Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

vinka
26. dec 2008

No skús a daj tam aj iné kandizované ovocie.Ananás kdečo možné.A nešetrí tym.no ten nám chutil najvac.Len sa nedá jest stále. 😀

kykynka
29. dec 2008

Krásný den holky omlouvám se že tady lezu potřebuji poradit mám domácí pekárnu eta siesta a nevím kdy vytáhnout ty hnětací háky nebo je tam nechat díky za radz 😉

kykynka
29. dec 2008

písněte mi do pošty děkuji 😉

jajax
29. dec 2008

vitaj medzi nami a nemusis sa ospravedlnovat.sem chodime vsetky ked potrebujeme poradit a kazda nova pekarka je vitana.
kykynka ja haky vytahujem 30 min. od posledneho zapipania.vtedy pekaren este naposledy premiesi a potom cesto uz len kysne.to posledne premiesenie je kratke a potom hned vyberiem haky.ale cas je asi u kazdej pekarne iny.
ale pokial viem väcsina pekarok haky nechava a vybera az z upeceneho chleba.nam trochu vadili tie diery,ale to je ozaj len kozmeticka zalezitost.

bronia13
29. dec 2008

jajax - ako vravis to je o kozmetike, ja ich nevyberam nikdy ani ma to nenapadlo lebo potom to este stratim.
Ja mam iny problem ze ho tam zabudnem niekedy dat a ked tam vsetko dam zacne to miesat potom podla zvuku zistim ze som to tam nedala a ide ma mrdnu - tak vsetko pekne von a haky dnu 😝

sassi
29. dec 2008

ja som ich raz vybrala (tiež mame ETA Siesta) a to bolo ešte horšie, lebos a mi to nalepilo na tie kolíky, čo tam ostali a aj tak som mala do chleba diery
takže ich nechávam a vyberiem až ked sa chleba upečie
a až potom krájam, aby som do haku nezarezala nožom (nepoškriabala ho)

jajax
29. dec 2008

sassi to jednoducho potocis tymi oskami dole a chlieb sa uvolni.ale najlepsie je robit ako si zvyknuta.

bronia 13 to nie je len tvoj problem.mne sa to stava dost casto,hlavne ked peciem dva krat po sebe.a tiez to poznam uz podla zvuku.ale uz som sa naucila davat haky aj ked su tam suroviny-proste cvik 😀 😀 😀

bronia13
29. dec 2008

jajax - hej niekedy sa mi podari ze to len trosku naklonim a supnem ten hak tam - vatsinou sa to stane ked manzel umyva riady a neda to tam - a on je ten co vatsinou umyva 😀

bronia13
29. dec 2008

nemate nejaky dobry recept na kysnute cesto?

ja mam dva a teraz neviem ktory je ten "dobry" vzdy mi to vyslo supe len na Vianoce ako naschval sa mi to nepodarilo, vzdy som to davala do pekarne vykysnut a super.
Teraz som asi urobila chybu lebo pisalo Smetol a ja som dala pol Smetolu a pol masla tak neviem.
Ale ak niektora mate nejaky fajny osvedceny tak mi napiste.
Diki

jajax
29. dec 2008

bronia13,naco potrebujes to cesto?tym smetolom a maslom by to nemalo byt.ma tvoja pekaren predhrievanie surovin?ak nie moze byt ze si dala nieco studene,vtedy sa to stane ze cesto dobre nevykysne.

sassi
29. dec 2008

Kysnute na buchty, žemličky - nasladko
0,5 kg pol.múky
3 dkg masla
3 dkg droždie
3 dcl mlieka
2 žltky ,sol ,cukor

matica2
31. dec 2008

baby pekáročky do nového roka prajem aby pekárničky pracovali na plný výkon a veeela vydarených chlebíkov, žemličiek, rožtekov a iných dobrôt 🙂 🙂 🙂

jajax
31. dec 2008

matica2 dakujeme.tebe tiez a nech nam to v Novom roku pecie.

bezaz
31. dec 2008

mile pekarky, zelam vela vydarenych dielok z pekarnicky a vela zdravicka, stasticka a lasky v novom roku 😵

bronia13
31. dec 2008

sassi - nie moja pekaren nama predhrievanie, mam ju uz 11 rokov a vtedy to este asi nebolo. praveze cesto vykyslo az az neviem ale bolo take suche a inac ked som ho robievala tak vzdy super. aj teraz dobre vyzeralo vykyslo poriadne a aj v rure poriadne este takze bolo to take velikanske len take ine, ale manzel zjedol vsetko - ten zje len to co jeho nezje ale aj on povedal ze je take ine - a akurat na Vianoce do kelu tam.

no ja v novom roku uz nebudem tolko vypekat lebo 9 januara mam cisarsky tak asi nebudem tolko stihat ako teraz ked som bola doma na rizikovom a nudila som sa to som pekla aj 4 krat v tyzdni 😝

tak prajem stastlivy Novy Rok vam vsetkym.

andulqa
2. jan 2009

my sme dostali pekaren na vianoce a chlieb z nej je vynikajuci, skusala som zatial len zmes z lidlu, ta bola vynikajuca a potom este jednu Kuchenmeister sa vola...sa da kupit napr v Carrfoure alebo v BA v Petrzalke je jeden obchod kde ju predavaju....je ich viacero druhov,asi 10, a chlebik je z nej vynikajuci

ale chcem povedat, ze u nas tato zmes stoji v carrfoure 30 korun a je to na jeden 750g chlebik ale v rakuskom penny markte zozeniete kilo tejto zmesy za 99 centov, teda tych 30sk, ale to je na dva chleby, co je fakt super cena, takze ak mate moznost to tam chodit kupovat tak chodte 🙂

kili
2. jan 2009

ja som nedávno objavila cmarový (podmáloví) chleba a od vtedy som ani nekupovala, fakt odporúčam
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2507
a raz som dokonca nemala cmar, teda nejaký zvyšok 130ml a zvyšok som doliala mlieka a tiež dobrý, síce nie tak ako celý z cmaru, ale nevadilo 🙂

matica2
3. jan 2009

baby robila niektora v pekarni zapekane cestoviny?

sassi
3. jan 2009

kili a kde si kupila ten cmar?

bezaz
3. jan 2009

matica jasne, zapekane cestovinky su parada
ja som dnes robila sekanu, prave pucime studenu s chlebikom 😵
andulqa ja pouzivam zmes len v zufalych situaciach, ked sa mi minie muka, inak si miesam vsetko sama, aspon viem, co v tom ozaj je 😉

matica2
3. jan 2009

bezaz hod sem recept aby som si vedela predstavit coho kolko davas a ako dlho to pecies a tak 🙂 dakujem

jajax
3. jan 2009

matica2 zapekane cestoviny rob podla seba ako si zvyknuta.ja davam piect na program pecenie-trva jednu hodinu a su super.len vrch musis zakryt.ja som ich nechala prvy krat odokryte a boli na vrchu tvrde 😀 ale inac boli super,lepsie ako z truby 😝

kili
3. jan 2009

sassi, ja som kúpila v kauflande, ale majú ho asi aj inde, alebo mi písali, že môžem použiť acidko a ešte niečo, je to česky, takže som tomu moc nerozumela, čo je to kyška? teraz som kúpila zákys, lebo cmar nemali, tak idem skúsiť s tým, ešte bol aj lacnejší, 13,90 od Coop jednota (ich výrobok) za 500ml, ináč ten cmar som najlacnejší kúpila 18,90 za 450ml
tak idem na to. A recept je to fakt super jednoduchý, že len pár vecí, žiadne vajíčko, ani rozpúšťanie tuku 🙂

kili
3. jan 2009

jo a včera som vychytila akciu na múku v Terne (to je coop jednota, že? bože, už sa mi to nejak pletie, tam som kúpila ten zákys) za 9,90, tak som kúpila hneď 3 hladké, nech môžem vypekať 😀

kili
3. jan 2009

a čím zakrývate vrch? alobalom? nevadí to tej pekárni?

miluska.woolley
3. jan 2009

Ahoj holky, 118 stranek vazne nemam sanci docist, mam dotaz, pecete nektera v pekarne kvaskovy chleba??

miluska.woolley
3. jan 2009

tak jsem to poslala brzy, chtela jsem se zeptat, jak si doma udelam kvasek..
ja pecu ze smesi z lidlu, ale chci zacit pect z bio mouky a napadlo mne to zkusit s kvaskem...

jajax
3. jan 2009

kili nemala som pocit ze by to vadilo.poradila mi to niektora z pekarok,ze to tak robi.

miluska.woolley mozes robit hocijaky.osobne kvaskovy nerobim i ked ten zemiakovy co robievam bol povodne kvaskovy,ale kvasok vynechavam.ak nemas recept cod na dama.cz,klikni na domaci pekarny(neviem ci tuto stranku poznas),daj vyhledavani,zadaj chleba,pod to kvaskovy a objavi sa ti kopa receptov.urcite si vyberies.vala zdaru 😅

jajax
3. jan 2009

miluska na dame najdes aj postup na vyrobu kvasku.

kili
3. jan 2009

miluska, tu je recept na kvasok, myslíš toto? http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3483