Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

henikav1
23. feb 2010

ja som dala na briosku program na sladky chlieb, cize briosku a malu velkost a svetlu korku a bola svetla. Ja som nemala tmavy ani ten spodok

erikasadek
24. feb 2010

ahojte ta moja nestastna brioska;. 😀 😀 😀 😀

jaandy
24. feb 2010

erika radila davat program, ktory je identicky s programom na chlieb len je tam pridavanie semienok/rozienok, takze podla mna nechaj normalny chlebikovy program, uvidis aka bude obrovksa, moja div nevyskoci z pekarne, az som sa jej zlakala 😀

inak tiez mi v navode pri tomto programe pise 15min hnietenie a 2h kysnutie ale som to sledovala ono to tak pol hodku kysne a potom stale trosku pomiesi, no a ked zacne pecenie tak to vtedy este tak zurivo narastie 😀 (ja som to otvarala a smirovala lebo mi nedalo 😀 )

dusanab
24. feb 2010

mne to pipa pri kazdom programe ze mozem davat semienka 😉 na ten sladky mi v navode pisu ze robi chrumkavejsiu korku ako pri normalnom chlebe ale ze ho spali to teda nepisali 😀 tak zas nabuduce....uvidime kedy 😉 dnes peciem normalny chlieb tak dufam ze ma potesi 🙂 🙂 😀

vinka
24. feb 2010

No idem aj ja upiecť chlieb.Erika idem pokukať tvoje receptíky.čo mám a nemám doma. 😀

dusanab
24. feb 2010

Ak dnes pokazim chlieb bude to len moja vina 😀 tak som pomenila suroviny ze az 😉 a mozno z toho vyjde nieco uzasne tak uvidime, clovek sa uci na chybach 🙂

dusanab
24. feb 2010

Babulky prave mi napadlo pri peceni chleba namiesto vody pouzit mineralku. Neskusali ste to uz niektora? Skoda ze chlieb sa uz pecie, dnes uz nevyskusam 😒 niekedy mam dost dlhe vedenie 😀 skoda ze som to nevymyslela uz rano. Inac Jaandy ja mam na smirovanie chleba okienko na vrchu 😀 doooobra vec 😀

vinka
24. feb 2010

dusanab len men a zabudneš ako ja dať droždie.Stalo sa mi to v predošlom pekárniku.Ale som vytiahla tehlu z neho. 😀 😀 😀

dusanab
24. feb 2010

ale vinka, pokazit sa da predsa vsetko, ja zabudnem nieco ine, napriklad muku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 mala si napiect este par tehiel a nieco by ste postavili 😀 😀 😉

vinka
24. feb 2010

No tie ktoré robíte pokusy.Tak môžem povedať,že som dnes piekla chlieb z polohrubej múky.Muž mi kázal skúsiť lebo majú u nás polohrubú v akcii.No mám pocit,že je ešte nadýchynejšia ako z hladkej múky. 🙂 No skoro som odpadla ako super chutí z polohrubej múky chlieb. 🙂

milocka29
24. feb 2010

Neviem ci ste uz mali z Tesca Penam razna muka tmava chlebova. Ja som ju kupila minuly tyzden a pridavam ju k hladkej, chlebik je vynikajuci, mekucky.

milocka29
24. feb 2010

vinka super, vidis treba skusat stale nieco nove, ved takto vznikaju recepty. Urcite tiez vyskusam. Tiez som vcera piekla briosku, ale nic moc, tiez bola spodok viac pripecena a tiez som robina na programe Sladky. Aj s tou mineralkou super napad. Ja peciem taku babovku v mikrovlnke, bez slahania a pridava sa tam mineralka a je vyborna, nadychana.

jaandy
25. feb 2010

ja som aka strelena! ved ja tu chodim po obchodoch a zhanam rebarboru 😀 a naco vlastne? ved tam pise ze zazvor a ten mam doma v chladnicke 🙂 no nic, asi sa mi snivalo 🙂

tak peciem ten zazvorovo bananovy chlieb ale gluten nemam, no a banany aj zazvor som tam supla hned na zaciatku 😀 uvidime ake to bude 😉 joj a muka je komplet 650T

dusanab
25. feb 2010

Milocka a vidis ja som v tescu rozmyslala ci tu muku kupit alebo nie. Nakoniec som kupila penam hladku chlebovu, este mi sice stoji v skrini nepouzita ale uz sa na nu tesim. Mam tolko muk nacatych ze ani neviem ktoru skor davat do chleba 😀 😀 Ako prosim ta pecies babovku v mikrovlnke? (trosku od temy ja viem) Chleba by sme tam asi neupiekli 😀 minimalne v nasej nie. Jaandy ak si zohnala tu rebarboru mozes skusit nejaky dobry kolac a podelit sa o skusenosti 😉

erikasadek
25. feb 2010

jaandy ja s teb aodpadnem.. 😀 😀 😀 😀
inak nepouzivajte hladku muku na chlieb.. 😉 to je 50 nie je vhodna na chlieb, malo glutenu.

