Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

sue250
30. mar 2010

caute baby chcem si kupit pekarnicku poradte mi aku znacku? lebo je toho vela a neviem sa rozhodnut? daju sa v nej piect aj bagetky a rozky?
dik za info

vinka
30. mar 2010

Sue no v jednej sa dajú moulinex bagete ale mi príde blbosť dať pre dve bagety o 2000 sk viac za pekárnik.A neurobíš viac ako dve bagety.To radšej lepší pekárnik a nechám si tam cesto vymiesiť,vykysnúť a bagety urobiť ručne a upiecť v rúre.Ja som mala moulinex XXl a bola som aj spokojná ale bud som mala kazový výrobok lebo sa mi kazil až mi nakoniec vrátili peniaze alebo som ho prepiekla. 😀 A teraz som si kúpila Panasonic a zatial som fakt spokojná.Ešte som ho nereklamovala tak som zvedavá. 😀

vinka
30. mar 2010

A rožky nepečie žiadna.To si rozválkaš a stočíš necháš nakysnúť a potrieš vajíčkom a šup piecť. 😀 😀

henikav1
31. mar 2010

nasla som velkonocneho baranka inac, vyzera fantasticky, pozrite http://urobsisam.topky.sk/domaca-pohoda/recepty...
myslim ze ho vyskusam na velku noc, mnam
a cesto si dam vymiesit do pekarnicky 😉

sue250
31. mar 2010

vinka dik, cize len vymiesi a potom piect do rury, ok pozerala som na panasonic a dost je drahy. mam nejake vybrate typy ale niektore maju rovnaky popis a ceny rozne) eta siesta a potom moulinex 5000 a moulinex 3000 takze sa neviem rozhodnut.

vinka
31. mar 2010

Sue no mi sme sa pýtali na pekarniky v nay ked som si vyberala panasonic.Tiež mi prišlo dosť vela.Aj napriek,že som mala predtým moulinexku xxl.A predavač nám povedal,že všetky ostatné sú vyrobené v číne len názov má každá firma svoj.Tak neviem čo je na tom pravdy.No ja mám teraz panasonic a som zatial spokojná.Mne ide denne aj 2-3 krát.Lebo ja nielen chlieb pečiem.Dnes mi urobila cesto na knedlu.Už robí cesto na velkonočný kysnutý veniec a musím ešte upiecť chlieb na večeru.Takže asi tak.Ja potrebujem výkonný pekárnik. 😀 😀 Ak nebudeš tak často používať tak si myslím,že budeš spokojná s ktorou kolvek. 😉

dusanab
31. mar 2010

Ahojte, Sue250 ja mam eta gemina a som spokojna. Nejde sice ako Vinke pat krat denne 😉 ale uz upiekla vela veci. Tiez som pozerala taku co by mala aj na pecenie bagiet ale to sa mi zdalo zbytocne drahe. Ja som kupila v akcii za 65 (zo 100) a ta na bagety bola za 120.... takze to bolo jednoznacne 🙂 jedine co by som vytkla je to ze niekde pisu ze ma aj bezlepkovy program a ten tam nejak nie je a aj v navode na pouzitie sa bezlepkovy nespomina....a este teda blbo nastaveny sladky program 😒 😉

vinka
1. apr 2010

Sue niekedy cena sa odvíja aj od firmy.Kúpiš lacnejšiu lidlovú ako moulinex a možno vo výkone sú rovnaké.To bol príklad. 🙂 No včera som robila velkonočný veniec pre sestru ta nezjedly mi ho? 😠 😀 😀 Neostalo nič,nič,nič.Dnes jej musím upiecť zas lebo zajtra príde si pre neho. 😝 😀

vinka
1. apr 2010

Dusdanab a ani mne nejde 5 krát denne to by časovo nestíhala.Jedine žeby som jej nedala vydýchnuť ani v noci.Ale to ja zas spím. 😀 😀 😀

dusanab
1. apr 2010

Vinka to bolo v dobrom.... 😉 🙂

junovka
1. apr 2010

Sue, ked mozem napisat svoju skusenost s pekarnickami, tak mam Etu Siestu, som straaaasne s nou spokojna 😵 😵 , nevymenila by som ju za nic, ale mam doma aj pekaren Zelmer, tak s nou velmi spokojna nie som.Eta ma 2 haky a Zelmer ma jeden hak. A taktiez, ako tu uz odznelo, tiez nepotrebujem ,aby mi pekaren piekla rovno bagety ci rozky.Spravi sa mi cesto v pekarni a peciem v rure 🙂 😉

erinka83
1. apr 2010

Mám taky Etu Siestu a spokojenost a naštěstí jsme teda hák rozhýbali 😀

vinka
1. apr 2010

Dusanab ja som si to aj myslela 😀 😀

danka1962
3. apr 2010

zdravím všetkých a pridala by som sa k diskusii o pešní v domácich pekárničkách. Ja som dostala zn.Kenwood a zatiaľ ani jeden pokus nebol úspešný. Použila som hotové zmesi a myslím, že aj vhodný postup podľa návodu, napriek tomu chlieb vyzeral ako keby nebol dostatočne nakysnutý. Vedel by mi niekto poradiť ako na to, alebo nejaký správny postup?

jaandy
3. apr 2010

danka
urob tento: http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2506

susene drozdie s lastovickou alebo dr ottker (no teraz neviem ako sa pise ale isto rozumies 🙂 ) muku taku co je na nej napisane hladka T 650 (zitnu nemusis ked nemas, ale fane je ked si skombinujes nejake muky ako grahamovu, celozrnu, zitnu spaldovu atd), podmasli je slovenky kysle mlieko 😉 , toto je fajnovy chlebik, ked vsetko odmerias podla navodu tak ho zhltnes este horuci 😀

vinka
3. apr 2010

Jaandy horúci nieje zdravý. 😀 😀 😀 No pekárky chcem vám popriať krásne velkonočné sviatky v kruhu tých najlepších a najmilších ludí. 😉

dusanab
3. apr 2010

Vinka dakujeme a tiez zelam krasne a pohodove sviatky s vasimi najdrahsimi.... 🙂

Babulky skusali ste uz niektora pouzit sojove mlieko do peciva? Mne to uz chvilu vrta v hlave ale zakazdym ked peciem tak zabudnem.... asi si rovno nachystam k muke aj sojove mlieko a uvidime ci sa moja skleroza este aj tak ozve 😀 podla mna by to mohlo byt aj dobre, ved ked sa pouziva sojova muka.... Inac velmi dobry chlieb sa mi podaril zmiesanim t650, grahamovej a spaldovej muky 😉 Takze Danka raz to urcite vyjde, skus najst kde je chyba, mne sa tiez prestalo darit a uz znova peciem dobre chlebiky takze drzim palceky 😉 🙂

vinka
3. apr 2010

Jáj dnes môj pekárnik bol zas výkonny.Som dva chleby upiekla a ešte aj cesto si dala urobiť na velkonočný veniec. 🙂 Bože to je boží dar ten pekárnik. 😀 😀

erikasadek
3. apr 2010

danka skus overene recepty a ni ejtie s pekarne v navode.. 😉
baby prajem prekrasne sviatky.. velkonocne;.

dusanab
5. apr 2010

Ahojte pekarky, skusala som chlieb s tym sojovym mliekom a uprimne povedane moc som ho tam necitila....ale inac je chutovo dobry. Robila som pletienky a nechceli mi pekne nakysnut tak som bola nestastna 😒 ani raz neboli krasne vykysnute a ja neviem preco, isla som presne podla receptu. skusala som tieto http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3708
Prajem uspesne pecenie 😉

vinka
5. apr 2010

http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3581
Dusanab skús túto je fantastická.A mne super nakyslá.Fakt bola ohromne velká.A máš tam aj video ako splietať. 😉

dusanab
5. apr 2010

Vinka dakujem ale ja som nemyslela vianocku ale to pecivo pletienky posypane solou a rascou, makom a tak. To sa nedari.... ☹ ja viem splietat vianocky zo siestich, som sa naucila na brigade v pekarni 😀 😉

erikasadek
6. apr 2010

dusana ja mma jeden super na majolenkove pletenky chces, uzasne;. 😉

erikasadek
6. apr 2010

dusana po tomto sa olyzeste vsetci.. 🙂

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12030

dusanab
6. apr 2010

Erika dakujem, dala som zatial medzi oblubene a ked budem najblizsie piect vyskusam 😉 uz som si tiez nasla nejake dalsie recepty na pletienky tak mozem skusat do omdletia 😀 😀 raz to predsa musi vyjst... 😉

erikasadek
6. apr 2010

tak tieto ti vyjdu su uzasne,, 🙂

dusanab
6. apr 2010

dakujem dam potom vediet 🙂

vinka
6. apr 2010

Ahojte.Erika tak ja ich isto skúsim.Ale tento týžden nebude čas ale na týžden sa dám nato.Ked dáš ty recept tak to je supééééééééééér. 😀 😀

dusanab
6. apr 2010

Vinka svata pravda.... 😀 😀

vinka
6. apr 2010

No Erika.Mužík prišiel skôr z práce tak som ho vyhnala pre majonézu. 😀 😀 Mne sa nechcelo obe dievky obliekať a ísť pre majonézu.No pletenky sú prekrááásne.Normálne na zjedenie. 😀 😀 Len sú strááášne horúce a to by som si zobák popálila.Tak musím počkať.Len mne vyšli tri.Ale také väčšie. 😉 Erika a ty si kolko spravila? 🙂