Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

wighy
14. feb 2009

daska ja milujem toto kysnute cesto je uplne super, lahko sa s nim pracuje
CESTO OD CRYSMILE NA COKOLVEK SLADKE (osie hniezda,zavin,kysnuty kolac): 250ml mlieka, 100ml oleja, 1 vajce, stava z polovice citrona, 0,5 ČL soli, 0,5 kg polohrubej muky, 2 PL cukru, 0,5 kocky drozdia

odporucam

a ja mam radsej cerstve drozdie

misicka455
15. feb 2009

Holky moc mě zaujal recept na pudinkovej koláč jen prosím co to je ten Palmarin 😉

bluemary
15. feb 2009

My mame doma Tefal a bolo tam cd s plno receptami, nevedela som ze k inym nie je.

martinaema
15. feb 2009

palmarin je margarin na pečenie ako hera, helia a pod
inak ten koláč je výborný, akurát ja mám v recepte, že puding sa natiera ešte za horúca a na plechu sa už nenechá podkysnúť, ale hneď sa potrie žĺtkom a dá sa piecť. A keď je už skoro hotový tak sa potrie horúcim osladeným mliekom a ešte na minútku sa šupne do rúry.
A fakt je výborný aj na druhý a tretí deň.

daskak
15. feb 2009

wighy: dakujem krasne,vyskusam 😉 ..
ja som dnes suchla do cesta omylom olivovy olej namiesto obycajneho a bolo uplne supeeer...
aj ja mam radsej cerstve drozdie 😉 😉

dievcata este jedna otazocka... ked sa mi prepadol zemiakovy chlebik, co som urobila zle?? ☹ ☹ ...

matica2
15. feb 2009

daskak vela vody ja ked robím zamiakový vždy dosípam múku lebo aj zemiaky obsahujú vodu. a vody dávam 250ml

daskak
15. feb 2009

hmmm ... aj somsi myslela.... ☹

lusil2005
16. feb 2009

anamor ja som ho robila ten pudingac a: staci robit aj den dopredu, on aj tak super odlezi ked den postoji. a tie bielka vyslahat, a ked ti pekaren zmiesa prisady (nie uplne do cesta, len taky maglajz prvotny) tak tam pridaj tie bielka vslahane...

anamor
16. feb 2009

lusil super, akurat idem dnes vecer skusit 😉 idem akurat recept skpcit konecne 😉 a vdaka 😵

jajax
16. feb 2009

kocky prave som dopiekla veeeelku dobrotu.ale to nie je z pekarne tak davam recept na salema 😝

jajax
16. feb 2009

dala som aj foto do "ostatne sladke".stihla som to v poslednej chvili.uz nie je co fotit 😀

lusil2005
16. feb 2009

idem kuk! ehm - aka to bola ta adresa na salema? 😅

wighy
17. feb 2009

jaja idem kuk som zvedavaaaaa 😅

wighy
17. feb 2009

jaja mnaaaaam by som si hned dalaaaa, no neviem ci to urobim,na mna je to prilis zlozite 😀 😀 😀 😀

wighy
17. feb 2009

jaja aj tie sisky vyzeraju supeeeer,na tie sa si dam nahovorit 😉

daskak
17. feb 2009

dievcata mam prosbu, este sa len ucim s pekarnickou robit 🙂 preto mam tolkootazok. Robila som vianocku http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2491 presne podla receptu a vobec sa mi nepodarila, nevykysla, bolo taka moc husta, no proste nic moc a kraje mi prihoreli... ☹ robila somto na programe sladke... viete mi poradit kde som urobila chybu? alebo nejyky lepsi recept? Dakujemkrasne 🙂

jajax
17. feb 2009

lusil tu je adresa
http://www.pekaren.salem.sk/

wighy,vobec to nebolo zlozite.je to robota na chvilku.neboj sa len skus.ale pocitaj s tym ze ti to za chvilu zbastia 😀 😀
inac tie sisky boli ozaj dobre.lepsie ako stary recept co som mala.

daskak pozri na 14-tu stranu na tomto fore.dala som tam recept na vianocku.vtedy som ho este nepoznala ale teraz uz viem ze je ozaj dobry.kludne skus,len daj miesto sladkeho programu zakladny,lebo na sladkom prekysne-aspon mne 😅
ked si kliknes na salema(link vyssie) tak tam najdes aj foto a v knihe navstev recept.

daskak
17. feb 2009

no presne tento recept son nasla spolu s tym co som robila... urobila som ten druhy a takto to dopadlo... 😒 dakujem 😉 zajtra skusim tento...ta dnesna bude pre kacky vo Vahu 🙂

lusil2005
17. feb 2009

jajaaaaaax ja si prosim recept na ten kremes z bb keksov!!! vies jak dlho ho zhanam?!?!?!? prosiiiim supni ho tam! odpalovane venceky robim aj ja, milujem ich! a hned na druhom mieste su parizske rozteky ale nikdy som ich neskusala... 😕 zeby som sa zase raz vykaslala na dietu? 😀

wighy
17. feb 2009

ahojte baby

juuuj bolo by super keby sa salem zas rozbehol,nemam inspiracie 😝
peciem len dokola to iste
chleib,bagety a kysnute cesto

v sobotu som urobila pernik od zindule ale normalne v trube,je to rychlejsie ako v pekarni, dala som do tortovej formy a bola mnaaaaaaaaaaam

lusil2005
18. feb 2009

wighy ja tiez pekarnicku zanedbavam 😔 nemaaaam na nu cas! zdrapilo ma za vlasy tvorenie, tak pekaren tiez melie len to iste do kola... ☹

wighy
18. feb 2009

lusil a co pekneho tvoris????????? 🙂

matysekasasenka
18. feb 2009

1999percent

lusil2005
18. feb 2009

wighy toto vsetko http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova 😅
sijem babiky, pletiem z papiera, dalej pergamano, enkaustika, medovnicky, teraz aj kraslice... servitkovanie, scrapbook... no slahlo ma to z kazdej strany 😀

matica2
18. feb 2009

teeeda si šikovná 😉

wighy
18. feb 2009

lusil to vazne,no ja som paf,tie babiku su uzasne
pocuj aj ich predavas, ja by som mala zaujem o babiku,su nadherne a malej by sa urcite pacili 😵

wighy
18. feb 2009

lusil ten encaustic to je nadhera,v zivote som o tom nepocula wow wow wow 😵

wighy
18. feb 2009

ty baba jedna som sa normalne namotala idem si o tom nieco precitat na nete

lusil2005
18. feb 2009

wighy 😀 som rada ze sa ti to paci!

lusil2005
18. feb 2009

wighy enkaustika je vlastne malba horucim voskom. moze sa na to pouzit enkausticka zehlicka, alebo enkausticke pero s roznymi nadstavcami, enkausticka paleta atd. zaklad je vzdy vceli vosk farbeny pigmentami. da sa malovat aj voskovkami roztopenymi, ale najlepsi je na to ten specialny vosk.