Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

ralanka
17. feb 2010

ahojte zas sa na chvíločku ozvem som robila šišky a kysnuté cesto z dámy v pekárničke no prosto bomba 😵 😵 😵 už som aj pomaly zabudla aké je to fajn všetko nahádzať a vytiahnuť hotové cesto a už len niečo z toho vytvoriť 😀 😀 😀 😀 Boli super a mm sa ich nevedel dojesť a samozrejme potom sa prejedol a bolo mu zle 😀 😝

vinka
17. feb 2010

No mne sa už robí cesto na buchty. 😉 To už knedlík na obed mám hotový. 🙂

erikasadek
17. feb 2010

vinka tu ustves aj tuto.. 😀 😀 😀 😀 😀

vinka
17. feb 2010

😀 😀 😀 A čo mám kukať na nu?jedna známa má moulinex už pol roka ale ju zo skrine ešte nevytiahla. 😕 No načo ju má. 😕

dusanab
18. feb 2010

Ahojte pekarky, som tu zas po dlhom case. Vcera som nasla v kauflande spaldovu muku v akcii za 92 centov tak uz z nej peciem 😀 Ale nasla som na jednej muke recept a tam pisali ze dat namiesto octu citronovu stavu. Skusali ste niektora niekedy dat citron? Ja som nad tym rozmyslala uz predtym ale zatial som sa k tomu nedostala (nemam citron 😒)

erikasadek
18. feb 2010

ahojte;..
dusana ano j avzdy davm citron v fr receptoch len citron sa dava u nas ocot ale mimo citron, j eto na negaovanie chuti po kvasinkach. 😉

no recepty budu len mam perny den;, slubujem.
inak dostat na slovensku , suseny kvasok??? ak ano tak vam ho odporucam, ja uz len s neho robim.... susene kvasnice nepouzivam, neda sa porovnat.. 😉

tak neskor baby ja padam s patom na vysetrenia;. 😉

lenkaaninka
18. feb 2010

ahojte baby idem robiť parené buchty v pekárničke aj normálne odskúšam aj šišky lebo doteraz sme robili len chlieb
ale chcem sa spýtať či sa dá nejako špeciálne dostať dnu ten lekvár alebo nutela bez toho že by som musela cesto rozvalkať a potom spatlať dokopy?

díky..

dusanab
18. feb 2010

dakujem erika, a toho citronu davas rovnako ako pisu octu? 1PL?

erikasadek
18. feb 2010

no asi tak jedna az dve lyzicky. 😉

vinka
18. feb 2010

Lenkaaninka ja robím buchty parené dosť často.Ale nechám si v pekárniku len vymiesiť a vykysnúť a potom klasika na stole robím buchty.Ale mám taký super spôsob.Pohárom si vykrojím kolieska.A ja jedno dám nutelu druhým prikrijem pritlačím a opäť to orežem tie konce pohárom.A buchta perfektná.Sú krásne ako jedna. 😀

lenkaaninka
18. feb 2010

ou vidíš to je nápad ...díky no jasné vymiešať nakysnúť ale doteraz som to robila ručne aj miesila jedovala sa nad tým a predvčerom len tak reku v pekárničke je program na miesenie a kysnutie...

ako ozaj ma to nenapadlo skôr a máme ju už jeden rok a doteraz len na chlieb využívame..

vinka
18. feb 2010

pána ta ja v nej robím asi všetko.no varím v hrnci. 😀 😀

vinka
18. feb 2010

Aj langoše tam robím len cesto.A to už len z nádoby si po kúsku vyberám a naťahujem a dávam piecť.To ani bordel po múke nemám. 😉 Všetky kysnuté a neviem aký máš pekárnik ale aj cesto na cestoviny robievam.Lebo mám strojček nato.Kým voda zovrie cestoviny na svete. 😀 😀

mravcica
18. feb 2010

vinka, a ked robis tie buchty, ako si popisovala, neostava ti vo vnutri taka bublina? Ja sa s pekarnickou a s pecenim este len zoznamujem, mam ju este len tyzden, ale budem asi taky pripad ako ty, ze bude u nas bezat non stop 🙂 predvcerom som tymto sposobom robila sisky, cesto krasne (nech ziju pekarnicky, v rukach by som to tak v zivote nevymiesala), aj sa mi pri vysmazani krasne zdvihli, ale vo vnutri mi ostala bublina.

