• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Poraďte recepty pre domácu pekáreň

9. júla 2017 
ja som dnes zasa tu lahucku babovku od alami robila,a dala som aj mamine recept,hned ju robila aj ona dvakrat za sebou,tak chutil aj im :slight_smile:
27. aug 2010 o 22:10  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alami mam viac cmarovych, ale uplne najsamfasa je ten zemiakovy. To skus urcite :wink: U nas sa vcera zjedol zavratnou rychlostou. Starsia dcera zjedla na veceru tri krajce a mladsia 2, ostatne ja s muzom a na rano ostali ledva tri krajceky :sweat_smile: A to nehovorim, ze rano bol uplne ako den predtym. Mala som ho len v rure, reznou stranou na drevenej doske. Tak vlastne uz skladujem vsetky chleby.

Inak pre upresnenie, ten zemiakovy nie je taky ten z nadychanych lahuckych chlebikov. Je taky naozajstny chlebovy, kvalitny
27. aug 2010 o 22:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zucha prosím ťa, ktorý zemiakový robíš? chcela by som vyskúšať :slight_smile: :slight_smile:
28. aug 2010 o 12:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vesi
zemiakovy chlieb:
200ml cmar (podmaslie), 150ml voda, 2 lyzice octu, 450g muka T650, 50g razna muka, 100-110g nastruhaneho zemiaku uvareneho v supke, 2 lyzicky soli, 1,5 lyzicky susenych kvasnik, 1 lyzicka cukru, rasca.
Program zakladny chlieb. Pocas miesenia prisypat 4 lyzicky (kavove) ovsenych vlociek jemne mletych.
28. aug 2010 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Moje receptiky odskusane a vyrobky :slight_smile: :
zemle podla : http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2478
28. aug 2010 o 21:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@junovka tak tie vyzerajú super.Budem musieť aj ja už upiecť žemle.Lenže to sa u nás sakra rýchlo zje.A to ma nebaví :angry: :grinning: :grinning:
28. aug 2010 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
....a croissanty podla tohto receptiku:
1 vajce, mlieko 225 ml, maslo 60 g, sol 1 KL, cukor 2 PL, hladka muka 400g, drozdie 3/4 balicka.

Po odlezani cesta v chladnicke cca 30 minut som cesto rozvalkala, naho ho som narezala platky 250 g Hery, cesto som 3x prelozila ako list, opat premiesila a dala do sacku a do chladnicky na noc. :wink:
28. aug 2010 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
....no , a teraz by som Vas vsetke zienky chcela poprosit, keby ste mi hodili sem receptik na "obchodovy " chlebik, lebo uz cela rodina, vcetne mna :sweat_smile: :pensive: sme sa prejedli toho " nasho " klasickeho chleba...a uz asi par dni kupujem v obchode tmavy chlieb :frowning2:
28. aug 2010 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@junovka skus ten zemiakovy. Je iny, ako tie ostatne z pekarniciek. Chuti tak, ako tie chleby za totality. Co ale myslim v dobrom :dizzy_face: Je fakt taky naozajstny chlebovy. Len musis mat cmar a naozaj tu t650 a raznu.
28. aug 2010 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zucha no, manzel raz robil nejaky Cmarovy chlieb, ale tiez to nebolo ono.Inak, cim docielit, aby chlieb bol tmavsi, taky aky byva v obchode???Nejakou mukou...napr.celozrnou, raznou....alebo cim??? :unamused: :confused: :confused: :confused:
28. aug 2010 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@junovka to ale nie je cely cmarovy. Je tam aj podiel vody, lebo ten cmar, ked je sam, nie je dobry. To nechuti ani mne. Mne sa to v tomto pripade podarilo tou t650 a malinkym podielom raznej. Oni potom nie su ani nejak specialne vysoke tie chleby, ale tento je u mna najvacsi favorit.
A aj v tomto recepte http://www.schutou.sk/index.php/recepty/chlieb-a-pecivo/18-pivny-chlieb je trosku tmavsi chlieb. MOzno tym pivom :sweat_smile:
A ak myslis tie uplne tmave chleby v obchodoch, to je len skaramelizovany cukor........takze uplny "ofajc" na ludi
28. aug 2010 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zucha ...tak snad vyskusam ten zemiakovy.....ale, musia tam ist tie vlocky??? :unamused: :sweat_smile: :sweat_smile: :confused:
28. aug 2010 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@junovka ja si myslim, ze musia, lebo oni nasakuju trosku inak vlhkost, ako muka. Je to moj vlastny recept a bez nich som to nikdy neskusala. Dokonca aj cesto pocas miesenia a kysnutia vypada akoby redsie, ale tie vlocky pocas kysnutia vlhko stiahnu a vysledok je potom dobry.. :wink:
Ale mozes vyskusat aj ten pivny. Ja uz som ho 2x robila kvoli detom aj z nealkoholickeho piva a nevadilo to. Ale aj ked je z normalneho, tak to pivo tam vobec necitit, netreba sa obavat. Dokonca prave dnes ma muz donutil kupit kvoli tomu chlebu plechovku piva
28. aug 2010 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zucha tak dik, skusim s tymi vlockami :wink:
28. aug 2010 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@junovka ked chces tmavsi mozes pridat lyzicku "caro"kavy,je to obilninova kava a farba chlebika by mala byt tmavsia
28. aug 2010 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@junovka preco heru??? najlepsie je maslo a pravy croissant je s cistym maslom .. :wink:
28. aug 2010 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@erikasadek no neviem, tak to pisalo v recepte :sweat_smile:
28. aug 2010 o 22:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@junovka iste chapem slovenske recepty su plne hery a nahrady masla;. :grinning:
nie je nad maslo , ver mi a podla man sme asi jedina krajina kde miesto recepta niciome dobre recepty nahradami.. :wink:

