Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

lara1705
21. apr 2010

ak date viac droždia tak chlieb nemusi vykysnuť.musite davať droždia presne na gram.A múku ja niekedy kombinujem , davam hladku aj polohrubu naraz.A vtedy mam chlieb vysoky, krasny a nadychany. Skuste to aj vy. 🙂

vinka
21. apr 2010

Lara ja som robila aj s polohrubej a bol super. 😀

lara1705
21. apr 2010

ved aj ja , aku mam otvorenu z takej aj robim, a ked mi chyba par gramov hladkej a mam otvorenu polohrubu tak ju tam šupnem a hotovo a chlebik je super.

adamko05
21. apr 2010

baby, baby... po skusenostiach a rady od vinky, tiež už dlhšie miešam na chlieb - hladká, polohrubá, aká je po ruke 😀 ... a teraz ide celkom pár lyžic grahamovej do chlebíka... a takyyy fajny vychádza... 😝 😝 😝

vinka
21. apr 2010

No zajtra bude syn mať možno radosť.Mu pečiem pletenky na ráno. 🙂 Lebo chlieb už nechce. 😕 😀

lara1705
21. apr 2010

robila som v pekarni cesto na pizzu, no tak proste super jemne. Rukami nemaš šancu tak vymiesiť. 🙂

vinka
22. apr 2010

Lara presne tak.Nielen na pizzu ale každé aj kysnuté na buchty.Sú nafuknuté jak vata. 😀 No robi sa cesto na rožky. 😉

lara1705
22. apr 2010

rožky som ešte neskušala ale piekla som citronovy kolač a je vyborny. 🙂 ak sa môžem opitať ake cesto použivaš na rožky?

dusanab
22. apr 2010

ahojte, ja som tiez dala robit cesto na rozky, nasla som zas nejake nove so syrokremom tak skusam 🙂 tentokrat budu plnene.... 😀 😉

vinka
22. apr 2010

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=10112 tieto som robila.Juj fajné sú mnamky. 😀

dusanab
22. apr 2010

ja som robila toto http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=4092
tiez mnamkate 😀

kafulienka
24. apr 2010

ahojte,
pecie niekto pravidelne celozrny chlebik?

dusanab
24. apr 2010

Ahojte, kafulienka pravidelne nie, len sem tam pridam trosku celozrnnej muky. Piekla som kysnutu babovku, prvy raz v zivote 😀 povodne nemala byt kysnuta ale zistila som ze nemam vsetky suroviny na tu co som chcela tak bola kysnuta. Nabuduce to skusim upiect ako vianocku s hrozienkami, pripadalo mi to skor ako take vianockove cesto. Ale chutila a skoro celu sme ju na veceru zjedli 😀 😀 a teraz sa pochvalte vy 😉 🙂

junovka
26. apr 2010

baby, ak mate nejaky dobry receptik na citron babovku, bud vo forme alebo v pekarni, tak sem s nim 🙂 😉

dusanab
27. apr 2010

junovka mam recept na skvelu citronovu babovku, ak nevadi ze je nekysnuta 😀

junovka
27. apr 2010

dusanab, ja kysnutu nechcem 🙂 ...napis prosim. 😉

dusanab
27. apr 2010

takze tu je, moja najoblubenjsia babovka, manzel uz pri inej ohrna nos 😀
odpisujem z knizky 😉

jemna nekysnuta babovka

6 zltkov
1VC
citronova kora
200 g praskoveho cukru
120 g polohrubej muky
sneh zo 6 bielkov
80 g rozpusteneho masla
tretina lyzicky kypriaceho prasku
stipka soli

Odlozime asi tretinu odvazeneho cukru (zaslahame ho do tuheho snehu). Babovkovu formu dobre vymastime a vysypeme struhankou. Zltky vymiesame s cukrom, postruhanou citronovou korou, solou a VC, pridame striedavo tuhy sneh s cukrom a muku zmiesanu s kypriacim praskom. Do hotoveho cesta zlahka zamisame rozpustene a trochu vychladnute (ale tekute) maslo. Cesto dame do pripravenej formy a pecieme asi tristvrte hodiny, spociatku v dobre vyhriatej, neskor chladnejsej rure.

