Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

zanna
1. jún 2010

ta vianocka vyzera super,to si plietla z dvoch a dala na seba?

alami
1. jún 2010

@adamko05 máš ju kráááásnu 😵 aj briošky, som rada, že ti receptík ulahodil 😅 😀

adamko05
1. jún 2010

@zanna dolu mám tri, hore dva a na seba 😉

zanna
1. jún 2010

diky za radu 🙂

adamko05
1. jún 2010

@zanna neni za čo, a ešte si to prišpendli, špandlou, aby ti to pri pečení držalo po kope... aspon na 3-4 miestach 😉

vinka
1. jún 2010

Adamko daj recept na tú vianočku prosím 😉

ozi
1. jún 2010

@juliagregor , keď príde pekárnička, tak sa do toho pusť, je to super, okrem práčky a umývačky je to najlepší spotrebič u nás. Predtým som sa kysnutému cestu vyhýbala veľkým oblúkom, a veru sa mi veľmi nedarilo, zato teraz je to super, doma sa vypeká jedna radosť, ako môj skeptický manžel povedal, fakt tieto peniaze neboli vyhodené nadarmo 😉 😉 😉 . Nech sa Ti darí a prepadneš tomu ako my 😵 😵 😵

ozi
1. jún 2010

@adamko05 , aj ja si prosím receptík na vianočku. plís, chystám sa urobiť 😉

adamko05
2. jún 2010

@ozi ... toto je recept http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12078
ranajky vo veľkom štyle sme mali, chlapi všetci chválili... 😵 😵

adamko05
2. jún 2010

@ozi presne ako píšeš.. ja som piekla aj pred tym, ako sme kupili pekárničku, ale kysnuté tak raz za mesiac, dva, aj to nebolo vždy OK, teraz aj dva - trikrát do tyždna, ked máme mániu 😉 , a chlebík sme nekupovali už dlho, pomaly to už bude aj rok... aj ked, tuším pred dvoma tyždnami sme, lebo som bola chorá a KO, nestíhala som, tak MM kupil... ale inak nekupujem...
veru, pekárnička, práčka, umyvačka... skoro jedna uroven 😉 (teda pračka je predsa len troška vyššie u mna 😀 😀 )

a mm bol tiež skepticky, lebo pozná rodiny, kde pekáren maju a využívaju fakt minimálne, ale u nás aj on už povedal, že super vecičky

adamko05
2. jún 2010

dnes nepečieme?
mne kysne ne tie pletenky majolkove... ale dala som troška celozrnnej muky aj, tak uvidím, ake budu 😉

zanna
3. jún 2010

ja peciem dnes z hotoveho prasku,vraj sa tam da len voda,vyzera to celkom fajn,len ci to bude chutit tak ,muz to kupil v kauflande,tak ked si to kupil ,tak si to aj spapa,ked to nebude chutit 😀

milocka29
3. jún 2010

zanna aj ja niekedy peciem z prasku ale kupeneho z Lidlu, ked je v akcii, vtedy sa oplati stoji 1 kg necele euro. Su viac druhov, tak niekedy na zmenu. Aj to niekedy miesam tak, ze dam 1/3 alebo 1/2 polotovar a druhu normalne muku a ostatne prisady a je super.

vinka
3. jún 2010

Baby tak ja som ešte práškové neskúšala. 😀 😀 Nepočula som chváli nato tak nebudem riskovať.Ale majonézové pletenky sú už moja srdcovka 😀 😀

milocka29
3. jún 2010

@vinka neviem ako ine polotovary, ale tie z Lidlu su naozaj super 🙂 a su myslim 4 druhy. Ale oplati sa iba ak je akcia, inac stoja okolo 1,6 eura. V Kauflande som pozerala, ale boli moc drahe, tak neviem ake su. Tie majonezove pletenky sa aj ja uz chystam, len manzel kupil namiesto majonezy tatarsku, tak to by asi dobre nebolo 😀

dusanab
3. jún 2010

Ahojte, ja som este tiez tie polotovary neskusala, zda sa mi to drahe....ak bude v akcii tak mozno vyskusam ak napisete ze vam chutilo 😀 tie kupovane chleby z obchodu mi uz nechutia, su take kysle 😖 piekla som skvarkove pagace, prvy den boli dobre len druhy sa uz dost rozsypali 😠 momentalne uz skvarky nemam tak to zatial riesit nejdem, uvidime ked zas budu. Vymyslam zas nejaky novy chlieb na zajtra a neviem, idem studovat 😉

dusanab
3. jún 2010

Ahojte pekarky, studovala som a nasla som toto http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3564 skusali ste niektora? To jablcko ma tam celkom laka....

