Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

lukika
7. jan 2009

Robím také slané buchtičky, ktoré som pretým ako som mala pekáreň miesila ručne a potom dala kysnúť. Teraz som dala v pekárni program cesto. Potom to má ešte kysnúť? Alebo to už bude nakysnuté a mám to potom už iba piecť? V tom programe je napísané, že sa kontajner nezohrieva. Mám to dať potom ešte do kiski?

lukika
7. jan 2009

Ono to najskôr miesilo a teraz to už dlhšie nič nerobí a kysne to tak neviem či to má kysnúť ešte potom. Program cesto robím prvý krát. No a už sa to zase pohlo.

kili
7. jan 2009

lukika, ono by to malo už byť vykysnuté, keď to vytiahneš, a po vytvarovaní buchiet ešte nechať vykysnúť (klasicky to je tiež tak). Neviem ako to je, že niektoré pekárne majú predhrev a iné nie 😕
a ono to miesi na viac krát, toho sa neboj 😉

matica, vidíš, no ja som prchkejšia 😝 , tak nabudúce sa radšej ovládni 😀

vivere
7. jan 2009

lukika, neviem, co presne robis, ale ak pripravujes cesto v pekarni na program cesto, ktory trva cca 1 hod 20 minut, tak ho asi 15 minut miesi a zvysok cesto kysne. po ukonceni programu ho iba vyklopis, vytvarujes, co potrebujes, zvrchu pomazes /ak mazes/. ak si cesto tvarovala, este nechas chvilu podkysnut na plechu a sup do rury.

sassi
7. jan 2009

ja len pohybem z druhej strany a zvyčajne sa haky uvolnia a chlebík vypadne
niekedy to ide horšie, vtedy s tým potrasuem

kili
7. jan 2009

sassi, no mne chleba vypadne bez háku a ten zostne vnútri pripečený. predtým sa mi to viackrát podarilo vytiahnuť za pomoci rozhabarkovača, že som to podobrala a ťahala, ale teraz ani to nepomohlo, tak mi rupli nervy 😅

vivere
7. jan 2009

kili, az teraz som precitala, chuda nadoba 🙂 mna tiez niekedy triafalo ☹

baby, stalo sa vam, ze z hakov odspodu ide olej?

jajax
7. jan 2009

kili ty si expertka 😀 to sa robi?prinajhorsom si casom mozes objednat novu nadobu.ja vyberam haky este pred kysnutim takze sa mi to este nastalo.

moja Bifinettka ma tiez predhrev a ja som si myslela ze to maju vsetky pekarne.neviem preco to nedali automaticky na vsetky.

zuzidr,je v podstate jedno aku pekaren si kupis.ci lacna alebo drahsia vsetky su skoro rovnake.pokial nemas nejake extra poziadavky...väcsina chlebov co pecieme je do kila-takze ani gramaz nie je az taka dolezita.mozno vykon,vzhlad,pripadne cena. a ako sme sa tu zhodli nemusi byt znackova,rovnako dobre pecie tescova ako moulinex.

kili
7. jan 2009

no mne veľkosť príde celkom dôležitá, hlavne teda v tom zmisle, že dať tam robiť kysnuté cesto, lebo do tej kilovej nádoby sa dá cesto s pol kila múky a to je celkom málo, keď má niekto väčších hladošou a chce robiť buchty, šišky... takže ja v budúcnosti asi pôjdem do väščej pekárne (teda skôr ona k nám)

vivere
7. jan 2009

suhlasim s kili 😉

jajax
7. jan 2009

nad tym som nerozmyslala ale mate pravdu.ja mam na 1250g a davam kysnut cesto aj z kila muky a to by sa v mensej urcite nedalo.

takze zuzudr prepac velkost je dolezita.

jajax
7. jan 2009

zuzidr prepac ze som ta premenovala 😀

zuzidr
7. jan 2009

jajax hned som si myslela že velkosť je dôležitá 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ešte sa rozhodnem 🙂

iskrickaa
7. jan 2009

kili a aku mas znacku pekarne? Mne sa este nestalo, zeby hak ostal v chlebe a ta dierocka v chlebe je tak mala, ze ho nevyberam vobec pred pecenim. Dokonca ho ani nevyberam na cistenie, navlhcenou papierovou utierkou utriem nadobku od troch omrviniek a to je vsetko. Joj, zboznujem tu pekaren🙂 Nie je s nou ziadna robota. Ved som sa aj na nete nahladala, ktora je podla kadejakych testov a uzivatelov ta naj 🙂

zuzidr
7. jan 2009

iskricka a ktorá je tá naj?akú máš? 😕 😀

iskrickaa
7. jan 2009

🙂 Panasonic.

junovka
7. jan 2009

baby, chcela som sa vas opytat, ci ste uz niektora skusali upiect, resp.urobit cesto na korpus pre tortu? 😒 😕

junovka
7. jan 2009

samozrejme, ze v pekarnicke 😅

iskrickaa
7. jan 2009

junovka, no ja torty robim z cesta, ktore sa leje, tak si neviem celkom predstavit, ako by sa to robilo v pekarni. Ake cesto myslis?

junovka
7. jan 2009

normalne.V navode na pouzitie mam napisany zvlast program DORT, kktory sa uziva na vyrobu korpusov.....preto sa pytam 😉

jajax
7. jan 2009

junovka ja mam program na kolac a este maslove cesto ale zatial som tiez akosi nemala odvahu skusit to.ale jedna kocka tu robila babovku do ktorej isiel sneh v pekarni a bola celkom spokojna.asi treba len risknut a vyskusat.ak sa odvazis,daj vediet 😀

lukika
7. jan 2009

kili, vivere- Díky!

telinka
7. jan 2009

kili.....ked budes nasadzovat haky do pekarne , tak do tej dierky nalej trosku oleja , este s nimi trochu pohyb po tej oske ......co drzia tie haky a chlebik ti musi krasne vyklznut aj s hakmi a tie potom vyberiesked chlebik upecies formu prevrat hore dnom a potoc tymi "srobmi "co tocia haky a chlebik musi pekne vyklznut aj s hakmi a tie potom vyber 😉

telinka
7. jan 2009

my tam vypadol text 😝 takze po tych bodkach ma byt....ked chlebik upecies nadobu vyberies , otocis hore dnom , potocis tymi "srobmi".....a potom ide to za bodkami 😀

telinka
7. jan 2009

pisem jak hotentot.. 😅 😅 😅

kili
7. jan 2009

iskricka, mám alasku, ja som ju nevyberala, sa k nám dostala všeliak cestovala po rodine a potom prišla k nám 🙂
no skúsim to s tým olejom

telinka
7. jan 2009

kili....a este ak ti haky nevypadnu , tak do tej nadoby nalej vodu a nechaj ich "odmocit"

dupinka
7. jan 2009

baby, tie recepty, co su na webe, sa mozu pouzit aj v roznych typoch/ znackach pekarni? Aj by som vyskusala, len co ak ten pomer surovin a program nebude sediet?

jajax
7. jan 2009

dupinka to mas jedno v akej pekarni pecies,mozes aj v trube a recepty sedia.ja osobne pouzivam hlavne zakladny program(pecenie chleba,vianocky,mazanca...).na sladkom programe mi vianocka vzdy prekysne a na zakladnom je akurat-tak program ani nemenim.

sassi
7. jan 2009

ja tiež na zakladnom alebo na šprint