Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

alami
23. aug 2010

@lukika bol to myslím recept z dámy, ale fakt netuším ktorý, ja ho už mám zapísaný a robím z toho, takže ti ho napíšem:

PIZZOVÉ ROŽKY
300ml mlieka
25 dkg masla- roztopeného (alebo 1lyžica oleja)
1 lyžička soli
500g hl múky
1/4 droždia (alebo 1kl sušeného)

dáme vymiesiť a nakysnúť na program cesto, rozdelíme na menšie časti, rozvaľkáme každú časť na oválček, potrieme kečupom, môžeme posypať nejakým pizza korením, plátok šunky, plátok syra, zatočíme do tvaru rožka, potrieme vajcom a posypeme sézamom
aby sa neotvárali koniec zatočenia dajte na spodok
pečieme na 220°C (tak je v recepte, ja som dávala isto na slabšie 😅 ) pečieme cca 13minút - kým nebudú pekne upečené🙂

alami
23. aug 2010

opraváááááááááá - 25g masla, som sa kopla, prepáčte

erikasadek
23. aug 2010

@alami neviem tu v fr j etomu tak aj ked pouzijes vysoke muky 110 80 na vsetko su bohate na gluten.. tak neviem .; 😉
vsade sa takto pise..; vo vsetkych pekarenskych kucharkach preto neodpotucaju hladku , 45 je slaba na gluten treb apridat umelo.. 😉

nevadi.. 😉

vesi
23. aug 2010

@alami ďakujem, cez víkend vyskúšam 😀
@lukika http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2340 tento robím, ale množstvá dávam ešte raz také ako je napísané (125ml mlieka - ja dám 250ml atd.)

vesi
23. aug 2010

@alami ďakujem, cez víkend vyskúšam 😀
@lukika http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2340 tento robím, ale množstvá dávam ešte raz také ako je napísané (125ml mlieka - ja dám 250ml atd.)

vesi
23. aug 2010

ups, hodilo mi to 2 krát to isté... 😅

@reruna ja idem dať práve robiť ten mazanec, nech majú deti na raňajky 😀

alami
23. aug 2010

@erikasadek u vás môže byť to označenie iné, tak isto, ako sú aj iné múky, ...

žienky, tak chlebík mám upečený a musím skonštatovať že MÁ význam, investovať do lepšej pekárne. Vega mi nikdy neupiekla takýto chlieb. Je fantastický, ľahučký a hlavne - neklesol, zostal krásne napuchnutý ako obláčik, čo sa mi na vege nestáva často. veľmi často sa mi prepadne, alebo klesne do roviny akonáhle začne piecť, som tušila, že to bude chybou pekárne, lebo cesto je naozaj akurátne, nelepí, je z neho krásna guľa, droždia ani vody nie je veľa...
recept som robila svoj obľúbený, rovnako ako vždy a na tejto pekárni je teda oveľa lepší výsledok

vesi
23. aug 2010

@alami niečo na tom bude, lebo mne sa takmer vždy všetko krásne podarí ( mám moulinex XXL, púredtým som mala menšiu, ale tiež moulinex), aj ked je pravda, že je hlučná a mojej mame sa niektoré recepty nedaria tak ako mne, ona má tesco pekáreň, ktorá tiež nieje zlá, čo potrebuje, tak to si urobí, ale je tam naozaj občas vidieť rozdiely.

alami
23. aug 2010

a tá XXL je tiež taká hlučná? mňa to teda prekvapilo, a tiež to ťažké vyberanie nádoby, u vegy sa len pootočí a vyberie ľahúčko, aj malíčkom by som to zvládla a tu som to ťahala o dušu 😅 😀 no ale chlebík je rozhodne lepší
takže idem prehladávať net, ktorú si z tých lepších idem vybrať 🙂

vesi
23. aug 2010

áno, aj tá je hlučná, ale nemusím ťahať o dušu, ide to celkom ľahko. ale pri tej menšej, tak tam to išlo ťažšie 😀

