Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

erikasadek
28. jan 2010

rut nevadi moja, nemoze kazdemu vsetko chutit.. 😉

inak ja som prave nasla toto... mozno vam to nic nehovori ale premna je to teraz , zlaty dol, prava stranka profesionalnych pekarni...
http://www.boulangerie.org/journal/fiche_recett...

a toto us len baggety a chleby a kde su sladke a kolace uz s atesimMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM 🙂 🙂 🙂 🙂

rut
28. jan 2010

jáj, že som sa ja vykašlala na frj 😝

erikasadek
28. jan 2010

nevadi ... ale frnaina je aj tak tazka;.
vyskusam a potom hodim recepty.;

toto su profesionalne recepty na 100 kusov apodobne 😀

takze budem musiet zmenosovat.. 😀

jaandy
29. jan 2010

tak som napiekla brioche (ako sa to cita?) neviem co to je ale je to fajne 😀 (DAKUJEM ZA RECEPT) nakyslo to teda velmi, ale aspon je toho vela, mozno to zjem kym pride domov stary 😀 ...a mozno to budem robit namiesto chleba 😀

skusala som knedlu z celozrnnej muky ale kedze som to chcela hned tak som tam dala program pizza a mala som pocit ze to nejak nevladze tocit tak som to vybrala, miesila som to rucne no neviem ci to vykysne, necham sa prekvapit 😀

erikasadek
29. jan 2010

jaandy no super a kolko muky si tam znova dal a, na tu knedlu?? 😀 😀

mne s ato este nestalo. 😅

rut
29. jan 2010

gaštanová múka http://www.bio-obchod.sk/produkt-4487/muka-z-je..., takže je ju u nás dostať.

erikasadek
29. jan 2010

nkriste ale ta cena...!!!!
ja kupujem za 3 € pol kila.... 😠 ale chlieb je chutny a hlavne pre alergikov , celiakia podoben je to vhodna;... 😉

jaandy
29. jan 2010

na knedlu pol kila 😀 ale tak 2/3 celozrnnej...nejak to nekysne 😀 (dala som tam vsetko 😀 )

erika a ako krajas chlieb ked je taky vysoky? na kratsej strane? alebo nastojato ako vyberies z pekarne? 😀 lebo neviem kde to ma zaciatok 😀 😀 😀

jaandy
29. jan 2010

no nakoniec to aj kysne 😀 len musim zachvilu odist tak ju asi dorazi ocino 😀

mozno by aj vladala tocit len si ma nastrasila ze zadriem motor a to cesto je dost tvrde 😀 tak som ju nechcela viac trapit 🙂

erikasadek
29. jan 2010

tak pridaj vodu ked je tvrde cesto..
cesto musi byt vlacne;. 😉 nebude dobre.. 😉

jaandy no ja krajam po vyske, ale , nozom na chlieb, take velke zuby ma;. krasne to kraja na tenko a lahko.. 😉

margot80
29. jan 2010

holky je tu nekdo kdo ma pekarnu moulinex home bread prosim..... 😅

mauska
29. jan 2010

margot: já ji mám 🙂

margot80
30. jan 2010

ahoj mauska kukam ze i nase holcicky se jmenuji stejne 😀 prosimte ja tom zatim plavu a jak ctu ty recepty od holek tak nak nevim jak v te nasi pekarne zapnout jen peceni to je u babovek ze jen promichat a pak dat jen program peceni no a to my asi vubec nemame co?

jaandy
30. jan 2010

erika
ako pozeram tak pozeram ja nevidim rozdiel medzi programom bake a bake raisin...len v tom ze pri bake raisin sa ti otvara podavac hrozienok...pri tej brioche to mohlo byt aj bake ked je to bez hrozienok 🙂 ci?

erikasadek
30. jan 2010

jandy ano.. 😉
ja pouzivam dost pridavky takze pre mna s ato stal program na sledke;. 😉 😀

mauska
30. jan 2010

margot: no jo, jmenují 🙂 to samostatné pečení tam nejspíš není, je tam jen samotné hnětení a kynutí a pak různě dlouhé programy na kynutí s pečením. bohužel 😉

dusanab
30. jan 2010

Ahojte pekarky, ja mam v navode na pekaren (Eta Gemina) napisane ze pred prvym pecenim potriet tu nadobu tukom odolnym voci vysokym teplotam a na nejakych 10 minut zapnut pecenie. A ze obcas sa to moze zopakovat. Tak by som sa vas chcela spytat ci mate taketo cosi aj vy uvedene a ci tento postup pripadne aj dodrziavate a ak ano ako casto. Ja som samotnu nadobu "piekla" len pred prvym pouzitim, potom uz nie. Zatial mam pekaren necele tri tyzdne takze dufam ze to ani netreba nejak casto robit. Dalsia otazka vzhladom na rocne obdobie uplne od veci, ale pouzili ste uz aj program dzem? Lebo mne to pise ze dat tam cukor a stavu z ovocia. tak ci tam budem moct dat aj normalne zomlete/popucene ovocie a bude z toho dzem aj tak. Musim sa spytat lebo ani spat nebudem 😀 Dakujem vam krasne a prajem prijemne pecenie 😉 🙂

junovka
30. jan 2010

Dausanab, ked som mala Etu Siestu, tak som to zrobila len raz a potom som to uz nerobila.Ja som pocas leta narobila v pekarnicke spuuuuuuuusta kadejakych dzemikov.Su fantastich 😎 😎 😎 JA a som robila aj z celeych jahod, ribezli, cucoriedok, ale mam aj par kusov dzemov , ktore som najprv pomixovala potom tu masu som dala do pekarni a zapla DZEM 😉

dusanab
30. jan 2010

Junovka dakujem, hned budem lepsie spat ked viem ze ten program mi tiez na nieco bude 🙂 celkom vazne, lebo som sa tesila na leto ze budem robit dzemiky a potom mi tam toto napisali.... 😲 ved este pocas sezony budem vyzvedat 😀 chlebiky sa zatial daria, uz som davno nic nepokazila a nejak mi to ani nechyba 🤐 😵

jaandy
30. jan 2010

k tej panasonic...
citam ten navod a pozeram ze pogram basic sa od whole wheat lisi len dlzkou odpocinutia cesta cize prvotneho zahrievania...inak su casy mieseni a kysnutia aj pecenia rovnake 🙂 supla som tam teraz aj raznu muku tak som chcela skusit nejaky iny program, ale teda neviem ci ma zmyslel davat whole wheat 😀

dala som len 2/5 raznej muky tak neviem ci dat ten program rye 😀 kysne to vlemi kratko tak sa bojim nech to ma cas vykysnut 🙂 aky recept pouzivate na ten program rye(priprava chleba z raznej muky)?

dusanab
30. jan 2010

tak uz to mam ulozene v oblubenych..... 😀 dakujeeeeeeem 😉 🙂 😀

erikasadek
30. jan 2010

jaandy no ten celozrny potrebuje iny cas nato aby bol dobry ja robim skoro len cemozrne chleby a razne a na normale to nebolo ono.. 😉

ak chces recepty hodim.. 😉

rut
31. jan 2010

Ja by som poprosila tie recepty na razne chleby. alebo aspon radu, pri akom pomere muky je potrebne menit program na razny. prvy s raznou som robila 16 z www.dama.cz, len som dala o 50 g T 650 menej a namiesto nej ražnú. Teraz to skúšam so 100 g. Obidva chleba som piekla na základnom programe. Viem, že to treba meniť, keď je na to špeciálny program, asi treba iné podmienky 🙂, len tak by ho nerobili.
Neviem pokiaľ až môžem ísť v pomere múk, aby nebol chlebík veľmi tvrdý - málo vzdušný a ako regulovať vodu. Ďakujem.

jaandy
31. jan 2010

jj urcite by som privitala nejake tecepty na razne chleby 😉 a aj kedy ktory program 😀

dnes som robila ten cmarovy (podmaslovy) a dala som pomer 200 hladka, 200 razna, 100 spaldova program na celozrnny chlieb a mnam mnam, spraskali sme ho dvaja na ranajky 😀

ja mam radsej take huste tmave chleby, o nadychanost mi nejde 😀

mravcica
1. feb 2010

ahojte, som tu nova, konecne som si uz objednala aj ja pekaren, tento tyzden by mi mala prist, pozerala som si viacero receptov na tej stranke dama a do vela z nich ide podmaslie. mozete mi prosim vas vysvetlit, co to je, teda to by som aj asi vedela, ale hlavne, kde sa to da kupit a ako to vypada, asi hlupa otazka, ale fakt neviem.

junovka
1. feb 2010

podmasli je kysle mlieko, cmar 😉 ...v potravinach 🙂

mravcica
1. feb 2010

to ako acidko a take mlieka? ja som kdesi citala, ze je to tekutina, ktora zostava pri vyrobe masla

junovka
1. feb 2010

moja susedka je cukrarka a ta mi povedla, ze je to cmar.Tak sa uz roky podla toho riadim a zatial uspesne 🙂

mravcica
1. feb 2010

akurat som vo vyhladavaci nasla ze cmar je zo sariskeho narecia a ze je to to podmaslie. prosim ta, a kde sa to kupuje? aka znacka to vyraba? inak diky za odpoved