Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

nadulici
20. júl 2010

@alami ja neviem na co je tam dobre to pivo, ale celkovy vysledok je mnamka- to je pre mna dolezite.... 😀

erikasadek
20. júl 2010

pivo je ako drozdie , pomaha kvasit ale inak , chutovo ovplyvni cely vysledok. 😉

reruna
21. júl 2010

a pekli jste ten pivní normálně v pekárně a na jaký program? protože ten recept je na pečení v troubě a to se mi nechce...

reruna
21. júl 2010

a dneska peču zase ten super chlebík ze str. 200, minule chutnal, tak se snad zase povede, přidala jsem slunečnicová semínka

erikasadek
21. júl 2010

@reruna ja ho robim najradsej v remoske, ale robila osm ho v pekarni , ja som vzdy daval a francuzsky program kvoli korke, je chrumkava;. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

reruna
21. júl 2010

tak super chlebík se povedl a moc chutná. erikasadek francouzský program je jaký?

vinka
21. júl 2010

No baby tak toto čo som dokázala ja dnes nedokáže asi nikto.Som robila chlieb bez háku.Som potom ked som na konci zistila,že na h..o som piekla som hák začala hladať.Myslela som,že sa stratil som až strach dostala.A nakoniec včera piekla moja mama a ked dopiekol tak si nevšimla,že hák ostal v chlebe a ked vychladol chlieb odložila.A šťastie,že bol ináč otočený hák ako sme začali chlieb rezať,že sme nezarezali do háku 😒 No to už budem furt kukať či hák mám dnu 😝 😀

erikasadek
21. júl 2010

@reruna no francuzsky program..
ja mam zakladny , francuzsky zitny, cerozrny ... apodobne program. 😉

erikasadek
21. júl 2010

@vinka vnka no neponaucila si s amoja s mojho minule vzdy pozriet ci je hak.. 😀 😉

vinka
21. júl 2010

Ale vieš ja dnes na rýchlo išla dať piecť chlieb lebo som popri tom piekla ešte dve torty.A včera moja mama piekla a aj vyberala.Takže to ona mala včera skontrolovať či je hák v dnu.Joj ale na šťastie okrem zničených surovín sa nestalo nič zlé. 🙂

erikasadek
21. júl 2010

@vinka jedno stastie;. inak moj zatial i ked narezany , je v pohode uvidime kolko vyzdrzi 😀

alami
21. júl 2010

ja som už raz hák zabudla, ale zistila som to, len ma išlo poraziť, že si pomiešam suroviny ako som ho tam potom dávala...tak od vtedy vždy keď zapnem pekáreň, pozriem či začne miešať 😅

lukika
21. júl 2010

vinka ja som tak bez háku išla dať miešať tú sekanú z pekárne, ale som to zistila po chvíle. Pozerala som nato jak puk, že čo to iba vrčí a nemieša a potom ma napadlo, že tam nie je hák. No a narezaný hák mám už aj tri krát, taký oškrkaný, ale ide a to je hlavné 😀 No a pivný chlebík som robila, ale z dámy a bol super. To pivo ho tak ochutí.

dusanab
22. júl 2010

Ahojte, pekarky mate nejaky dobry odskusany recept na pecene buchty? Rada by som ich vyskusala a kedze som ich este nikdy nerobila nemam nic vyskusane....dakujem 🙂

alami
22. júl 2010

@dusanab z tohto si urob 😉 mám ho odskúšané, je to skvelé cestíčko 😵

dusanab
22. júl 2010

@alami dakujem a kde je ten recept? nejak ho nevidim.... 😉 😀

ozi
22. júl 2010

@dusanab , ja som robila tieto a mňam, skús: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12408

alami
22. júl 2010

@dusanab 😀 😀 😀 😀 a čo som zabudla link pridať, no mne to šibe 😀 😀 😀 😀 😀 http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3470

dusanab
22. júl 2010

Babulky dakujem vam obom krasne, zajtra urcite nieco vyskusam. To cesto ma byt asi redsie ako na chlieb, ze? Malo by drzat pokope alebo sa ma roztekat? A pred pecenim potriet aj zvrchu maslom alebo nie, len zo stran? Pytam sa ako blba ale ja som fakt este nikdy buchty nepiekla 😀 dakujem krasne 🙂

reruna
23. júl 2010

@dusanab neboj nejsi sama, já jsem měla z buchet vždycky strach - uhňácat to, nechat kynout atd. ale s pekárnou bych si do toho troufla, tak pak dej vědět, jak to dopadlo