A ked das cesto vymiesat do pekarnicky nebude to ani moc od temy 😀 😀 😀 😀 Ale je naozaj vyyyyyyyyyborna. dobru chut 😉

dusanab
2. máj 2010

Ale babulky, tu nikto nic nepecie???? 😕 pridem po par dnoch domov, tesim sa co ste nove skusali a asi nikto nic ☹ nemate niektora skusenosti s kukuricnym pecivom? Krpec uz nechce kase a este mam nejaku instantnu kukuricnu tak rozmyslam ze dam do cesta na nejake pecivo 😉 😨

dusanab
2. máj 2010

Pekarky zobudte sa 😉 v niektorych receptoch som citala ze davaju do chleba aj surove zemiaky 😲 . Skusali ste niektora? Za tu hodinu pecenia sa musia upiect tiez ale neviem si predstavit ako to potom chuti....

babatko37
3. máj 2010

Ahojte, neskúšala ste niektora tieto zmesi http://www.internetovypredaj.sk/index.php?pageN... ?
Mne tie chleby z múky T650 nechutia. Stále to nie je ono...

erikasadek
3. máj 2010

ahojte surovy zemiak nie len bud vareny alebo s o sa cku..
Neviem ake mate 65t muku na slovensku ja pouzivam len tuto muku ako bielu a bedam dopustit smiesana so spaldovou gastanovou alebo celoztniu mukou lahodka... Mnam

jonki
6. máj 2010

kafulienka ja peciem celozrny...neskusila som vela receptov tak neviem ci je dobry alebo nie...to by mohli zhodnotit skusene pekarky...je taky hustejsi ale nam prave preto chuti 😉

v podstate je z knihy od moulinexu len trosku pozmeneny a prepocitany na vahu aby som nemusela spinit odmerky 😉
12g olej, 350g voda, 12g sol, 16g cukor

a k tomu spolu cca 610g muky a semienok:
-275 g hladka muka
-semienka(slenecnica, lan popripade aj trosku jemnych ovsenych vlociek) okolo 40-50g
-100g raznej muky
-a potom dosypem do tych 610g celozrnou psenicnou mukou

na vrch tretina kocky cerstveho drozdia....ak je velmi riedky, ked sa mi uleje viac vody tak pridam trochu hladkej muky pocas miesenia, skusala som davat viac raznej ale to sa mi potom uz drolil viac ako sa mi pacilo

peciem ho na programe pre celozrny chlieb (neviem ci sa tak vola je to trojka u moulinexu)

skusenejsie baby ak mate vyhrady/rady kludne pisnite bud tu alebo do IP radu uvitam 😉

dusanab
6. máj 2010

Ahojte babulky, uz som dlho nic nepokazila tak bol najvyssi cas 😒 isla som vyskusat aky bude chlieb ked tam dam namiesto zemiaka susenu zemiakovu kasu a tak som ju aj kupila - aspon som si myslela. Uz ked bola v ceste zamiesana vsimla som si ze som namiesto kase kupila zemiakove cesto 😨 Ale chlieb sa pekne upiekol, moc zemiakovy sice nebol ale dal sa zjest 😀 mozno nabuduce treba dat viac toho cesta a menej muky nech citit aj zemiaky 😀 😀 😀 😀 dnes som skusila syrove rozky tak sa tesim ked ich konecne ochutnam, dufam ze budu mnamkate 😀 😀

vinka
6. máj 2010

Dusanab ked som tvoj príspevok čítala som sa spamätala,že ja som ešte chlieb nevybrala.Som ho tam mala už asi hodinu.Joj celý je vlhký 😝 😀 Snád vyschne 😀

dusanab
6. máj 2010

Vinka vidis to ako sa niekedy oplati byt nesikovny? 😉 Precitala si si moje a zistila si na co si zabudla 😀 rozky su uzasne, mnamkate 😀 😀 som rada

dusanab
6. máj 2010

chlebik vyschol?

vinka
6. máj 2010

😀 😀 😀 hej vyschol

jonki
7. máj 2010

vinka davala si tu recept na rozky z mimibazaru...tam je napisane ze jeden sacok drozdia...ale kolko ho davate? lebo ja mam to s lastovickou a to je sacok na kilo muky...??? dala som cca polovicu (5-6g) a aj tak som mala pocit akoby rozkyskli...ale je pravda, ze to bol prvy pokus...chutovo su ozaj fajn 😉

vinka
7. máj 2010

jonki ja dávam čerstve droždie a asi 15 g na pol kila múky. 😉

jonki
7. máj 2010

vinka vdaka 😉