Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

juliagregor
13. jún 2010

dakujem 😉
určite vyskúšam

henikav
13. jún 2010

ja som dnes robila jalkove zele v pekarnicke, mnam, sice nemam presny recept len tak od oka, ale je chutne, budeme mat na chlebik. Este by som robila aj z duly, aj dulove zele je chutne, len neviem kde sa k nej dostanem

ozi
13. jún 2010

@dusanab , super, sa Ti pekne podarili, som rada, že som pomohla a skús ja ich robievam aj s graham.múkou, pol na pol, sú tiež fajn,

ja sa tiež chystám na jahodový džemík, v pekárni som ešte nerobila, tak som zvedavko 😕

henikav
13. jún 2010

ved prave @ozi, ja som prvykrat robila dzem v pekarnicke, ale je to ozaj fajn a jednoduche

bianka234
14. jún 2010

Ahojte, prosím o radu, mám syna so silným atopickým ekzemom, a nesedí mu žiaden chlieb z obchodu ani pečivo, zo všetkého má červené viečka. Mám doma pekáren,m ale ked som skúšala niečo piecť, asi som nemala šťastie na múku, ja neviem, nedarí sa mi to. Prosím poradte mi nejaký recept na celozrnné rohlíky, alebo chlebík, poprípade aj múku ktorú používate. Neviem či je takéto pečivo vhodné aj na skladovanie do mrazáka, to by bolo ideálne. Budem veľmi vďačná, dakujem

dusanab
14. jún 2010

Ahojte, Bianka asi by bolo lepsie presnejsie napisat v com sa ti nedari. Nevykysne chlebik, prepadne sa ti, je nedopeceny,.... mozno si len nenasla ten spravny pomer surovin pre tvoju pekarnicku. Skus dat pre zaciatok menej vody ako sa pise v receptoch, aby si mala z cesta taku gulu ked sa bude miesit. Doslova gulu 🙂 ja napriklad aby mi vyslo pekne cesto musim ubrat oproti receptom asi 40 ml vody. Dalej nedavaj prilis vela drozdia, na pol kila muky ti staci maximalne 1,5 lyzicky suseneho alebo 1/3 kocky cerstveho. Aj to moze byt problem preco ti chlebik nevyjde pekne. Aj domace pecivo sa da zamrazit, ja to obcas robim. Neviem ake druhy muky sa mozu jest pri atopickom exeme, nemam prehlad, prepac, takze skus tiez napisat co moze jest a potom ti nahadzeme receptov ze az 😀 😀 rozky http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=10112 pletienky http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12030 chlebiky nemam na zalozkach takze pohladam alebo si skus prelistovat par stran dozadu, pripadne dievcata nieco pridaju

nech sa ti dari 😀

Henikav zele je v podstate dzem? Ze sa uz tak blbo pytam 😉

alami
14. jún 2010

@bianka234 pozri sem https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/poradte-recepty-pre-domacu-pekaren/ tam som písala čo ako na začiatok, tak si prečítaj, či dodržiavaš základné zásady, po 2. z tých špeciálnych a celkovo z celozrnných horšie kysne ako z bielej chlebovej múky, vždy bude ten chlebík hustejší a potom popozeraj tu http://domacipekarny.dama.cz/recepty.php, nalepšie tie 5 hviezdičkové recepty - čo by sa ti hodilo, netuším tiež, čo môže - na čo konkrétne má alergiu

marky27
14. jún 2010

jj, alami doporučila super stránky, taky na nich čerpám inspiraci. Už jsem vyzkoušela plno super receptů.

dusanab
14. jún 2010

Babulky v lidli je teraz akcia na zmes na chleba, dve kila za 1,49 eura, teda v podstate jedno kilo zadarmo. Je to nejaky psenicno-razny chlieb, aj so susenym kvaskom, uz len vodu dodat, Rivercote sa to vola. Ak viete, skusali ste niektora? Oplati sa kupit? Dakujem

alami
14. jún 2010

ja som nejaké tie z lidla piekla, v pohode, len vodu pridáš a pečieš - keď chceš rýchlovku. Keď už zaspávaš a zistíš, že nemáš na ráno chlieb 😀 chuťovo dobré 😉

henikav
14. jún 2010

@dusanab ano zele je v podstate dzem, ale ktory nie je robeny z ovocia, ale iba zo stavy, teda tento co som robila bol z jablkovej stavy

dusanab
14. jún 2010

dakujem vam obom dievcata
Henikav podla EU je pravy dzem iba z citrusov 😉 takze v podstate vsetko co robime mozeme volat tiez zele alebo akokolvek inak ale nie dzem 😉 😀 😀 😀 Bola som v obchode a pri zelirujucich pripravkoch mali letaciky s receptami na dzemy tak idem studovat....

erikasadek
14. jún 2010

@dusanab kaslina eu v slovencine bol a vzdy bude dzem.. 😀 😉
ahojte.. inak; pekarky..

henikav
14. jún 2010

@erikasadek @dusanab 😀 😀 😀
ste ma rozosmiali, mne je to fuk, ci sa to spravne vola dzem, alebo lekvar, my to volame confiture, ale hlavne ze nam to chuti 😀 😀 😀 a tento zazrak co som varila sa vola zele alebo po nasom gelee len preto ze je to robene len zo stavy, nie z ovocia, tak to ma trosku taku konzistenciu ako zelatina a je to take priehladne. Inac ty si sa ma pytala dusanka, ze ci je zele v podstate dzem 😀 😀 😀 😀 takze ostatne dzemy zase podla mojho vysvetlenia nemozes volat zele 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

henikav
14. jún 2010

Džem je rôsolovitá hmota s kúskami ovocia alebo s celými drobnými plodmi. Vyrába sa z čerstvého vyzretého ovocia, ktoré sa lisuje, varí a zahusťuje cukrom. Používa sa napr. na chlieb s maslom.
Marmeláda je druh sladkej polotekutej ovocnej zmesi, ktorá vzniká varením z ovocia a využíva sa ako doplnok jedla, či na natieranie na pečivo a sladké pokrmy.

Marmeláda sa, na rozdiel od džemu, vyrába len z citrusových plodov.

Marmeláda sa často natiera na chlieb a to buď s maslom, či bez neho.

erikasadek
14. jún 2010

@henikav neboj aj moji to volaju confiture. 😀

henikav
14. jún 2010

jasne francuzi 😉 😀
inac tie mudrost nemam z vlastnej hlavy len viem sikovne googlit 😀 😀 😀

dusanab
14. jún 2010

jasne babulky, kasleme na eu, budeme si veci volat ako chceme 😀 😀 hlavne nech si rozumieme 😀 😀 dzem bol vzdy dzemom aj ked sa brusel postavi na hlavu 😀 😀 😀
Len som nevedela co si mam pod zele predstavit, ale uz viem. Lebo mne k pekarni napisali do receptu ze robit dzem z citrusovej stavy. a ako odstavim jahody? 😉 visne? 😉 domaci dzem a domaci chlieb nemaju chybu. Skoda ze som teraz akurat piekla syrove rozky, tie sa s dzemom moc nehodia 🙂 😉

dusanab
14. jún 2010

Erika ty si tu davno nebola, co tak? Nepecies? 😀 😀

henikav
14. jún 2010

nonono dusanka, davaj pozor co povies na Brussel 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Inac mozes odstavit hocijake ovocie odstavovacom, alebo zmixujes a pretlacis cez huste sito, alebo gazu, ak nemas odstavovac. A kludne rob dzemiky, zidu sa cez zimu, ved oni vydrzia. Ja som uplne uchvatena tym ake je to jednoduche v pekarnicke, nemusis strazit, nemusis miesat a nic neprihori

ozi
14. jún 2010

@henikav , práve robím jahodový DŽEM v pekárničke, mňam, už som jednu dávku naliala do pohárikov, ešte čakám na druhú 😉

ináč, ahojte pekárečky 🙂

henikav
14. jún 2010

@ozi a ake mas prve dojmy??? Ja som prvykrat robila teraz v pekarnicke a som rozhodnuta, ze odteraz uz stale. Inac co som naposledy miesila v pekarnicke, to bolo cesto na langose

alami
14. jún 2010

ahojte, tak džemíky rozvoniavajú? 😵 ja som dnes bazový sirup, ďalšia fajnota, škoda, že to neurobí tiež pekáreň za mňa 😀 😀 😀
musím vyskúšať džemíky z tej šťavy, odšťavovač mám, niečo skúsim, teším sa 😵

henikav
14. jún 2010

@alami na to zele 7.5deci stavy a 1kg zelirovacieho cukru. Do jablkoveho podla chuti pridam trosku mletej skorice a malicku lyzicku kyseliny citronovej podla chuti
inac prisla som na to ze v nasej buducej zahrade mame aj bazu, takze tento rok uz asi nic, ale o rok uz aj ja budem varit vonavucky sirupik

alami
14. jún 2010

ďakujem,
mne baza rastie tak 20m za domom, takže 10minút trvá ísť a natrhať a už varím 😀

ozi
14. jún 2010

@henikav , super, pekárnička za mňa mieša, inak ako v pekárničke džem nerobím, a je výborný 😉
@alami , ja idem teraz prevariť vodu na bazový sirup, zajtra ho budem robiť 😵

henikav
14. jún 2010

@alami, nemam dost drzosti na to aby som si sla nazbierat do zahrady, kym nam nepresiel oficialny prepis domu na nas, hoci si nemysim ze by im to tak strasne vadilo, ale uz pockam a ked sa prestahujeme, uz si budem sadit vsetko od vymyslu sveta, jahody, maliny, ribezle.... a varit fajne dzemiky

alami
14. jún 2010

@henikav tak toto mi je známe 😵 to som ako ja pred 3 rokmi, takto isto som rozmýšľala, ked sme išli z paneláku do domu a už mám svoje jahodové "plantáže" a kríky nasadené a idem, nazbieram, varím, pečiem... 😵 😀
@ozi - to isté robíme, ...čo budeme najbližšie piecť? 😀

ozi
14. jún 2010

@alami , ja zajtra celozrnný chlebík, ale ešte budem dorábať džem, tak sa na viac nezmôžem 😝 😉

dusanab
14. jún 2010

Henika prepac, zabudla som dopisat ze podaktori v tom Bruseli maju rozumu dost 😀 😀 Slovenky co robia DZEM z coho chcu 😀 😀 😀 😀
ja som dala vcera robit bazovu limonadu, naposledy som ju robila s mamou strasne davno tak dufam ze bude dobra, sirup som nejak doma este nerobila, nemam na to masinku 😀 😀 😀 😀 ani odstavovac nemam takze ovocie na dzemy musim len mixovat, aspon ze mam pekaren co ho vymiesa
v tom receptari co som zobrala v obchode pisu aj o jahodovo-bananovom dzeme 😲 to si teda neviem predstavit dokopy 😲