Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

gucz
1. dec 2008

a ešte som doň pridala aj ľanové semienka, ale málo, len na skúšku. A úplne sa v tom ceste stratili

misicka455
1. dec 2008

Vypadá dobře 😉

almika
2. dec 2008

dobré ránko

baby, ďakujem za rady 😉

veronkaj
2. dec 2008

ahojte,

kočky poradte mi prosím,
budúcu sobotu ma čaká katastrofa,
môj priateľl má dnes narodeniny a jeho rodina, ktorá je početná sa prihlásila, že mu prídu zagratulovať, lebo chodíme aj my im a tak je rad na nás poradte mi čo urobiť - navariť, napiecť - kúpiť ak si predstavíte, že jeho rúru zatial len skúšam a v jeho rodine sú 3 kuchárky - profesionálky a tej rodiny je fakt veľa, ako a čo by ste nachystali prosím poradte nech nevyzerám jak idiot.

veronkaj
2. dec 2008

ak viete skúste mi sem hodiť poprípade odkazy na nejaký link kde niečo nájdem budem mať tak na to čas od rána do 15 hodiny a to musím ešte nakúpiť. a zas až taká zbehlá kuchárka nie som. ale ved čo to sa dá kúpiť.

bezaz
2. dec 2008

veronka a to pridu len na navstevu, teda chces chystat len obcerstvenie alebo nejake obedove menu? 😲

veronkaj
2. dec 2008

bezaz oni zvyknú sa tak schádzať okolo 15 a zvyknú zostať tak do 23 hodiny takže ??????

otazocka
2. dec 2008

veronkaj
pekny den ti prajem 🙂 hlavne nerob paniku, upokoj sa a prevrtaj nejake casopisy a hladaj skor nieco netradicne, ja som na tom so skusenostami asi rovnako a tiez sa nemozem rovnat ani so skusenymi kucharkami a preto pri takychto prilezitostiach volim nieco co nemozu porovnavat a hlavne vela druhov vselijakych drobnosti slanych, sladkych, mnozstvom uhuris kazdeho a navyse nehrozi ze ak niekomu nieco nebude pochuti najde si nieco ine 😉
neviem ci ti moja rada na nieco bude ale drzim palce 🙂

wighy
2. dec 2008

veronka ja by som ti odporucila napiect nejake jednoduche slane pagaciky, plnenu fasirkovu roladu, da sa jest s prilohou alebo len tak s chlebom je to mnamka, a napiect nejaky kysnuty kolac, alebo jednoduchu tortu hm???

otazocka
2. dec 2008

inak som sa chcela aj pochvalit ze uz mam aj ja pekarnicku 😵 zatial ju iba skusam mal by ju doniest Jezisko. Nakoniec som sa rozhodla pre moulinex aj s bagetkami. Na skusku som upiekla hotovu zmes z lidla psenicno razny a vydaril sa celkom dobre a teraz skusam celozrnny ale zda sa mi cesto trochu lepkave a ani nadoba po mieseni nezostala uplne cista tak som zvedava ked sa za chvilku dopece ci sa bude dat jest 😕 a zaujima ma ci je dolezite ako su haky v nadobe ulozene ci to nejak ovplyvni vymiesenie cesta. Ak mate niekto skusenosti s tym tak sa podelte, dakujem 🙂

veronkaj
2. dec 2008

kočky ja som sa rozhodla že jednak to prejdem s polovičkou a asi nebudem riskovať pokusmi ale stavím na istotu - a urobím toto

- kúpim hotové grilované kurence v Bille vraj sú dobré
- uvarím údené mäso a urobím zemiakový šalát klasický cibulový a chren
- obložené misy so šunkou, syrom a nejakými druhmi salámu
- obložené chlebíčky
- nakrájam papriky a rajčiny do misiek
- kúpim hotové upečené _ roládu, dobošku alebo niečo také, poprípade hotovú tortu
- kúpim orechovník a makovník alebo biskup. chlebík či iné sladké
- čipsy a slané tyčinky, oriešky

naaranžujem na taniere a rozložím

môže to byť????

a to stihnem aj časovo

otazocka
2. dec 2008

😀 jednoduche a ucinne, si moja krvna skupina, ked si mozem usetrit robotu tak to rozhodne urobim, je to v pohode ale nieco svoje by som tam predsa len hodila 🙂 ja som zastancom jednoduchosti a tak ak by si chcela dodam recept na nieco male chutne a tvoje, mam vyskusane holandske makronky, slimaciky z listkoveho cesta alebo oplatky plnene pudingovym kremom a tiez by som nejake pomazanky skusila a urobila s nimi rozne jednohubky

veronkaj
2. dec 2008

otazocka

no vieš ibaže to je tak, že v piatok skončím tak okolo 18,30-19,00 hodine,pôjdem pre dcéru a zbalené veci na víkend čo potrebujem k priateľlovi, potom pôjdem nakúpiť aspon syr, šunku a salámy a tak poprípade sandvich na chlebíčky, zeleninu, večer dám variť zemiaky a ošúpem

na druhý deň musím skoro ráno vstať, upratať ako tak u priateľa povysávať prach aspon v obyvačke a pozrieť čo budem potrebovať,
ísť nakúpiť mäso a dať ho variť, dokúpiť ostatné veci a nachystať, popritom urobiť jesť aj nám,

ja by som aj skúsila napr. dusené kuracie s hríbikmi a ryžu alebo aj tortu lenže nepoznám až tak dobre zatial jeho rúru a tak sa bojím že to pokazím,možno urobím pár rezňov a čo sa týka kysnutého cesta

urobila by som niečo lenže ked sa to upečie ako to tam dať aby to nestvrdlo.

inak v tej rúre ked dám vrch a spodok tak mi kys. cesto vysušuje.

otazocka
2. dec 2008

veronkaj
ale napriklad tie pomazanky by si si mohla pripravit uz doma a hotove zobrat so sebou alebo by ti mohol priatel pomoct ked uz s nicim inym aspon s upratovanim lebo takto je toho na teba vela a budes akurat tak utahana a kde je radost ked behas po byte s vyplazenym jazykom? 😝 inak tie slimaciky to je len vyvalkane listkove cesto natries nutelou a mozes posypat orieskami alebo cim chces natocis to napevno ako roladu a das stuhnut do chladnicky a potom krajas na asi 0,5cm kolieska das na plech a v pohode upecies hocikde a da sa to pouzit aj na slanu verziu len to potries nejakou slanou zmesou a ked to stocis z oboch koncov proti sebe tak mas akoby pracliky a tak isto to mozes mat upecene a zobrat so sebou,,,,a tie makronky to len vyslahas 2bielky a jeden hrncek jemneho krupicoveho cukru a ked je sneh tuhy primiesas 1a pol hrnceka mletych mandli a naplnis do vrecka alebo nejakej zdobiacej vecicky s priemerom asi 1cm a na peciaci papier vytlacas asi 7,5cm valceky ale treba nechat medzi nimi dost miesta peces na 175stupnov asi 15-20min. a vychladnute popretahujes cokoladou a su fakt vyborne,,,,inak tvoje menu je fajn nerob si starosti nejakym vyvaranim 😉

veronkaj
2. dec 2008

otazocka - natierky v pohode kúpim bryndzovú aj syrovú a zoberiem zdobítko na torty a urobím ozdobné trošku na misy alebo chlebíčky, a lístkové cesto skúsim to s tou slanou verziou - rozvlakať, natrieť kečupom, syrom, salámou stočiť, nakrájať a upiect,

bože ja mám takú trému, chodíme spolu rok a jeho bývalá bola tiež super kuchárka a hlavne nemám možnosť začať chystať den pred tým a bojím sa že pohorím, pripadám si ako skušobná verzia.

najviac ma štve, že ked sme išli k niekomu tak oni to chystali aj dve tri ženské vo svojej kuchyni na ktorú sú zvyknutý a ja ešte v tejto taká zbehnutá niesom a navyše som na to sama. dcéra poupratuje a čo to pomôže ale skúsená dospelá ruka je iná.

a to ma čaká budúci piatok robiť znovu misy a tak zase pre jeho partiu ale to sme sa dohodli že s kamošmi oslavujeme naraz obaja a potom o týždeň znovu pre jeho rodinu moje narodky.

no my sa nevieme ani narodiť všetko pred vianocami.

otazocka
2. dec 2008

veronkaj
ano jasne to je fajn napad kupit pomazanky ved teraz sa daju vselijake a usetri to robotu a s tou slanou verziou listkoveho cesta je to fajn napad asi vyskusam len tu salamu by som radsej nakrajala aspon trochu aby sa ti to pri krajani netrhalo 😉
no ja ti veru nezavidim a uplne s tebou citim mas to fakt tazke sama a este stazene podmienky ale to bohuzial nikto neoceni 🙄 a preco ste tie narodky neoslavili s rodinou nejak v strede a bol by pokoj? takto si nemozes vystrielat vsetky tronfy aby si mala nieco aj nabuduce 🙂
a nepohoris neboj, nemysli nato ako su ony vsetky super, ak su fajn tak ocenia hlavne prijemnu atmosferu a ak nie tak sa mozes aj roztrhat a nevyhovies, ved ide len o to aby bolo co do zaludka a to snad nie je ucelom stretnutia, drzim palce nech sa hlavne vsetci citite v pohode a nech ti vsetko vyjde ako si predstavujes a este lepsie 😎
a daj vediet ako to dopadlo lebo som zvedava 😀

