Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

ozi
19. máj 2010

asi hej, ja len majonézy veľmi nemusím, ale aj tak to bude hlavne pre deti, tak to urobím 😉

ozi
19. máj 2010

vinka a Chiara sa má ako? Ako jej chutia Tvoje dobroty?

vinka
20. máj 2010

Ozi tú majonézu tam nieje tak cítiť.Ved skús lebo sú fakt perfektné.A Chiara len to pečivo z mojích dobrôt.To skôr lepšie odegustujú dvaja starší. 😀 😀 😀

erikasadek
20. máj 2010

ahojte pekarky........... 🙂

lukika
20. máj 2010

Ahojte Chcela by som piecť tie majolkové pletenky. Nechávate ich kysnúť ešte aj na plechu Ak ano tak ako dlho Sorry nejdu mi znamienka takže dufam, že pochopíte kde má byť otáznik. a ešte k tomu som niečo stlačila a všetky písmenká ostali malinké

erikasadek
20. máj 2010

lukina vo vsepbecnosti sa vsetko pecivo ndchava nakysnut na plechu.. Aspon 20min.... Min...

vinka
20. máj 2010

Lukinka ako napísala Erika.Ano asi tých 20 min. 😉 Aj to sledujem aby neboli velmi nakysnuté lebo to potom sú už prekysnuté a stratia tvar 😉

lukika
20. máj 2010

Diky Tak ich skúsim. Dufam,že sa podaria. Máte aj overený recept na knedľu-tu má byť otáznik.Chystám sa robiť pečené mäsko s kapustou tak by som skúsila aj knedľu. DíK

lukika
20. máj 2010

Ešte som sa chcela spýtať ak píšu v recepte hladkú múku používate T-650 alebo 00-extra špeciál otáznik mi nepíše

vinka
20. máj 2010

Lukinka ja používam takú ktorá je práve v akcii 😀 😀 Zajtra ak nezabudnem hodím recept na knedlu 😉

babatko37
21. máj 2010

Mne ten domáci chlieb stále nedá. Ako dlho a pri akej teplote pečiete chlieb v rúre (z 500 g múky). Ďakujem.

katkaajurko
21. máj 2010

baby neviete poradit? mam doma zmes na ciabatu a je v nej veeela drobunkych guliciek... to ta patri - alebo mi ju napadol "skodca" ? ?? 😲

lukika
21. máj 2010

Pletienky sú už v rúre. Som zvedavá aké budú, lebo sa mi zdá, že cesto nebolo nejako veľa nakysnuté. Ale inak sa s ním veľmi dobre pracovalo. Vinka nezabudla si na mňa s tou knedlou§

vinka
21. máj 2010

lukika hej prepáč ale už idem písať 😀 😀

vinka
21. máj 2010

Ja dávam čerstvé droždie asi 15 g 0,5 kg.múky polohrubej,4 káv.lyžič.cukru,2 soli a 2,5 dcl vody a do pekárnika dať podla poradia.Vykysnuté urobiť na dva bochníky a vyšúlať dve knedle.Dať podkysnúť a pariť 20 min. 😉

lukika
22. máj 2010

Pletienky boli výborné aj ked mala som ich iba 10 tak neviem či to nemalo byť viac nakysnuté. Bolo to nakysnuté tak iba do polovice pekárne nabudúce dám čerstvé droždie. Vinka diky za rec. na knedľu. Skúsim.

babatko37
22. máj 2010

katkaajurko, tie guličky sú kvasnice, nie škodcovia.

ozi
22. máj 2010

Ahojky, ja som práve dopiekla bábovku, na synovu objednávku, zajtra idem na tie pletenky 😉

vinka
22. máj 2010

Ozi,že na objednávku 😀 😀 😀

ozi
22. máj 2010

vinka, no hej, prišiel, že by si dal, no a nesprav... 😉

ozi
22. máj 2010

aspoň bude mať zajtra na cestu, lebo ide na turnaj, ide do Blavy, tam je medzinárodný turnaj, tak sa strašne teší

ešte kuká LM, práve padol gól, to je niečo preňho 😉

vinka
22. máj 2010

A na aký turnaj ide? 😉 No jasné nesprav pre syna. 😀 😀

ozi
22. máj 2010

veď to poznáš... 😉

ide na futbalový turnaj, no to je niečo preňho a pre môjho manžela, no ten sa v ňom vidíííííííííííííííí 😀

vinka
22. máj 2010

No mi máme doma zas plavca. 😀 😀

ozi
22. máj 2010

vina, to je super, v každom pripade plávanie je výborné, pre zdravie, držanie tela, určite lepšie ako futbal, ale čo narobím, keď manžel bol futbalista a u nás to futbalom proste žije 😉 , no nech radšej športuje čokoľvek, ako by sa mal zaujímať o nejaké hlúposti 😵

vinka
22. máj 2010

Hej presne tak. 😉

ozi
22. máj 2010

no dobrú vin, idem hajať 😉 😔 , zajtra upečiem pletenky, dám vedieť ako vyšli 😵

ozi
23. máj 2010

@vinka , pletenky som dnes upiekla, naozaj výbornéééé, deti sa len tak oblizovali, dobre sa pracovalo s cestom, určite ich ešte urobím 😉

erikasadek
23. máj 2010

ake pletenky??? Aj ja chcem vediet...

vinka
24. máj 2010

Erika tvoje majonézové 😀 😀