Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

alami
12. aug 2010

@bianka234 vločky dávam bežne, váhovo ich prisypem do hmotnosti múky a vodu nepridávam
otruby som skúsila len raz, tiež som spravila takto, ale chlebík bol taký suchší, tak možno by sa mohlo pridať trochu viac vody, vyskúšaj, len zas - aby sa ti neprepadol. Skús najskor len s vločkami, to mám overené 😉 🙂

erikasadek
12. aug 2010

@bianka234 brisoka nam abyt mastna to nie je mastne cesto ma to byt vlacne a nadychnute a nie mastne...
nie je slovansky recept 😉

no a pekaren tak su tri druhy vlhkosti pekarne a treba vyskusat na zaciatku co sa receptu tyka to je pokail podla receptu as suche.... cesto chyba voda treba pridat zapis si zvycajne je to rozdiel 20ml.. takze u panasoniku je to vzdy najvyssie naprikald ak nieklto napise 300ml vody u mna znamena 340 ml.. 😉

erikasadek
12. aug 2010

malo byt nema byt 😉 mastna 😉

dusanab
12. aug 2010

Ja tiez davam ovsene vlocky bezne do chleba, cast muky nahradim vlockami a davam viac oleja ako sa pise v recepte a nie je suchy, je ok. Vacsinou sice davam pol chleba hned po vychladnuti do mraznicky a potom vyberiem nech sa rychlo nevysusi ale s tou rurou je to zaujimavy napad. Dnes som robila pivny chlieb a dokonca aj drobec zjedol cely krajec! A to on pecivo nejedava.... no hej, pivny mu vzdy chuti 😉 😀

dusanab
12. aug 2010

@erikasadek 300 ml tekutin pre mna znamena 250 ml 😉 treba fakt vyskusat a potom to pojde 🙂

erikasadek
12. aug 2010

@dusanab no vidis su tri druhy treb an azaciatku vyskusat a potom sa uz len drzat receptu podl atoho.. 😉

jajdaelda
13. aug 2010

ahoj holky! Mohu se k vám přidat?
Toto téma jsem objevila ve středu a od té doby pročítám 😉 Máte zajímavé recepty a už se těším,až některé vyzkouším
Jinak na úvod - já mám už 2 roky Etu Harmony (máte ji některá?), a ze začátku jsem dělala jen ze směsí,pak jsem narazila na pár receptů na mmb,ale jinak ji moc nevyužívám,což bych chtěla změnit.
a pro pobavení - dneska jsem si přečetla test k té Etě - tak jsem se po dvou letech dozvěděla, že má 4 háky (to jsem tedy věděla), ale ne,že jsou 2 krátké a 2 dlouhéé 😅 ..bohužel ten jeden menší jsem zřejmě vyhodila 😒

no a protože jste tady vychvalovaly briošku,zkusila jsem ji dneska taky zadělat....samo,že mám ty dlouhé háky,takže budou asi čouhat 😒 Těsto vypadá i chutná dobře,tak uvidíme...jen mám trochu problém s programem, protože pekárna nemá sladký program,tak jsem po různých komentářích dala klasik a uvidíme...byl to jediný program,kde šlo nastavit velikost a barvu.... není 3 hodiny na briošku hodně? 🙂 ...
omlouvám se, jsem v domácích receptech začátečník,tak se budu asi hodně ptát 🙂

reruna
13. aug 2010

@jajdaelda Ahoj, asi to budeš muset hlídat, sladký program je méně než 3 hodiny a brioška bývá dost připečená, hlavně zboku, tak to třeba vypni dříve a měla by se ti povést
@alami vločky jsem ještě nezkoušela, vyzkouším, dávala jsem do toho super chlebíku slunečnicová semínka - přidávala jsem tak 1,5 lžíce a bylo to moc dobré.

alami
13. aug 2010

@jajdaelda ahoj, vitaj medzi nami
3h nie je veľa, ale zastav si pečenie skôr - teda pozeraj, ako ti vyzerá, ak sa ti bude zdať, skús špilkou, či je prepečená,
ja som ju včera robila na prog. sladký - má 2.55 a vypla som 15min skôr 😉

ja som tiež začínala tak kadejak, aj sklamaná som bola, lebo som robila podľa receptov z návodu a tie sa mi vôbec nedarili. až keď som sa naučila čo a ako, tak ma to začalo baviť 🙂 zo začiatku teda len stála a sem tam robila kysnuté cesto na nejakú klasiku v rúre

alami
13. aug 2010

@reruna slnečnicové a lanové dávam ja vždy, to tam vôôôbec neuškodí 🙂

alami
13. aug 2010

@reruna a tebe má aký čas program sladký? lebo mne až 2.55

reruna
13. aug 2010

@alami nevím přesně, ale je to pod 3 hodiny, tak 2:50 asi....

