• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Poraďte recepty pre domácu pekáreň

27. februára 2017 
a ešte som doň pridala aj ľanové semienka, ale málo, len na skúšku. A úplne sa v tom ceste stratili
1. dec 2008 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vypadá dobře :wink:
1. dec 2008 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobré ránko

baby, ďakujem za rady :wink:
2. dec 2008 o 08:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,

kočky poradte mi prosím,
budúcu sobotu ma čaká katastrofa,
môj priateľl má dnes narodeniny a jeho rodina, ktorá je početná sa prihlásila, že mu prídu zagratulovať, lebo chodíme aj my im a tak je rad na nás poradte mi čo urobiť - navariť, napiecť - kúpiť ak si predstavíte, že jeho rúru zatial len skúšam a v jeho rodine sú 3 kuchárky - profesionálky a tej rodiny je fakt veľa, ako a čo by ste nachystali prosím poradte nech nevyzerám jak idiot.
2. dec 2008 o 08:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ak viete skúste mi sem hodiť poprípade odkazy na nejaký link kde niečo nájdem budem mať tak na to čas od rána do 15 hodiny a to musím ešte nakúpiť. a zas až taká zbehlá kuchárka nie som. ale ved čo to sa dá kúpiť.
2. dec 2008 o 08:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veronka a to pridu len na navstevu, teda chces chystat len obcerstvenie alebo nejake obedove menu? :astonished:
2. dec 2008 o 08:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bezaz oni zvyknú sa tak schádzať okolo 15 a zvyknú zostať tak do 23 hodiny takže ??????
2. dec 2008 o 10:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veronkaj
pekny den ti prajem :slight_smile: hlavne nerob paniku, upokoj sa a prevrtaj nejake casopisy a hladaj skor nieco netradicne, ja som na tom so skusenostami asi rovnako a tiez sa nemozem rovnat ani so skusenymi kucharkami a preto pri takychto prilezitostiach volim nieco co nemozu porovnavat a hlavne vela druhov vselijakych drobnosti slanych, sladkych, mnozstvom uhuris kazdeho a navyse nehrozi ze ak niekomu nieco nebude pochuti najde si nieco ine :wink:
neviem ci ti moja rada na nieco bude ale drzim palce :slight_smile:
2. dec 2008 o 11:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veronka ja by som ti odporucila napiect nejake jednoduche slane pagaciky, plnenu fasirkovu roladu, da sa jest s prilohou alebo len tak s chlebom je to mnamka, a napiect nejaky kysnuty kolac, alebo jednoduchu tortu hm???
2. dec 2008 o 11:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak som sa chcela aj pochvalit ze uz mam aj ja pekarnicku :dizzy_face: zatial ju iba skusam mal by ju doniest Jezisko. Nakoniec som sa rozhodla pre moulinex aj s bagetkami. Na skusku som upiekla hotovu zmes z lidla psenicno razny a vydaril sa celkom dobre a teraz skusam celozrnny ale zda sa mi cesto trochu lepkave a ani nadoba po mieseni nezostala uplne cista tak som zvedava ked sa za chvilku dopece ci sa bude dat jest :confused: a zaujima ma ci je dolezite ako su haky v nadobe ulozene ci to nejak ovplyvni vymiesenie cesta. Ak mate niekto skusenosti s tym tak sa podelte, dakujem :slight_smile:
2. dec 2008 o 11:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kočky ja som sa rozhodla že jednak to prejdem s polovičkou a asi nebudem riskovať pokusmi ale stavím na istotu - a urobím toto

- kúpim hotové grilované kurence v Bille vraj sú dobré
- uvarím údené mäso a urobím zemiakový šalát klasický cibulový a chren
- obložené misy so šunkou, syrom a nejakými druhmi salámu
- obložené chlebíčky
- nakrájam papriky a rajčiny do misiek
- kúpim hotové upečené _ roládu, dobošku alebo niečo také, poprípade hotovú tortu
- kúpim orechovník a makovník alebo biskup. chlebík či iné sladké
- čipsy a slané tyčinky, oriešky

naaranžujem na taniere a rozložím

môže to byť????

