Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

zucha
7. aug 2010

@monr
@erikasadek na ktorej strane je ten recept na briosku? Vytiahla som si listkove cesto, ze zajtra urobim nieco slane, ale brioska ma presvedcila, ze hadam aj sladke by mohlo byt 😉

erikasadek
7. aug 2010

@zucha jaj tak to sa tej pravej pytas.. 😀
ja fakt neviem kocky ti skor poradia, ak nie tak hodim znova ale neskor netiham... 😉
@monr

som rada 🙂

zucha
7. aug 2010

chystam sa niekedy robit toto http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=6568 Neviete mi niekto poradit postup, ako dosiahnut tie dierky a nenamakat sa hodinu v kuchyni?

alami
7. aug 2010

@zucha na to slúži tento valček http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6770260&tab=13 ale ja som si to len tak ponakrajovala a mala som ich celkom pekné. Teda tak ako je na hlavnej foto v tom tvojom recepte dole na boku, pol cesta si ponakrajuj, nemusíš tak husto - malé zárezy a je to 😉

junovka
7. aug 2010

@zucha ked ja robim nieco take mriezkovane, tak zvyknem robit tak, ze na jednu polku cesta dam plnku a druhou stranou, ktorou ides prikryt kolac, tak tu predtym ponarezujem nozom . 😉

zucha
7. aug 2010

valcek kvoli tomu kupovat nebudem 😝
Takze to urobim tak, ze rozdelim cesto na 2 casti. Na jednu dam plnku, druhu si narezem a prikryjem nou tu prvu. A potom pokrajujem na mensie kusky. Nebude sa to pocas pecenia otvarat z bokov?

junovka
7. aug 2010
junovka
7. aug 2010

@zucha boky ja zvyknem pozatlacovat vidlickou 🙂 ...vid moje foto

zucha
7. aug 2010

diky baby 😉 Ak by som prisla na nejaky zlepsovak, tak dam vediet. Zatial ale asi ostanem pri vasich radach 😉

henikav
7. aug 2010

@dusanab, dala som normalne jednu celu paradajku nakrajanu na male kococky

dusanab
8. aug 2010

@henikav dakujem, ked budu paradajky snad vyskusam 😉
babulky, asi blba otazka, myslite ze by sa dal v pekarni urobit slivkovy lekvar? Mam taky neblahy pocit ze nie ale mozno ma potesite 🙂 🙂

junovka
8. aug 2010

@dusanab pokial by si tie slivky predtym pomlela, tak si myslim, ze asi ano 🙂

ozi
8. aug 2010

@erikasadek , aké lichotenie, to je realita 😉 a Panasssonic si kúpim 😵

@alami , lúpačky sú spravené, plnila som orechami, nutelou, džemom a prázdne kvôli malej 😵 😵 😵 , čakáme hostí, ktorí majú radi sladké, tak verím, že budú mať úspech 😉

reruna
8. aug 2010

@zucha receprt na briošku je na straně 204

alami
8. aug 2010

@dusanab a prečo by si ho nemohla robiť v pekárni, jasne že hej, pomixuj si ich ponorným mixérom predtým, ako ich tam dáš 😉

dusanab
8. aug 2010

@alami @junovka lebo som chcela original slivkovy lekvar a ten sa vari v podstate bez cukru tak neviem ci by sa to dobre spravilo 😒 nasla som recepty aj na slivkovu marmeladu ale to asi nebude ono.... ☹ medzitym som slivky aj tak uz zavarila ale ved este budu, dakujem za rady, asi skusim ked si zas kupim slivky 😉

alami
8. aug 2010

@dusanab no a aký to máš recept, napíš mi ho pls a podľa toho ti poviem, ale pochybujem, žeby sa to nedalo, len vymeníš miešanie na platni za miešanie v pekárni 🙂

dusanab
8. aug 2010

@alami takze slivkova marmelada:1 kilo pomletych sliviek, pol kila cukru, 1/4 cl kyseliny citronovej, povarit. Lekvar: pomlete slivky sa varia az kym neostane iba stvrtina povodnej hmotnosti, pred koncom varenia sa osladi - 100 g cukru na kilo sliviek. A ja by som rada ten lekvar ale to by som musela donekonecna zapinat a nechat chladnut pekaren aby sa to az tak zredukovalo ☹ no co, bud bude marmelada alebo si lekvar kupim 😉

alami
8. aug 2010

no ja neviem, ale ja by som to dala do pekárne, myslíš, že sa to neurobí na jednom programe? tak potom to prekydneš do hrnca a dovaríš tam, ale ušetríš určite hodnú chvílu miešania, ale ja by som to len v tej pekárni rozhodne 😅 😀

dusanab
8. aug 2010

ak sa to ma zredukovat o tri stvrtiny pochybujem ze by sa to na jednom programe stihlo ☹ kupim slivky a uvidim 😉 🙂

alami
8. aug 2010

a už si to niekedy robila? ako dlho bolo potrebné to miešať na platni?

alami
8. aug 2010

alebo skús toto a máš bez miešania http://www.oblubenerecepty.sk/index.php/zavaran... 🙂

dusanab
9. aug 2010

@alami to vyzera dobre 🙂 budem musiet nieco skusit. Myslim ze take cosi robila aj svokra a je dobry. 😉 Este som z tych receptov nerobila nic ale ak sa to ma zredukovat na jednu stvrtinu tak podla mna sa to robi velmi dlho. Uvidime 😉 😀

dusanab
9. aug 2010

@alami dakujem 😉 🙂

zucha
9. aug 2010

dnes opat pokus o zemiakovy chlieb. Som predtym spominala, ze vsetky zemiakove mi v pekarni splasnu aj ked su chutovo vynikajuce. Tak som si teraz urobila recept sama, tak uvidim. Aj som si zapisovala kolko coho davam.....takze som fakt zvedava. Uz je posledna pol hodinka do konca a zatial sa drzi hore. Ak bude dobry, dam recept 😉

bianka234
9. aug 2010

@erikasadek alebo niekto kto používate sušený kvások, baby to sa dá použiť aj nie do pekárne? lebo zatiaľ som neprišla na to, koľko to mám nechať kysnúť, stále mi z toho vyjde kameň. Chcela som spraviť pizzu, alebo koláč, no ja na to neviem prísť, či dám si cesto do pekárne a upečiem v rúre, či ako to robíte?

erikasadek
9. aug 2010

@zucha ja uz som dala zaruceny recept na zemiakovy a nikdy nesplasne a chutovo super. 😉
@bianka234 ja pouzivam psenicny kvasok, a pouzivam ho ako susene drozdie. teda nepripravujem nenechavam kysnut nic;. normalne supnem , ako prve do pekarne a potom muka a zvysok.. 😅 😉
idem hodit recept co som slubila; 😉

bianka234
9. aug 2010

@erikasadek aha takže si neskúšala normálne zamiesiť a kysnúť mimo pekárne z toho kvásku, možno to je na tom návode, no ja po fr.neviem

zucha
9. aug 2010

@erikasadek ten som uz tiez robila a splasol mi 😒
Ale tentokrat mi ten moj vysiel uplne ze bozsky 🙂 Prave chrumem krajicek. Uzasny je 😵

5katarina7
9. aug 2010

@alami práve robím tie lúpačky,čo si sem dala recept,dúfam,že sa podaria 🙂