Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

jajax
31. jan 2009

tak som podla moulinexoveho receptara upiekla jeden chlieb.cesto bolo redsie musela som pridat muku.hotovy chlieb chutovo dobry,len bol taky ako ubity.hadam ho zjeme.dala som robit aj cesto na bagety.musela som pridavat muku a vykysnute cesto bolo aj tak lepkava brecka ktora skoncila v kosi 😖 a ja som skoncila z receptami moulinex.zlata nasa dama 🙂 uz len odtial peciem 😅

matica2
31. jan 2009

ja som ani s receptov čo som mala ku pekarni nepiekla

lusil2005
31. jan 2009

jajax 😀 stara dobra dama. salem este funguje?

inac - ja co som mala pri sieste recpety, boli vsetky co som skusila dobere 😎

jajax
31. jan 2009

salem funguje len tam nikto nic nepridava.prihod aspon ty volaco-prosiiiiiim 😵

lusil2005
1. feb 2009

juuuj jajax, ja teraz pekarnicky zanedbavam ☹ robim na nich len dokola klasiku... semo tamo nejaky pokus ale nemam nic odfotene. ale dam dva perfektne recepty co som nedavno skusala. mnamajzzz!!!

Česnekové trojúhelníky
Suroviny:

500 ml mléka

100 ml oleje

1 lžička cukru

2 lžičky soli

750g hladké mouky

3 lžičky sušeného nebo 50g čerstvého droždí


Nádivka:

125g změklého nebo rozpuštěného tuku (nejlépe máslo)

3 žloutky (lze vynechat)

sůl dle chuti

12 - 14 prolisovaných stroužků česneku
+ syr, šunka, alebo čo chcete
Postup:
Po vykynutí těsto rozdělíme na 4 díly, které rozválíme jako na závin. Potřeme nádivkou a posypeme Vegetou, kořením nebo semínky (+ pridáme suroviny posľa chuti). Zavineme a potřeme zbylou nádivkou. Na plechu každý závin rozkrájíme na šikmo na trojúhelníky pomocí nože nebo rádýlka na pizzu (necháme vedle sebe, neoddělujeme) a necháme ještě asi 30 minut dokynout. Pečeme při 180°C / asi 30 minut.


Su super ale asi po 20tich minutach som musela preklopit cesto do misy a nechat dokysnut tam lebo uz liezlo z pekarnicky. a este jeden sladky receptik:

PUDINGOVÝ KOLÁČ
PLNKA:
1/2 litra mlieka, 2 kakaové pudingy, 25dkg cukru
- puding uvaríme a ešte do horúceho pridáme 1 Palmarin
Miešame do roztopenia Palmarinu a necháme vychladnúť.

CESTO:
90 dkg hladkej múky, 10 dkg práškového cukru, 4 dcl mlieka, 6 dkg kvasníc, 3 polievkové lyžice oleja, trošku soli, 3 vyšľahané bielka

Z prísad urobíme cesto, z ktorého spravíme 3 bochníky. Rozgúľame natrieme plnkou, stočíme a dáme na vymastený plech. Necháme 3/4 hodiny kysnúť, popicháme špáratkom, potrieme olejom a dáme piecť. Po upečení ešte raz potrieme olejom.

Ja robim z polovicnej davky a je to na take dva mensie zaviny - akurat na jeden plech.

jajax
1. feb 2009

lusil dik ale obidva recepty poznam 😅 tie cesnakove zboznujeme.

ja som dnes robila bagety z damy 720.su vyborne len toho lanoveho semena sa mi tam zda vela tak nabuduce zmiesam so slnecnicou.vytvarovane som trochu navlhcila a obalila v psenicnych vlockach.no mnam 😝
s tymi vlockami som sa inspirovala v tom moulinexovom receptari.aspon nieco pozitivne.

dam potom aj foto na salema.nech tam nieco po dlhej dobe pribudne.

liluna
1. feb 2009

Ahojte dámy. Mamka dostala na vianoce domácu pekáreň a ja súrne zháňam RECEPT NA OŠKVARKOVÝ CHLIEB. Ak má niekto hocijaký recept naň, pošlite prosím na mail: lilly15@azet.sk . Ďakujem 🙂

lusil2005
1. feb 2009

oskvarkovy chlieb!!! to som este nepocula ale moze to byt perfektny napad!!!!! vlastne tie oskvarky mozem pridat do hocijakeho chlebika 😵 no urcite skusim!

lilike
2. feb 2009

Babky poradte,znamy ma pekaren ECG PBC 538 , a pripeka mu strasne silno boky a spodok chleba,aj ked to da na najnizsi stupen pecenia,teda svetly,nemate s tym skusenosti,a ako to riesit?Moze tam dat na spiralu alobal?Ja s tym nemam skusenost,ja na svetly chlieb ani nepeciem,lebo je strasne bledy,davam strednu farbu.

