Poraďte recept na pravú cukrársku parížsku tortu

mitinka
12. feb 2007

caute baby viete mi poradit recept na pravu cukrarsku parizsku tortu??ked nie tak mi postaci aj prava domaca 😉 diky moc 🤐

barunka
12. feb 2007

ahoj, neviem či je toto tá torta, ktorú hľadáš... Ja tiež hľadám nejakú mňam tortu a našla som aj toto, tak možno ti to pomôže.

Potrebujeme: 4 vajcia, 4 PL polohrubej múky, 4 PL práškového cukru, 1 prášok do pečiva, 2x vanilkový cukor, 2 PL kakaa, 2 sladké smotany, pikantný džem (malinový, ríbezľový, jahodový), čokoládu na varenie 200 g, tuk a múku na vymastenie formy

Ako na to:
Vyšľaháme žĺtka s práškovým cukrom a vanilkovým cukrom do penista, zvlášť vyšľaháme bielka na tuhý sneh (môžeme pridať štipku soli aby boli tuhé). Do vyšľahaných žĺtok pridáme múku s práškom do pečiva a zapracujeme sneh z bielkov, nakoniec pridáme 2 PL kakaa. Do vymastenej a múkou vysypanej formy dáme cesto, ktoré pečieme vo vyhriatej rúre, na cca 180 °C cca 15 min.
Krém si pripravíme nasledovne: 1 sladkú smotanu zohrejeme (pozor aby nevrela) a nalámeme do nej 100 g čokolády na varenie, miešame kým sa nerozpustí, necháme schladiť (najlepšie cez noc, ale stačí aj 2-3 hodinky v chladničke). Korpus prepolíme, natrieme pikantným džemom (malinový, ríbezľový, jahodový), natrieme čokoládovou šľahačkou, ktorú vyšľaháme bez pridania cukru, dáme druhú časť korpusu a natrieme vyšľahanou bielou šlahačkou (ochutíme ju vanilkovým cukrom). Navrch použijeme zvyšok čokolády na varenie, ktorú, môžeme nastrúhať alebo na stuhnutú tortu dať ako čokoládovú polevu.
TIP: Bielu šľahačku môžeme nahradiť šľahačkou v prášku, lepšie drží tvar.

mitinka
autor
13. feb 2007

diky moc;))

madeleine
23. feb 2007

táto určite nie je originál, ale ako inšpirácia je dobrá... 😉

Parížska torta

- 5 vajec
- 100g cukru
- 50g strúhanej čokolády
- 100g strúhaných mandlí
- 2 šľahačky (500ml)
- 60g cukru
- 2 PL kakaa
- čokoláda na polevu

Pripravíme klasický piškót, vymiešame žĺtky s cukrom, pridáme čokoládku a mandle a dobre premiešame. Tuho vyšľaháme sneh z bielkov a štipky cukru. Sneh jemne vmiešame do žĺtkovej zmesi. Šľahačku premiešame s cukrom a kakaom a uvedieme do varu. Neprevárame ale, hneď odstavíme a necháme vychladnúť. Vychladnutú plnku vložíme do chladničky a necháme asi 2 hodiny stuhnúť. Potom vyšľaháme. Upečený korpus rozkrojíme na dve časti a plníme. Môžeme pre chuť najprv natrieť džemom. Hotovú tortu zabalíme do čokolády, alebo potrieme džemom, obalíme marcipánom a až potom polejeme čokoládou. Rovnako môžeme časť plnky použíť na ozdobenie. Fantázii sa medze nekladú. 😝

pivonka8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
novamamima
26. aug 2013

Ahojte maminky, chcela by som Vas poprosiť o recept na nejaku dobrú a ľahkú tortičku, synček budemať 1ročik a chcela by som mu niečo upiecť sama. Ďakujem. 🙂