Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

jaandy
1. feb 2010

mravcica
skusit mozes hociake kysle mlieko, ja davam kysle mlieko acidko a je to mnam 😀 , uz som dala aj ciste mlieko a bolo to dobre 😉

mravcica
1. feb 2010

diky moc za info, ako keby som bola z marsu 😀

jaandy
1. feb 2010

pekaren nemam ani tyzden ale chlieb peciem dvakrat do dna (no fakticky ho zozeriem 😀 ) a kedze kvasim to mliecne tibi tak som tam dala aj to - a funguje 😀 chlieb je fajnovy, stale dam nejaky iny pomer muky a tesim sa ako sa to vyvrbi a potom chrumem za tepla 😀 uz musim nejake kolace skusit 😀

dusanab
2. feb 2010

Ahojte, aj ja peciem cmarovy z acidka, dnes som dala prvy krat cmar tak uvidim aky bude 🙂 este je moc horuci na ochutnanie ☹ Chystam sa prvy krat robit aj kysnute cesto na pizzu, mne to nikdy nevyslo dobre tak robim len na langose co kysne v chladnicke a to mi vyjde vzdy. Tak som zvedava ako dopadne kysnute v pekarni. Jaandy prosim ta co je mliecne tibi?????

jaandy
2. feb 2010
dusanab
2. feb 2010

ahaaaaaaa, no co, ucime sa cely zivot 😀 dakujem za info

erikasadek
2. feb 2010

dusana nikdy ti nevyslo cesto na pizzu. tak mas zly recept.. 😉

musim uz hodit neake recepty a pre teba aj na pizzu.. moj muz je pizzaiolo takl kto iny vie lepsie , robit cestO.. 😀

adamko05
2. feb 2010

baby, tuto som našla celkom OK recpety.... teda priznám sa, nestihla som skusit ešte nič, len včera som "študovala", tak mrknite
http://www.mamincinyrecepty.cz/domaci-pekarna

dusanab
2. feb 2010

erika chcela som tym povedat ze mne kysnute vseobecne nevychadza 😒 ☹ neviem kde je zadrhel....ja namiesam cesto, vykysne, spravim s nim nieco a padne dole....mama robi tak ist(, teda ja tak isto ako mama 🙂 ) a jej to vzdy vyjde tak nechapem....vyskusam v pekarni a uvidime

erikasadek
2. feb 2010

dusana, ja v mojich rukach tiez nikdy len sa ho dotknem a uz pada tak to bolo od mala so mnou. ja soim ako mor na kysnute cesto. 😀
asi to bude mojim liecitelske , schopnostami v rukach niekde to robi dobre ale na cesto je to zabijak.. 😀

dusanab
2. feb 2010

akoze niektory dar je prekliatie? 😀 😀 😀 😀 😀 v niektorych situaciach 😉 😀

jaandy
2. feb 2010

erika ty mas liecitelke skopnostiiiii? to ma zaujima! ake? asi je to mimo temu ale som zvedava ako opica 😀

erikasadek
3. feb 2010

jaandy ano ale sm emino temy.; 😀

no aj tak sa to da povedat dusana;. 😉

mima1
3. feb 2010

mam otazku ked robite daky chleba davate tie kvasnice susene az na koniec na muku alebo medzi tekute veci?mne sa zda ze vzdy ked idem podla receptu a je napisane ze najskor tekute potom sypke a na vrch drozdie ze to pomalsie kysne a nie vzdy to dostatocne vykysne.

jaandy
3. feb 2010

pozri navod od pekarne, kazda to ma inak, vacsinou ide tekute potom muka a potom drozdie na tu muku, u panasonic ide vsetko opacne 😀 ale drozdie ide stale k sypkym veciam-tj muke a pod. 😉 nie k tekutym...ak pouzivas susene drozdie

mima1
3. feb 2010

hej najskor sa pise tekute potom sypke. len ma napadlo ci by sa to nedalo dat to drozdie do vody pripadne do mlika na spodok. ze co by to urobilo 😀 ale skusat to nechcem 😀 😀 viem ze drozdie sa nema dostat do styku so solou. aspon som tak citala. nevadi. peciem daky chleba som zvedava co z toho bude. 😀

jaandy
3. feb 2010

ja peciem vianocku, vonia to neskutocne! 😀 😀 😀

mima1
3. feb 2010

no ja som robila dnes tento http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=21558#dis... je mnam teda ochvilu asi napisem ze bol mnam. 😀 tu mam aj fotku len trosku praskol ale nevadi http://www.modrastrecha.sk/forum/tema/domaca-pe...

jaandy
3. feb 2010

mima1
pekny si napiekla 😀 citam ze ti brioska nevysla, tak u mna vysla dokonale, urcite ju skus este raz, ked sa podari tak to stoji za to 😉

mima1
3. feb 2010

no hej brioska nevysla ☹ niekedy este skusim ale vyskusam mozno iny program alebo co. skoda jej no. zatial skusam vseliake chleby ale myslim ze tento bol taky naj 🙂

dusanab
3. feb 2010

Ahojte, tak sa musim pochvalit, robila som kysnute cesto na pizzu v DP a vyslo to super!!!!!! Podla receptu na ktory tu dal niekto link tak som maximalne spokojna 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 este nikdy mi kysnute cesto nevyslo tak ze vysledny produkt bol jedly az teraz tak sa tesim ako male dieta 😀 🙂 😉 papa

mima1
3. feb 2010

dusanab u mna to bolo presne tak ako u teba. alebo teda ked som robila bez pekarne dalo sa to jest ale len asi hodinu po upeceny. potom to bolo suche a hnusne 😀 😀 😀 teraz cuduj sa strudla vydrzi kludne aj tri dni, pizzu com robila vydrzala dva dni mozno aj treti by zvladla keby sa nezjedla. 😀 😀 😀 len vsetky recepty musim delit na polovicu lebo sme dvaja a ked robim plnu davku tak to jeme naozaj tri dni 😀 😀

dusanab
3. feb 2010

mima1 dobre ze sme tie pekarne kupili, co? 😀 mangel uz vymysla pecene buchty a podobne veci aby mohol lakosit 😀 😀 mne kysnute hned po upeceni/napareni hned spadlo takze sme jedli figu borovu a preto som aj roky nic kysnute nerobila. Ale asi zacnem 🙂 kolace su u nas velmi oblubene a v pizzi ja mozem aj spat, nie len jest a nebudem jej mat dost 😉

junovka
3. feb 2010

mima, ja nedavam podla postupu ingrediencie.Davam ako pride.Podla mna je to jedno, lebo tak ci tak ti to vsetko sa zmiesa dokopy. 😉

dusanab
3. feb 2010

Junovka, mne v navode vysvetlovali ze treba dat najskor tekute a drozdie az navrch na muku kvoli tomu ze ked bude drozdie prilis dlho v tekutine nemusi to dobre vykysnut. A vzhladom na to ze mam este pramalo skusenosti to aj dodrziavam. Po case uvidime 😉

mima1
3. feb 2010

neviem ci to tu uz bolo ale chcela by som cesto na knedlu. ma ho niekto? aky je postup? dakujem

vinka
3. feb 2010

Mima ja ti môžem napísať ale ja robím také aké som robila predtým.Len to robím teraz v pekarničke. 😉 A knedla je super. 😉

mima1
3. feb 2010

no mozes ak su dobre 🙂

vinka
3. feb 2010

2,5 dcl vody teplej
4 káv.lyžič.cukru
2 kávov.lyžič.soli
0,5 kg polohrubej múky(ale som dala aj hladkú a rozdiel som nezistila
pol kocky droždia.
A po vykysnutí vytvarovať knedle dve. 😉

mima1
3. feb 2010

vinka a este som chcela potom to paris ci varis? ak varis kolko vody? ja som to akoze nikdy nerobila ale chcem sa pokusit 😅