Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

jajax
9. jan 2009

sassi ked vyberies haky a vyklapas hotovy chlieb staci potocit tymi oskami na spodku nadoby a chlebik pekne vypadne.ja to tak robim uz od zaciatku a vzdy sa mi pekne vyklopi.

jajax
9. jan 2009

davat nadobu do umyvacky je zbytocnost.ked to prezeniem tak staci ju zvnutra utriet.samozrejme som tym myslela ze je uplne jednoduche ju trochu vyplachnut a ze to nie je ziadna namaha 😵

sassi
9. jan 2009

jajax - robíme rovnako
to vyklapanie, aj umyvanie

lilike
9. jan 2009

mne sa to zda tiez zbytocnost davat do umyvacky,okrem toho ten material je tusim hlinik a to by sa do umyvacky nemalo davat,neni problem to umyt je to moment... 😉

lukika
9. jan 2009

Presne tak. Dávať do myčky je zbytočné. Chlebík celý vypadne a ide to krásne utrieť. Keď som robila program cesto, tak som to tam nechala uschnúť a tiež to išlo krásne dole. Suché cesto z kontajnera povypadávalo a potom som to len ľahko utrela- umyla.

kili
9. jan 2009

no ja som mala v umývačke voľné miesto a už som musela dať umývať, tak som to tam už chcela dať 😅

roasha
10. jan 2009

kili,uz by si to len dorazila... 😅 😀
inak kocky,robili ste niektora makovec? 😕 piekla som ho 1 1/2hod,stale bol surovy stred,tak som ho treskla do rury,ale kym sa upiekol ten blby stred,tak boli dost chytene kraje 😝 ...fakt ma to nahnevalo... 🙄

vinka
11. jan 2009

No baby.Dnečs som piekla chlieb.(nie prvý krát)všetko som dala ako vždy.Používam čerstve droždie.Včera čo som piekla tak sa mi zvýšilo droždie a dnes som piekla z neho.No a nevišiel mi chlieb.Vôbec nevykysol.Prečo neviete?

nika07
11. jan 2009

prajem pekný večer,

trošku som Vas poprečitovala, a sledujem, že všetky vyberáte haky pred pečením, mne sa to nikdy nechcelo, ale v poslednej dobe mi tam zostávaju veľké diery, tak to budem musieť asi praktizovať.

DSnes som piekla chlebík s ľanovými semienkami, a potom som si dala vymiesiť cesto na knedľu, tiež využívate pekáreň na rozne veci 😵

kili
11. jan 2009

vinka, ja bežne čerstvé dorždie používam na viac krát a ni je problém. v tom to asi nie je

telinka
11. jan 2009

vinka a nezabudla si dat cukor???

ja bláhová som dnes upiekla rozky ze na rano a desiatu pre baby do skoly a mam figu borovuuu...len sa tak po nich zaprasilo 😀

vinka
11. jan 2009

Telinka a ako robíš rožky?Raz som urobila z chlebového cesta a kým sa v rúre upiekli tak sa roztiahli na plech.Vyzerali ako placky potom.No to či tam bol cukor neviem lebo to dávala moja mama.Ale nerobila ho prvý krát.Ved aj ja čerstvé droždie používam na viac krát tak som ostala prekvapená z toho.No musela potom utekat ešte do Billi po pečivo lebo už žiadne nebolo. 😀

gucz
12. jan 2009

ja tiež používam droždie na viac krát, a v pohode. Teraz naposledy keď som piekla chlebík som vybrala tie háky hneď ako domiesil pred kysnutím. A tiež sa upiekol prepadnutý .... 😒 . Ale inak sa dá jesť, len teda nevyzerá dobre. A cukor som dala, tak neviem čo sa stalo... No dnes skúsim upiecť chlieb so sušeným droždím z tesca ako tesco značka.

telinka
12. jan 2009

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=10112....... tieto som robila , ale dala som aj 1 čl cukru...neni tam pisany , ale podla mna kvoli kvasku musi byt...boli vyborne 🙂

matica2
12. jan 2009

telinka ja mam takýto recept napisaný že ho skúsim ale mám tam droždia jednu lyžičku. to si fakt dala celý sáčok droždia?

telinka
12. jan 2009

matica...je drozdie na pol kila muky aj na cele kilo ...podla vyrobcu , je to tam tak nestastne napisane....ja som dala 5gramov...to je na toho pol kila 🙂

matica2
12. jan 2009

aha dakujem tento týžen ich vyskúšam

liliandax
12. jan 2009

baby, poradte mi. Ked chcem robit briosku a tam pisu 115 g masla. Tak to maslo mam pokrajat na male kusky a tak dat, alebo ho roztopit? 😅 Diky!

telinka
12. jan 2009

lili...roztopit 😉

liliandax
12. jan 2009

telinka - diky za radu.. nikde som to v tej brozure nenasla 😠

matica2
12. jan 2009

ja by som tiež roztopila

martinaema
12. jan 2009

ja nerozpúšťam, len nechám zmäknúť

junovka
12. jan 2009

ja tiez neroztapam 😉 hned dam do pekarnicky pokrajane na kusy.

BABY, poradte mi nejak dobry recept na grahamove rozky?Vdaka 😉

kuspitka
12. jan 2009

Ahojte.
potrebujem pomoc pomozte.
ma niekto recept na babovku do domacej pekarni alebo na sldky kolac.....?????
dakujem pekne za pomoc

sassi
12. jan 2009

http://www.pekarny.unas.cz/recepty.html

kliknite si vlavo v menu, čo potrebujete, je to v .pdf
ja som si to uložila do PC
a už len zaradom vypekať 😀

vinka
12. jan 2009

Telinka skôr som sa tu nedostala.Určite ich ešte dnes spravím.Nemôžem sa ich dočkat. 😀 konečne som aj postup vydela ako sa rožky robia. 😀 😉

vinka
12. jan 2009

Telinka zabudla som sa podakovat.Tak dakujem. 🙂

renda71
12. jan 2009

ahoj,také se k vám pečícím přidávám.já peču hodně a moc ráda,takže když jsme teď od rodičů k vánocům dostali nějaké korunky,uvažujem o koupi domácí pekárny Domo- Bielmeier B 3955(nerez se dvěma háky),nemáte ji některá náhodou?
ta se my móóc líbí,už mám stažené z netu spoustu receptíků,tak jen ji koupit nebo spíš objednat protože jsem ji nikde na prodejně neviděla.

jajax
12. jan 2009

vyborne rozky su tieto
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2478

a pre tych ktori nemusia chrumkave rozky tieto
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=5884

obidvoje su vyborne a ako bonus pridavam este
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3931

vsetky sa dobre spracovavaju,cesto sa vobec nelepi.uplne jdnoduche 😵

dievca
12. jan 2009

Kuspitka tu je recept na sladky kolac:300ml vody/mlieka/
2PL masla
2 vajcia
1,5cl soli
1,5 PL medu
500g muky typ 550
1 balicek suseneho drozdia nemam ho este vyskusany,je to recept od mojej kolegyne z prace,potom by som ti mohla napisat recept na cokoladovy,hrozienkovy a hrozienkovo-orieskovy chlieb,ak by si mala zaujem.