zucha
23. aug 2010

tiez musim povedat, ze ked porovnam chlieb z Ety a noveho Philipsu, je to neuveritelny rozdiel. A to som naschval robila take, co robievam podla presneho receptu, aby som to vedela porovnat. V mojom pripade sa investicia oplatila. Az na ten detail, ze som ju musela reklamovat kvoli tomu, ze sa prestali tocit pri mieseni miesace. Uvidim, co mi povedia. Takze zatial som zas na Ete 🙄

alami
23. aug 2010

@zucha som čítala, že kde sú dva hnetače často sa jeden pokazí, lebo to ide na nejaký prevod spolu a ten sa môže uvolniť

zucha
23. aug 2010

@alami uvidime, co mi povedia. Ja dufam, ze to vymenia kus za kus. Nemam rada, ked sa nieco opravuje

alami
23. aug 2010

tu je to, - super článok pre tých, čo rozmýšľajú nad kúpou pekárne 🙂
http://www.mojapekaren.sk/ako-vyberat-domacu-pe...

alami
23. aug 2010

a ešte jeden super článok http://domacnost.sme.sk/c/3349287/co-robit-aby-... 🙂

zucha
23. aug 2010

@alami dobry clanok. Nastastie, ked ho citam spatne, teda uz po kupe, tak mi presne sedi to, co som potrebovala. Aj co sa tyka priestoru, pecenia, programov,.......proste vsetkeho 😵

dusanab
23. aug 2010

@alami tak to je fakt dobry clanok, stoji za precitanie. Dnes som objavila dalsi obchod kde predavaju t650 🙂 omnoho blizsie ako kaufland, ma vsak nevyhodu ze nemozem prist autom a zobrat naraz vela muky ☹ takze mame urcite aspon dva obchody s t650 😀 dnes som piekla toto http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2434 zatial su dobre, uvidime ake budu zajtra 😉

zucha
24. aug 2010

@dusanab uz som robila viacero rozkov, ale stale som nenasla recept, aby boli naozaj take rozkove. Vsetky su akoby take tuhsie, skor pletenkovite je to cesto. Z toho posledneho receptu sa mi skor pozdava ta upravena verzia, kde je aj solamyl - mozno ten im doda to nieco vynimocne pre rozky. Urcite nie s vajickom v ceste, prave to sposobuje to hustejsie cesto. Aj ked je to vyborne, samozrejme.
Ale dnes idem varit take jedlo, ku ktoremu potrebujem bud chlieb alebo pecivo, tak by som to mozno aj vyskusala, lebo vcera mi vysiel tak super chlebik, ze dnes ostalo ledva na ranajky. Ja fakt neviem, kam sa to jedlo u nas straca 😅

dusanab
24. aug 2010

tak rozky vyskusane, robila som tu upravenu verziu so solamylom ale nie je to celkom ono na druhy den, tieto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=10112 su lepsie. Tiez sa mi zdaju vsetky cesta take tuhsie a snazim sa najst take lahsie, nadychanejsie na rozky a tiez stale nic ☹ ale jedneho dna sa nam to podari 😀 😀

zucha
24. aug 2010

@dusanab chcelo by to niekoho znameho v pekarni, co maju tie supermarkety. Ale mozno raz naberiem odvahu a priamo sa to tam niekoho opytam. Uvazujem nad tym, ci len jednoducho netreba pridat viac vody, nech je pred kysnutim to cesto take redsie.
Podla mna na tych rozkoch vela setria, takze tam vajicko nepojde a vodou to nafuknu. Kto vie. A aj muka je otazna, ci dat hladku, ci polohrubu. Hladkou to bude jemnejsie ale polohruba bude taka nafuknutejsia..........no babo rad

dusanab
24. aug 2010

@zucha ja som bola kedysi daaaaaavno na brigade v pekarni ale vtedy mi nenapadlo ze raz budem aj ja doma rozky piect tak som sa nezaujimala ake je cesto 😀 😀 ja som uvazovala skor ci netreba menej tuku, fakt neviem....cesto som skusala aj take co uz ledva drzalo pokope a skoro sa roztekalo a moc nepomohlo....idem asi nieco postudovat 😉

alami
24. aug 2010

babenky a čo toto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=24499
no nejaké idem dnes skúsiť, tak hľadám ktoré...rozhodne bez vajec

alami
24. aug 2010

ak by ste ich skúšali, je to veľká dávka, tak podľa mňa z polovice, nech to má kde kysnúť 😉

alami
24. aug 2010

tak už to mám v pekárni, trochu som si ho upravila, uvidíme čo z toho bude 😅

reruna
24. aug 2010

mazanec perfektní, dala jsem tam více cukru, než bylo v receptu a super, fakt moc dobrý, asi to budu péct na střídačku s brioškou 🙂 a zítra budu zkoušet dukátové buchtičky na oběd, tak se to musí povést nebo budeme hlady...

zucha
24. aug 2010

@alami to je skor take bagetovejsie. robila som nieco podobne uz a ta t650 robi rozky hustymi. Ale konkretne tento recept to nebol, tak skus, mozno sa to podari. Ja som uz robila ten, co dala dusanab, ale namiesto 250ml vody som dala 300 a zmiesala som hladku a polohrubu muku dokopy a bez vajec. Prave to kysne, tak uvidim. Zatial ale cesto vyzera dost dobre

5katarina7
24. aug 2010

mne sa práve miesi v pekárničke brioška,aj tá patrí u nás k obľúbeným 🙂 @alami som zvedavá,aké budú tie rožky,keď sa vydaria aj ja vyskúšam 😀

alami
24. aug 2010

@zucha mne sa tá T650 na rožky nezdala, dala som pol na pol so špeciál hladkou, použila som olej, droždia tak 1/3 nie 1/2 a viac soli. Cesto bolo super, nechala som ho v pekárni len 1/2 hod kysnúť, urobila som rožky a nechala ešte 3/4hod pod utierkou. Práve som ich šupla do rúry. z pol dávky mi ich vyšlo 10ks. som zvedavá. nabudúce skúsim zas iné, kým nenájdem tie pravé 😅
@reruna a tú "moju" vianočku si už skúšala? tá je výborná 🙂 mazanec sa aj ja chystám, takže dala si viac cukru akov recepte a je dobrá, áno? tak aj dám viac, ja musím mať sladké, čo má byť sladké 😀
dukátové ideš ktoré? tie čo dala vesi sú dobré 😉

vesi
24. aug 2010

kočky, chodím Vás po robote poctivo každý deň čítať, aby mi nič neušlo 😀

zabudla som napísať, že dávam na mazanec viac cukru, resp. dám 5PL+2 vanilkové cukry 🙂

včera večer som sa zobrala, že vypnem telku a idem spať. v chodbe som zacítila vôňu niečoho pečeného, pomyslela som si, že kto to tak neskoro vypeká a vtedy mi trklo, že ja pečiem mazanec 🤐 😀 úplne som na to zabudla, ved program trvá vyše 3 hodín 😀

alami
24. aug 2010

rožky sú super ale nie sú to tie pravé rožky rožkové 😒

reruna
24. aug 2010

@alami rohlíčky vypadají krásně. Kde je recept na "tvoji" vánočku? A mazanec zkus, je fakt výborný, už jsme ho snědli, je to ten recept co dávala vesi link, dala jsem 6 lžic cukru, v receptě jsou jen 3, ale radili v komentářích víc. A dala jsem tam celý vanilkový cukr, rozinky a kandovanou pomerančovou kůru. Příště zkusím dát kousky čokolády, jen je tam psané, že se mají dát později, jinak bude těsto hnědé - to se myslí jako kdy? Mě hněte 3X, před druhým hnětením je zkukový signál, tak to tam dám ty rozinky atd. to mám dát tu čokoládu až při tom třetím????
ty rohlíky vypadají taky dobře
duátové buchtičky budu dělat taky ty co dávala vesi link