Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

bianca
27. jan 2008

stevo83 :to je pravda,ale kazda pekaren je ina.Mi sme merali a jedno pecenie nas stoji 1,70 kc

stevo83
27. jan 2008

bianka: 1,7Kcx1,25=2,1 Sk mozno mate lacnejsi tarif 🙂 mne odisiel merac spotreby, tak neviem presne, ale viem ze pecie poslednu hodinu(to je 800W) a zvysok priblizne je na hnietenie a udrzovanie teploty(pri kysnuti) a u nas je KWh asi 4,2Sk ale moze byt..a muku mate ties asi lacnujsiu... ja teraz neviem zohnat pod 13Sk (strana cena )

bianca
27. jan 2008

tu stoji muka od 10 po 15 kc.V kazdom obchode ina cena. 😖
A este mi mame 600 W 😉

lul
27. jan 2008

a pozna niekto tu "moju" znacku a pekaren?

bianca
27. jan 2008

lul :skus pozriet tu
http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php?a=ukaz...

inak ja teraz skusam piect uplne psycho pudingovu babovku bez muky.Sama som zvedava ako to dopadne 😀 😀 😀 ale vraj je velmi dobra,tak sa mtesime 😝

fifa
28. jan 2008

chcela by som sa opýtat, to cesto si miesite rukami alebo su pekarne ktore to aj miesia?

kisska
28. jan 2008

Ahojte - pridavam stranku s hotovymi zmesami na pecenie www.peciemedoma.eu

fifa - tie co pecu v trube, tak miesia rukami (inak mam vyskusane, ze na kysnute cesto su ruky najlepsi "nastroj", ziadny mixer ani varecha sa im nevyrovna...) a tie co maju pekaren, tak len nasypavaju zmesku 😉

bianca
28. jan 2008

fifa:kazda pekaren si miesi cesto sama a myslim, ze vsetky maju aj program ,,cesto,,pokial chces iba vymiest cesto a dalej piest v trube

Ja som osobne este hotovu zmes nikdy nepouzila a vsetko dopadlo na 1.

Dokonca aj moja babka ktora 60 rokov miesi cesto rucne kladne ohodnila pracu pekarnicky a bola nadsena

fifa
28. jan 2008

takže pekaren sama vymiesi a sama upečie? ja len nasypem do nej muku, droždie, sol atd....?

bianca
29. jan 2008

fifa:presne tak.Sama vymiesi,vykysne a upecie.No proste pohoda 🙂

triminka
29. jan 2008

bianca: ako sa ti podarila pudingova babovka bez muky? ak vysla, vlozis recept?
ja mam asi 7mesiacov pekarnicku, je uplne super, ale sladke moc nerobim, vacsinou iba mazanec, tak by som chcela nieco nove vyskusat

fifa
30. jan 2008

bianca len ešte mužíka presvedčit, lebo on chce tlačiaren, no dufam, že do buducich vianoc sa neako dohodneme, keby tak mohol ten chlebík niekde ochutnat, to by pomohlo

lul
30. jan 2008

fifa - tlaciaren? povedz, ze ide o plne brucho, hned ho presvedcis 😀

fifa
30. jan 2008

lul 😀

bianca
30. jan 2008

triminka :podarit sa podarila,ale mne moc nechutnala,no v praci ju babule zjedli skor ako som ju stihla nakrajat 😀
Recept samozdejme posielam

4 vajička
4 pudinky (cokoladove,alebo vanilkove)
200 ml oleja
200 ml cukru
1 prasok do peciva

program:rychly

bianca
30. jan 2008

fifa :ja som manzela moc neprehovarala.Proste som sla a kupila ju 😀 .Bol sice pri tom,ale vie,ze nema cenu protestovat a teraz je nadseny a uz som mu musela napiect aj do prace a chlapi v jeho robote hned utekali pekarne kupovat 😀 😀 😀

bianca
30. jan 2008

inak preve zase peciem (aspon pre mna)novinku.Vola sa to Limnadovy Joe a do cesta sa dava 300 ml pomerancovej limonady 😝

fifa
31. jan 2008

bianca kolko stala tvoja pekáren?

lul
31. jan 2008

nam zajtra dojde ta nasa 🙂 jupi, sa tesim 😀

bianca
1. feb 2008

fifa :moja stala 1190 Kc a hned druhy den ju zlacnili na 900 KC.No proste cely ja 😀

bianca
1. feb 2008
fifa
1. feb 2008

fiha bianca taká lacná a chlebík tak vychvaluješ, v čom to bude? nemusí byt za každú cenu známa značka?

lul
1. feb 2008

bianca, mne tie fotky nejdu ☹

bianca
2. feb 2008

fifa :no ties som bola prekvapena,lebo rodicom sme na Vianoce kupovali Etu a ta bola rozhodne drahsia a vysledok je skoro rovnaky,dokonca mam pocit ze ta moja Alaska pecie lepsie,lebo ja som fakt nepokazila este ani jeden chlebik a mamka mala par neuspesnych pokusov 😨

lul :tak skus ist na

http://domacipekarny.dama.cz/
a hore mas ponuku foto a do vyhladavaca zadaj Biuška

lul
5. feb 2008

ahoj, viete mi poradit? uz treti krat sme piekli, ale chleba je stale taky hutny, husty... nepodoba sa na normalny... co s tym?

kili
5. feb 2008

bianca, dík za super stránku, už sa teším, kedy si to budem môcť vyskúšať 🙂

sa mi teda zapáčil limonádový Joe, som fakt zvedavá, čo s toho bude 😀

riuska
5. feb 2008

http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php?a=ukaz...

mate niektora skusenosti? paci sa my dizajnovo a co su tam popisane k tomu recesie tak vsetky len kladne
dakujem za odpoved 😉
chcela by som ju od manzelika v aprili na narodky, tak ale uz dopredu kukam

bianca
5. feb 2008

lul:Aku mas pekaren?moze byt,ze davas privela tekutin.Skusala si recepty s prilozeneho receptara pri pekarni?Ak ano,tak tie recepty nie su velmi spolahlive,pretoze su tam zle prelozene udaje s originalu

kili :ako deturence? Mne lim.Jou moc nechutnal,ale dnes som skusa piect Ciernu buchtu a marhulovim,slivkovim dzemom a cokoladou 😝

kili
5. feb 2008

hmm, no mne strašne chutia mafiny, čo iným prídu suché, na pohľad mi ten LJ príde trošku podobný, lebo klasické mafiny, čo predávajú cesto alebo sú recepty, tak tie zas nechutia mne. Však nevadí, vyskúšam, len je zvláštne, koľko tam ide cukru 😝

už mám napísané čísla receptov, čo chcem vyskúšať, okrem LJ je to 83 a 43 a ešte zemiakový chlieb, ale to som zatiaľ nenašla recept, okrem jedného a ten mal len 3*, tak hľadám, či nie je niečo lepšie.

kili
5. feb 2008

som sa zas vrátila na stránku a akurát na tu čiernu buchtu som kukala naposledy, len som to ešte nestihla dočítať.