otazocka
2. dec 2008

tak chlebik nakoniec dopadol celkom dobre 🙂 ale s tymi hakmi by ma to fakt zaujimalo a mozem poprosit aj nejaky recept na cesto na pizzu, nieco faijnove jednoduche a vyskusane 😉

roasha
2. dec 2008

028.cesto na pizzu
------------------------------
250ml vody
35g olivovy olej/asi 5lyzic/
10g soli
500g hladkej muky
1lyzicka suseneho,al.1/4cers.drozdia
------------------------------------------------
postup-prog.kysn.cesto
vyklopime na dosku,jemne vyvalkame,dame na vymasteny muk.vys.plech,zdobime podla chuti.
ja vyborne,robila som,ja som dala pretlak,sunku,kukuricu,cibulu,olivy.....

bronia13
2. dec 2008

Robila som znovu ten recept co tu dala Roasha minuly tyzden myslim ze 080.rozky a tento raz som to konecne robila z hladkej muky a dala som na vrch udenu slaninu a syr a boli suprove. V noci som ich zedla 5 😝 - su este lepsie ako tie z Hypernovy.
Ja zijem v zahranici tak pre nas to jed taka maskrta mat doma rozky ako zo SK tak som rada ze sa mi konecne asi po 5 recepte podarili a ze som zohnala hladku muku.
Dik

otazocka
2. dec 2008

roasha
dakujem, pozerala som viacere ale kedze nemam skusenosi tak som sa v tom nevedela zorientovat 🙂

misicka455
2. dec 2008

Tak jsme dneska dělala anglické rohlíky a super 😉

misicka455
2. dec 2008

Dala jsme 15o celozrné a povedli se 😉

veronkaj
3. dec 2008

kočky poradte mi ako to robíte ked upečiete niečo z kys. cesta koláče a tak a máte to na stole na tanieri čo na to aby nevyschli - nestrvrdli???? ☹

misička - šikulka 🙂

inak naša oslava sa prekladá na 20. dec. takže stres rovno pred vianocami fajn.

gucz
3. dec 2008

veronkaj ja ak robím napríklad buchty, tak ich mám na stole prikryté čistou útiekou. A nestvrdnú ani neskysnú

veronkaj
3. dec 2008

gucz obyčajnou utierkou?? netreba ich dávať do sáčku??

ja som aj rozmýšlala že ten chlebník čo predávajú - taký ten čo má plastový vrch že by som to mohla kúpiť ale mne by stačil taký menší a videla som len veľké.

gucz
3. dec 2008

veronkaj obyčajnou látkovou utierkou a na noc ich dám do sáčku potom. Ale u nás to nejak ani nemá šancu okorieť, o chvíľu sú buchty spapané 😉 . Ak máš zatváraciu plastovú nádobu, tak to daj do nej...

veronkaj
5. dec 2008

kočky včera som robila tyčinky také bud samostatne alebo k nátierke

recept:
200 ml vody
6 PL oleja - olivový alebo normálny
500 g hladkej múky
1 čl soli
1 čl cukru
1/2 kocky droždia

program cesto a po skončení bud urobiť jeden súlok, nakrájať na kúsočky a ušúlať si paličky aké dlhé chceme a ja to robím tak že rozdelím tak na 3 časti - rozvlakám a iba paličky tak 0,5 cm hruhé nakrájam , oni sa ešte zväčšia,
hned sa môžu dať piecť kto chce potrie mliekom alebo žltkom a posype, mi len upečieme a sú mňam aj ku kečupu.

anamor
5. dec 2008

veronkaj vyskusam tie tycinky hadam sa podaria 😉

veronkaj
5. dec 2008

anamor, nám chutili aj dnes ich mám v práci večer sme si ich dali k telke ja s kečupom, dcéra s kôprovým dresingom a bolo to rýchlo.dala som zarobiť cesto a kým pekáreň makala ja som urobila večeru, umyla riad, skontrolovala úlohy a potom len narezala paličky a dala postupne piecť, - to trvá najdlhšie lebo mám len remosku a tam sa mi zmestí len pár kuskov.