Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

ssissi
24. nov 2009

nadulici, zvažujem túto http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?p... , ale teda nie je to žiaden víťaz, som sklamaná z tých infošiek od predajcov (ako vždy) - vobec neviem, či má napr. ten podávač prímesí, rozmery, u každého spotrebiča uvádzajú iný parameter - na jednom napíšu rozmery, ale hmotnosť nie, na druhom len hmotnosť, ale o funkciách dokopy nič.. a potom porovnávaj 🙄
Páči sa mi aj tá panasonic - v nejakej recenzii som čítala, že má prekvapivo tichý chod napr. a na 100% má ten podávač prímesí + krásny dizajn, ale zas cca 5.000,- za vec, čo mi len upečie chleba a príležitostne pomieša cesto sa mi toľko nechce dávať. Marmelády, mliečnu ryžu atď. atď. budem určite robiť obvyklým spôsobom a nie v pekárni. Čiže hľadám takú, do ktorej sa zmestí väčšie množstvo múky, a tie extra (pre mňa nevyužiteľné) funkcie nebudú na úkor kvality, využitia, resp. ceny.

nadulici
24. nov 2009

tak tuto si tu baby chvalili, teraz pozeram, ze ta musi utiahnut aj kona, ze prikon 1650 W 😨
ta ti urcite nezhori

ssissi
24. nov 2009

tá panasonic má 550W, vlastne ani neviem čo je v prípade pekárne treba.

Baby, ak hovoríte o pekárni Panasonic (čítala som pár strán dozadu), ide vždy o PANASONIC SD 255 WXE?? o túto
http://domacnost.sme.sk/c/3352890/panasonic-sd-...
Už váham aj nad touto, a to som si dala strop 100 eur 😝.

A ešte ma zaujíma - či teda ozaj nemajú ostatné pekárne ten podávač prímes a či je ho vôbec treba. Dík

adamko05
24. nov 2009

ssissi... ja sa parametrom až tak nerozumiem... ale na to, že do tej panasonic dáš toľko muky, čo do mojej, teda 600 g, je zbytočne veľká a drahá podla mna...
s tým podávačom neporadím... neviem

adamko05
24. nov 2009

a dobre pozerám, ma iba jeden hnetací hák??? 😕 (ak hej, tak za tu cenu ... no neviem...ja by som s jedným nechcela..)

ale to je iba môj názor... isto su tu vačšie odborníčky 😉

ssissi
24. nov 2009

má tie háky 2 - ale využíva vždy len 1. Ten druhý je na žitnú múku (český výraz, neviem čo myslia), ale vraj je v hnietení najlepšia.
Prosím ťa, ktorú odporúčaš? A ako to riešiš s tým dosypaním semienok v noci? Dík

adamko05
24. nov 2009

ssissi... ja ti fakt neviem "odporučiť", že tuto isto... ja som s mojou spokojná... rozhodovala som sa medzi touto a Etou Harmony tuším... už ani neviem 😀 (ale tá mala tušim malu nádobu)... tak som vybrala "moju"... zatiaľ som spokojná.... ja by som za tie peniaze, čo ta panasonic je už potom volila veeeľku, kde urobíš aj ten veľký cca 2 kg chlieb tuším sa dá... ale za malu neviem...

to dosýpanie v noci neviem ako... myslíš, že budeš piecť často v noci?????.. ja som vždy tak, aby bolo kolo 22 hod. upečené... a ráno bol OK 🙂

nadulici
24. nov 2009

ak mozem dodat, v testoch co som nasla na nete je cesto prepracovane lepsie v pekarni s jednym hnet. hakom...
vraj zostava v celku a primesy sa lepsie spoja hned na zaciatku miesenia, a tym je cesto kvalitnejsie....
tiez som sa tomu najprv cudovala, ale logiku to ma....

nadulici
24. nov 2009

takze by som sa podla poctu hakov urcite neriadila....

adamko05
24. nov 2009

tak potom, nič som nenapísala 😉
ved hovorím, su tu lepšie odborníčky....

mne moja stačí, 100%tne mi pomáha a to je pre mna hlavné... zavin znej bol dnes mnááááám.... 😝

nadulici
24. nov 2009

aka odbornicka uz som len ja....teoria mozno, ale bez praxe, kupu DP zvazujem a neviem sa rozhodnut...
adamko- ty si spominala ze mas ECG?

nadulici
24. nov 2009

ta ma aku velku piecku?

nadulici
24. nov 2009

aha, uz som to nasla, ze 600 g muky.....
a preco je pri nej pisane ze max velkost chleba 1300 g?...to zo 600 g sa neda, nie????
tomu nejako nerozumiem...

