007

ja som robila minuly viken kuracie na sampinonoch s ryzou a brokolicovu kremovu polievku ... mnaaaam