Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

junovka
19. dec 2008

tak, je to pravda, ze by to trebalo hned zjest, aj ked nam to ostalo aj na dalsi den 😅 Myslim si, ze aj take trvale sa daju robit v pekarni.Ja som raz chcela ist robit nejake Slane tycinky, a ked som zistila, ze ich treba sulat do tenka....a kopa cesta pred tebou...praca asi tak na 2 hodiny 😝 , tak som to vzdala a urobila som z toho nakoniec rozky 😀 Skus kuk sem http://domacipekarny.dama.cz/recepty.php?kat=42 ........a tusim, ze tu boli aj nejake recepty na slane, co baby pisali. 😕 😉

roasha
19. dec 2008

zuzla,ja som tie labky zapla na program cestoviny,to mas za chvilu vymiesane. 🙂
kili,mne dama tiez ide normalne... 😅 neviem,nemoze ti blbnut,podla toho co mas nainstalovane...ja mam operu,a s nou nemavam problem. 😅
hodte do google vianocne pecivo,tam su tiez receptiky.. 😉

kili
19. dec 2008

ja mám operu tiež a skúšala som aj explorer, takže v tom to nebude

roasha
19. dec 2008

tak skus este raz,pozeram ze je trosku inak ta stranka prestanena,ja som to predtym tiez mala po strankach,a teraz ked chcem vidiet vsetky recepty,tak musim dat recepty,a VSETKY-vtedy to hodi vsetko zaradom.

kili
19. dec 2008

tak vtedy ich tam mám všetky, ale rada by som si to pozerala podľa typu a vtedy mi to nejde. Ani keď si dám zoradiť napr. podľa oblíbenosti, tak nič 😒

roasha
19. dec 2008

tak to ani mne nejde... 😀
no tak budeme pozerat zaradom.. 😅 😀
inak ja sa zastavujem pri 4-5hviezdickach,co sa mi paci vytlacim. 🙂
dnes mi asi sibe,robila som pecene buchty,ako som to hodila do pekarne/cesto/vobec neviem najst recept/ceske buchty-z damy/,uplne zmizol z povrchu zemskeho. 😅 -----buchty su paradne,aj som si napisala,co tam slo,ale normalne som z toho mimo,kde som ten recept dala. 😅

kili
19. dec 2008

ja som si tam uložila do obľúbených, tak začnem tak využívať (nemáme atrament v tlačiarni)
napísala som tam adminovi, ale napísala som, že to iným ide, no nič už mu to meniť nebudem, nech sa potrápi, že čo s tým je

gucz
19. dec 2008

elenita recept teda príspevok od zuzu13" no pridavam aj ja svoj receptik na linecke pre zaneprazdnene mamicky......su krasne, zltucke...makkucke...spracovavam ich ihned...netreba ich nechat odlezat v chlade...hotovo do 1 hod.
60dkg hl. muky, 2 palmariny{palmela}, 1 vajce, 15 dkg prask. cukru, trosku prasku do peciva, 4 zlate klasy...vsetko vymiesat, vyvalkat vykrojit, upiect...naplnit lekvarom a dobru chut.
Lepšie je ho však zamiesiť ručne ako v pekárni, cesto je dosť mastné. Po upečení boli fajn, hneď som ich aj pozliepala džemom a po odležaní sú výborné

kili
19. dec 2008

ešte blbá otázka, som pozerala nejaké chleby a je tam podmáslí, som to preložila a je to cmar, ale aj tak neviem, kde sa to dá kúpiť 😅 , neviete poradiť, kde to hľadať?

jajax
20. dec 2008

kili podla mna vobec nemusis zhanat cmar.moja babicka je moravacka a podmasli bolo vlastne kysle mlieko.takze kludne pouzi acidko,zakysanku a pod.a keby to ozaj mal byt cmar,myslim ze na vysledku to nepoznas.ja niekedy aby som nemusela otvarat novu krabicu mlieka(ked mi trochu chyba) dolejem kefirovym mliekom a zatial sa nic mimoriadne nestalo 😀

junovka
20. dec 2008

v Kauflande, Kili 🙂

sassi
25. dec 2008

ahojte, tak ja som včera dpstala pod stomček kilo muky 😀 teda hotovu zmes z LIDL ... a pod 2. stromčekom čakala aj pekáren, tak sem budem nakukovať
teraz sme dopiekli a rozvoniava to super 🙂
mame ETA Siesta, mate ju niekto?
Ako ste spokojni?

junovka
25. dec 2008

sassi, ja ju mam a som s nou spokojna.

