Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

anamor
26. nov 2008

grahamovu muku maju vzdy v kauflande /ja som ju myslim inde nekupovala/
dik bezaz za tip na bagety, lebo co som citala na dame sa mi to zda moc komplikovane, tiez mam predstavu ze to len odreziem kus a ide to. Vravis ze zakl cesto /800g/ je ich osem? tak z polovicnej davky by mi styri vyjst mohli.

veronkaj
27. nov 2008

poradte mi ak viete,

mám rada orechové plnky, ale nikdy som ich nerobila tak som dnes kúpila pol kila vylúpaných orechov a ako ich mám skladovať a ako sa robí tá orechová plnka dnes by som skúsila uroibiť orechový závin z cesta takého čo môže ísť na všetko.

ako na to??

roasha
27. nov 2008

veronkaj,ja do zavinov-rozvalkam cesto,a davas co chces
-----------------mak,praskovy cukor,maslo/bud roztopene,al.len nakrajam kusky/
-----------------orechy,pras.cukor,maslo,prip.hrozienka
-----------------tvaroh,pras.cukor,maslo,hrozienka
........a tak..... 🙂

roasha
27. nov 2008

potom zrolujes,a bud jemne narezes ako bagety,al.popichas vidlickov,aby sa pri peceni neroztrhol.... 🙂
......som to zabudla napisat.... 😅

veronkaj
27. nov 2008

roasha a ked robíš ten mak alebo orechy dávaš tam aj mlieko alebo povaríš aby to nechrúmalo pod zubamy?? a ako máš uložený ten orech a mak, ja ich mám zatial v papierovom sáčku

roasha
27. nov 2008

veronkaj,ale to nechrume. 😉 -od toho masla to normalne zmakne,a je to pekne prepecene,ako zavin z obchodu. 🙂
pokial to neskladujes dlho,tak mozes v sacku skladovat,ale ked je to uz pomlete,je dobre minut to co najskor,aby to "nezlojovatelo"/moze to mat taku pachut/,ale zasa to sa tiez nestava rychlo. 🙂
potom mozes v uzavretom klasickom sacku niekde na spodku chladnicky.

veronkaj
27. nov 2008

tak ja pomeliem len čo budem potrebovať,

to maslo - také ako rama alebo hera??
viem otázky ale čo už ked som to ešte nerobila

roasha
27. nov 2008

veron ja pouzivam klasiku maslo. 🙂 /maslo je maslo/ 😉

roasha
27. nov 2008

hej s tym mletim radsej tak,aj ja meliem kolko potrebujem. 😉

veronkaj
27. nov 2008

a máš nejaký dobrý recept na závin,

roasha
27. nov 2008

robievam tento,je fajny 😵
-----------------
zavin od ursik-
-------------------
150ml mlieka
70ml olej
stipka soli
300g polohr.muky
30g cukor
citron.kora
1lyzicka susen.,al 1/4cerst.drozdia
progr.cesto,das na pomucenu dosku,zlahka vyvalkas,das napln,zvinies,potriem zltkom s troskou mlieka upecies bud v pekarni,ja dam do rury,a vidis ked je pekne prepecene....je mnam. 🙂

veronkaj
27. nov 2008

´dakujem skúsim a dám vedieť

misicka455
27. nov 2008

Boza dík za tip, tu pšeničnou doma mám 🙂

dienka
27. nov 2008

Ahojte!
Od utorka mame novu pekarnicku Moulinex XXL, robila som uz 2 chlebiky, ale prepadli sa mi ☹ Prosim poradte nejaky dobry recept na 1000 g chlebik. Pozerala som aj recepty na dame, ale neviem ci su na 900 g, ci na 1000 g chlieb. Dakujeeem 😉

roasha
27. nov 2008

dienka,bud si dala teplu vodu,alebo vela drozdia 😅
myslim ze na str.92 som dala recept na 1kg chlieb,progr,c.1/akurat nastavim najprepecenejsiu korku/

dienka
27. nov 2008

Roasha dakujem velmi pekne. A mozem dat aj obyc hladku muku? Tu chlebovu sa mi uz podarilo minut na tych mojich 2 nepodarkoch 😀

roasha
27. nov 2008

aj ja ked nemam,dam hladku extra spec,alebo ju miesam s t 650.
ale aj tak najlepsi je z t 650/ale aj to zalezi aka muka...mozes kupit 10xrovnaku,a bude 10x iny chlieb/
mne sa najviac pacia chleby po odlozenom starte,asi ked to uz na vsetko akurat teplotu,a rano sa zobudis,teply chlieb--parada.
inak vodu nikdy nedavaj teplu. 😉

dienka
27. nov 2008

dik, idem teda skusit 🙂 😎

dienka
27. nov 2008

roasha, podariiil sa 😉 Taku mam radost, dakujem za recept. Vyzera supis, este chladne, neskor ochutname 😝

evaviki
27. nov 2008

Ahojky,
mozno to tu uz niekto pisal (prispevkov je tu vcelku dost, takze fakt neviem..) Ja som si kupila v Nemecku v Kaufmarkte (nas Kaufland) zmesi na chleba. Su kilove, jedna je na dva 750g chlebiky, staci uz iba pridat vodu. Cenovo to vychadza na cca 20 KC (0,79 eura) a su najlepsie, ake som doteraz skusala..

misicka455
27. nov 2008

Tak bagety na způsob graham jsou vyborné 😉

annon
27. nov 2008

čaute pekárky, neviem či tu ešte niekto je o takom čase, chcela som si pustiť pekárničku na odložený štart ale vôbec tomu nerozumiem, aký má byť čas na pekárničke? Ak ho chcem trebárs pustiť o 22.00 a doba pečenia sa mi nadstaví na 3.20 chcem aby sa pustila o 3.00 hodine ráno čo ma vlastne byť na displeyi? má tam byť čas 5.00? alebo tých 3.20 + hodiny ktoré treba do zapnutia??

Som z toho jeleň 😒

evaviki
27. nov 2008

ahoj
ak tvoja pekaren funguje, tak ako moja, tak aby sa zapla o tretej, tak tam ma byt tych 3.20 plus tych 5 hodin. Takze malo by ti tam svietit 8:20 - za tolko hodin bude chlieb hotovy..

annon
27. nov 2008

jej díky evaviki, už som tam všetko nahádzala a nevedela ako to nadstaviť, tak super že si nemusím natáčať budík na 3.00 hodinu 😀

roasha
28. nov 2008

dienka 🙂
inak ja som sa tiez "oviala"-pisu "teplu vodu"-vtedy sa to prepadne.,davam uz len normalnu izbovu teplotu vody. 🙂

veronkaj
28. nov 2008

ahojte,

tak teplu vodu nedávam ani ja - dávam vlažnú takú telovej teploty

odložený štart čas si nadstavíš tak že od chvíle ked ju budeš nadstavovať do času kedy chceš aby bol chlieb hotovy napr. večer o 21 tam dáš suroviny a ideš nadstaviť a chceš ho ráno o 7 mať hotový tak zistíš kolko to je hodín a minút a to tam nadstavíš

včera som skúšala ten závin, čokoládovo škoricový, kedže mám len remosku tak som ich musela urobiť menšie aby sa prepiekli ale dopadli dobre len neviem čo som urobila zle stočila som ich ani nepraskli len pri krájaní na kúsky tak ten vrchná časť plátu mi trošku nad ostatným odstávala taká vzduchová bublina.

🙂 🙂 🙂

roasha
28. nov 2008

veronka,mozno len trochu viac nakrojit,alebo popichat vidlickou nabuduce. 🙂
my teraz miesime rozky,este som nerobila,tak som zvedava. 🙂

veronkaj
28. nov 2008

roasha - preto bol ten vzduch vnútri???

ja som ich neprepichla ani nenarezala lebo som sa bála že vytečie plnka.

ale je super, už je zjedený

roasha
28. nov 2008

no keby si mala inu plnku,tak ti ho cely roztrhne. 😅
musis to prepichnut. 🙂

veronkaj
28. nov 2008

vykonám 😉