• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Poraďte recepty pre domácu pekáreň

27. februára 2017 
mima, no ja mam par receptov a tych sa drzim a kd robim nieco po prvy krat tak stale kontrolujem, pretoze povatscinou v recepte je bud vela vody alebo malo, doslova cesto je mucnate. takze stale pozeram.. :grinning:
a uz som si zvykla a uz viem ako na vec neboj to bude dobre.. :wink:

cas nauci.. :wink:
8. jan 2010 o 16:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Cauki holky!

Eri - poze ale prece davam reference, jeli jsme hned po Vanocich na hory a tam nebyl net.....priznam, mela jsem abstak:slight_smile:)))Taaaak - vanocka se povedla skvele :wink: a od ježuchy jsem dostala velkou knihu receptu pro domaci pekarnu - ja ji nechtela,stacil by mi net ale tchyne...asi aby jeji milovany synacek nestradal :wink: , ale koukla jsem se do ni a fakt neco vyzkousim, byly tam dobre kombinace - i treba chleby se zeleninou, ruznym korenim, ruzne mouky, lepky a bezlepky :grinning:

Kdyz se nejaky osvedci, hodim ho sem :wink: Cus bus :grinning:
10. jan 2010 o 08:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzka ahoj super...
tak anhod ja osm skusala tiez dost s tekvicou je uazsny .. chlebik , a spojeny syr slanika aine kombinacia;. tiez.. tak sa tesime;.
:slight_smile:
10. jan 2010 o 09:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja cetlka treba se spenatem, cuketou...proste vsemozne kombinace...a k tomu koreni....budu zkouset at to bude ficet :grinning:
10. jan 2010 o 10:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to ti verim.. ja mma vyskusane su bozske;. :wink:

tak skusaj a porovname recepty.. :wink:
10. jan 2010 o 10:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ouky douky :grinning:
10. jan 2010 o 11:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte dievčence......máme doma novú pekáreň na chlieb ....nemá niektorá z vás nej.recept na dobrý klasický chlebík......zatial kupujeme hotovú múku čo obsahuje všetko.........dakujem za info
11. jan 2010 o 16:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja robim takyto klasicky:
300 ml vody, 2 PL oleja, 1 a pol KL soli, 2 KL cukru, rasca, niekedy aj slnec.semienka, 500 g hlad.muky, 3/4 balicka sus.drozdia :wink:
11. jan 2010 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pekárky - hlásim, že som vyskúšala novú zmes (aspoň u nás ju doteraz ešte nepredávali). Volá sa Pšeničná grahamová - kúpila som ju v kauflande za cca 73 c., lebo som myslela, že to je graham. múka. Až doma som zistila, že to je hotová zmes múk a robila som z nej rožky. Také fajnové som ešte nemala.
13. jan 2010 o 16:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
junovka prosimte a da se ta mouka trba napul skombinovat s grahamovou nebo spaldovou sem nakoupila a ted nevim jak to kombinovat.A to je na kilovy nebo 750 ten chlebik a jeste na jaky program.Ja zatim taky jen tapu a zkousim. :fearful:
14. jan 2010 o 10:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
margot, urcite sa da.Ja by som to dala napoly...250 g hlad.muky a 250 g spald, graham ....aku chces :wink: No, teraz co mam Zelmer, tak je to na 1 kg chleba, ale co som mala Etu, tak tam bolo na 1300g.Ale, mne to pripada stejna vaha :slight_smile: ...a davala som na klasicky program, bud Basic alebo Klasicky....neviem ako oznacene to mas ty.Program c.1
14. jan 2010 o 12:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte babulky, tiez som cerstvou majitelkou domacej pekarne. Zatial som sice upiekla len jeden chlebik ale zozal uspech tak mienim pokracovat :wink: nechce sa mi citat celych 161 stran, to davate do cesta vo vasich receptoch aj normalnu muku alebo len tie specialne pekarske? Ja som zatial skusila len celozrnnu a svagrina dava len tie "ocislovane" typ 1050, 550 a podobne. Co som u nas nejak nenasla, len tie co v receptoch pouzivat nemam (400, 450...) Dakujem vam a pekny vecer
14. jan 2010 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dusanab, ja davam jedine klasicke muky-hladka, polohruba, hruba a k nim zvyknem davat graham, celozrnnu....podla libosti :slight_smile: :wink:
14. jan 2010 o 19:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj junovka, dakujem ti krasne, zajtra vyskusam, uz sa tesim :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:
14. jan 2010 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dusanab, ja davam 2/3 hladkej teda chlebovej a 1/3 celozrnej, neviem ci pol na pol nebude chlebik velmi ubyty, ale to uz musis vyskusat sama, komu co vyhovuje. Ja som raz takto skusila a nevyhovovalo mi to. Tie chlebove muky s čislami su urcite v Kauflande, Lidli. Teraz maju v Lidli este akciu na hotove zmesi zlacnene na necele 1 euro 1 kg t.j.na dve chleby. Teraz som ju vyskusala 1x a chlebik vynikajuci,to len na zmenu.
14. jan 2010 o 22:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holciny a zkusenosti se skvarkama v domaci pekarne nekdo mate?
15. jan 2010 o 06:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
margot, nemám :confounded:

