Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

vinka
25. júl 2010

@dusanab skús aj tie čo som hodila link ja.ja už iba tie robím.Cesto je jak pena nadýchane. 😉

dusanab
25. júl 2010

@vinka zas nabuduce ked budem mat chut skusat 😉

reruna
25. júl 2010

@dusanab vypadají super, te´d máme ale meruňky, takže musím zpracovat ty a buchty musí počkat, ale mám teda pořádnou chuť - a bábovku na plechu dělám úplně běžně, takže určitě by to v pekárně taky šlo, dobrý nápad, někdy zkusím, dělám normální olejovku - 250g polohr. mouky, 250g ml. cukru, 1/2 prášku do pečiva, 1 vanilkový cukr, 1/2 sklenky oleje, 3/4 sklenky vody, 4 vejce. Nebo podobný recpet bez oleje - 2 vejce, 2 hrnky polohr. mouky, 1 hrnek cukru krupice, 1 vanilkový cukr, 1/2 prášku do pečiva, 1 hrnek mléka, kakao na část těsta.

ozi
25. júl 2010

@dusanab , vyzerajú super 😉 , mňam, aj tí moji ich môžu 🙂

@alami , http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=15090 , ja som robila túto, je výborná, hlavne, keď potrebujem urobiť rýchlo, ešte som si ju trochu pozmenila, polovicu si vylejem do bábovkovej formy a do druhej dám kakao( vtedy dávam rum už do cesta) a to vylejem tiež do formy, ak chcem mramorovú, pobehám špáradlom, ak nie, nechám tak, ale musím povedať, že väčší úspech má klasika 😉

dusanab
26. júl 2010

dakujem za pochvaly 😉 😀

alami
26. júl 2010

@ozi tú som aj ja pozerala a na akom programe to robíš? Rozmýšľam, či ten program "koláč" mieša a potom hneď pečie, alebo nie...musím niekde pohľadať návod od pekárne

alami
26. júl 2010

tie buchty boli super, nestihla som odfotiť, lebo sme sa na ne vrhli 😅
@vinka nabudúce skúsim tvoje buchtičky 😵 treba poskúšať 🙂

ozi
26. júl 2010

@alami , hej na programe koláč som ju robila, ale daj pozor, je lepšia, keď nemá prepečenú kôrku ako je na obrázku, zvyknem ju skôr vypnúť 😉

denne73
26. júl 2010

Ahojte baby , ja som si vzala do hlavy že si kúpim domácu pekáreň. Moj mm je už z toho na nervy. Chcem sa vás opýtať ktoru by ste mi poradili a ake máte z pekárničkou skusennosti . Ďakujem

ozi
26. júl 2010

@denne73 , ahoj, ja mám obyčajnú Eta vega, kupovala som ju pred pol rokom s tým, že kúpim lacnú, a ak zistím, že budem používať, tak si neskôr kúpim Panasonic alebo Unold, a túto dám na chalupu, ale aj s touto som maximálne spokojná, je využívaná denne, takže vymením časom, zatiaľ nepotrebujem, len neskôr bude treba väčšiu. Je na Tebe, ako sa rozhodneš, na každú niečo nájdeš, najlepšie sú vraj Panasonic, ale mojej známej sa aj tá pokazila, takže je to aj o šťastí, či nenatrafíš na kazovú 😉 , prajem šťastný výber

denne73
26. júl 2010

@ozi Ďakujem 🙂

ozi
26. júl 2010

@denne73 , teraz kukám, že čakáš bábo, a po dvoch chlapcoch ako ja, držím palčeky, aby Ti to vyšlo ako mneeeeeee 😵 😵 😵 , my sme k narodkám dostali prvú bábiku, konečne nie autííííííčka 😉

dusanab
26. júl 2010

@denne73 ahoj, ja mam eta gemina a som spokojna, robim kysnute cesto a vsetko mi z neho krasne vychadza, bez pekarne som nerobila lebo mi kedysi nevychadzalo dobre, chlebik je skvely, co viac mozem chciet 😀 😀 moja mama ma z lidla silver crost (ci tak nejak sa to vola) a je tiez spokojna. Takze vidis ze aj lacnejsie dokazu dobre piect, robit dzemy, cesto,....ak chces piect v noci aby si mala rano cerstvy chlieb pozeraj aby tam bol casovac, ak chces bezlepkovy chlebik tak aj bezlepkovy program no a momentalne mi nic viac nenapada 🙂
no a buchty su este aj dnes skvele, vcera vecer som zozrala pat (nezjedla, zozrala 😀 😀 )

alami
26. júl 2010

@denne73 ešte si premysli veľkosť, sú menšie a väčšie nádoby - s 1 alebo 2 hákmi
ja mám tiež takú z lacných - vega -z tesca, mám ju cez 3 roky, slúži mi dobre 😵 vraj je z lepšej pekárne lepší chlebík
tak si zváž, koľko chceš do toho investovať a podľa toho si vyber značku, ale v podstate sa veľmi nelíšia, neurobíš žiadnu chybu, ak si kúpiš lacnejšiu...
baby, to nemajú všetky časovač? Tak to som nevedela, tak to si pozri aby mala, lebo to je super vec 🙂

a potom je podstatné naučiť sa správny postup pri pečení, inak sa ti nebudú chlebíky dariť a budeš nadávať, čo za blbosť si si to kúpila 😀 ako ja...
klik sem
prehlad pekární http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php
rady k pečeniu http://domacipekarny.dama.cz/rady.php?d=24
ako si vybrať pekáreň http://domacipekarny.dama.cz/rady.php?d=10

proste na tej stránke nájdeš všetko užitočné 😉 🙂

ozi
26. júl 2010

jéééééj, moja tam neni 😕 😕 😕

ale moja je presne ako Tesco BM 07, myslím že to Eta vyrába pre Tesco

reruna
26. júl 2010

@denne73 já mám taky obyčejnou Alasku z Makra, dostali jsme ji na Vánoce, ale jsem spokojená, časovač to má, různé programy taky, zatím jsem toho moc nevyzkoušela, ale i tak jsem nadšená a budu zkoušet dále, co všechno se v ní dá udělat

ozi
26. júl 2010

áno, to je ona 😉

denne73
26. júl 2010

@ozi jejej dakujem

denne73
26. júl 2010

@dusanab hehehe no ďakuje snaď si vyberiem nejaku 😀 😀 😀

denne73
26. júl 2010

@alami si zlatá ďakujem aj tebe 😉

alami
26. júl 2010

@ozi tak máme rovnakú 😉

ozi
26. júl 2010

@denne73 , neni zač 😉
@alami , a som s ňou spokojná 😵

zucha
26. júl 2010

ja som mala prvu je s jednym hakom a vymenila som ju uz za taku s dvoma. Ale pecieme tak vela, ze uz aj tu s dvoma bude treba vymenit po troch rokoch, ale zas kupim s dvoma. Chleby su vyborne z oboch, ale ked je len jeden hak, su zbytocne vysoke a kratke tie chlebiky. Ked sme boli len dvaja, nam to vyhovovalo, ale pri detoch je lepsie mat trosku mensie a viac 😉

dusanab
26. júl 2010

Ozaj este mi napadlo co sa mi velmi na mojej pekarni paci, domaci program. Tam si mozem uplne vsetko nastavit podla vlastnych poziadaviek, dlzku predhrevu, miesania, kolko a akych dlhych kysnuti a kolko sa bude piect. Obcas ked nieco nevyda (krpec mi vypne pekaren a tak 😀 ) vyuzijem.... 😀 😉

alami
27. júl 2010

babky pečiem vločkový chlebík, tento http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2493
som naň zvedaváááá, cestíčko vyzerá krásne, horšie, že už nakyslo až po sklo 😕 a ešte stále beží čas kysnutia, čo ak si mi otvorí dvierka? 😕 😀 😀 😀 😀

a to som ho prepočítala na menší, lebo to bolo na moju pekáreň moc múky, tak som to prepočítala na 500g múky...no ale vyzerá krásne 😵

dusanab
27. júl 2010

@alami otvori si dvierka a pride ta pozriet ako sa mas 😀 😀 tiez som riesila takyto problem ze mi cesto prilis vykyslo a nakoniec som piekla v rure lebo to by dvierka aj odtrhlo nie len otvorilo 😉 ja peciem zemiakovy (tiez s ovsenymi vlockami 😉 )

zucha
27. júl 2010

@alami to je mnozstvo pre velke pekarne, asi preto ti tak velmi nakyslo. Treba citat aj tie komenty pod tym 😉 Daj vediet, aky bude, aj mne sa totiz pozdava.
Ja teraz robim taky z cmaru, hadam vyjde, lebo uz zvycajne davam pomery muk od oka a nikdy neviem, ci to vyjde 😀

zucha
27. júl 2010

@dusanab ja som skusala uz viac receptov na zemiakove a aj ked vzdy boli velmi chutne, nikdy mi nezostali pekne nafuknute, ako ine chlebiky, ale ten vrch bol prepadnuty. Vsade totiz pisu kolko zemiakov - teda pocet a nikde gramaz, takze kazdemu to vychadza potom inak.

alami
27. júl 2010

@zucha veď som čítala, preto mi došlo, že je to veľká dávka a preto som ju zmenšila na 500g múky - tak ako som napísala 😉
už mám po probléme, splasol a urobila sa s neho ušiak 😠 , aj v tých komentároc som to našla, tiež, že krásne kysol a potom zrazu ako začalo piecť, tak sa prepadol...škoda...ale hádam bude dobrý, za pár minút je hotový
@dusanab aký to pečieš, daj dáky recept, do malého potrebujem vločky dostať, lebo má nejaké problémy so zápchou 😒