Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

bedovci1
19. nov 2008

no recept na 900 g chlebík by bo ešte lepší.... 😉

lenka007
20. nov 2008

Mne ktosi poradil ze mam davat menej drozdia neviem ako vam ale mne to pomohlo od vtedy chlebik prepadnuty nie je

bedovci1
20. nov 2008

Lenka, ďakujem za radu, vyskúšam..... 🙂 hádam to pomôže......

veronkaj
20. nov 2008

ja som dnes v noci mala zase odložený štart a spala som tak že som to nepočula,
a skúšali sme dať do receptu aj 2 lyzice oleja a jednu octu

bez toho býva chlebík ovedla viac nadýchanejší a jemnejší takže toto už dávať nebudem,inak nie je zlý len nie je taký vatičkový nadýchaný

roasha
20. nov 2008

veronkaj,to nebude olejom a octom,ale mukou skor. 😉

anpej
20. nov 2008

mne stred prepedne pri pečeni ked je cesto riedke,preto robim tuhšie ,nesmie salepiť na prsty. 😉

veronkaj
20. nov 2008

roasha - robím z tej istej múky,

možno niekedy ešte skúsime ale aj dcéra povedala, že lepší bol bez toho,

včera som robila tie lacné žemličky z dámy, boli dobré, len ich bolo z tej dávky málo.
normálne ma to začalo baviť, aj ked sa musíme krotiť lebo sme pribrali z pekárne. 😒

martinaema
20. nov 2008

ja som včera dávala do "vatičkového" chlebíku zemiak a vodu pol na pol s acidkom. Tuším je ten chlieb ešte lepší.
Sama som dnes zožr... polovicu 😅 😠

boza
20. nov 2008

annon dala si mi tazku otazku, bagety som piekla iba raz a neviem ci to viem posudit. Mne sa zdalo ze chutia ako kupenske a pecu sa tak, ze sa preklada uz vykysnute cesto ak vies ako na listkove. Boli aj chrumkave. Neviem ako chutia ked postoje lebo sme ich zo..... este skoro teple.

roasha
20. nov 2008

marti,ja tam tiez zvyknem supnut aj zemiak,acidko som este neskusila. 🙂

anpej
20. nov 2008

ja som skušala piecť chleba s acidkom,kefirom i jogurtom,doliala som vodu a chlebiky vyšli super.tiež pridavam uvarené zemiaky alebo kašu zemiakovu v prašku.

veronkaj
21. nov 2008

ahojte pekárky,

tak mne sa už asi prejavuje závislosť na pekárni,
včera som došla o siedmej domov a musela som piecť, hoci nemám rúru len remosku, tak sme skúsili ten recept 031 housky od mo... z dámy a ja neviem prečo napísala som si že netreba celý program cesto a tak ked som zarobila tak som ich hned tvarovala aj tak boli dobré ale dnes som si to pozerala a treba ich nechať nakysnúť aj predtým, ale boli fantastické a skúšala som robiť aj tie pletenky z jedného copu a išlo to robila som ich menšie aby sa mi v remoske prepiekli ale boli mňam, odporúčam

len zase musíme kúpiť múku 🙄

veronkaj
21. nov 2008

prosím vás kolko dávate toho zemiakového prášku namiesto zemiaku, nechce sa mi variť dva zemiaky 😅

anamor
21. nov 2008

som tu davnejsie nebola a pozeram, ze tu uz ani nikoho nepoznam 😅 ale peciem poctivo, vcera pizzu, chlebik takmer kazdy den a zemlicky tiez parkrat tyzdenne. Nejaky oskusany mnamky recept na nieco? ze by som mala zmenu.
prijemne pecenie 😉

