Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

vesi
19. aug 2010

Ahojte, pekáročky, pokúsim sa vložiť fotku maburgerov (kvalita fotky ničmoc, nevšimla som si to, nemala som okuliare 😅 ), robila som pre istotu 1 a pol dávky a ako sa ukázalo, bolo to veľmi múdre 😀 vyšlo mi 20 žemlí a 6 mini rožkov...

Ozaj, vy už nedávate fotky na salema?

alami
19. aug 2010

@vesi krásne sa ti, musím si aj ja spraviť 🙂
ak nebudeš vedieť čo piecť, skús aj tieto, sú strááášne dobré http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3542
postup na plnenie je v postupoch na dáme- aby ti nevytiekli, a na vrchu je super celý mak + kr cukor 🙂

alami
20. aug 2010

@dusanab už si zistila tú plnohodnotnú múku? som trochu pogooglila, myslím, že sa tým myslí celozrnná

nadulici
20. aug 2010

su tam zachovane vsetky zlozky, preto plnohodnotna..... 🙂

nadulici
20. aug 2010

uz som ju hladala u nas v obchodoch na celozrnne bebe keksy, ale nic ☹ ....keby ste ju niekto zohnali dajte vediet kde...u nas ju v tescu nemaju....

alami
21. aug 2010

zaujímavé
u nás ju tiež nemajú, minule som poctivo pozerala, aké múky majú, isto by som ju zbadala, ale pozriem zas keď pojdem, len chodím tam málo, lebo to mám presne na opačnom konci mesta a kaufland mám ovela bližšie

alami
21. aug 2010

ja som včera lupačky piekla a dnes sa chystám na obyčajné rožky, ak stihnem. ešte som ich nerobila, teda volakedy dávnejšie nejaké, čo boli dobré ale na tie z obchodu sa nepodobali, tak som zvedavá

dusanab
21. aug 2010

@alami @nadulici dakujem dievcata, tiez som este hladala a cosi som nasla, na dame som si dala hladat plnohodnotnu a toto mi nenaslo ☹ ani u nas som ju v tescu nevidela, vzdy idem okolo muky a nic....ani len 650 nemaju 😠 inac myslim dobry vyber muk ale 650 by som ocenila
vcera som piekla buchty, dobre boli, aj krpcovi chutili co pecivo nemusi, ale zjedol len kym nedosiel po lekvar - dalej uz nechcel. Poucenie - treba piect aj neplnene 😀

alami
21. aug 2010

@dusanab v tescu majú aj tieto http://media.photobucket.com/image/penam chlebo...
a ak sa nemýlim a dobre si pamätám obsahujú v sebe aj T650, takže ich môžeš použiť miesto nej, skús pozrieť

dusanab
21. aug 2010

@alami dakujem, ano tie muky som skusala a su dobre, jedna je tam tiez vola sa Zlatka a z tej je tiez velmi dobry chlebik, len cistu 650 nemaju, u nas iba v kauflande ☹ "nastastie" byvam v centre takze do kazdeho vacsieho obchodu to mam cez pol mesta 😉 a v mensich nie je....

5katarina7
21. aug 2010

@alami,ja dnes zas tie lupacky,nejak sa ich nevieme dojest 🙂

alami
21. aug 2010

@5katarina7 😀 😀 😀 no lebo sú vysoko návykové 😀 😀 😀 ja som ich včera 🙂

vesi
22. aug 2010

ja som robila včera tie sladké rožky s nutelou a už nieje ani jeden 😀 mali sme návštevu a tiež sa ich nevedeli dojesť 😀 ( my samozrejme tiež 😀)
ktoré lúpačky sú tie vysoko návykové? 😕 😀

reruna
22. aug 2010

@alami tak u nás nikde tu mouku hladkou polosvětlou T650 nemají. V tescu jsem koupila ty, cos dávala na ně odkaz, ale nikde na obale jsem nenašla druh mouky. Měli tam i tu Zlatku, tam je podíl T650.
Včera jsem zase dělala tu pizzu, ,co jsem ji minule spálila a zase se mi nepovdla, měli jsme návštěvu, tak jsem měla napilno a místo 250 ml mouky jsem dala 350 ml, takže těsto lepilo, nějak jsem to ale splichtila, upekla a návštěva se olizovala... až se mi to podaří, tak to bude asi fakt bomba...
ty slaldké rozlíčky s nutelou budu asi muset zkusit...

reruna
22. aug 2010

tu plnohodnotnou mouku jsem si v tom tescu nevšimla...

alami
22. aug 2010

@vesi tieto http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3542, postup na plnenie http://domacipekarny.dama.cz/postupy.php?d=27

doniesla som si práve z chaty od uja pekáreň Moulinex, zajtra budem skúšať, som strašne zvedavá, či bude rozdiel v kvalite chleba

reruna
22. aug 2010

tak tu pizzu - ne mouky ale vody jsem dala více.......

alami
22. aug 2010

@reruna no ja to nechápem s tou múkou, u nás majú aj dve rôzne balenia v tom istom obchode, napr obyč a kauflandové...
to si potom asi treba kúpiť kdesi v inom meste, prípadne objednať cez net, hoci to sa zas poštovné nabalí, keďže je to ťažké 😖

reruna
22. aug 2010

@alami mě připadá, že tu mouku t650 máte jen na Sk - nebo je tu někdo z ČR, kdo běžně kupuje T650? já mám pocit, že u nás je všude spediál 00 extra hladká mouka světlá, v tescu ty chlebové, ve zdravé výživě celozrnné, kukuřičné, špaldové atd. akufland nemám po ruce, tak nevím... v Lidlu mají jen hladkou 530, tu taky používám... tak kdyžtak dejte tip, kde to kupujete...

alami
22. aug 2010

@reruna tu na dáme ale je, tak asi je aj v čechách, len asi nie všade http://domacipekarny.dama.cz/suroviny.php?d=5

reruna
22. aug 2010

@alami díky za super link - tý br´do, to jen čučím, kolik je druhů!!! no tak třeba ji někde objevím, možná se někdy do toho kauflandu přece jen dostanu....

5katarina7
22. aug 2010

dnes som piekla tú ľahučkú bábovku od @alami na želanie mm,lebo minule mu veľmi chutila 🙂 Teraz som tam dávala suroviny postupne,no podla mňa je to dobré aj keď to všetko dám naraz,okrem snehu,mne to vyšlo tak narovnako...

alami
22. aug 2010

@reruna u nás je kaufland na múku najlepší, základné múky, vrátane T650 sú na celom dlhom regále a celozrnné sú všetky pokope na jednom kúsku, ale je ich tam naozaj veľa rôznych druhov, ja často neviem, čo zobrať skôr 😅 určite choď pozrieť 😉 ja tam kupujem aj tieto http://biomila.sk/index.php?page=muky-a-krupice... ceozrnnú ražnú, pšeničnú a špaldovú, sú strááášne dobré. Miešam ich s T650 a chlebíky sú fajnové 😉 🙂

lukika
22. aug 2010

Caute baby§ Dnes mám internet tak mi nedalo aby som neprečítala čo ste tu popísali síce až večer som sa k nemu doslala lebo sme boli v zoo ale aspoň niečo tak teraz doháňam zameškané. Alami kde je prosím recept na tie pizzové rožky ktoré si spomínala na predošlej strane otáznik a vesi prosím ktorý cesnakový chlebík je taký výborný otáznik Ja som robila tie buchty od ozi a sú fakt fantastické zajtra chcem skúsiť tie vaše lupačky som zvedavá aké budú

erikasadek
23. aug 2010

ahojte pekarocky.;; bola som na predlzenom vikende tak som tu nebola.. 🙂

co s atyka 650T muky ak nedostat , skuste pozriet niekde cisty gluten.. 😉 dava sa 5 g na chlebik;. uz ked nemate 650T 😉
gluten sposobuje pekne kysnutie a pekne nakysnuty chlieb.. hladka muka cista ho ma malo preto chlieb nie je vhodna. 😉

vsetka muka nad 650T ma ho vela.. 😉

no baby robila som par super chlebikov.. a musim vam hodit recept.. 😉

niekomu sa nedarila pizza dam recept ak treb amma ich viac..a moj muz je k tomu pizaaiolo , tak ten musi vediet ako na pizzu. 😀 😀 😀 😀

alami
23. aug 2010

@erikasadek musím ťa s tou múkou opraviť, naopak, čím vyššie číseko, tým viac zo zrnka zostáva v múke výživných látok a tým menej obsahuje lepku a preto aj menej nakysne. preto vôbec dávame k celozrnným múkam aj T650, lebo inak by bol chlieb hutný a málo by nakysol
kuk
http://www.domacepekarne.sk/?q=node/47

hladká špeciál je biela, vhodná na koláče, na chlieb je vhodnejšia tmavšia - teda chlebová múka T650

alami
23. aug 2010

tak som dala piecť chlebík do moulinexu, som zvedavá. čo ma zarazilo, je oveľa hlučnejšia, ako moja lacná vega. toto pôsobí normálne rušivo, o mojej neviem, že miesi 😕

reruna
23. aug 2010

@erikasadek pizza se mi nedařila, ale nebylo to receptem, bylo to mou nezkušeností - poprvé jsem ji spálila a podruhé jsem tam dala více vody, protože jsme měli návštěvu a já se nějak nemohla soustředit 😀 ale recept dej, vyzkouším
a ten gluten se prodává v sáčcích nebo jak? zkusím to pohledat u mouky, ale pochybuju, že na našem malém městě to objevím...

reruna
23. aug 2010

dnes chci vyzkoušet ten mazanec, co dávala vesi link, tak jsem zvědavá, jak vyjde