alami
23. júl 2010

@dusanab no - buď si ich ukladaj na plech každú samostatne a potri vajíčkom, alebo nasesno k sebe - to budú také, ako dala link ozi a tie môžeš potrieť napr tým maslom, môžeš aj boky a tak ich k sebe pritlačiť, aby sa ti tak celkom nezlepili

cesto býva redšie, ale nie riedke, pekná guľa sa ti spraví, ale ono je to už tým iným receptom, že to je iná konzistencia - je ľahšie, nedýchanejšie to cestíčko

buchty sa robia úplne ľahúčko, neboj nič 😉 🙂
a rovnako sa robia aj parené, keby si chcela niekedy skúsiť, cesto a náplň rovnaká, len nepotieraš a nedáš piecť, ale pariť. Od kedy mám pekárničku a parný hrniec, je to asi najjednoduchší obed aký vôbec robím 🙂 z jedného stroja do druhého a hotovo 😅 😀

dusanab
23. júl 2010

dakujem dievcata, skusim, dnes som nestihala ☹ , zavarala som neplanovane....dam vediet ked vyskusam, zajtra stiham zas len chlieb upiect 😒

ozi
24. júl 2010

@alami , ja som na tom podobne, z pekárne do paráku a neviem si to vynachváliť 😉

@dusanab , presne, také jemnejšie, nadýchané, potrela som ich maslom celé, oni potom nakysli a spojili sa, ale celkom vďaka maslu nezlepili a sú výborné 😵

@reruna , ja som predtým nikdy buchty nerobila, stačilo mi raz, keď som robila slivkový koláč a cesto bolo ako podošva 😀 😝 , odvtedy nie, ale s pekárňou je to super, všetko sa mi perfktne darí, doma si chvália, vyskúšaj aj ty, uvidíš 😉

milocka29
24. júl 2010

aj ja som vcera aj dnes robila buchty podla receptu co dala ozi a su vynikajuce, moji doma hovoria ze su lepsie ako original ceske buchty 🙂 .Moje boli ale s domacim slivkovym lekvarom, mnam.

vinka
25. júl 2010

http://ekucharka.net/ceske-kynute-buchty ja robím tieto a sú fantastické. fakt.Len robím s čokoládou 😉 Ale aj tvarohové sú super

dusanab
25. júl 2010

tak sa robi cesto na buchty, podla mna je dobre, uvidime ked vykysne 😉 budu s domacim jahodovym dzemom a cokoladou 😀 o pol hodiny na mna myslite, budem robit buchty 😉 😀 😀

alami
25. júl 2010

😀 mne sa práve tiež robí cesto na buchty, si ma zlákala 😵 vyskúšala som pre zmenu receptík od ozi, cestíčko vyzerá super, ešte sa mieša, ale je to jedna krásna ľahučká guľa 😵

skúšala som ovsenú kašu, čo som dávala nejaké tie linky na kaše, je super, akurát veľa soli a cukru, takže dnes som už robila len tak od oka - ak ste to doteraz nerobili - (ani ja nie) tak odporúčam. Môjmu drobcovi veľmi chutila.

A do tretice odo mňa 😅 - piekli ste niekedy v pekárni bábovku? deti majú veľmi radi a už som videla recept aj do pekárne a to by bolo super....nie mixér, forma, ktorú treba vymastiť atď....
rozmýšľam, ýže to skúsim s našim domácim receptom a dám to na program koláč...za skúšku nič nedám, v najhoršom vyhodím 😅

dusanab
25. júl 2010

Ja som tiez skusala cesto od ozi, od alami (alebo take podobne) som robila uz predtym myslim slimaky z neho a boli dobre a tak som skusila nieco nove 😉 tie krajsie buchty napravo su prve "umiesene",s druhymi som sa viac ponahlala tak nie su take pekne(na polovice som si rozdelila cesto a tak valkala, nie ze by som dala dve cesta kysnut 😉 ) ☹ ale na prvy raz....uvidime chutovo ked aspon troska vychladnu. Inac su cerstvo vytiahnute z rury a vonaju bozsky 😀
Alami ja som tak tiez cosi skusala ked som bola sama doma a veru mi nevyslo tak to aj slo hned do kosa 😀 😀 ale babovku som v pekarni este neskusala, jedna znama pecie "babovku" na plechu takze ma z toho kolac ale je z babovkoveho cesta tak je to babovka 😀 😀

dusanab
25. júl 2010

ozi su fantastickeeeeeee, urobim aj nabuduce 😉

erikasadek
25. júl 2010

@dusanab mnam mnam; mnam 😝 😝 😝