vinka
3. jún 2010

Dusanab ja zásadne skúšam len tie kde sú hviezdičky potvrdené 😀 😀

erikasadek
3. jún 2010

caute pekarky.. ja zajtra robim toto;;;;

http://www.google.fr/imgres?imgurl=http://www.l...

vinka
3. jún 2010

Erika to je tvarohová torta?Aspon sa tak zdá 😉

erikasadek
3. jún 2010

nie, j eto typicky parizsky flan..
zaklad je ako zlaty klas, ale pecie sa to jednoduche, a strasne chutne;. 😉
hodim recept , a budes aj ty sa olizovat. 😉

vinka
3. jún 2010

No som zvedavá moja už sa teším. 😀

erikasadek
3. jún 2010

jasne zajtra slubujem je to mnamka, jednoducha a su dve sposoby.. 😉

alami
4. jún 2010

tak som si dnes vianočku upiekla, tvarovo nie je bohviečo, ale je božskáááá

zanna
4. jún 2010

dnes sa mi prepadol chlieb ☹ ,cim to asi bude,neviete? V mudrej knihe od pekarnicky sa pise,vraj teple suroviny,zeby som dala velmi teplu vodu?To sa mi nezda.Chcela by som vediet,kde bola chyba,aby som sa jej na buduce vyvarovala

dusanab
4. jún 2010

Ahojte, tak som ten chlieb s jablckom nepiekla, nestihala by som uvarit zemiaky a aj tak som nechala na mangela "dopekanie" chlebika, na pocudovanie to obaja prezili, aj chlap aj chlieb 😀 coho by bola vacsia skoda? 😀 😀 Tak nabuduce. Alami ved ta vianocka je dobra, drzi pekne pokope a to je hlavne a ked je chutovo dobra co viac mozes chciet? 😉 Mna trapia rozky, vzdy su take nejake viac do sirky ako do vysky 😒 ☹ cesto je krasne, dobre vykysne, kym sa nezacnu piect aj su pekne a potom bum a su dole. Zeby som ich natierala studenym vajcom/mliekom? Ale to sa mi nezda lebo vytahujem z chladnicky skor aby to nebolo studene....poradte prosim. Zanna ak si nemala prilis teple suroviny tak si asi dala vela vody alebo vela drozdia. aj mne sa to stavalo a teraz je to ok. Davam 1/4 kocky drozdia a vody davam asi o 40 ml menej ako sa pise v recepte a radsej dolievam potom. Ale malokedy dolievam 😉 Do skoreho pecenia 😀 😀 😉

ozi
4. jún 2010

@alami , aj ja ju akurát pečiem, tak som zvedavá, ale robím len z polovičnej dávky, sa mi to zdalo veľa do pekárničky 😕

@zanna , veru vela vody alebo drozdia, to chce prax a niekedy je menej viac 😉

@dusanab , skús tieto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=10112 , tie sa mi vždy podaria a sú famózne, robím ich aj celozrnné 😵

alami
4. jún 2010

ozi, aj ja som z polovice a pridala som hrozienka a vanilk.cukor a trochu viac cukru, mne sa to zdalo trochu málo sladké, ke´d som brioškly robila. chuťovo je naozaj fantastická

ozi
4. jún 2010

@alami , dík, veru dobre som aj ja urobila, cesto mi až veko nadvihovalo, toľko ho bolo, práve som uplietla dve vianočky, som zvedavá 😉 , hrozienka moje deti vo vianočke nemusia 😖 , ale vianočku ľúbia 😉

alami
4. jún 2010

joj, tak to môj drobec vyvŕtal do nej také diery, len aby hrozienka povyberal 😀