erikasadek
24. nov 2009

sisis, ja mam panasonic. 🙂

erikasadek
24. nov 2009

takze, panasonic je na 700g muky co ti da, viac ako, kilovy chlieb.. 😉 je velka; nadoba.; po druhe, , je strasne ticha a cesto achlieb vyjde vzdy super.;
na dodanie, je super vec, lebo ak robis vianocky, alebo , ine cesto, kd eide cokolada, alebo, horienka, kandovane ovocie tak ocenic.. ako ja.. proste das na zaciatku a ona prida, na konci hnetenia..
preco ni e hend, lebo taku cokoladu ak das na zaciatku hnetenia, tak , bud hnede cesto, ale nie kusky cokolady, v ceste.. 😀 a takztie, bude to pekne jejmne, v ceste ako ma, a nie, rozmiesane;; 😉

erikasadek
24. nov 2009

baby neplette si, prikon a vykon.. 😉 😉 neznamena, ze nezhori, ale ze tolko zerie enrgie.. 😉
a vykon je, je co chcete vediet.. 😉 vykonna energia;. motora. 😉

ssissi
24. nov 2009

adamko, veď to, ani tá Panasonic nie je podľa mňa dokonalá 😒. Tie prachy mi až tak nevadia, aj keď teda je drahá dosť, ale keď si vezmem, že rozdiel oproti väčšine je cca 2tis. Sk, ale využívanie snáď aspoň 5 rokov, tak sa to tam stratí... v tom čase 😀. páčia sa mi na tom Panasonicu aj tie háky miešacie, prídu mi také "pevnejšie", kvalitnejšie. Ale vadí mi jej výška - v jednej recenzii je celkom pekná fotka ako vysoko to pôsobí na kuch. linke, a nemá napr. sieťový vypínač... Ale super tichý chod + kvalita + ten automatický podávač...

Nejak nemusím ráno jesť čerstvý chlieb, ale ak je chod hlučný (eta, moulinex.......) + prímesy musím dodať manuálne v istom čase (väčšina pekárni), tak mi funkcia Odložený štart príde dosť zbytočná 😕. Tak už len si vybrať čo vadí viac a čo menej 🤐.

erikasadek
24. nov 2009

sisii naco ti je sietovy vypynac panasonic sa vypne, gombikom aje vypnuta.. 😅

erikasadek
24. nov 2009

vysoka, no mne s anezda, ako na nu pozeram v kuchynii ale zase je , uzsia ako ine, oproti. 😉

ssissi
24. nov 2009

A v tých hákoch sa stotožňujem s Nadulici. Aj keď teda len z pohľadu laika, a myslím, že ak je pekáreň z kvalitných materiálov + prevedení, bez problémov si aj s pevným cestom poradí aj 1 hák + výhoda je, že v chlebe ostane len 1 diera.

erikasadek, ako to riešiš po skončení práce s pekárňou? vypínaš zo zásuvky? niekde som našla, že nemá sieťový vypínač. Keby sa tak dalo spojiť "tú tvoju" s maličkosťami z niektorých iných, tak som šťastná ako blcha 😀.

erikasadek
24. nov 2009

nie, ved ti pisem, ze je tam gombik, stop strat, stisnes a je vypnuta.. 😉

pozri si foto znova ten , vpravo, na obrazku , je taky cerveny.. 😉 a je vypnuta.. 😉
ta pekaren je fantastick a astoji za tie prachy, tu stoji 150€

erikasadek
24. nov 2009

a etse ta potesim , tato ma haky ze nezostava diera.. 😉 nepytaj sa ma ako , ale nie su ine, tak tenka linka ani si nevsimnes, a nic nelepi, nikdy, vsetko ti pekne sklzne, ked , vyklepnes. a hak , ostva, nikdy neostane, v chlebe.. su ine, ako v inych pekarniach.. 😉

erikasadek
24. nov 2009

este jedna dolezita vec, v ceskom prekalde je chyba..;
vies ze panasonic nema okno ; ako ostatne pekarne...
a v preklade ma snapisane, ze sa nesmie otvarat.. chyba prekladu moze, az do , kysnutia mozes, teda ked miesi tak kludne , otvaraj, nic s anedeje, na zacitku urcite budes .. . 😉 neboj, v original, je napisane, ze sa nema otvarat ked pecia, ovplyvni to kvalitu chleba co je logicke..ale inak kludne mozes..

ssissi
24. nov 2009

hej, to som čítala, že super povrch, nič sa nelepí, hľadám tú recenziu, nejak to neviem nájsť. Bola tam aj fotka umiestnenej tej panasonic na kuch. linke - to ma zas naopak odradilo, keďže mám menšiu kuchyňu. A čosi aj s tým vypínačom, keď nájdem, hodím.

nadulici
24. nov 2009

ja som nasla jednu inteligentnu co ma sklopne haky, to je podla mna super vec

nadulici
24. nov 2009

je to myslim v teste na www.domacipekarny.dama.cz

erikasadek
24. nov 2009

sisi mam ju doma, a tak ti mozem povedat ze nao vypina sa vypinacom stop a start..

http://www.mistergooddeal.com/machine-a-pain/pa...
pozri tu. klikni na obrazok a hned s ati zvatsi.. 😉

nadulici
24. nov 2009

v zaujimavostech som to nasla

ssissi
24. nov 2009

http://domacipekarny.dama.cz/pekarny_foto/panas...
tu je tá fotka, kde spomínajú tú výšku Panasonic-pekárne. Ale pre niekoho to môže byť výhoda.
Z tejto recenzie je to
http://domacipekarny.dama.cz/zajimavosti_histor...
na konci spomínajú, že nemá ten sieťový vypínač. To tlačítko štart/stop nie je k začatiu práce? Alebo sa ním celý stroj komplet vypína.