veronkaj
21. nov 2008

anamor, fakt si tu už dlho nebola,

sú tu nové majiteľky pekárni a snažíme sa

🙂

almika
21. nov 2008

ahojte

chcem vás poprosiť o dobrý receptík na cesnakový a bylinkový chlebík, ďakujem 😵

matica2
21. nov 2008

dnes som robila rožky a pred pecenim som ich potrela rozšlahaným vajkom a zaujímalo by ma ked pečivo vytiahnete z rúry či to niecim potierate. inak boli fantastické teda este sú nezpapala som ich všetky iba polovicu 🙂

veronkaj
21. nov 2008

a ja sa chcem spýtať, ked máte elektrickú rúru nemáte potom rožky a tak vysušené alebo tam dávate hrnček s vodou??? 😅

anamor
21. nov 2008

veronkaj veru davno som sa nezacitala do pekarok 🙂
ja mam elektricku, ale nemam vysusene nic, ale peciem na teplovzdusnej, aj ked sa nazory roznia, ze kysnute by sa nemalo, nemam nic vysusen a vodu nedavam. Raz som sice robila mini osie hniezda a neboli take dobre, boli trosku vysusene, ale to som dala spodny a vrchny ohrev a to sa mi teda neosvedcilo.
vy ako peciete kysnute v rure - teplovzdusne, ci horny a dolny ohrev?

veronkaj
21. nov 2008

ved to ja mám doma remosku a v pohode len zhora sú trocha viac upečené ako naspodu a u priateľa som piekla v elek. rúre ohrev hore a dolu a boli trochu vysušené

na aký ohrev to mám dať sú tam ešte nejaké možnosti tuším len dole, hore, a ešte niečo prosím poradte

junovka
21. nov 2008

Ahojte,

viete mi dat nejaky dobry receptik na vami uz odkusane slane pecivo, konkretne slane tycinky??? 🙂 Vdaka 😉

jajax
21. nov 2008

almika,vyborny cesnakovy chlieb dama c.135 v ziadnom pripade nesetri cesnakom.

veronka,ja mam elektricku trubu,vodu nedavam a pecivo nemam suche.peciem vrch aj spodok a v pohode.najcastejsie peciem pletenky podla monikahor a zo sadloveho cesta.oboje veeeeelmi dobre.

roasha
21. nov 2008

junovka,str.107.odskusane,su super. 😉

filipa
21. nov 2008

junovka, kuk aj do temy 'slane pecivo'... uz su tam nejake napadiky... 😉

junovka
21. nov 2008

roasha, vdaka, tak cez vikend oprobujem 🙂

avanka
22. nov 2008

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=4546#diskuse

Tak toto peciem uz treti krat, manzel sa ho nemoze dojest, je lepsi ako kupovana vianocka 🙂
Akurat ja davam viac hrozienok a mandle, vyskusajte 🙂

bezaz
22. nov 2008

hojte, tak sa konecne opat pridavam, este ze pecenie chlebika v pekarnicke zaberie tak malo casu, ze to stiham aj pri malej 😉
tento tyzden som robila tie francuzske bagety {dama 155} ale dala som tretinu grahamovej muky, bagetky vysli genialne, trochu som sa bala, ked je recept len z hladkej muky, ci nebudu bagety moc "tuhe", ale boli superove.. grahamove rozky z obchodu mozu ist do kelu 🙂

annon
22. nov 2008

Práve robím tento recept na bagety
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8589
Nemáte ho niekto odskúšaný? Keď som suroviny nahádzala do pekárničky, prišlo mi trošku divné, že tam nejde ani vajce ani žiaden tuk.

misicka455
22. nov 2008

Doporučuji 😉

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=21807
Vyzkoušeno a hnedka snězeno 😀 😀 😀

annon
22. nov 2008

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8589

Baby naozaj to nikto neskúšal, moc sa mi to nevydarilo, neviem kde som spravila chybu, cesto sa mi zdalo príliš riedke, a bagety síce po upečení boli chrumkavé ale vnútri boli dosť tuhé, málo nadýchané, asi mi to moc nevykyslo. Neviete niekto lepší odskúšaný recept?