Poraďte recepty na slané pečivo

janamed
21. nov 2008

Ahojte maminky,
keďže idú sviatky a všade sa preferujú prevažne sladké pečivá,či iné maškrty, dobre padne dať na stôl aj čosi slané, čo sa jednoducho a rýchlo pripraví, tak ak máte receptíky, tak šup sem s nimi, nech môžeme aj mi upiecť. 🙂

bibula
21. nov 2008

😀 😀 😀 akoze vtip len dnes ma to este caka- listkove cesto 🙂 😀 😝 😀

inac mam dobry recept-robim hocikedy,idem ho pohladat nech nieco nezabudnem-ja skleroza materska. 😉

bibula
21. nov 2008

slane pracliky

1/2kg polohr.muky
25 dkg struhany eidam
2 zltky
hera
1kysla smotana
1prasok do peciva
sol......

vypracujeme cesto-vsetko-nechame hodinku postat. potom vyvalkame asi na 1cm,vakrajujeme-ja robim mesiaciky-potrieme bielkami,co zstaliposypeme eidamom,kminom.....a zase zapracujeme zbytky a tak kym vsetkoneminieme......
mnaaaaaaaaaam
😝 😉

janamed
autor
21. nov 2008

Biba, listkové cesto to istí vždy 😀 😀 😀 , myslela som aj iné všakovaké slané či syrové či iné dobroty 😀

už ideš piecť slané na sviatky?? mne sa zdá ešte skoro 🤐

janamed
autor
21. nov 2008

inač tie syrové čo píšeš, mňam, určite vyskúšam 🙂

bibula
21. nov 2008

ale nie,len mame "ondricka" a o tyzden ma meninky,takze to oslavime tento tyzden, bo buduci je pracovny. 😅
este am jeden superny recept,len ho musim tiez pohladat....hlavne,ze som to robila minuly tyzden.jaj 😀

janamed
autor
21. nov 2008

tak pohľadaj, ja slanému pečivu nikdy neodolám a určite vyskúšam. sladkého sa rýchlo prejem, a slané chuti vždy aj pri telke, vždy si poviem že ved menej kalorické 😀

martinaema
22. nov 2008
lekno
22. nov 2008

SYROVÉ KEKSY

Suroviny: 1 Hera
3 kocky syrokrému (môže byť aj iný syr)
2 žĺtky
350g hladkej múky
1 prášok do pečiva
trocha soli (podľa chuti)
Postup: Všetky suroviny vymiesime na cesto a rozvaľkáme na pomúčenej doske na krúbku asi pol centimetra.
Ja väčšinou vykrajujem srdiečka alebo praclíky.
Poukladáme na suchý, príp. papierom vuložený plech, potrieme bielkom, posypeme sezamom alebo
makom, alebo syrom. (so syrom najrýchlejšie zvlhnú. Najlepšie sú so sezamom alebo makom)
Dáme piecť do rúry na 200°C.
(Keď vychladnú, tak ich uložím do dózy alebo ich zaviažem do mikr. vrecka aby nezvlhli a boli dobré aj
na druhý deň)
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

PIZZOVÉ KOLÁČIKY Z LÍSTKOVÉHO CESTA

Suroviny: lístkové cesto
šunková saláma alebo šunka
plátkový syr
vajíčko na potretie
Postup: lístkové cesto rozvaľkáme na pomúčenej doske na obdĺžnik.
Potrieme kečupom (ale nie až do konca, aby to netieklo)
Na to poukladáme v dvoch radoch plátky šunky (šunkovej salámy), na šunku poukladáme
plátkový syr (kto má rád, môže postrašiť oreganom)
Zvinieme do rolády, potrieme vajíčkom a nakrájame na kolieska hrubé asi tak centimeter a pol.
Uložíme na plech vyložený papierom na pečenie a vložíme do rúry na 200°C.

Podobne robím aj trojuholníčky:
Tiež rozvaľkám lístkové cesto, potriem taveným syrom (karička trojuholníková je celkom dobrá
mäkká, alebo hociktorý syr v črievku)
Na syr rozotreme trocha kečupu, ale nie veľa, aby sa to moc nerozchádzalo.
Na to poukladáme dva rady šunky nakr. na plátky, môžeme troška posypať tvrdým strúhaným
syrom a zvinieme do rolády. (okraje by sme mali stlačiť)
Potrieme vajíčkom, posypeme sezamom a nakrájame na trojuholníčky.
Dáme na plech vyložený papierom a na 200°C upečieme.

Všetky tieto slané pochúťky odporúčam robiť z dvojitej dávky, lebo u nás ich ledva dopečiem a hneď sú FUČ!!! 😝

nenula
22. nov 2008

Inak,ja robím super nekysnuté pečivo.Rovnaký pomer pretlačené v šupe uvarené zemiaky, margarín , hl. múka a trochu soli.Zamiesiť, vykrojiť, potreť vajíčkom, ľubovolne posypať, upiecť a mňam.

stresmenka
23. nov 2008

Nenula tak tieto robím už roky rokúce aj 3 dávku niekedy a fakt sa ich nevieme dojesť sú fajné aj po dlhšom čase keď sú už odležané, tie zemiaky v tých cestách fakt robia zázraky. Ja sladké nemusím ale slané na tony by sme jedly 🙂, len keby ich mal kto robiť. Ja mám strašne rada aj bryndzové keď budem mať čas nájdem recepty a pohádžem to tu.