a to stihnem aj časovo
2. dec 2008 o 11:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:grinning: jednoduche a ucinne, si moja krvna skupina, ked si mozem usetrit robotu tak to rozhodne urobim, je to v pohode ale nieco svoje by som tam predsa len hodila :slight_smile: ja som zastancom jednoduchosti a tak ak by si chcela dodam recept na nieco male chutne a tvoje, mam vyskusane holandske makronky, slimaciky z listkoveho cesta alebo oplatky plnene pudingovym kremom a tiez by som nejake pomazanky skusila a urobila s nimi rozne jednohubky
2. dec 2008 o 11:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
otazocka

no vieš ibaže to je tak, že v piatok skončím tak okolo 18,30-19,00 hodine,pôjdem pre dcéru a zbalené veci na víkend čo potrebujem k priateľlovi, potom pôjdem nakúpiť aspon syr, šunku a salámy a tak poprípade sandvich na chlebíčky, zeleninu, večer dám variť zemiaky a ošúpem

na druhý deň musím skoro ráno vstať, upratať ako tak u priateľa povysávať prach aspon v obyvačke a pozrieť čo budem potrebovať,
ísť nakúpiť mäso a dať ho variť, dokúpiť ostatné veci a nachystať, popritom urobiť jesť aj nám,

ja by som aj skúsila napr. dusené kuracie s hríbikmi a ryžu alebo aj tortu lenže nepoznám až tak dobre zatial jeho rúru a tak sa bojím že to pokazím,možno urobím pár rezňov a čo sa týka kysnutého cesta

urobila by som niečo lenže ked sa to upečie ako to tam dať aby to nestvrdlo.

inak v tej rúre ked dám vrch a spodok tak mi kys. cesto vysušuje.
2. dec 2008 o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veronkaj
ale napriklad tie pomazanky by si si mohla pripravit uz doma a hotove zobrat so sebou alebo by ti mohol priatel pomoct ked uz s nicim inym aspon s upratovanim lebo takto je toho na teba vela a budes akurat tak utahana a kde je radost ked behas po byte s vyplazenym jazykom? :stuck_out_tongue_closed_eyes: inak tie slimaciky to je len vyvalkane listkove cesto natries nutelou a mozes posypat orieskami alebo cim chces natocis to napevno ako roladu a das stuhnut do chladnicky a potom krajas na asi 0,5cm kolieska das na plech a v pohode upecies hocikde a da sa to pouzit aj na slanu verziu len to potries nejakou slanou zmesou a ked to stocis z oboch koncov proti sebe tak mas akoby pracliky a tak isto to mozes mat upecene a zobrat so sebou,,,,a tie makronky to len vyslahas 2bielky a jeden hrncek jemneho krupicoveho cukru a ked je sneh tuhy primiesas 1a pol hrnceka mletych mandli a naplnis do vrecka alebo nejakej zdobiacej vecicky s priemerom asi 1cm a na peciaci papier vytlacas asi 7,5cm valceky ale treba nechat medzi nimi dost miesta peces na 175stupnov asi 15-20min. a vychladnute popretahujes cokoladou a su fakt vyborne,,,,inak tvoje menu je fajn nerob si starosti nejakym vyvaranim :wink:
2. dec 2008 o 12:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
otazocka - natierky v pohode kúpim bryndzovú aj syrovú a zoberiem zdobítko na torty a urobím ozdobné trošku na misy alebo chlebíčky, a lístkové cesto skúsim to s tou slanou verziou - rozvlakať, natrieť kečupom, syrom, salámou stočiť, nakrájať a upiect,

bože ja mám takú trému, chodíme spolu rok a jeho bývalá bola tiež super kuchárka a hlavne nemám možnosť začať chystať den pred tým a bojím sa že pohorím, pripadám si ako skušobná verzia.

najviac ma štve, že ked sme išli k niekomu tak oni to chystali aj dve tri ženské vo svojej kuchyni na ktorú sú zvyknutý a ja ešte v tejto taká zbehnutá niesom a navyše som na to sama. dcéra poupratuje a čo to pomôže ale skúsená dospelá ruka je iná.

a to ma čaká budúci piatok robiť znovu misy a tak zase pre jeho partiu ale to sme sa dohodli že s kamošmi oslavujeme naraz obaja a potom o týždeň znovu pre jeho rodinu moje narodky.