jajax
2. feb 2009

podla mna je to dovod na reklamaciu.

luna66
2. feb 2009

ahojte pekarky, uz som si precitala vsetkych 121 stran a vela sa dozvedela. Tiez som uz toho dost napiekla 🙂

lusil2005
2. feb 2009

luna tak to je vykon! gratulujem. to by som nezvladla 😀 😀 😀

jajax
2. feb 2009

luna mas moj obdiv.za kolko si to zvladla?

matica2
2. feb 2009

luna ja som prešla na začiatku asi 10 strán a viac som nebola schopna tak gratulujem 😀

veronkaj
3. feb 2009

ahojte

včera som skúsila upiecť v pekárni nie z kysnutého cesta ale z cesta kde ide len prášok do pečiva - bola to tá rychlobábovka zo šlahačky z dámy a je mňam aj teraz na druhý deň.

vôbec som nemusela pridávať ani pečenie nič vrelo ju odporúčam
🙂

lukika
3. feb 2009

Ja keď som našla túto stránku tiež som všetko prečítala. Takže Ťa chápem. Ja som čítala v noci lebo pri malej by som si to cez deň nemohla dovoliť.

matica2
3. feb 2009

veronikaj ja som tiež skúšala tu bábovku chutovo bola ok ale ubitá ako tehla 😀

veronkaj
3. feb 2009

matica - naša bola a je ešte aj dnes velmi jemná aj vo vnútri, pekné cesto, mäkkučké

ako si to robila??,

matica2
3. feb 2009

robila som ako pisali v recepte 😉 mne sa zdalo že to bolo asi tou šlahačkou bola velmi hustá

toto ste niektorá neskúšala?
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=4937

elenita
3. feb 2009

Ahojte pekarky! Potrebujem sa surne spytat, skusala ste niektora piect chlebik aj normalne v rure? Ako na to? Dam ho vykysnut na program cesto, vytvarujem bochnik a potom do rury? Treba niecim potriet?
Mojej rodine totiz nechuti ten chlebik peceny v DP, navrchu totiz nie je chutna korka a nepaci sa im ani ten tvar ☹

matac
3. feb 2009

ahojte pridavam sa k vam ak mozem. dostala som od manzela pekaren Panasonic SD-255 a zatial som skusala iba zmes Labeta bol dodry . teraz som tiez kupila hotove tie uz neboli moc chutne hlavne cesnakovy ostal v kosi 😝 neporadila by mi nejaka dobra pekarka recept. je toho strasne moc a testovat sa mi uz nechce 🙄 rada by som manzelika prekvapila nejakou dobrotkou. 🙂 dakujem

luna66
3. feb 2009

ahojte kocky, no citala som to asi tyzden, zaroven som si pisala vami vyskusane recepty a uz som toho dost vyskusala 🙂

jajax
3. feb 2009

elenita,nechcem sa ta dotknut ale nechapem ako tvojej rodine nemoze chutit chlieb z DP.nikde v obchode nekupis lepsi a bez chemikalii.ale kazdemu podla jeho gusta.

luna ja som skusala z"dama.cz" tieto recepty a bola som s nimi spokojna-290,31,95,289,135,830,212,165,20,50,68,769,490,300,314,336,720.
tu na strane 14 som davala recept na dobru vianocku.
ale celkovo recepty z damy su velmi dobre.mas tam aj ohlasy tak sa mozes podla toho riadit.

elenita
3. feb 2009

jajax, je to tak, vobec im to nechuti....vies, oni su zvyknuti na ten klasicky bochnik, chrumkavu korku a tak...no ale dnes som piekla v rure a ten bol podstatne lepsi!

veronkaj
4. feb 2009

matac - ja mám aj väčšina tu z pekárok recepty na dáme - sú overené a odskúšané a idú, len pri chlebíku a kys. cestách si musíš postrážiť pri miesení cesto a ak treba dosypať múku, pri cestách s práškom do pečiva - to má byť riedke. 😉

matac
4. feb 2009

veronkaj dakujem kazda rad dobra 🙂 moc sa mi do toho nechce 😒

roasha
4. feb 2009

aj ja som si presla vsetky recepty na dame,povyberala tie 4-5hviezdickove,a teda tiez sme "narocni"na dobre jedlo,ale nemozem na tie recepty povedat ani makke"F". 😅 -...az na ten makovec... 😀

matica2
4. feb 2009

ja som si tiež povyberala 5 hviezdičkové a tie skúšam. potom prejdem na 4 hviezdičky 😀

lukika
4. feb 2009

Dnes som robiila tie valašské frngále z dámy. Boli strašne suprové. Krásne cesto jemné, ľahko tvarovateľné. Chuťovo ako tie moravské koláče alebo ako sa volajú. Odporúčam.