baby, ak máte radi biele rožky, skúste, tieto sú bohovské http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=10112
15. jan 2010 o 09:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, milocka29 dakujem, v Lidli aj Kauflande som pozerala ale mali len celozrnne a razne. Na tej raznej nebolo napisane ake to ma ciselne oznacenie a ja som chcela hlavne 1050 a 550 a tie som nenasla nikde v celom meste.... :frowning2: ale asi pojdem a kupim aj tu raznu. Zatial skusam jeden recept odtialto tak uvidime. Pekny den
15. jan 2010 o 09:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dusanab, kúp si chlebovú T 650, tá je na pečenie chlebíka a rožkov
15. jan 2010 o 09:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem ozi, asi skusim lebo zatial to vyzera ze namiesto chleba mam nepodarok :frowning2: :unamused: :confounded: trosku je preliaceny a popraskany.... :frowning2: podla toho co pisu v navode na pekaren je tam vela vody. Tak zas nabuduce.
15. jan 2010 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dusana, takzvaný ušiak sa podaril azda každému, časom prídeš na to, koľko čoho dať, aby chlebík aj vyzeral super :wink:
15. jan 2010 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ozi dakujem za povzbudenie :wink: som rada ze nie som len ja taka....ten chlieb chutovo nie je zly len trosku cudne vyzera :dizzy_face: prvy sa mi podaril ukazkovo a tento nist. Ale uz som kupila muky pre domace pekarne, tie ocislovane som aj tak nikde nenasla....neviem...
15. jan 2010 o 16:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dusanab, v Kauflande urcite najdes hladku muku T650, lebo tie celozrne nie su ocislovane, to iba hladka muka. A preto je ta na chlebik najlepsia, lebo obsahuje lepok, ktory je pri vykysnuti a peceni chlebika potrebny. Preto sa Ti stava, ze ak das obycajnu hladku, tak Ti chlebik prepadne. Ale netvrdim, ze sa to neda aj z obycajnej, len uz treba trochu skusenosti s tym pomerom vody a muky. A nedavaj aj velmi vela drozdia, lebo tiez Ti moze velmi vykysnut a ked je redsie cesto, potom sa prepadne. Vlastna skusenost.
15. jan 2010 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
... tak, tak... milocka... veľa vody a droždia...

lebo ja pečiem len veeeľmi výnimočne z "očislovanej" hladnej /pečiem z jednotáckej, teskáckej/ a nemám problémy s chlebíkom... namiešam k nej čo chcem, vločky, vyrážkovu muku, pohákovu.... a prepadlo mi iba ked som prehnala s droždim... :wink:
15. jan 2010 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
... a najnovšie pečiem chlebík v rure.... chutí nám viac... (ale ked nie je čas sa "prplat", tak v pekárničke) :wink:
15. jan 2010 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte dnes som skusala rozky-link od ozi a su bozske hned som spraskala 4 s nutelou mnaaam... :wink:
16. jan 2010 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, dnes nahodou manzel spominal ze jeho kolega ma tiez domacu pekaren a skusali aj skvarkove pecivo. No tak ze skvarky sa uz nenasli (asi ich to moc rozmiesalo) :wink: a cesto bolo take mastnejsie. Takze tak. Dnes sa mi razny chlebik vydaril tak som stastna :slight_smile: papa
16. jan 2010 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
take rozky aj ja robim a robila som z toho cesta aj bagety a sendvic, tiez super.
Dusanab, no vidis, len nevzdavaj, stale chlebik bude lepsi a lepsi, chce to len odskusat.
16. jan 2010 o 16:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
neurologia, aj ja ich budem musieť zase urobiť, deti pýtajú :wink: a skúsim aj pol na pol s graham.múkou, tak som zvedavá :dizzy_face:

dusanab, zachvíľu už budeš profíčka :wink:
16. jan 2010 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
proficka skoro ako vy tu :wink: este to bude chciet dlhy trening kym si budem moct povedat ze to viem. Dievcence a vy este kupujete chlieb v obchode ci uz len domaci papate? My odkedy mame pekaren som kupila raz par rozkov a sladke pecivko :slight_smile:
17. jan 2010 o 18:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok