Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

erosinka
3. máj 2009

wighy ďakujem 🙂 tak to riadne pokukám v obchodoch 😉

ralanka
4. máj 2009

erosinka tu máš link na stránku kde máš popísané základné druhy múky http://www.mlynsladkovicovo.sk/produkt.html 😉

ralanka
4. máj 2009

alebo ešte toto tu máš viac toho na výber 🙂

ralanka
4. máj 2009

http://www.internetovypredaj.sk/index.php?h=6&o... pardon zabudla som dať link 😀 😀 😀

hexploler
4. máj 2009

kto piekol francúzky chlieb dočítal som sa že tam ide anglická slaninka a aký mám natsaviť program na pekárničky?

hexploler
4. máj 2009

Baby teraz som dopiekol pivový chlieb a musím povedať,že je velmi chutný ale my tak velmi vykysol,že sa pricapil na dvierka pekárničky

laluchova
4. máj 2009

baby a čo tak ražný???ja som ho včera robila a bol ako skala...asi som mala zmiešať s haldkou t650???dajte typy na dobrý a nenáročný recept na suroviny...treba nám urobiť a obchod zavretý, auto má muž..

hexploler
4. máj 2009

laluchova nenáročný chlieb je k máš doma cmar a bieli jogurt

laluchova
4. máj 2009

biely jogurt máme...

hexploler
4. máj 2009

laluchova Dobre by bolo keby si mala aj cmar / podmáslí/ ja som teraz dopiekol pivový chlieb a je chutný Ak chceš napíšem ti recept

laluchova
4. máj 2009

oki ale cmar nieje...

hexploler
4. máj 2009

tak ak máš pivo tak čítaj 375 ml piva, 75O gramov hl.múka ,alebo 250 gramov hl múka + 225 gramov celozrnná múka 150 gramov zemiaky varené v šupe,3 čl cukor, 3 čl soľ, 1,5 čl rasca, 1 baelnie sušené droždie, 1,5 čl olej,1,5 ocot Ja som to všetko zmiešal v miske okrem piva čiže som zmiešal iba suché zmesi a potom som to tresol do pekárničky a mám teraz chutný chlebík

laluchova
4. máj 2009

oki dík

hexploler
4. máj 2009

laluchovaq v stredu sa chystám prvý krát upiecť francúzky chlieb tak ti napíšem ako sa mi vydaril

wighy
4. máj 2009

ja robim takyto najcastejsie

300ml vody
350g hladkej muky
150g celozrnnej raznej alebo spaldovej muky
1/2 drozdia
1 lyzicka cukru
2 lyzicky soli
kmin

petusaaa
4. máj 2009

hexplorer. mas nieco spolocne s hexom. alebo s explorerom 😀 to len tak na okraj

ja robim francuzky chleba ale upne obycajny. ak by bol zaujem, zajtra mozem dat recept. je to chleba vlemi nadychany. nieco medzi klasickym a toastoym 😉

hexploler
5. máj 2009

Cawííííííííííííííííííííííííííííííček petusaaa ja nemám s tým nič spoločné Ten názov mám z jednej PC dry

hexploler
5. máj 2009

petusaaa tak ťa prosím napíš mi ako pečieš ten francúzky chlieb Ja som našiel recept ale som ho ešte neskúšal piecť rak rád si nechám poradiť ked máš s ním skúsenosti

hexploler
5. máj 2009

wighy To je v poriadku ako pečieš ale mne sa nepáči ked do toho cesta pridám celozrnnú múku,potom je chlieb taký ako keby bol špinavý a taký navlhnutý Včera som skúsil upiecť bez tej celozrnnej múky Chlieb bol fajnučký,ale bol dosť krehký Chutil ako keby som jedol rožky ale volakedy s takýto chlieb piekli

wighy
6. máj 2009

hexplorer jednoznazne musi byt tej celozrnnej muky ooovela menej a je pravda ze nenarastie tak krasne ako bez nej ale taky chieb je zdravsi 😉

hexploler
6. máj 2009

wighy Máš pravdu,že ked pridáš tú celozrnnú múku,že je zdravší chlieb,ale mne taký nechutý ja som pred včerom upiekol pivový chlieb a bol ako koláč Včera som z neho jedol,tak bopl jednodňový abol stále dobručký Práve teraz pečiem francúzky chlieb,tak mki drž palce,lebo francúzky pečiem prvý krát Tú ludia píšu,že ked piekli francúzky,tak bol nedopečený Ale asi si dali zlý program tak ja som si dal program 1 čiže základný chlieb,váhu som dal 1500 gramov a tmavú kôrku,tak uvidím ako to dopadne

matica2
6. máj 2009

wighy tak som dnes robila chlieb v rúre a paráda tá kôrka sa mi viac páči ako ked je z pekárne 😉 dala som foto aj do albumu. 😉

hexploler
6. máj 2009

Cawíííííííííííííííííííííííííííííček laluchova ,No ja som práve dopiekol ten francúzky chlieb a už som ho aj ochutnal,kedže už vychladol,musím povedať,že som taký fajnučký chlieb ešte nejedol vydaril sa,mal som kus obavy,lebo jedna baba tu písala,že ked ho piekla,tak mala ho nedopečený,ale mne sa velmi dobre vydaril Tám baba si určite zle nastavila program na tej pekárničky

matica2
6. máj 2009

ja som síce francúzky nerobila ale na pekárni mám nato program 😉

wighy
6. máj 2009

matica to je supeeeer,presne aj mneta korba viac šmakuje 😀 😀

hexplorer hod recept,francuzsky som este nerobila ani ja

matica2
6. máj 2009

a čím by dal vrch ešte potriet by som poskúšala aká kôročka by s čoho bola 😉 možno mliekom? alebo slanou vodou?

hexploler
7. máj 2009

matica 2 Ja som ho včera piekol ten francúzky chlieb a musím povedať,že bol velmi dobručký.Na tejto pekárni je tieš program francúzky chlieb,ale ja som nastavil 1 čiže základný chlieb Lebo písali,že sa im nedopiekol Mne sa vydaril

matica2
7. máj 2009

hexploler hod recept vyskúšame 😉 raz som čítala že francúzky potrebuje viac kysnút aby mal nadýchanú štruktúru.
a teraz som zistila že my zmazali album z výtvormy z pekárne 😒 asi také fotky nemôžu byt

hexploler
7. máj 2009

matica 2 tak čítaj ten recept na francúzky chlieb 280 ml vody,480 g hladkej múky 1 bal.sušeného droždia, 2 pl oleja, 1,5 čl soli, 1 pl cukru 200 g anglickej slaninky ale to je zhruba na 1 kilový chlieb ja som si to rozrátal a takto som dal na 1 aj pol kilový chlieb 420 ml voda, 1.5 pl cukru, 1 bal,droždie, 2 čl soli, 3 pl olej. 720 g hladkej múky 200 g anglickej slaninky 2 strdne velké uvarené zemiaky Ale postup je taký,že najskorej dáš tekutiny a potom sypký materiál ten sypký materiál si vždy zmiešam zvlášť v nejakej miske a potom už len dávam do pekárničky A ešte som skúsil dať len 480 g hladkej múky a dosipal som do 720 g polohrubej múky Bol velmi chutnučký

hexploler
7. máj 2009

matica 2 No mne to cesto na francúzky chlieb tak vyjyslo,že som ho musel brzdiť,lebo keby som ho neucápkal,tak by začalo padať na tú špirálu v pekárničky Asi sim dal viacej múky