Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

vesi
16. máj 2008

crysmile, to cesto je O.K., ked to dáš na program sladký chlieb, tak ono to pri pečení krásne vybehne hore. ja som sa prvý krát tiež zľakla, že je to mastné a nevykyslo dobre, ale nakoniec to bolo v pohode 🙂

crysmile
16. máj 2008

vesi, a aky pouzivas ty tuk? ak je v ceste Hera, davas ju tuhu alebo roztopenu? a davas presne kolko je v recepte?

vesi
16. máj 2008

ja dávam väčšinou palmarin, alebo heru, podľa ceny v obchode 😀 nevidím v nich rozdiel a dávam presné množstvo, zatiaľ som dávala len rozpustený, lebo tak to bolo v recepte. a ešte som sa zabudla spýtať, či múku preosievate, lebo ja áno, potom je taká nadýchaná 🙂

crysmile
16. máj 2008

vesi a vazis tu heru alebo palmarin pred alebo po rozpusteni? lebo sa bojim v com robim chybu..

wighy
16. máj 2008

vesi no na ten mazanec 004 sa chystam cez vikend a urobim ho tak ako si pisala v pekarnicke poto podam spravu 😀 😀
chlebiky sa zatial vsetky vydarili len toto sladke moc niee ale neva ja na to pridem 😉

crys presne ako si pisala aj moja bola taka 😝 😀 😀

crysmile
16. máj 2008

wighy, tak ta moja vianocka bola taka, ze by som s nou okno rozbila.. ale ked budem mat popri malej viac casu, tak urobim ten mazanec v pekarnicke..

anamor
16. máj 2008

baby mne osobne sa ten mazanec 004 tiez nevydaril, ale inak to kysnute cesto na vianocku a vianocka boli skvele, pravda je ze najlepsie v ten den, ale aj na druhy den bola mnam. Ja davam rozpusteny tuk - a inak osvedcil sa mi rovno ten tekuty rama coulinese, len akurat ho davam od oka, ked neviem odvazit tekutinu, neviem vsak ci tu ramu dostat stale aj u nas, ja ju mam este z rakuska. Inak z tuhych mi najviac vyhovuje Hera, tiez ju rozpustam.

wighy
16. máj 2008

crys aj mojaaaaaaaaa 😀 😀 😀 a to cesto no bleeeeeeeeeeeee

crys si v kontakte s kiluskou???

danielala
16. máj 2008

Crys, gratulujem k bábenku 😵 .

Mne palmarín smrdí, používam Heru, vážim ju ešte pred roztopením. Potom ju nechám trochu roztopiť. Na tej vianočke 196 sa mi páči, že netreba heru vážiť, len odfakliť presnú polovicu. Wighy, a máš na pekárni predhrievanie? Lebo ak nie, tak treba aj mlieko trochu prihriať, ak je z chladničky. Inak fááákt neviem, prečo to nevyšlo. Ja mám práve opačný problém, že ak tie vianočky či mazance pečiem v pekárni, tak sú také vysokánske a makké, že pri jedení sa prehýbajú.

Wighy, a aké používaš droždie? Aké dlhé kysnutie máš v tom programe cesto? Chlieb ti vykysne dobre?

lusil2005
16. máj 2008

dani a dobra je ta moulinexka? hmmm zeby som kupila tu? ja fakt neviem 😒
nevadi ti ze nemas to predhrievanie surovin?

danielala
16. máj 2008

Ináč mne tá 196-tka pri pečení v pekárni vybehla prvýkrát až hore po okienko a pritom mám nádobu na 1,5 kilový chleba, tak ďalší raz som cesto rozdelila na dve polky a vtedy to bola optimálna výška. Druhú časť cesta som piekla ďalší deň a tiež bola krehká, bezchybná. Program používam "základný chlieb".

lusil2005
16. máj 2008

dani nebolo by odveci jednu polku upiect v pekarni a druhu zapliest a sup do truby 😉

no ale poveeeedz!!! myslis ze ta xxl je dobra kupa, alebo by si uz teraz mozno rozmyslala aj nad niecim inym?

lusil2005
16. máj 2008

ked tebe vzdy vsetko krasne vyde... dufam ze je to pekarnou a nie tvojou zrucnostou!!! 😝 😀

danielala
16. máj 2008

Lusil, práveže mi to občas vadí, ale keď si pomyslím, že vačšinou mám všetky suroviny izbovej teploty, tak mi príde ten predhrev zbytočný, keď už nerátam energiu, tak kvôli stratenému času. A naposledy, keď som robila tie hambáčové žemličky, tak som bachla do pekárne studenú rozkrájanú Heru priamo z chladničky, a aj tak to vykyslo perfektne. Droždie dávam tiež priamo z chladničky a ešte sa mi nestalo, že by nevykyslo.

Tiež som nechcela najprv mulinu, lebo mám ešte spred 5 rokov sendvičovač tejto firmy a hneď po prvom použití sa mi na ňom zlúpal teflón, tak som mala predsudky. Kým som sa rozhodla k muline, tak som blúdila po všetkých možných testovačkách pekární a skončila nakoniec u nej. Ja som najprv chcela Kenwood alebo Unigold.

lusil2005
16. máj 2008

hmmm... no asi ju dnes zbehnem kupit... este mi tam trosku vadi ze nema odlozeny start pri programe "cesto" no ale prezijem to 😅 a ked sa mi nebude darit tak dobre ako tebe, TAK BUDEM ZLA! 😀 😀 😀

danielala
16. máj 2008

Lusil, ja vôbec nie som zručná pekárka. Kým som nemala pekáreň, tak som si trúfla len na piškótové cesto, keď som napríklad robila v dobe kamennej (tým myslím dobu pred kúpou pekárne) langoše, tak sa dali na nich aj zuby polámať. Myslím, že každá pekáreň je fajn, len treba puntičkársky dodržiavať postupy a všetky miery a váhy.

danielala
16. máj 2008

Lusil a čo sa ti kedy nepodarilo? Ja ťa vôbec nenahováram na Moulinex 😀 , ani mu nerobím reklamu, som minule piekla vianočku na maminej 34 eurovej neznačkovej pekárni a bola výborná, takže ony sú asi fakt všetky rovnaké.
Veď už vydrrrrrrrrrrrrrrrrrrrž, za chvíľu ti vrátia tú tvoju.

danielala
16. máj 2008

To máš pravdu, že nemám byť lenivá a druhú polku pekne upiecť v rúre. Ale vonku je tááák pekne, tak načo strácať čas, veď mužovi je aj tak jedno, ako tá vianočka vyzerá, či je krásna zapletaná alebo kockatá 😀 ... Okrem toho, radšej čerstvú na druhý deň.

vesi
16. máj 2008

ja margarín tiež najskôr odvážim a potom rozpustím. tiež maám moulinex a som spokojná, ale lusil, oplatí sa ti to? nepočkáš na tú svoju? 😅 ja mám aj robota a fritézu tejto značky (nebol to zámer, len náhoda 😀 ) a som s nimi spokojná 🙂

danielala
16. máj 2008

Wighy, ešte mi napadlo: dávaš pekne na spodok mlieko, vajcia, heru, ---- a až potom múku, cukor, potom droždie do jamky v múke??

Lusil, som napísala blbosť: nie unigold ale unold 🤐 (aspoň dúfam a tieto unoldky sú do teba na skok vo Viedni oveľa oveľa lacnejšie)

jajax
16. máj 2008

wighy a crysmile,neviem odkial je ten recept na vianocku co som pisala na 14-tej strane ale je bozska.aka je na druhy den neviem,lebo ju davam do mrazaku ale myslim,ze musi byt dobra.vyskusajte a uvidite.rozhodne tam dajte aj fenikel.zobrala som ochutnat do roboty a baby boli na mäkko.

jajax
16. máj 2008

zabudla som napisat,ze hotova vianocka vazi necele kilo a do nasej pekarne(1250g) je presne jak vymerana.

lusil2005
16. máj 2008

dani hehe viem ze ma neprehovaras. ja som rozhodnuta kupit si druhu pekaren, len neviem aku. kupila by som znovu siestu, lenze tu teraz nikde neviem zohnat a tu xxl som videla. a tiez ma na nej laka ze je aj na vacsie objemy cesta. neviem si predstavit ako by som robila cesto na buchty ked v tej mojej sieste co je na 1300g chleba bolo to cesto tak - tak.
inac - darit sa mi darilo ale skor sa bojim ze s inou pekarnou sa mi nebude 😠 no uvidime.
inac nad unold som aj ja rozmyslala lenze vo viedni vobec nic nepoznam a s pripadnymi reklamaciami by to bolo na dlhe lakte.

jajax
16. máj 2008

pred chvilou si tu bola kolegyna pre chleba co som jej upiekla(potrebuje doma padny argument na kupu pekarne) a napadla ju taka blbost,co mozno nie je az taka blbost.ci by sa v pekarni nedali robit francuzske zemiaky pripadne zapecena cestovina a pod.skusali alebo uvazovali ste niektora nad tym?bolo by to vobec mozne?

vesi
16. máj 2008

to ma nenapadlo, ale podľa mňa ked sa tam dá robiť sekaná, tak prečo nie?

lusil2005
16. máj 2008

nooo, to fakt neni zly napad 😕

vesi
16. máj 2008

že? ktorá sa prvá hlási na skúšku? 😕 😀

lusil2005
16. máj 2008

hehe mna vynechajte, ja sa idem chvilu vytesovat so vsednymi vecami ako chlebiky, babovky, buchty, zaviny, knedle a ine... musime si s novou pekarnickou na seba zvyknut. ale po takom tyzdni sa hlasim dobrovolne!!!

katy2
16. máj 2008

Ahojte pekarky🙂
tu je recept na zapekane cestoviny a daju sa aj francuzske zemiaky....
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=5308
839.zapečené těstoviny od acvi - recept pro domácí pekárnu

ale musim priznat, ze som skusala aj sekanu a nevydarila sa mi, tak uz nepokusam a zaketo veci robim v normalnej rure.....

ale na pekaren nedam dopustit, ide niekedy aj 2x denne 🙂

jajax
16. máj 2008

kocky dik ,asi budem prvy pokusny kralik.chcem cez vikend vyskusat aj zemlove knedle,tak dam potom vediet.drzte mi palce.