co som chcela. asi hodim par recetov znova na prave bagetty a ine veci, ale lahke nie su. ale stoji z avysledok. 😉

dusana; nechcelm byt zastancom mojej , briosky, ale ka ti prihara tak je to bud blbym nastavenim, alebo pekaren, nie je dobre nastavana vyrobcom.. 😉
inak by ti vysla , bohovska brioska;.

vinka
25. feb 2010

Jaandy daj potom vedieť aký bol ten babánový.Ja som rozmýšlala nad ním ale nemám teraz banány.A v meste kôli chlebu nebudem kupovať kilo za 54 sk.Počká to až pôjdeme do tesca.tak počkám do vtedy na tvoju odpoved. 🙂

jaandy
25. feb 2010

joj prave sa zadusam tym chlebom , je fajny! mnam, ten zazvor je taky cudny ja ho do jedla nemusim lebo ma velmi intenzivnu chut ale teraz ho len po cuchu citit je to take zaujimave no a bannany trosku citim, fakt dobry chlebik, taky iny! to som chcela 😉 dik za racept 😀 😀 😀 asi ho pojem len taky samotny ako je 😀 a este teply, joj ako mi bude zle! 😀 😀 😀

a aku muku dat do chleba ked nie 650T...to je hladka, ja inu som tu v okoli s cislom ani nenasla 🙂 potom uz iba polohruba vyberova alebo hladka 00 a hruba zlaty klas 🙂

dusanab
25. feb 2010

Erika ty si tu nevycerpatelny zdroj napadov na pecenie 😀 😀 Ono mi ta brioska zle dopadla skor kvoli zlemu programu pekarne 😠 neviem preco ale "sladky" ma strasne kratke kysnutie a pecie 1,5 hodiny - netusim preco. Pozerala som, pozerala, len aby som nieco nepresvihla a aj tak nepomohlo ☹ Tak som si uz nastavila vlastny program na zaklade klasika na chleba. No uvidime co som vyhutala 🙂

erikasadek
25. feb 2010

650 j eta prava a vysie .. pod nie; 😉

dusana dakujeml. 😀

ak das ten zakladny tak ti vyjde super..

jaandy , no je iny to je pravda... ale o tom to je nie..
tak hodilm dalsie aby , pripravte sa... odskusane;; 😉
vsetko to su FR chleby takze trocha zmeny.. 😉

milocka29
25. feb 2010

dusanab ja viem, ze o tej babovke je trochu dost od temy, ale mna to napadlo s tou mineralkou, ze ta by bez mineralky nebola dobra, pretoze asi to sposobuje, ze pekne vyrastie. To sa ale pecie v silikonovej forme iba 8 min v mikrovlnke. Ak chces blizsie info a recept napis mi, ja ti poslem do IP, aby to nevadilo, ze je to od temy.

jaandy
25. feb 2010

ma to zaujima tiez s tou mikrovlnkou! napiste to tu!!! 😀 😀 😀

vinka
25. feb 2010

Jaandy a dá sa jesť ten chlieb aj zo syrom?Alebo je viac na sladko.No pýtam sa blbo ale neviem si predstaviť banány v chlebe. 😀 😀 😀

erikasadek
25. feb 2010

vinka neboj je to chutne;. 😉 zajtra bude vinny chlieb, so syrom a ine;. tak si pripravte papiere na zajtra.; 😀

vinka
25. feb 2010

😀 😀 😀 Jáj už sa teším.Vínko doma biele aj červené a syr tiež. 😀 😀 Tak už sa teším. 😉

jaandy
26. feb 2010

nie je to sladke, len take aromaticke...ja to teraz jem s maslom a je to mnamka, ale kludne aj so syrom ako normalny chlieb len ma taku zvlastnu aromu-po tom zazvore a po vychladnuti tie banany necitim...ale ja osm dala normalne na zaciatku , nabuduce dam ako pridavok do nadobky na semienka...ale tam sa mi to asi nezmesti 😀

idem nieco sladke napiect, lebo som na tom uz zavisla (boze, kazdy den spraskam nejaky kolac!)

vinka
26. feb 2010

Jaandy ja som včera robila aj dnes idem robiť pečené kysnutú buchty.Syn ma pýtal na cestu. 😀 Mi ich zbožnujeme.Ked sú hotové tak nestihnú vychladnúť a už ich niet. 😀 😀

henikav1
26. feb 2010

vinka, cesto na buchty zarabas v pekarnicke??

dusanab
26. feb 2010

Vinka prosim ta ten chlieb z polohrubej muky si piekla iba z polohrubej alebo si tam este nejaku pridala? spaldovu, graham alebo taku nejaku? Celkom ma to zaujalo tak asi tiez nabuduce skusim. Dakujem 🙂

jaandy
26. feb 2010

no buchty zboznujem aj ja ale teraz mi zomrela rura a nova bude az v novej kuchyni v lete, tak musim vydrzat 😀

dusanab
26. feb 2010

jaandy uprimnu sustrast 😢 dufam za dlho netrapila 😉