Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

matar
28. apr 2008

no vesi, ved mna si ukecala ty s peťkou 😉
a našim tatom kuchárom je už nadšená celá rodina, rozdáva chleby jedna radosť a je uplne hotový z toho, ako ho všetci chvália 😀

inak, ozaj sme celé dni vonku, domov chodíme len ked dorbec spí (ako teraz 🙂 ), lebo doma sa vyspí lepšie ako v kočíku

lusil2005
28. apr 2008

dani haha daj link! to chcem vidiet (a dat precitat tomu mojmu hehe)
inac - veru veru aj my sme vonku. je krasne, treba to vyuzit. len este par stupnikov by to chcelo. poznas to - nalozim cesto do pekarne a ideme von. kym sa vratime, rozvoniava cely byt 😝

vesi
28. apr 2008

veru, baby, aj my sme celé dni vonku, len dnes malú zobral tato 😀

katy2
28. apr 2008

babenky, dnes ideme kupit pekarnicku... eta harmony, lebo siesta sa neda zohnat a uz nechcem cakat.... 🙂
dajte nejaky recept, co je dobry, vecer chcem vyskusat.... 😉

anamor
28. apr 2008

katy toto je zakladny recept http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2494
vyskusaj, pripadne tam pridaj za lyzicu oleja a lyzicu octu.

katy2
28. apr 2008

vdaka, vecer skusime..... uz sa tesim...😝
a aku muku davate? tu na chlieb T670, ci kolko to je?

anamor
28. apr 2008

ja davam T650 😉 tu zakladnu bielu - chlebovu, ale baby spominali ze z kazdej bielej sa da.

riuska
28. apr 2008

matar tak daj nejaky dobry recept 🙂
inak ak by ste chceli niektora robit marcipan v pekarnicke, na dame je dokonaly recept

riuska
28. apr 2008

mne najviac zatial chutil kupeny chlebik - zmes v lidli na slnecnicovy chlebik
rano som dala aj zarobit podla recepty co este na prvej strane pisala jedna kocka - nieje zly, ale nieje to uplne ono

vesi
28. apr 2008

riuska, daj link na ten marcipán 😉

riuska
28. apr 2008

http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3934
ja som ale pouzila vanilkovu aromu tu co tam je pisana som nezohnala a fakt to bolo mnam mnam 🙂

vesi
28. apr 2008

riuska, dakujem, už je to uložené. sú tam 3 recepty, ktorý si robila ty? a dávala si tam aj potravinárske farbivo? kde ho dostať? 😕 😅

anamor
28. apr 2008

potravinarske farbivo dostat skoro v kazdych potravinach, co ja viem, pri tych veciach na pecenie to zvyknu mavat.

matar
28. apr 2008

riuska, my sme zatial robili len podla receptov čo boli priložené k pekárničke, viac sme nestihli. zajtra vyskušame prvý raz niečo iné- ono tolko chlebu u nás zase nemá kto papať- nikolka spapá veľmi málo, ja sa snažím papať málo 😉 a domčo ešte nemôže. tak si najviac pochutnáva tata 😀

anamor
29. apr 2008

ten marcipan vyzera dobre... urcite vyuzijem na tortu 😉
riuska ktory recept si robila?

lusil2005
29. apr 2008

nooo - a baby? ked chcem tym marcipanom celu tortu obalit, to ako mam spravit? aby to bolo take pekne "zaliate"? to mam povykrajovat z tej placky? 😕

vesi
29. apr 2008

ja som to raz videla v telke. tam to vyvalkali, položili na tortu, teda obalili, pozatláčali kde treba a potom ten zvyšok obrezali. 🙂

wighy
30. apr 2008

Ahojteeeee

tak kooonecne mi dorazila pekarnicka a uz aj peciem svoj 1 chlebik v zivote, drzte palce nech sa vydari aby som vecer nevyhadzovala pekaren von oknom 😀 😀 😀

vesi
30. apr 2008

wighy, držím palce 😀 😀

wighy
30. apr 2008

vesi dakujem

chlebik dopeceny, uz sa chladi juuj ci som hladna 😀 😀 len sa mi to zhora malo pripieklo tak som pridala ece 10 min ta kuz je to lepsie
potierate vrch chlebika niecim???

lilike
30. apr 2008

wighy,mozes potriet vodou,ale hned ako je upeceny,potom sa pekne leskne

wighy
30. apr 2008

lili dakujem za radu, nabuduce skusim

baby prepacte za vyraz ale chlebik je hovadsky dobryyyyyyyyyyyyyy 😀 😀 😀

juuuj ci sa tesim, som sa napraskala,uz len cakam manzela nech dojde domov tak ho napcham 😀 🙂

vesi
30. apr 2008

wighy, tak to ťa potom vitam medzi závislačkami 😀 😀 😀

wighy
30. apr 2008

vesi dakujeeeem, tak to si piste ze uz som namotana 😀 😀 a zacinam s experimentovanim,receptov mam kopec

hned zajtra na sviatok prace spravim nieco sladke 😉 🙂 mnaaaaaam

kili
30. apr 2008

my sme v TV videli, že potreli slanou vodou, ale mne to teda moc nechutilo

vesi
30. apr 2008

ja chlieb nepotieram ničím a teraz si už ani neuvedomujeme, že vrch je svetlejší, na chuti to nič nemení 🙂

lusil2005
30. apr 2008

som na tom asi tak ako vesi. uz si ani neuvedomujem ze je svetlejsi. no ale - ta voda nieje zly napad. paci sa mi ked sa tak chlebik leskne 😅

riuska
30. apr 2008

akurat sa my chladi ta jablkova buchta 😝 vonia perfektne, zajtra napisem aka bola 😵
anamor ten druhy recept som robila, ale tu aromu som pouzila vanilkovu 🙂
presne ako vesi napisala, vyvalkat - samozrejme ten marcipan aj zo spodu aj z vrchu musi mat priesvitnu foliu, aby sa to nelepilo a valcekom vyvalate uplne tenucku placku, potom to treba dat do chladu a po chvilke mozte stiahnut aj druhu stranu tej folie (zatlacate este s foliou)

danielala
30. apr 2008

Ahojte pekáročky, tak som skúšala chlieb piecť v rúre a dopadlo to 🙄 . Teda chutný je, o tom potom, aj kôrčička mňam, ale rozliezlo sa to, je nízky a rozložitý, ani do toastera či hriankovača to nie je ako pichnúť, keby som chcela. Ja sa teda vraciam k pečeniu v pekárni, ešte keď prirátam to večné nakukovanie do rúry a skúšanie, či už je hotový, tak ten výsledok za to fakt nestál. Nie je nad ten komfort pečenia v pekárni.

Riuska, určite je buchta výborná. Akurát, ak ste takí slabí jedáci a do 2-3 dní ju nezjete, tak je dobré dať ju do chladničky, lebo tie jablká v nej začínajú potom plesnieť.

lusil2005
30. apr 2008

ja som dostala neodolatelnu chut spravit osie hniezda 😅 zajtra asi vhupnem na to. len neviem aky recept pouzit 🤐 nemate nieco odskusane?