no my sa nevieme ani narodiť všetko pred vianocami.
2. dec 2008 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veronkaj
ano jasne to je fajn napad kupit pomazanky ved teraz sa daju vselijake a usetri to robotu a s tou slanou verziou listkoveho cesta je to fajn napad asi vyskusam len tu salamu by som radsej nakrajala aspon trochu aby sa ti to pri krajani netrhalo :wink:
no ja ti veru nezavidim a uplne s tebou citim mas to fakt tazke sama a este stazene podmienky ale to bohuzial nikto neoceni :rolling_eyes: a preco ste tie narodky neoslavili s rodinou nejak v strede a bol by pokoj? takto si nemozes vystrielat vsetky tronfy aby si mala nieco aj nabuduce :slight_smile:
a nepohoris neboj, nemysli nato ako su ony vsetky super, ak su fajn tak ocenia hlavne prijemnu atmosferu a ak nie tak sa mozes aj roztrhat a nevyhovies, ved ide len o to aby bolo co do zaludka a to snad nie je ucelom stretnutia, drzim palce nech sa hlavne vsetci citite v pohode a nech ti vsetko vyjde ako si predstavujes a este lepsie :sunglasses:
a daj vediet ako to dopadlo lebo som zvedava :grinning:
2. dec 2008 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak chlebik nakoniec dopadol celkom dobre :slight_smile: ale s tymi hakmi by ma to fakt zaujimalo a mozem poprosit aj nejaky recept na cesto na pizzu, nieco faijnove jednoduche a vyskusane :wink:
2. dec 2008 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
028.cesto na pizzu
------------------------------
250ml vody
35g olivovy olej/asi 5lyzic/
10g soli
500g hladkej muky
1lyzicka suseneho,al.1/4cers.drozdia
------------------------------------------------
postup-prog.kysn.cesto
vyklopime na dosku,jemne vyvalkame,dame na vymasteny muk.vys.plech,zdobime podla chuti.
ja vyborne,robila som,ja som dala pretlak,sunku,kukuricu,cibulu,olivy.....
2. dec 2008 o 16:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Robila som znovu ten recept co tu dala Roasha minuly tyzden myslim ze 080.rozky a tento raz som to konecne robila z hladkej muky a dala som na vrch udenu slaninu a syr a boli suprove. V noci som ich zedla 5 :stuck_out_tongue_closed_eyes: - su este lepsie ako tie z Hypernovy.
Ja zijem v zahranici tak pre nas to jed taka maskrta mat doma rozky ako zo SK tak som rada ze sa mi konecne asi po 5 recepte podarili a ze som zohnala hladku muku.
Dik
2. dec 2008 o 19:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
roasha
dakujem, pozerala som viacere ale kedze nemam skusenosi tak som sa v tom nevedela zorientovat :slight_smile:
2. dec 2008 o 19:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak jsme dneska dělala anglické rohlíky a super :wink:
3. dec 2008 o 00:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dala jsme 15o celozrné a povedli se :wink:
3. dec 2008 o 00:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kočky poradte mi ako to robíte ked upečiete niečo z kys. cesta koláče a tak a máte to na stole na tanieri čo na to aby nevyschli - nestrvrdli???? :frowning2:

misička - šikulka :slight_smile:

inak naša oslava sa prekladá na 20. dec. takže stres rovno pred vianocami fajn.
3. dec 2008 o 08:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veronkaj ja ak robím napríklad buchty, tak ich mám na stole prikryté čistou útiekou. A nestvrdnú ani neskysnú
3. dec 2008 o 09:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gucz obyčajnou utierkou?? netreba ich dávať do sáčku??

ja som aj rozmýšlala že ten chlebník čo predávajú - taký ten čo má plastový vrch že by som to mohla kúpiť ale mne by stačil taký menší a videla som len veľké.
3. dec 2008 o 09:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veronkaj obyčajnou látkovou utierkou a na noc ich dám do sáčku potom. Ale u nás to nejak ani nemá šancu okorieť, o chvíľu sú buchty spapané :wink: . Ak máš zatváraciu plastovú nádobu, tak to daj do nej...
3. dec 2008 o 17:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kočky včera som robila tyčinky také bud samostatne alebo k nátierke

recept:
200 ml vody
6 PL oleja - olivový alebo normálny
500 g hladkej múky
1 čl soli
1 čl cukru
1/2 kocky droždia

program cesto a po skončení bud urobiť jeden súlok, nakrájať na kúsočky a ušúlať si paličky aké dlhé chceme a ja to robím tak že rozdelím tak na 3 časti - rozvlakám a iba paličky tak 0,5 cm hruhé nakrájam , oni sa ešte zväčšia,
hned sa môžu dať piecť kto chce potrie mliekom alebo žltkom a posype, mi len upečieme a sú mňam aj ku kečupu.
5. dec 2008 o 08:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veronkaj vyskusam tie tycinky hadam sa podaria :wink:
5. dec 2008 o 09:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anamor, nám chutili aj dnes ich mám v práci večer sme si ich dali k telke ja s kečupom, dcéra s kôprovým dresingom a bolo to rýchlo.dala som zarobiť cesto a kým pekáreň makala ja som urobila večeru, umyla riad, skontrolovala úlohy a potom len narezala paličky a dala postupne piecť, - to trvá najdlhšie lebo mám len remosku a tam sa mi zmestí len pár kuskov.
5. dec 2008 o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok