Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

vesi
23. apr 2008

riuska 😀 😀 jasné, dám vedieť ako to dopadlo 😉

riuska
23. apr 2008

lusil dakujem, urcite vyskusam 🙂
vesi 😀 😀 😀 tie co som ja robila veru boli dobre len cerstve, teraz my pripadaju take suche 😖 no treba najst nieco ine, alebo nemate niektora odskusanu nejaku dobru bagetku?

tajomstvomaj
23. apr 2008

bagetky odskusane chcem aj ja 😉
jablkovu buchtu spravim urcite, vyzera mnam, snad budet tak aj chutit

anamor
23. apr 2008

predosly prispevok som pisala ja 🤐 zabudla som,ze nie som odhlasena ako spravkyna spolocneho albumu 😉 😲

riuska
23. apr 2008

anamor ty si taky tajny agent 😀 😀 😀 😀 😀

anamor
23. apr 2008

fakt to bolo nedopatrenim 😲

lusil2005
23. apr 2008

ta buchta je fakt perfektna. skuste ju. ja som do nej dala aj tu nasekanu cokoladu.
a ja uz som si povedala ze vzdy ked nieco upeciem ako zemlicky, rozky, alebo chlieb tak sup do mraznicky aspon polovicu. lebo ked sa to hned nezje, tak na druhy den to uz neni take mnamajz.

danielala
23. apr 2008

Lusil - to neviem, či až tak moc odporúčam to potieranie kakaom, veľmi to stmavne - ale je fakt, že ja som to asi prehnala s práškom pri zarábaní, bola doooosť tmavá zhora a po bokoch mi to urobilo taký zaujímavý pásikavý vzor, ako to kakao stekalo 😀 😀 😀 . Áno, je to tá istá buchta, veľmi veľmi chutila všetkým (robila som ju len dva razy). Pizzové cesto nikdy nespotrebujem celé, tak ho odkladám do chladničky v sáčku a je to v poho (ešte trošku napučí), aj knedľové bolo bezchybné na druhý deň, tak hádam to tak funguje so všetkými kysnutými. Nebóóój, nie si v tom maniačení sama - ja odkedy som na materskej sa hrozne nudím, tak tiež vypekám ostošesť.

Anamor, ale zbalená už si, nie? Ináč pozerám, že máš termín na rozhraní dvoch znamení, tak ti želám Býčka, to sú takí labužníci, čo radi papkajú dobrôtky (nech máš pre koho vypekať). Skúšala som ten trik Crysmile so zmrazenými štvrťkami droždia - a naozaj, cesto rovnako pekne nakysne a hlavne nemusím mať stresy, či mi už droždie v chladničke neplesnivie. Super nápad.

danielala
23. apr 2008
riuska
24. apr 2008

ahojte 🙂
danka ved ked sa tak nudis, urobte si druhe babo 😀 ja teraz nic nestiham, ale tesiiiiiiiiiiim sa na dalsie 😀

anamor
24. apr 2008

danielka ano zbalena som 😉 a tiez by som radsej bycka, ale nech chvilocku este pocka 🙂 cca 2 a pol tyzdna a mozme ist rodit.
riuska aspon budes mat hned surodencov, ked budu jeden po druhom, kamaratov, hadam teraz to bude slecna 😉

vesi
24. apr 2008

kočky, žemle sa podarili a sú celkom dobré 😀

anamor
24. apr 2008

vesi dakujeme za infosky 😉 dala si presne muky ako podla receptu?

riuska
24. apr 2008

no takze to bude zase chlapec 😀

vesi zajtra napis ake su, lebo tie co som ja robila, tak uz na druhy den - t.j. dnes to uz nieje bohvieco 😅 , ale robila som tvar malych pleteniciek tak je to take suche

anamor
24. apr 2008

riuska dnes si sa dozvedela pohlavie ?

zemle treba radsej cerstve cast zamrazit a na druhy den rozmrazit, tak si zachovaju to dobro v sebe. Ale ja tiez nemam nejaky super recept zatial, ze tieto a ziadne ine 😒

vesi
24. apr 2008

múku som dala 250g hladkej a 250g ražnej vyrážkovej. ja ked mám nejaké suché pečivo, napr. staršie rožky, tak ich dám na chvíľu zohriať do trúby, a sú ako čerstvé, akurát ich treba hned jesť. ak do zajtra ostanú, tak dám vedieť aké boli na druhý deň 😀 jaj a mlieko som dala sojové.

vesi
24. apr 2008

a piekla som ich 30 min. 🙂

anamor
24. apr 2008

skusim upiect aj ja a uvidim co to bude zač 😉

matar
24. apr 2008

ahoj maminky,
pridávam sa ku vám, dnes mi manžel kupil pekárničku, večer testujeme prvý krát 🙂 tak držte palce

vesi
24. apr 2008

matar, čakala som na teba 😀 😀 ked dodržíš recept, tak nemáš čo pokaziť 😀

riuska
24. apr 2008

anamor ano az dnes my povedali co cakame 😒 😵
matar ahoj drzim palceky 😉

anamor
25. apr 2008

matar drzime palce, nezabudni sa pochvalit
riuska chapem asi si chcela slecnu, ale budes mat bracekov, ktori si vystacia, nech ste hlavne zdravucky 😉

lilike
25. apr 2008

danielala,dakujem pekne za tie parene,nemysli si moje budu tiez urcite vyzerat vselijako len nie ako buchty,mozno sulceky 😀 ,na toto talent nemam,ale hlavne nech su chutovo dobre.Vcera sa mi knedla vydarila,tak by sa mohli aj buchty.

vesi
25. apr 2008

na buchty sa chystám aj ja a tiež nebudú najkrajšie, na to nemám talent, ani trpezlivosť, hlavne nech to chutí 😀

lusil2005
25. apr 2008

hehe podla mna budu super tie vase buchty, len ich vraj treba hned po vytiahnuti popichat vidlickou. neviem - tiez som ich este nerobila. ja by som chcela skusit tie ovocne knedliky parene.

holly1
25. apr 2008

holky, a jaký máte typ pekárny, chtěla bych nějakou fakt dobour 🙂 , poraďte konkrétní značku a typ

anamor
25. apr 2008

holly to je uplne jedno aku kupis 😉

lusil2005
25. apr 2008

ja mam eta siesta ale pokukovala som po unold. tejto: http://domacnost.sme.sk/c/3375050/UNOLD-68415-c...
ale to uz je taka luxusna 😅

matar
25. apr 2008

tak mi máme túto: http://www.biga.sk/domace-pekarne/moulinex-home...
včera sme prvý raz skusili ten francúzsky chlebík, je síce pekne vysoký aj vykysnutý, ale nejako sa nedopiekol 😒 ale ved na prvý raz nečakáme zazrak 😀 dns bude druhý pokus.

vesi
25. apr 2008

maťka, ak zistíš, že nie je prepečený, tak ho šupni ešte do pekárne a dopeč, je tam na to program 😉

ja mám túto http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php?a=ukaz...