Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

martinaema
12. nov 2008

boza to si bola teraz trolinku mimo 😀
V tomto prípade bola reč o inom kvásku, nie napučané droždie. Na dáme je viacej postupov ako si ho pripraviť, priznám sa ešte som neskúšala, ale chystám sa, lebo vraj má chlebík ešte lepšiu chuť. Viem že sa tam mieša ražná múka s vodou , nechá sa to kvasiť niekoľko dní a neviem ešte aké čary sa stým robia 😵

junovka
12. nov 2008

http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2494 upiekla som tento chlebik.Je perfektny 😎 Presne podla tohto receptu, okem kminu, skusim aj na klasicke rozky 😉

lenka007
12. nov 2008

ja som piekla 1 krat mazanec podla receptu co som mala prilozene k pekarnicke moulinex kkl a musim povedat ze to islo do kosa.bolo to mastne akesi ale celozrnny chlieb bol dobry

veronkaj
13. nov 2008

tak, my sme včera dali skúšobne do nášho bežného chlebíka 1 PL solamylu a bol mňam a netrusil sa tak veľmi ale je aj fakt že som ho krájala na krájači.

večer som ešte zarábala cesto na plnené rožteky s tou nutelou a prvý krát som skúšala v pekárni to čertvé droždie, na vrchu múky som spravila jamku, tam rozmrvila droždie dala 1 pl cukru a zakryla trochou múky, výsledok, koláče dnes raňajkujú aj kolegovia.
dnes skúsim urobiť s nastrúhaným zemiakom chlieb.

roasha
13. nov 2008

junovka,ja pekavam tento chlebik/s nim sme najspokojnejsi/,len cukor davam iba 1CL,potom tam mozes dat podla vole-kukuricnu krupicu,cesnakovu sol,semiacka,zemiak....je ako vaticka. 🙂

roasha
13. nov 2008

ale davam este aj 2lyzice olej,a lyzica ocot 😉

vivere
13. nov 2008

lenka007, ja som podla receptara k xxl nepiekla nic, mne sa tie recepty zdali vsetky divne 😝

roasha, ktory? 😅

roasha
13. nov 2008

z origos receptov XXl som este ani ja nepiekla.
vivere----chlebik ako vaticka----
na spodok 2L olej,
300ml voda
1L ocot
500g muka/ja davam T650hladka/
do jedneho rohu 2CL sol
do druheho rohu 1CLcukor,nan 1,5CLsusene drozdie/alebo polku cerstveho namrvim-nepouz.na odlozeny start!/
1cl rasca/al podla chuti/
cesnakova sol 1cl
dalej mozes dat kukur.krupicu/,trochu nasypem/,slnec.semiacka,ovsene vlocky,proso....
program zakladny c.1,a korka najtmavsia.

roasha
13. nov 2008

mozes don dat aj uvareny nastruhany zemiak,alebo ak mas zemiaky z prilohy,tak hodis za lyzicu.

lenka007
13. nov 2008

vyskusam aj ja tvoj receptik roasha ja momantalne peciem http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8162 tak uvidime vecer napisem

roasha
13. nov 2008

alebo napr.muku mozes dat 300g hl.T650,a 200gr inej/graham,razna../

vivere
13. nov 2008

vdaka, roasha, za inspiraciu, niekedy vyskusam 😉

vinka
13. nov 2008

Roasha ja mám taký recept 300 hladká 300 celozrná a fakt bol faj chlebík.

veronkaj
14. nov 2008

prosím chcem skúsiť ten zemiakový len ma napadlo že kam sa dáva ten roztlačený zemiak, na alebo pod múku??????

lenka007
14. nov 2008

vyskusaj a das vediet 🙂 ja som vcera robila chlebik co sa podoba na kupovany dala som odkaz vcera a bol naozaj fantasticky

vivere
14. nov 2008

veronkaj, to je jedno, aj tak sa to vsetko zmiesa 😉

matica2
14. nov 2008

ja zemiak dávam na muku do rohu ale to je jedno kde ho das

veronkaj
14. nov 2008

´dakujem a prajem príjemný víkend 🙂

roasha
14. nov 2008

ja som dnes robila makovnik-- 😵 ----tomu co vymyslel tieto pekarne by som dala nobelovu cenu. 🙂
dala som vymiesit kysnute cesto,vyvalkala,naplnila a dala piect klasicky do rury.bol fantasticky! 😵

vinka
14. nov 2008

Chcem sa spýtat čo máte pekáren moulinex XXL či ste robili biskupský chlebík z tej knihy čo bola pri nom.Ja som robila dnes prvý krát a bol nedopečený.Musela som ho dopiect v rúre z vrchu.Tam bolo úplne surové cesto.Ináč potom bol super.Stalo sa to už niekomu? 😕 Ináč s tým miesením je super.Ja tam už miesim aj cesto na pirohy.Tak krásne vymiesené som ešte nemala. 😉 Roasha ako to ty vychvaluješ tak takto je z toho unesená aj moja mamina.(aj ja) 😀 Tiež povedala,že to je malí zázrak. 😀 že toto bola super kúpa. 😉

roasha
14. nov 2008

😀 😀 😀 ved je to pravda 😀 😀 😀
nahadzes to dnu,a vyberies vonavy upeceny chlieb 😵 ........no zázrak... : 😅 -D

roasha
14. nov 2008

....ked to beries z tej strany,ze darmo do auta hodis srobovak,samo sa neopravi.... 🙄 😀

vivere
14. nov 2008

vinka, nerobila som podla receptara, ale vsimla som si, ze cesto, do ktoreho ide nejaky tuk, sa horsie v pekarni pecie ☹ predsa len na chlebik je ovela lepsia, priam fantasticka 😉

adusa
14. nov 2008

ahojte, chcem sa spytat ci nemate niektora tuto pekarnicku. Ako ste s nou spokojne?
panasonic SD-YD250 automatic bread machine
http://www.jr.com/panasonic/pe/PAN_SDYD250/

anpej
14. nov 2008

ahojte,ja dnes skusam sladke http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=4589 🙂 o chvilu už peciem a chcem este stihnut nejaky chlebik.stale skusam a peciem kazdy den iny. 😀 😵

annon
15. nov 2008

baby je tu momentálne niekto kto skúšal piecť mazanec? Chcem ho dnes skúsiť, ale netuším aký program zadať, v receptoch ktoré som tu našla je všade program základný, ale na mojej pekárničke nič také nemám mám tam len klasik, sprint, toustový, sladký, celozrnný, dort, príprava, pečení, marmeláda a sendvič. Myslíte, že by som mala použiť ten klasik alebo sladký? Pri tom sladkom je tam krátka doba, upečie sa dobre? Raďte prosím. 😀

misicka455
15. nov 2008

Ahojky já to zkoušela a já mám v pekárně program sladký chleba tak jsem dala tento program.Na jak dlouho máš ten sladký ?

annon
15. nov 2008

ahoj misicka program sladký mám na 1.52 - nieje to málo? veľkosť mám len na 1kg alebo 1.3 kg akú veľkosť zvoliť pri tomto recepte

http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2505

misicka455
15. nov 2008

Já bych ho pekla na 1 kg na program sladký a hlídala bych ho 😉

misicka455
15. nov 2008

Určitě tam máš pak program samostatný pečení. Takže až by dojel program bych do něho píchla a kdyby ještě nebyl tak bych ho dopekla, ale myslím že by to mělo stačit jen ten program na sladký.