Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

alami
4. aug 2010

no ja neviem, čo sa tak zvráskavela, ale chuťovo bola úplne rovnaká s parenou, chcela som to porovnať, či budú iné a ktorá lepšia, tak už viem. Pre mňa je aj jednoduchšie pariť, mám parný hrniec,takže ja už len parím 😅

zucha
4. aug 2010

@alami vsak aj tu parenu mas uplne ukazkovu 😉

alami
4. aug 2010

@zucha hej, tie mám vždy také pekné 😅 😵

ozi
5. aug 2010

@mizulienka , no to nechápem, ja ju ešte musím trochu skorej vypínať, aby nemala hrubú kôrku 😕 , ale v poslednej dobe ju robím tak, že si ju v pekárni zamiešam, už aj s rumom, dám polovicu do formy, druhú ešte v pekárni zamiešam s kakaom a vylejem, viac nám tak chutí 😉

ozi
5. aug 2010

@alami , ďakujem za receptík, posúchy boli výbornéééééééé 😵 a cez víkend asi urobím tie lúpačky 😉

alami
5. aug 2010

@ozi super 🙂 tak aj ja vyskúšam posúchy. Lupačky nebudeš ľutovať 😉 🙂

mizulienka
6. aug 2010

@ozi
@alami nedalo mi to pokoja, tak som vyskusala este raz tu babovku a bola super 😉 neviem, co som urobila zle ten prvy krat, ale teraz bola vyborna...dakujem za recept...idem vyskusat este tu briosku, co ste spominali na strane 200
🙂

inac, som tu iba tak vtrhla a ani sa neopytala, ci vam nevadi, ze som sa k vam pridala 🙂 ale tiez rada peciem v pekarni 🙂

chcem sa este spytat, cistili ste uz niekto pekarnicku? ja mam Moulinex a dole pri spirale mam popadane a niektore aj zapecene omrvinky....co sa dalo tak som povysavala 🙂 ale niektore nejdu von...viete mi poradit, ako to dobre ocistit?

alami
6. aug 2010

@mizulienka ja som rada každej novej pekárke 😵
ja mám dole v pekárni tiež napadané, sem tam ju chytím a otočím a vytrasiem 😅 aj ju úprebehnem vlhkou handričkou aj z vnútra, aj špirálky utriem navlhko, ale zišlo by sa to aj nejak lepšie, ale robím to len takto.

zucha
6. aug 2010

no baby, tak sme sa s muzom dohodli, ze kupime zas novu pekaren. Ta nasa po troch rokoch vypada, akoby sluzila minimalne 15. Ale ani sa necudujem, lebo bezne funguje aj 4x do tyzdna - v priemere. tAkze naozaj dostava zabrat. Mame teraz ETa Harmony, s dvoma lopatkami. Viete doporucit niekto nejaku velku, dobru?

zucha
6. aug 2010

fuuu, pocitam, pocitam a ma len 2 roky 😝

mizulienka
6. aug 2010

@zucha ahoj, my mame moulinex home bread a ja som snou velmi spokojna...ma dve lopatky na rozmiesavanie, je dobra 🙂 ja odporucam tu 🙂

zucha
6. aug 2010

@mizulienka ja som s Etou tiez spokojna, ale vypada zvnutra strasne uz. Akoby som ten chlieb odtial dolovala nozom. Doskriabane od toho, ako ten chlieb vyklapam. Korka vnutro uplne zodrala. Fakt nechapem

mizulienka
6. aug 2010

@zucha ved preto som sa aj ja pytala, ci nepoznate nejaky sposob na vycistenie tej vanicky...ja mam tiez napadane omrvinky a pripecene....my sme nasu dostali ako svadobny dar 🙂 tiez uz bude mat v aprili 3 roky 😵

dusanab
6. aug 2010

ahojte, mizulienka a preco by malo vadit ze sa pridas do debaty? ja som tiez len tak prisla 😀 😀 kym sa nehadame tak je kazdy vitany 😉
inac ja mam tiez spodok pekarne hrozny, omrvinky / muka pripecene, v tej nadobe na pecenie sa mi uz zodiera teflon a to ju mam od zaciatku roka 😖

5katarina7
6. aug 2010

Ahojte,tak sa k vam pridam aj ja,doteraz som vas len citala 🙂 Ja mam tiez moulinex uz viac ako rok,a som s nou velmi spokojna 🙂 ,no ten spodok pekarne mam tiez ako pisete omrvinky aj pripecenu muku,no vycistit to velmi nejde.Tiez vela peciem,a vela receptov som vyskusala od vas. 🙂

zucha
6. aug 2010

mna ani tak netrapi ten spinavy spodok pekarne, ale prave nadoba na pecenie. To zodrate sa mi tam vobec nepaci.
Tie, co mate Moulinex, vy s tou nadobou nemate problem?

reruna
6. aug 2010

@mizulienka briošku určitě zkus, je moc dobrá, já jsem ji už pekla asi 5X a vždycky vyšla dobře, sice kraje vždycky trochu připeču, ale nevadí, je opravdu mŃam a taky vyzkoušej ten super chlebík, je na něj taky odkaz na str. 200, ten jsem už taky dělala mockrát, včera jsem nakombinovala celozrnnou mouku s hladkou a bezvadný je

mizulienka
6. aug 2010

@zucha ja nemam problem s nadobou, stale ju dokazem pekne umyt...mna iba ten spodok pekarne trapi 😨

@reruna dnes som ju vyskusala a vonal cely dom 🙂 prave ju chutnam, je ozaj vyborna 🙂 pridala som tam aj hrozienka...a tiez ako vravis, po bokoch a zo spodu je taka tmavsia a vrch belsi ale chutovo parada 🙂
ideme zajtra na vychod na prazdniny, zoberieme babke a dedkovi 😀

alami
6. aug 2010

baby, ja mám pekáreň pomaly 4.rok a nádoba zvnútra je ako nová, nemá ani škrabanček ani nič prilepené, čoby nešlo umyť ani nič. A to ani neumývam po pečení, len utriem suchým obrúskom od omrviniek, ak robím len cesto, nechám ho tam obschnúť - tie zvyšky a zase len vysypem a utriem 😅
a to mám lacnú vegu
to čo som písala, to mám pod nádobou, teda asi ako dosýpam počas miesenia aposypem vedľa a pripečie sa...

erikasadek
6. aug 2010

ahojte som rada ze brioska vam chutna.. 🙂

@mizulienka nemas opotrebovany teflon?? 😕

erikasadek
6. aug 2010

@alami aj ja to tak robim. 😉

alami
6. aug 2010

@erikasadek je to tak v návode 🙂 a ty čo, nepečieš, keď nepíšeš?

mizulienka
6. aug 2010

@erikasadek bola som sa teraz pozriet 🙂 nie nemam, fakt je skoro ako novy...troska sem tam smietka, ale to iba kvoli tomu, ze som ho dnes neumyvala, len pretrela papierovym obruskom.

erikasadek
6. aug 2010

@alami peciem cobi nie 🙂 musim vam znoav nieco dobre hodit 😉

ozi
6. aug 2010

@alami , ja mám tiež vegu a maximálna spokojnosť, mám ju ešte krátko, cez pol roka, ale klop klop je super... 😉 a tiež tak robím, cesto nechám zaschnúť, a potom len utriem papierovou utierkou a je čistá
@mizulienka , vôbec nevadí, že si prišla, naopak každá rada o pečení dobrá 🙂
@zucha , pokiaľ viem baby odporúčali hlavne Panasonic, vraj kvalita, ja tiež sa chystám, keď príde čas moju zlatú Vegu dať na chalupu( lebo teraz ju vláčim hore dolu) a investovať do Panasonicu 😉

ozi
6. aug 2010

@erikasadek , akurát som chcela napísať, že som Ťa tu dávno nevidela 😉 😉 😉

erikasadek
6. aug 2010

@ozi no ja som tu ale malo .; ale neako sa mi nechce vela pisat.. 🙂

ozi
6. aug 2010

@mizulienka , no som rada, že sa bábovka podarila 🙂
@alami , dám vedieť, ako dopadli lúpačky, asi urobím nutelové, a Ty si aké robila?

alami
6. aug 2010

@ozi marmeládou som plnila