vinka
18. feb 2010

Ani nie.Nejako som to nepostrehla.Práve preto,že v rokách to tak nevymiešam.Ved knedlík už tiež nekupujem.A je tak vymiesený,že až.A akú pekárniíčku máš? 😉

dusanab
18. feb 2010

erika dakujem, chlebik zo spaldovej muky dopadol dobre, tiez rozmyslam nad siskami z pekarne 🙂 ale neviem ake mnozstvo by som robila, nas je na jedenie malo.... ☹

mravcica
18. feb 2010

pekaren mam domo b3975. vyskusam ale hentym sposobom urobit klasicke buchty, mozno tie dopadnu uplne super. tie sisky boli super, akurat, ze mali bublinu.
dusanab, ja som robila tento tyzden sisky z damy c. 99, ale len z polovicnej davky, urobila som ich asi 18 ks, takych mensich. boli vynikajuce.

vinka
19. feb 2010

No dnes sa mi pečie celozrný chlieb snád bude dobrý.Ešte chcem upiecť ražný ale nie dnes. 😀
Erička čakáme na receptíky overené. 😀

margot80
19. feb 2010

holky prosim poradte kolik je pul kostky drozdi na susene?Zacla sem delat sedlacky chleb a ejhle nemam cerstve drozdi!No sem ja to bulik nekouknout tak snad mi nektera poradite 😨

lenka.pav
19. feb 2010

margot, na pol kila muky ide cele susene drozdie alebo polovica kocky cerstveho drozdia.

jaandy
19. feb 2010

1lyzicka suseneho=1/4 cerstveho

margot80
19. feb 2010

super ale ja se zase zasekla sem dnes naka zmatena chtela bych ho nechat jen vykynout a pak dat pect do trouby ale nevim to mam dat na program pizza jako ze to vykyne jen a nebo na program chleba a astavit pred zacatkem peceni?Ja vim asi pro vas zkusene des dotazy... 😅

jaandy
19. feb 2010

to musis pozriet do navodu od pekarne, ja mam program pri chlebe ze len cesto...ten pizza program u mna kysne malo minut oproti chlebu...radsej daj zakladny a pred pecenim zastav 😉

vinka
19. feb 2010

Margot to budeš mať program bud cesto alebo kysnutie alebo ak máš pizza tak to je tiež to isté.Lebo pizza musí kysnúť. 😉

dusanab
19. feb 2010

Babulky a ked davate cerstve drozdie tak ho davate tiez navrch na muku alebo ho davate do vody? Ja som zatial robila len zo suseneho. Dakujeeeeeeeem 🙂

dusanab
19. feb 2010

Babulky a ked davate cerstve drozdie tak ho davate tiez navrch na muku alebo ho davate do vody? Ja som zatial robila len zo suseneho. Mne trva program cesto dve hodiny, predhrievanie je o cosi kratsie ako ked pecie. Dakujeeeeeeeem 🙂

dusanab
19. feb 2010

dva razy to byt nemalo, prepacte 😅

vinka
19. feb 2010

Dusanab podla toho kde ti píše.Mne v predošlej pekárničke išlo na vrch.A teraz táto má na spodok ako prvé.Tak ako si dávala sušené tak aj čerstve. 😉

dusanab
19. feb 2010

ahaaaaaaa vinka tak dakujem, najblizsie asi skusim s cerstvym

vinka
20. feb 2010

Erička dnes som kúpila papáju,ananás a hrozienka.A robila som tvoju briošku.Mnam ale je supééééééééééér.No nič lepšie si tu hodiť nemohla.Len je teplá ale už sme ju načali s mužom. 😀 😀 No to sa nedá odolať. 😒