samozrejme neber to ako kritiuku len konstatujem.. :wink:

croissant original fr su maslove vsetko je maslove :wink:
28. aug 2010 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@junovka krásne si napiekla :dizzy_face:
vločky daj smelo, ja robím všetky chlebíky s vločkami, absolútne to tam nie je cítiť, takže sa vôbec neboj
z celozrnných máš chlebík tmavší, ražná a špaldová hlavne - môj názor. Ražná menej nakysne ako pšeničná, aj ju ťažšie miesi, tak jej nedávaj viac ako 200g
28. aug 2010 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@erikasadek nabuduce dam maslo....mas na mysli klasicke maslo, alebo moze byt aj Rama??? :slight_smile: :confused:

@alami vdaka :dizzy_face:
28. aug 2010 o 22:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@junovka a tie croasanty neboli moc namáhavé? :sweat_smile: ke´d som čítala nejaký recept s tým prekladaním, tak som si aj premyslela, že sa mi nechce :sweat_smile:
u nás dostať také fajnové celozrnné, máme ich radi, rada by som niečo podobné doma spravila, musím vyskúšať
28. aug 2010 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@junovka maslo by som ja dala klasické a ak rama, dávala si to tam len tak či roztopené, lebo nie všetky tieto rastlinné sú na teplú kuchyňu a ke´d také roztopíš, tak sa tak divne zdrcne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. aug 2010 o 22:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@junovka vzdy kvalitne maslo. :wink: ziadne rastlinnne hnusne margariny tak nezdrave a tak nechutne som od temy ale musim n :wink: pisat. :wink:

maslo sa dava neroztopene do croissantov.
@alami
28. aug 2010 o 22:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alami pracne to bolo, myslim, ze je to na sposob ako plundrove cesto......ale nerobim to casto...to je jedina vyhoda :sweat_smile: ....Heru som daval narezanu na platky a tak som to nejako zapracovala, cize prelozila do cesta.
Inak , rada prijmem nejaky jednoduchsi recept na croissanty :wink:
28. aug 2010 o 23:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@erikasadek tak nám hoď nejaký recept, ako to robíte tam, kde sa vyznáte :wink: :grinning:
28. aug 2010 o 23:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@junovka ja mám kdesi uložený recept, ale neviem, práveže mi to fakt pracne vyzeralo :rolling_eyes:
28. aug 2010 o 23:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alami tak hod ....aj @erikasadek :slight_smile:
28. aug 2010 o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alami tak nejakosi som robila aj ja cesto-postup, len s tym rozdielom, ze som Heru pokrajala do cesta na platky a nechala som to odlezat cez noc.Ale vyskusam aj toto :wink:
28. aug 2010 o 23:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alami ja som tu uz daval recepty , vyznat nevyznam ziejm v fr takze aspon viem ake su spravne croissanty :confused: :wink:
a ine veci , ked citam niektore recepty prava francuzska baguetta, alebo ine a citam co vsetko do toho ide tak , sa smejem daleko od francuzskej baguetty , ako s fr do japonska.. :grinning: :grinning:
28. aug 2010 o 23:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok