Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

vinka
6. apr 2010

Tak aha na ten môj zázrak. 😀

erikasadek
6. apr 2010

vinka jedna nadera.. ty ja nepamatam asi 6, ale presne uz napamatam a co povies ake su chutovo??? 🙂 parada ze? 🙂

vinka
7. apr 2010

Sú super.Mnamkové fakt 🙂

dusanab
7. apr 2010

tak som aj ja piekla pletienky, nie sice Erikine ale uz mi pekne vykysli 🙂 skusila som iny recept a trosku si ho este upravila a vyslo to dobreeeeeee 😀 konecne moje vytvory 😉

erikasadek
7. apr 2010

dusana gratulujem no vidis 😉

dusanab
7. apr 2010

dakujem, dakujem 😀 nerobila som tie majonezove lebo nemam majonezu a povodne som dnes ani nechcela piect....ale nejak ma to chytilo 😀 😀 😀

vinka
7. apr 2010

Joj ale tie majonézové sú super.Dusanab daj recept aké si robila ty.Ale upravený po tvojom. 😀

vinka
7. apr 2010

A zabudla som ti napísať,že sú krásne také na zjedenie fakt. 😀

erikasadek
7. apr 2010

ja som pochopila ze si ich nerobila 😉

dusanab
7. apr 2010

Vinka este neviem ake su, este som ich nejedla 😉 ked ochutnam napisem 😀 😀

vinka
7. apr 2010

Dusanab ta čo ešte si nejedla alebo sa nechceš s receptom podeliť. 😀 😀 😀

dusanab
8. apr 2010

Vinka vsak si to ze sa nechcem podelit nemyslela vazne? ☹ 😢 Krpcovi som vecer vysvetlovala ze nemoze jest pecivo lebo je este teple a bolelo by ho brusko tak nemozem jest teple pecivo ani ja - minimalne nie tak aby ma videl 😀 nezvyknem ranajkovat pecivo ale specialne kvoli tebe som si kusok dala aby som mohla napisat 😉 🙂 je omnoho lepsie ako to co som robila predtym uz len preto ze nie je take mastne....inac by som povedala ze "je to jedle".... 😉

takze moje pletienky:
300 ml mlieka
50g masti
2 čl soli
1 čl cukru
500 g muky - ja som dala 1/2 hladku a 1/2 polohrubu, inac mala ist iba hladka
1/4 kocky drozdia alebo 1čl suseneho
stipka sody bikarbony - mala ist stipka prasku do peciva ale nemam lebo nepouzivam 😉
takze zmeny ziadne svetoborne ale pre lepsi pocit som si nieco zmenila 😀

program cesto, rozdelit na 8 casti, z kazdej upliest pletienku, nechat este 30 - 40 minut podkysnut, natriet mliekom, posypat solou a semiackami, piect pri 180 stupnoch asi 15 minut

ja som skusila urobit aj uzliky - len z jednehu sulku cesta len uviazat uzlik, nech je zmena....

tot vsetko....

vinka
8. apr 2010

Jasné,že som to nemyslela vážne.Ved ináč by som tam nedala tých smejkov. 😀 😀 Si mi mala napísať,že hej,že sa nechceš podeliť ale ked už ináč nedám tak ho napíšeš. 😀 😀
No super,že sú jedlé. 😀 😀 No ja som dnes robila banketky z toho receptu čo hodila Erika.Pána ale boli skvelé.No na zjedenie. 😀

dusanab
8. apr 2010

ufffff....taky obrovsky balvan mi spadol zo srdca.... 😀 😀 😀 😀

tie banketky si robila z toho majonezoveho cesta? A co su to prosim ta banketky? 😀 asi som blba ale neviem 😉

erikasadek
8. apr 2010

ahojte vinka baguetty ze?? 😉

vinka
9. apr 2010

No Erika nie nemáš pravdu.Banketky sú malé pečivká.Také že zahrizndeš dva tri krát a je po rožteku. 😀

erikasadek
9. apr 2010

a ja som daval ana taketo nieco recept? 😀 😀 😀 😀

vinka
9. apr 2010

😀 😀 😀 Nie ale ten recept čo si hodila na pletenky som použila.A narobila som 50g pletenky.No krásne šikovné boli. 😀 😀 Syn bude mať prijímanie a preto uvažujem čo pripravím nech si šplhnem. 😀

adamko05
9. apr 2010

čaute baby... troška vás zanedbávam.... pekné počasie nás tahá von 😵 😵 .. ale pekárnička nelení, chlebík, buchty, langoše... je v jednom kole 😉
ste ma namotali na tie pletienky, asi skusim ... treba zas dačo nové, buchty, chleba to už mi ide 😀 😀 😀 😀 😀

tak pekny večer želám 😉

erikasadek
9. apr 2010

adamko. 😉
vinak vidis kao som blba, no ani vlastnej reci nerozumiem no co uz so mnou. 😀 😀

vinka
9. apr 2010

Moja to je prepracovanosť. 😀

katartina
10. apr 2010

ahojte baby, v receptoch na dame ked je uvadzana hladka muka to je vzdy ta T650 alebo davate extra special?

erikasadek
10. apr 2010

kata extra special bude asi T 450 nie, a ta nie je vhodna na chlieb; ale na kolace; 😉

vinka prepracovanost, a moja blbost. 😀

kukulik30
10. apr 2010

ahojte zienky, pozeram, ze tu ste znale pekarky ..neviete mi poradit nejaky dobry osvedceny recept na chlebik..mame novu pekarnicku Panasonic SD- 255.mate niekto s touto pekarnou skusenost?..mam v tom troska chaos ... zatial som len raz narychlo urobila chlebik zo zmesi kupovanej v Lidli..no skor by som chcela svoj chlebik..zatial som kupila hladku muku T-650 a celozrnnu Bio
idem si Vas aspon troska precitat, nech mam prehlad 😉

vinka
10. apr 2010

kukulik aj ja ju mám a som zatial spokojná. 😉 Ja robím ten základný čo je recept pri pekárničke.A potom aj z netu nájdeš kopec. 🙂

kukulik30
10. apr 2010

vinka, prave skusam tento, uvidime aky bude, o 5 hodin by mal byt hotovy....http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2493
a este mam troska gulas z tych muk..ake si mam nakupit, ja som teraz mala celozrnnu psenicku a hladku 650, tak som dala tieto..ale v receptoch su aj obyc hladke, celozrnne razne, spaldova, neviem, kde to mam kupovat, zatial nemam prehlad, v ktorom obchode ich najdem
kazdy recept ma ine kombinacie tych muk, to aby som mal doma zasoby a zasoby, ci mozem aj menit?

a sladke ako robis, myslim vianocka, babovka...na akom programe?

kukulik30
10. apr 2010

http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2493
zle som predtym skopcila..pardon 😀

kukulik30
10. apr 2010

http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2507
napr tento by som chcela vyskusat najblizsie, da sa to aj nejak obmenit ta muka?

kukulik30
10. apr 2010

a zajtra sa chystam robit aj tuto babovku.. http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=15090#dis... vinka neskusala si nahodou?...lebo najprv by malo miesit cesto cca 10 min...co si teda musim nastavit asi iba na programe cesto pizza, po mieseni vypnem a nastavim bake only na 60 min????

vinka
10. apr 2010

Kukulik kludne môžeš aj s polohrubej múky robiť chlieb.Mám to odskúšané.By som povedala,že je vláčnejší z polohrubej ako z hladkej.A ja som robila vianočku z jedného receptu ti hodím link.Ale normálne v rúre. 😉 Ale tu na 163 strane je brioška čo napísala recept erika je fakt fantastická.Len ja som dala trošku viac cukru. 😉 A tú briošku som piekla na prvom programe s prísadami. 😉