sassi
25. dec 2008

a kde zhanate tie špeciálne chlebove muky?

vinka
25. dec 2008

Sassi a prečo špecialne.Ja pečiem z hladkej a je chutný chlebík.

junovka
25. dec 2008

odkedy mam pekaren, nikdy som nerobila nic zo specialnych muk.Tak ako pise Vinka, klasicke muky z obchodu.

sassi
25. dec 2008

no lebo ja som sa dívala do receptara a tam je muka tuším typ T 1050 a to je nejaká špeci - chlebová
tak vravíte z hladkej?
no skusim ...
a ešte píšu krupica z tvrdej pešnice ... to je čo?
dam klasicku krupicu, nie?

vanusak
25. dec 2008

Sassi, existuje normální pšeničná krupice. A ty recepty si najdeš na netu, je plno stránek o pečení doma. Na slano, na sladko, jen namíchat těsto, marmelády, jogurty... apod. Mně se osvědčily a máme nejraději právě směsi z Lidlu, hlavně slunečnicový máme moc rádi. Naopak nemáme rádi z Labety.

junovka
25. dec 2008

sasi, ja cerpam recepty odtialto: http://domacipekarny.dama.cz/recepty.php

sassi
25. dec 2008

ja som už pozerala nejake tie recepty na nete
dnes som piekla ten Z LIDL (Bauernbrot ... to je asi ten spomínaný sedliacky) ... a je super

len to vychadza asi drahšie ako z normalnej muky, tei zmesi ...

zucha
25. dec 2008

sassi, chlebova muka je T650 a urcite ju maju v Bille. Stoji nejak do 20 Sk, ale oplati sa.
Ja sa uz vyhybam chlebovym zmesiam a robim si zmesy sama a je to neporovnatelne lepsie. Dokonca dcera, ked som piekla zo zmesi, tak ju vzdy prehnalo. Su tam predsa len nejake tie Ecka, a ked si robim chlieb sama, tak viem, co tam dam. Odkedy mala jedava chlieb rano a vecer, tak sa u nas pecie aj tri krat do tyzdna.
Tiez mam recepty odtial, ako spomina junovka, ale uz si ich tvorim aj sama. |Dokonca nejake recepty su prilozene aj pri navodoch na domacu pekaren, tak niekedy robim aj z tych.

kili
26. dec 2008

tak upečený chlebík v trúbe je výýýýborný, ako z obchodu. Ale tento konkrétny recept som neskúšala v pekárni, tak neviem ešte porovnať, niekedy skúsim.

matica2
26. dec 2008

kili a ako si ho piekla teda na kolko stupnov a ako dlho aj si ho niecim potierala

junovka
26. dec 2008

sassi, to je ten dovod, preco nepeciem uz z pripravenych produktov chlieb🙂

petulienka
26. dec 2008

caute baby

my sme dostali pod stromcek takisto pekarnicku DOMO B3955, nemate ju niektora?
uz som dala piect "chlieb pre zaciatocnikov" tak uvidime co z toho bude, kamoska mi poradila aby som cerpala z webu http://domacipekarny.dama.cz/recepty.php je tam naozaj vsetko, od prveho pouzitia, cez rozne recepty 😉

kili
26. dec 2008

matica, piekla som 30min. na 220st. a potom 30min. na 180st., ale kôrka bola až moc prepečená, takže nabudúce budem piecť tých prvých iba 20min.
a pred pečením som potrela slanou vodou. A ešte by som skúsila dať 1/2 droždia a nie 1/4, ako píšu v recepte, v nejakom inom recepte to vysvetlovala andy, že keď sa pečie v trúbe má ísť 1 droždie na kilo múky. A tiež by som pridala trošku viac múky, lebo zle držal tvar, to sa mi tiež zdá, že odporúčajú, keď sa niečo nepečie v pekárni. Ale aj tak výborný aj na druhý deň 🙂

sassi
26. dec 2008

my sme dnes už kupili celozrnnu muku, ale dnes ešte pečiem zo zmesi, musim si vyhladnuť nejaký ten recept
kočky hodte sem vaš overený, lebo tam ina tej Dama.sk ich je strašne vela a neviem, ktorý je fakt dobrý 😉

vinka
26. dec 2008

Sassi niesu na dame hviezdičky?Kolko hviezdičiek tak dobrý je chlebík. 😉

sassi
26. dec 2008

aha, ano budem s aorientovať podla hviezdičiek
ale najskor pomínam tu hotovu zmes
a chcem skusiť aj ten sladký, s hrozienkami