jajdaelda
13. aug 2010

díky za přivítání 😉
tak brioška zatím vypadá dobře...začíná i vonět, ještě zbývá 1:15, tak uvidíme...jen se zeptám - to nespadne, když to ke konci otevřu? 😕 s tím mám bohužel špatné zkušenosti z klasické trouby

jajdaelda
13. aug 2010

jiank k těm časům - já právě koukala na přehled časů všech programů a jsou tam kolem 3:30 anebo 2 hodin...a hlavně u dost z nich buď nejde nastavit velikost anebo barva....ale já to časem vykoumám 😀
ještě mě nadchly buchtičky,co se někdo dával...v neděli jdeme za tchýní,tak bych mohla zkusit,ale nevím,jestli si to zaslouží 😀 😉

bianka234
13. aug 2010

fííha baby ja mám sladký program na 3.30h, aj bola tá brioška taká pripečená, možno aj preto bola taká suchá
@erikasadek a ty dávaš kvások ako plnú lyžičku, ja som dala mierne kopcové 2, či treba celkom kopcom? Teraz pridám viac vody a asi skrátim čas, to môžem tú pekáren vypnúť hocikedy? Ako dlho sa vám robí brioška?

zucha
13. aug 2010

pri niektorych sladkych som citala, ze ak nie je na ne program, ma sa dat ten rychly chlieb 😉

zucha
13. aug 2010

@jajdaelda tu Etu som mala donedavna aj ja a po 2 rokoch som ju tak znicila, ze uz mam par dni novu pekaren, ale inu znacku. 😉

jajdaelda
13. aug 2010

Tak zde je můj výtvor 😉 Ve skutečnosti je tak o odstín světlejší...a vypínala jsem ho taky 15min před skončením, tudíž se pekl 3:05, ale myslím,že bych to mohla tak o 10 min ještě zkrátit..
a už se těším na kafčo 😀 ...dala jsem tam rozinky v rumu a čerstvou vanilku, kterou jsem použila poprvé,tak jsem na to fakt zvědavá...voní to nádherně po máslíčku 🙂

jinak na Ete je jen ultrarychlý program a ten trvá zase 1:52...tak nevím...

@zucha a jakou jsi si pořídila teď?

bianka234
13. aug 2010

@jajdaelda presne takto sa mne pripiekla, erikasadek ju mala bledučkú 😕

jajdaelda
13. aug 2010

tak jsem neodolala 😀 a je výýýborná...vláčná, nadýchaná...příště tam dám jen víc hrozinek...a dokonce mi poprvé zůstaly nože v pekárně 😕
@erikasadek díky za recept 😉
už se těším,až si jí zítra dám s máslíkem či džemem

jajdaelda
13. aug 2010

@bianka234 no ale chuťově připečená není ...mě tedy nevadí,že je tmavší,ale příště jí zkusím vyndat dřív...no a ta vanilka...mňam, mňam ...ale příště ještě přidám hrozinky,bo je zbožňuju 😀

zucha
13. aug 2010

@jajdaelda philips a som spokojnejsia 😉 Ale je uz naozaj skor pre tych, co maju skusenosti s pecenim, takze za Etu aj Moulinex som velmi, velmi vdacna - tie som mala predtym

erikasadek
13. aug 2010

@jajdaelda som rada.. 🙂
ja ju robim na programe ktory trva 4 hodiny.. 🙂
na rychly by som urcite nedavala.. 😉
no horzienak urcite ale pozor viac ako 30 g nie, bude prepadnuta. cesto bude tuhe;. 😉 nato pozor.. 😉

alami
13. aug 2010

@jajdaelda podarila sa ti 🙂
pekárničku som ešte nikdy opred neotvárala, ale fakt som videla, že užje hotová, tak som otvorila a pichla, však aj rúra sa môže ku koncu, keď už skúšaš, či je hotovo. Zo začiatku nie!

erikasadek
13. aug 2010

alami no nemalo by sa spravne uteka ti teplo teda horuci vzdcuh takze moze byt ze nebude dopecene.. apodobne , normalne plati ked domiesi , tak uz s aneotvara , kvoli kysnutiu hrozi prepad cesta, vnikne studeny vzduch..
alebo uz nebude taky dokonaly vysledok. 🙂

ja osobne ani okienko nemam na pekarni , ale evadi doverujem jej uz som si zvykla spravny overeny recept vzdy vyjde..
ale zo zaciatku treba skusat.. 🙂

dusanab
13. aug 2010

@erikasadek nemalo by sa otvarat ale ja otvaram lebo vyberam haky pred poslednym kysnutim aby mi neostali v ceste a zatial vzdy ok....zajtra budem nieco piect len este neviem co, ci rozky alebo upeciem buchty alebo co.... ☹

zucha
13. aug 2010

@dusanab ja urobim zajtra nieco na tento sposob, len s upravenou zalievkou. Nemam totiz slah. smotanu, tak budu jogurty a este nieco 😀 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=29672

zucha
14. aug 2010

ahojte, inak baby, kde kupujete muku T650? Ja som ju vzdy zohnala v Coop Jednota a v pripade nutnosti aj v Bille, ale tam je zbytocne draha. Ale vcera som si vsimla, ze aj v Jednote a aj Tescu zacali predavat vyslovene chlebovu muku (aj len na kolace, kysnute cesto,.............) 😨 Kupila som jeden sacok, tak uvidim. Uz ste ju niektora skusali????????? 😕 Ale inak aj ta chlebova je drahsia, ako T650 z Jednoty. Mozno tak o tretinu.

alami
14. aug 2010

@zucha u nás ju majú v každom jednom obchode. tak ja sa len čudujem, že v iných mestách je s tým problém. V kauflande je zaručene, takže by mala byť vo všetkých kauflandoch, nie? u nás aj v malých dedinských obchodíkoch 😉