janamed dobre že si otvorila novú tému ja vždy pečiem slané, len tie isté a tento raz vyskúšam niečo nové 😀

janamed
autor
23. nov 2008

Bibula, tak slané pracliky sme upiekli, su faine 🙂

a určite poskúšam aj ostatné receptíky

stresmenka- min.rok som robila také bryndzové podla kucharskej kniny, ale nič moc, nechutili nám,boli suché a bez chuti, tak ak nájdeš recept na nejaké chutné, šup sem s ním 🙂

titkovamiriam
25. nov 2008

250g pohrubej muky,250g masla.250g tvarohu-sol

vypracuje sa cesto a vyvalka sa,potie sa slanym vajickom a posype rascou,makom,sezamo,syrom-co makto rad a nareze sa na tycinky,alebo vykroji do tvarov 🙂
miesto tvarohu moze ist aj brynza alebo syrokrem-kopec variacii 🙂

penny13
8. máj 2009

Ahojte. No moja sestra s aučí za cukrárku a na veľkú noc robila, teda sme robili také tyčinky. Sú naozaj vynikajúce. Je to kombinácia dvoch ciest. Slaného a listkového. Listkové je dosť náročné na výrobu, tak si ho kúpte v obchode. no musí ho byť rovnaké množstvo ako Slaného. A takto vyrobíte slané.
Potrebujete: 225g hladkej múky(môže byť aj polohrubá)
215g palmarínu
1lyžica kypriaceho prášku
0.5dl mlieka
štipka soli
1 žlĺko
Spracovať ako linecké cesto.

Ďalej do tyčiniek ide: žĺtko na potretie a nejaká posýpka(rasca, ľan, sézam)

Potom obe cesta vyvaľkáte do štvorca alebo obdlžnika. Jedno z nich(najlepšie slané) potriete rozšľahaným žĺtkom a priložíte druhé cesto. Nakrájate na pásiky(radielkom) a natriete žltkom a posypete vybranou posýpkou. Pásiky chyťte za koniec a začiatok a skrúťte. Pokojne môžete použiť aj vykrajovacie formičky. V tom prípade ich potrite a posypte až po vykrojení. (pri tomto Vám môžu pomôcť aj vaše deti, pokiaľ už chodia do škôlky alebo školy)Tyčinky ukladajte na vymastený plech a pečte cca 10minút.

tento recept mi diktovala sestra. pokiaľ Vám nebude niečo jasné, napíšte mi Ip a Ja vám to vysvetlím. Ale oplatí sa to. Sú výborné.

😉

netmona
8. máj 2009

peny,,znie to jednoducho tak vyskúšam 😉

penny13
8. máj 2009

netmona, ale zabudla som jednu vec.. .to je recept na pol kila toho pečiva. Takže pol kila toho listkového. 🙂 😉

netmona
8. máj 2009

jaj,,,penny,,,tak potom dik za ifo,,teraz sa určite podarí 🙂

miskamatko
21. máj 2009

Ahojte, viem ze sa tu niekde pisalo o tých slaných pagacikoch, ale nomzem to najst. Vraj sa tu niekde daju kupit a objednat lacne pagace a nieco take... neviete mi poradit?
dik

lilineli
21. máj 2009

miskamatko asi myslis tieto https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...
🙂
neviete nahodou recept na nitrianske slané dolky? nikde ho nemozem najst 😒

gabii83
26. máj 2009

ahojte baby mate super lahky recept na pagace, co sa podaria aj naj nesikovnejsej zienke?? 😀 😀
moje su totiz vzdy suchare a koncia sa v smetnom kose... ☹ 😒 😠 😖 😢 😢 🤐 🙄

dakujem

penny13
27. máj 2009

Gabbi83 a aké pagáča myslíš? My totiž robievame také z múky, čo nás naučila švagtina.(vraj jej sestra vymyslela 🙂 🙂 Normálne dáš do misky Vajco, mlieko, múku a soľ. To vymiešaš varechou. Musí to mať slabožltú farbu a trochu husté. A potom to vypražaš na panvici. My to voláme pagáče. je to jednoduché, dobré a lacné.

zuzu13
29. máj 2009

gabi, ak myslis skvarkove pagace, tak tu je recept...
kysnute cesto {klasika} rozvalkas, na polovicu natries pomlete skvarky, tak aby bola cela polovica cesta mastna... 😅 skvarky nemusia byt uplne vsade...prelozis cesto, znovu vyvalkas, zase natries polovicu cesta skvarkami....a tak postupujes kym sa ti neminu skvarky...potom vyvalkas cesto na cca 0,5 mm a poharikom vykrajujes pagace, potries vajickom a das upiest... 🙂

anabelle03
22. jún 2009

Ahojte, mohla by som vas pekne poprosit o kontakt na to pecenie slaných pagacov a loksov? dakujem velmi pekne!

ukmima
22. jún 2009

ahoj, pecie to meria..je to v v bazare...pod nefiremnymi...posli Ip na meria, su fantasticke... 😉

monikamelissa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monikamelissa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
arabella44444
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daniz
17. dec 2009

Ahojte kočky, mám jeden recept na skvelé syrové pečivo. Dúfam, že bude chutiť, no mne veľmi.

1/4 kg hl.múky, 1/4 kg trochu zaúdeného tvrdého syra /najlepšie kravička,al.sal.údený syr/,1/4 kg palmarínu /hery/,soľ podľa chuti a niečo na posypanie / rasca,mak,sezam.../. Toto všetko spracovať, nechať chvíľku v chladničke,rozvaľkať a vykrajovať rôzne tvary. Potrieme ich vajíčkom a dáme mandlu,sezam,to čo má každý
rád. Upečené sú fakt super a vydržia aj dosť dlho - no u nás teda toho báť nemusím.

cornelia91
14. aug 2013

Ja zvyknem piecť slané mafiny, pretože sme stále doma mali len sladké, tak bolo treba zmenu :D veľmi chutné sú mafiny z tohto linku http://dobruchut.azet.sk/recept/8315/hrncekove-... Je to aj celkom jednoduchý recept, veľmi rada ich robím. 🙂