Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

anamor
25. apr 2008

ja mam doma unold z predoslej strany, z nemecka, cize za cenu pekarniciek kupenych u nas, u nas je zbytocne predrazena, som velmi spokojna

lilike
25. apr 2008

ja mam etu harmony,je aj na velky 1,5kg chleba,mne sa paci ze ma dve miesadla,i ked mozno by mi aj jedno urobilo dobru sluzbu,uvidime ked s nou budeme piect viac.Zatial isla kazdy den,nedam jej dychat chuderke 😀 ,ale co narobim,ked sa s nou tak uzasne vsetko robi,keby som ju nemala tak sa nepustam do niektorych veci sama a kupim hotove,teraz ma to laka si spravit tieto veci sama.

geegee
25. apr 2008

baby, preco mi upeceny chlebik na vrchu splasne? Vykysne a potom sa stred prepadne... 😠

lusil2005
25. apr 2008

aj moja siesta ma dve metlicky. a chuda - niekedy fici aj 2-3x denne 😀

lilike
25. apr 2008

geegee,nedavas vela vody? ja zasadne davam menej ako pisu,ked pisu 350ml davam 300,a tiez netreba davat vela kvasnic,na 500g chleba staci 1 cajova lyzicka,ja som tiez mala usaty chleba a toto som zmenila a je to ok

vesi
25. apr 2008

mne chlieb spľasol,ked som dala viac kvasníc... 😠

anamor
25. apr 2008

presne aj mne viac kvasnic, alebo vela vody, bola ta gula lepkava, radsej treba menej vody. Ale inak horsie ako splasnuty je podla mna ked malo vyrastie, to sa mi stalo tiez a bol tvrdy, to bolo o nicom....

katy2
25. apr 2008

babenky, a ked sa pouziva normalne a nie susene drozdie, kolko ho davate na 0,5kg muky?

lilike
25. apr 2008

katy normalneho uplne staci stvrtka
inac k tomu chlebu,niekde som citala ,ze pri mieseni ma vzniknut gula,alebo 2 gule ak mate 2 miesadla,ktore buchaju o steny nadobky,vtedy je vraj konzistencia najlepsia

kili
25. apr 2008

lilike, a už máte pekáreň?

anamor
25. apr 2008

ja tiez davam na pol kila muky 1/4 cerstveho drozdia. S konzistenciou mas lilike pravdu 😉

kili
25. apr 2008

na pol kila má byť 1/4 droždia? ja že celé, žeby som to poplietla 😅

lilike
25. apr 2008

kili uz peceme jak divi,teda pecem ja R len kuka 😀

kili
25. apr 2008

ja som to nejak odložila. Musím náisť nejaký dobrý recept, lebo zatiaľ nám chutí len zemiakový a ten sa mi teda nechce zakaždým robiť, lebo treba uvariť zemiaky, ošúpať, premačkať a to už je mooooc roboty 😀
niekto sem dal dáky, čo som chcela urobiť, len bolo treba kúpiť múku a teraz už neviem akú a ani kde je ten recept, tak budem musieť hladať 😠

lilike
25. apr 2008

kili,ja robim ten co je tu na str 4,lebo podla navodu v pejkarni som urobila ušáka 😅 ,a ten zemiakovy mas niekde recept? ked budes mat cas hod to sem prosim,
Tu muku co je v recepte co peciem celozrnnu som kupila v Tescu,a bielu davam z Billa tu chlebovu,nam chuti,ale mi zjeme secko co nezje nas....ty mas obmedzenejski vyber 😀 .
A robila som aj tu pudingovu babovku,tak ta je uplne uzasna,zajtra sa chystam ju spravit z bananovych pudingov a poliat cokoladou

lilike
25. apr 2008

teraz citam po sebe co som napisala,ze v pejkarni.... 😀 ,to ako keby som pre kone piekla 😀

kili
25. apr 2008

tá pudingová bábovka je fakt božia, ja som zatiaľ len 2x robila čokoládovú, iná by nám asi nechutila a jeme to ako chleba s džemom 😀

lilike
25. apr 2008

mne sa to dost mrvilo 😝 ,tak neviem ako by mi tam ten dzem drzal,dala som na to jahody a slahacku....tiez dobre

kili
25. apr 2008

hmmm, robíš chute

julca80
25. apr 2008

kili, keby ta mooooc poprosim, zaslala by si mi recept na tu puding.babovku+postup, ked budes mat cas? pjosim, pjosim
my zboznujeme kolaciky kde sa nachadza aj puding. Moc dakujem. 😉 🙂

kili
25. apr 2008

julca, len ten puding je namiesto múky, takže to nie je taký tipický koláč s pudingom. Ale nájdem, lebo sa aj tak oplatí. Ste mi teraz narobili chute

danielala
25. apr 2008

Ahojky pekárky,

Kili, my máme najradšej tento chlebík:

250 ml piva (ciže zostane ti presne polka fľaše, nabuduce nemusis nameriavat)
90 ml vody
1 lyžica oleja
350 g hladkej pšeničnej (z toho môže byť aj 50 g celozrnnej pšeničnej)
150 g ražnej celozrnnej
2 lyžice instantnej zemiakovej kaše
2 lyžičky soli
2 lyžičky drvenej rasce (alebo chlebového korenia)
1/4 čerstvého alebo 1 lyžička sušeného droždia
1 lyžička cukru (na čerstvé droždie)
semienka podľa chuti

- ak cesto počas miesenia na dotyk lepí a zostáva na prste, tak dohustiť buď instantnou zemiakovou kašou alebo múkou a nabudúce dať menej vody. My ho hneď po vyklopení zamotáme do hustotkanej veľkej utierky a v tej necháme vychladnúť, aby vnútri zostal vlhkejší.

anamor
26. apr 2008

tak aj ja som robila spominane celozrnne zemle a su celkom mnam, pekne pri peceni podrasti. 😉

lusil2005
26. apr 2008

no moj mangel dostal nejaku maniu zdravej zivotospravy, tak aj ja mu ich asi upeciem 🙂

matar
27. apr 2008

tak sa hlásim nielen k tým, čo maju doma pekárničku, ale aj k tým, čo sú z nej nadšené 😀 prvé dva pokusy nič moc, no ale už sme okukali chyby a chlebík je super 😎 tak idem študovať dalšie recepty (aj ked majster kuchár je u nás čo sa týka pekárničky môj muž- doteraz neuvaril doma ani sáčkovú polievku, ale toto ho strašne baví 😅

lusil2005
27. apr 2008

haha matar tak to bola potom velmi dobra kupa ked donutila manzela piect 😀 😀 😀

matar
28. apr 2008

nesťažujem sa 😀 už prišiel tomu na klb, tak chlebíy su super a pekárni nedáme vydýchnuť 😀

vesi
28. apr 2008

maťka, som rada, že som pekáreň nevychvaľovala zbytočne 😀

kočky, včera som robila zase žemle, ale dala som len klasickú hladkú múku extra špeciál, obyčajné mlieko, presne podľa receptu a boli ešte lepšie ako tie minule, kde som múku miešala 😀 ale neviem aké sú na druhý deň, lebo nám ani jedna nezostala 😀

danielala
28. apr 2008

Vesi, to som si aj ja všimla, že keď je v recepte sušené mlieko a dám miesto neho čerstvé, tak je výsledok lepší.

Matar, ja som sa minule nasmiala na jednej českej "pekárničkovskej" diskusii, tam boli samí chlapi a sú to ešte vačší fanatici ako my baby a to sa tam akurát bavili o tom, že majú problém uvariť aj napr.sáčkovú polievku, kdežto chleby sú umelecké diela. To bude asi tým, že pre mužov je chlieb základná potravina - ten môj si ho dáva snáď ku každej polievke, aj keď sú v nej slíže 😀 .

Kočky, aj vy ste celé dni vonku? Nejak to tu slabne...