Poraďte recept na strojčekové pečivo

perlaa
15. okt 2012

Vie mi niekto poradiť recept na SLANÉ strojčekové pečivo ? Vopred ďakujem. 🙂

zuj
15. okt 2012

Mam recept len na sladke, existuje aj slane? Potom poprosim tiez recept 🙂

katka7755
15. okt 2012

skús: www.varecha.sk ja tam nájdem vždy niečo 😉

fuvola
15. okt 2012

Ja som tiež robila len sladké, ale skúsila by som recept na vínové mušličky (25 dkg Palmarín, 25 dkg hladká múka, 6 PL biele víno, troška soli - všetko spolu spracovať, odložiť do chladničky na 1 hod.) 😉

perlaa
autor
15. okt 2012

@fuvola Ďakujem, určite vyskúšam. Manžel má cukrovku, tak chcem niečo pre jeho mlstný jazýček 🙂

frlka
3. dec 2012

@perlaa nasla som toto - preposielam:
cestá na strojčekové pečivo

LINECKÉ CESTO
250 g hladkej múky, 140 g masla, 70 g cukru, 2 žĺtky, trochu citrónovej kôry, špetku vanilkového cukru. Po spracovaní surovín na cesto ho treba nechať odležať asi 1 hodinu v chladničke.

VANILKOVÉ CESTO
350 g hladkej múky, 200 g masla, 1 vajce, 80 g prášk. cukru, 2 bal vanilkového cukru, pol čajovej lyžičky prášku do pečiva. Dohromady vymiesiť s trochou citrónovej kôry.

SLANÉ PEČIVO
500 g hladkej múky, 250 g tuku, 1/8 litra vody, polovica prášku do pečiva, 1 vajce, soľ, ľubovolne na ozdobu mak alebo rasca.

to su recepty z navodu,do vanilkoveho môže ist este lyžička kakaa,do lineckeho 50g orechov a 50g uberieme z muky

perlaa
autor
3. dec 2012

@frlka ďakujem 🙂

frlka
3. dec 2012

@perlaa prave mi mamina dala este jeden recept na take super slane slimaciky 🙂 ked budem mat chvilku, poslem recept. su perfisne, odskusany recept!!! 😉

frlka
3. dec 2012

SLANE KOLIESKA (vyborne):

1/2 kg hladkej muky "Special"
250 g masla (najlepsie Palmarin)
2 male lyzicky soli
1 kysla pochutkova smotana
1/2 prasku do peciva

Spracovat cesto, vygulat na 4 ks cesticiek.

Medzitym si postruhat 30 dkg udeneho tvrdeho syra + 250 g masla (vymiesat spolu = spracujeme kasicku). Rozdelime si to na 4 diely.

Na kazde rozgulane cesto rozotrieme rovnomerne kasicku zo syra,
zagulame do rolady. Nakrajame na cca. 1 cm kolieska.
(pred krajanim si mozeme dat cesto do mraznicky, aby sa lahsie krajalo!)

Piect v dobre vyhriatej rure. (na papieri na pecenie)

*******
Surove rolady si mozeme dat aj do mraznicky (predelime ich na 1/2) a podla potreby vyberieme a upecieme.
*******

frlka
3. dec 2012

@perlaa pridala som ten recept .-) aj ked nie je masinkove,...ale je to slane a vyborne!!! stoji za to skusit 🙂 😉

perlaa
autor
12. dec 2012

ďakujem, určite vyskúšam 🙂 mali sme pokazený PC tak som tu dlhšie nebola 😉 robím niečo podobné ale plním cesnakovou zmesou a je to tieš veľmi chutné, ak chceš hodím ti receptík 😉

dzoukar
12. okt 2016

@frlka ahoj, to slané pečivo sa strojčekom vytlačiť nedalo.. ak máte nejaké slané strojčekové pečivo odskúšané, prosím o recept. Ďakujem

frlka
12. okt 2016

@dzoukar ahoj. no to nie je masinkove, ved som to tam pisala...
masinove slane nemam. ked budem mat, pridam sem 🙂

dzoukar
12. okt 2016

@frlka no a ako si myslela "nasla som toto - preposielam:
cestá na strojčekové pečivo"

frlka
12. okt 2016

@dzoukar jaaaj, ja som si precitala len ten spodny recept, co som naposledy pridavala...sorry 🙂