Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

ozi
2. aug 2010

@alami , jasné, dík za upozornenie 🙂

zucha
2. aug 2010

@alami no teda, tie sa fakt vydarili. 😉

alami
2. aug 2010

@zucha dík, baby veeeľmi odporúčam, boli naozaj božské, cestíčko úžasné, ako obláčik 🙂 a to sa mi zdalo, že nejak slabo nakyslo a kdeže - parádička

babatko37
3. aug 2010

@zucha Ahoj, prosim Ta, napis recept na tu knedlu. Aj s casom ako dlho sa to ma parit (robim to v parnom hrnci, ale ani knedle ani buchty sa mi nedaria a skusala som uz mnozstvo receptov). Dakujem.

zucha
3. aug 2010

@babatko37 ja robim iba takuto http://www.schutou.sk/index.php/recepty/salaty-... Da sa aj parit, ale ja ju len a len varim. S parenim knediel nemam vobec skusenost a dost sa toho aj obavam.

zucha
3. aug 2010

@alami a cim si to potrela? Je tam viac typov. Inak pozerala som aj, ci tam nie je navod, ako ich plnit, ale nepodarilo sa mi to najst

alami
3. aug 2010

@zucha návod je v postupoch, ja som robila podľa toho a nevytiekla ani kvapka marmelády, nájdem ti a hodím link, ...a ja som potrela vajcom a posypala celým makom a kr. cukrom a bolo to strašne dobré 😅

alami
3. aug 2010

@zucha http://domacipekarny.dama.cz/postupy.php?d=27

@babatko37 ja knedlu parím v parnom hrnci 20min (parené buchty parím 15min) a posledne som robila túto a bola super: http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3468
mne sa vydarila takto

alami
3. aug 2010

@zucha joj aj tá tvoja knedla - teda recept vyzerá dobre, nabudúce skúsim uvariť - pre zmenu, link už mám uložený 🙂

zucha
3. aug 2010

@alami dakujem. Vcera som 2x pozerala tie postupy a nejak som to prehliadla.

zucha
3. aug 2010

Ja sa pekne dlho chystam na toto http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3567

dusanab
3. aug 2010

ahojte, ja som dnes piekla syrove rozky a podla tohto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=15634 som urobila podobne cudo 😀 zaital som neochutnala ale vonia to velmi dobre....

alami
3. aug 2010

@dusanab pekné 😵 aké boli?

babatko37
4. aug 2010

zucha, alami, ďakujem veľmi pekne za recepty.

dusanab
4. aug 2010

@alami mnamkate 🙂 ale nabuduce ich urobim z menej cesta 😉 aj rozky su ocividne velmi dobre, aj krpec je ochotny ich jest a on teda pecivo nemusi....
uz som to tu raz pisala a nezobralo mi text ☹

zucha
4. aug 2010

tak som sa teda odvazila k tym rozkom, co som dala naposledy link 😉

alami
4. aug 2010

@zucha máš ich nádherné, ako si ich zatáčala? podľa toho môjho postupu z dámy? a tiež si zahla tie rožky do vnútra, aj keď nie sú plnené?

@dusanab to poteší, keď drobcom chutí, však? 😵

alami
4. aug 2010

@zucha ja som dnes skúsila tú tvoju knedlu, je super, urobila som dve, jednu som parila, jednu varila, chuťovo rovnaké ale parená vyzerala o moc lepšie, takže ja si ju budem pariť 🙂

alami
4. aug 2010

foto

dusanab
4. aug 2010

@zucha krasne rozky, mne sa malokedy podaria take pekne ☹ teraz som skusila "novy" sposob stacania tak su take krajsie ale aj napriek presnemu postupu ako sa to ma robit mi len niekedy vyjdu fakt pekne 😢

@alami ta varena vyzera trosku taka chlpatejsia oproti tej parenej 😀 (nic v zlom, mne sa este ziadna knedla nepodarila tak nemozem kritizovat a ani to nemam v plane) to si popichala vidlickou pred parenim alebo sa mi to len zda?

mizulienka
4. aug 2010

@ozi ahoj ozi, ty si tusim dvala link na babovku...dnes som ju robila, chutovo je vyborna, ale neprepiekla sa mi poriadne vo vnutri....je tam este take ako keby surove cesto...piekla som ju 90 min...nevies, v com by mohla byt chyba? dik

mizulienka
4. aug 2010

@alami ja som si ta poplietla s ozi, prepac 😠
ten moj prispevok patril tebe, nie ozi 🙂

alami
4. aug 2010

@dusanab tá varená je smiešna, ako ju stiahlo, či čo sa jej to spravilo 😀
parené sa popichá vidličkou PO uparení, aby nekleslo...
@mizulienka neviem, a neotvárala si ju počas pečenia? myslím zo začiatku,..prípadne nejak skoro... Neviem prečo sa ti neprepiekla, mne sa upiekla super

alami
4. aug 2010

mala si ju asi nechať dlhšie piecť, mne sa tiež piekla 90min, stačí ak máš trochumenej výkonnú pekáreň napr a potrebovala by viac času, mala si si pichnúť do nej, či sa cesto nelepí, ak sa lepí, nechať ešte piecť, ...a aj keď sa ti od krajov odťahuje, tak je známka toho, že už je upečená

dusanab
4. aug 2010

@alami ahaaaaa dakujem 😉

zucha
4. aug 2010

@alami to co mas s tou varenou 😀 😀 😀 Take sa mi nikdy nestalo 😕
Tie rozky som robila tak, ze som cesto rozdelila na asi 15 rovnakych casti, rozvalkala na oval a zatacala. V polovici zatacania som cesto zacala akoby natahovat. Je to v na tej stranke na videu.

alami
4. aug 2010

tá varená, to je chudák invalid 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale parené sa mi pekne daria 🙂

dusanab
4. aug 2010

@zucha to som si uz pozrela to video a nabuduce veru urobim podla toho. Takze najblizsie zas budu len rozky 😀 😀 (aspon krpec bude jest pecivo 😉 aj ked najnovsie ho aj doma drobi na zem holubom.... 😖 )

dusanab
4. aug 2010

@alami ako by sme vedeli ake sme sikovne keby sme obcas nespravili nieco nie celkom dokonale? Aspon nas vedia chlapi potom lepsie ocenit 😀 😀 😀 😀

zucha
4. aug 2010

@alami vacsieho vareneho invalida som veru este nevidela 😉 😀 😀 😀 😀
Ale kto vie, ako by dopadlo, keby som ja isla zas robit parenu 😝 Skoncilo by to pri najhorsom ako knedla s vajcom 😅