Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

anamor
4. máj 2008

podla mna rozdiel v chlebiku s cerstvymi kvasnicami verzus susenymi vobec nie je... ale odskusane to nemam, ale nemal by byt rozdiel.
A ocot v mlieku tiez v poho, ak ti to vadi, skus dat ocot az na muku,nie do mlieka... vysledok chlebika by mal byt ok.

vesi
5. máj 2008

ja som robila z čerstvého droždia knedlu, tá bola super a raz som robila aj chlieb, ale asi som neodhadla množstvo ( dala som ho veľa) a chlieb sa mi prepadol, aj ked chuťovo bol výborný 🙂

wighy
5. máj 2008

ahojte baby potrebujem pomoc

dnes robim tento chlebik http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3913
a cesto nevymiesilo do takej gule ako zvyklo ani mi to moc nekysne co teraz je to take mazlave 😕 😕 😕 co teraz mam stopnut program,pridat muku a znova vymiesit?????

vesi
5. máj 2008

wighy, ja by som to tak urobila, pridaj múku a daj znova vymiesiť atd. alebo to nechaj tak, chlebík bude prinajhoršom nižšší...

wighy
5. máj 2008

juuuj tak teraz uz nemam cas na nove miesenie asi to nepocka kym prideme poobede domov co???tak to asi necham upiect takto 😒

lovacka
5. máj 2008

tak a som vcera dopiekla tu vianocku s musim povedat ze som z nej sklamana.cesto bolo tuhe a vobec nie take vianockove ☹

vesi
5. máj 2008

lovacka a ktorú si robila? lebo ja som robila tento mazanec http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2505 a bol fakt výborný. chutil nám viac ako kúpená vianočka 🙂

wighy ako dopadol chlebík?

wighy
5. máj 2008

vesi no som straaasne prekvapena ze z tej mazlavej hmoty vznikol pekny vysoky chlebik ale ece som ho nechutnala, boli sme sa kocikat tak teraz idem na to tak dam vediet ale vyzera vyborne 😉

vesi
5. máj 2008

tak to je super wighy, určite bude dobrý 😉

wighy
5. máj 2008

vesi ten mazanec co si robila 5 lyzic cukru nie je malo???ja si dam viac a super idem ho upiect lebovianocku 196 co som chcela treba vajcia a ja som zabudla kupit a mam len 1 😠

certica
5. máj 2008

inac baby - lusil, vesi, wig, matar, kili... - tusim si budem musiet aj ja zaobstarat pekarnicku, nech mozem k "k vam do klubu" si pokecat 😀

vesi
5. máj 2008

certica, môžeeš aj bez pekárničky, ale je to fakt super vecička 😀 😀 😀

wighy, ja som dala len 5 lyžíc, ale deti si na to dávajú aj džem, tak to stačí, ked máte radšej sladšie, tak tam pridaj ešte 2-3 lyž. cukru 🙂

certica
5. máj 2008

kukam, ze najnovsie uz aj k-kokcem 😀
vesi, lenze co potom moja linia? 😲

vesi
5. máj 2008

certi, ved si spravíš celozrnný chlebík, to ostatné sa snažím nejesť, len ochutnať 😀

wighy
5. máj 2008

no manza lekvarik nemusi tak radsej pridam ece cukor

certi ahooooooooooooooooj ako sa maaaate??maly je nadherny 😅

certica
5. máj 2008

vtipne 😀 , ja som teraz na sladke jak drak! a to som myslela, ze horsie to uz byt nemoze a tod ho... 😨 ale ku podivu zatial chudnem 😀

lusil2005
5. máj 2008

certi jaaaj to musis mat dieta s alergiou na vsetko mozne aby si vypekala len pre mangela. kukni na mna - ja cim viac pecem, tym viac chudnem 😀
no ale pravdu mas - tu pekaren si kup! je to super vec. aj ryzovu kasu to robi!!! 😝

certica
5. máj 2008

wig, dakujem. celkom fajn, len nech som uz fit. a pozdrav manzu, ja tiez lekvar nemusim 😉
len pekne pecte dalej 😎

certica
5. máj 2008

no, pekne sa tu zbiehate, jak moje sliny 😝 😀 lusil caaaau! som sa ani nezmohla na IP, blbnem s horuckami, sanitkami a pod. traposiny 😀 , ale uz je fajn

wighy
5. máj 2008

juuuj cetri tak nech sa rychlo vyliecis 🙂
chlapi posluchaju???juuuj ty ich mas doma 3 poriadna zaberacka 😉 a pekaren urcite odporucam 😅

vesi
5. máj 2008

certi, malý je nádherný 😀

wighy
5. máj 2008

takze baby chlieb je asi najfantastickejsi aky som kedy jedla ja normalne nechapem jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 🙂 😀 😅 😵

riuska
6. máj 2008

wighy a aky chlebik si robila, hod prosim link, alebo recept 🙂

lusil2005
6. máj 2008

certi no peeeekne baba. si sa nudila s vikinom a matkom, tak si si este aj chorobu prisila cooo? 😀 tak nech ste co najskor fit, a ked budes mat cas napis pm ze co a ako vam bolo a je 😝

lua
6. máj 2008

baby ja sa tak trochu votriem 😅
Ja začínam uvažovať nad tou pekárňou a chcem sa teda spýtať Vás už skúsených 🙂 aká značka je najlepšia resp. sa Vám pozdáva?

Vesi a to v tej pekárni môžem robiť aj knedlu?

anamor
6. máj 2008

lua je to jedno kup aka ti padne do oka a sup s nami piect, je to uzasna vec. S knedlou ja skusenosti nemam, hadam ti vesi odpovie... 😉

kočky kedy niektora vyskusate bagety?

kluara
6. máj 2008

lua, ja robím cesto v pekárničke, a môžem povedať, že lepšie cesto sa mi ešte nepodarilo, knedľa je perfektná 😉

lusil2005
6. máj 2008

aj ja som uz robila cesto v pekarni na knedle. neviem porovnat lebo to bolo moje "tenkrat poprve" ale knedle boli uzasne!

vesi
6. máj 2008

lua, tak ako baby píšu, cesto spraví pekáreň a ja len vytvarujem knedľe a uvarím nad parou 🙂 a sú fakt vynikajúce 😀

vesi
6. máj 2008

a ešte som zabudla, myslím, že na značke nezáleží, chvália si aj tie menej známe značky a funkcie sú rovnaké, rozdiel je len vo veľkosti chlebíka (asi od 750g do 1,5 kg) 🙂