Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

alami
28. aug 2010

@junovka mám ho dlho uložený, už som si ani nepamätala čo to tam je, tak ako teraz pozerám, už sa mi to nezdá také strašné, som za ten čas asi nabrala skúsenosti 😀 😀 😀 musím to aj ja skúsiť 🙂

junovka
28. aug 2010

@erikasadek hold, my na SK....tak po slovensky 🙂 😉

alami
28. aug 2010

@erikasadek veď preto od teba úýtam, aby sme aj my nerobili také origo" francúzske" 😀 😀 😀 😀

erikasadek
28. aug 2010

@junovka mrkni sem croissanty cesto je pracne ale ked je dobre spravene stoji zato potom s amoze pridat cokolada ine, uz je na tebe, ale cesto je zaklad ked je upecene, je skoro ako listokove.. kdezto slovenske recepty a v obchodoch je to ako buchta. sprepacenim... len huste cesto...

tu je jedno video , ako pre zaciatocnikov robene, ale apson je podrobne;. 😉

https://www.youtube.com/watch?v=He9EL3Oowno
vinka
29. aug 2010

@erikasadek dám ti za pravdu do croissantov patrí maslo.Ja som ich robila iba raz lebo ja nemám nervy na tak pracné cesto a tak rýchlo sa to zje tak to nieje pre mna.Ale dávala som maslo žiadnu heru ani iné podobné náhrady.Si myslím,že keby som chcela umelé tak si to môžem kúpiť v kauflande za pár korún.Ale ja som chcela croissanty maslové tak som dala originál maslo.Boli super len ich bolo málo. 😒 Ak sa nemýlim tak to som aj ten tvoj skúšala.No to už bolo dávno.Dnes idem robiť žemle tie majonezové. 😉

erikasadek
29. aug 2010

@vinka ahojjjjjjjjjjjjjjjjjjj este ze ta mam 🙂

vinka
29. aug 2010

@erikasadek čo ty mna.že mi teba.Ty dávaš super recepty.Aj tu briošku mnamky to milujeme.na ktorej strane je recept nevieš? 😕 Ja debilná som si ju ešte neopísala. 😠 😀 😀 😀

erikasadek
29. aug 2010

@vinka ani ja 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

erikasadek
29. aug 2010

erikasadek juj baby kopirujem moju briosku , no nemohla som ju najst a tak radsej skopirujem tu ..a neskor vytlacim aby som nehladala...;
mozno niekomu znova zachuti ako vam vsetkym pred tym.
takze treba vam 4 vajicka
120g masla, makkeho..
80g cukru a 350G muky, ale , ja som dala este asi 2Og zdalo s ami to byt velmi riedke.
skuste vy same dajte 350g a pozrite sa ako s avam robi cesto nesmie byt uplne huste, ale take poloriedke..
1 sacek vanilky
2 lyzicky cajove.. odmerkove suseneho drozdia..
1/4 c l soli.

takz od odmerky si klepnite 4 vaicka, ak nedosiahne 230ml tak pridajte mliecko az do 230ml.;
vsetky ingredincie podla vasej pekarne, moja najprv je drozdie, a tekute na vrh
u vas skor tekute najskor.
dajste si to na , sladky chlieb program..
neolutujete, je hebucka, ako pen as vnutra , prava francuzska, uz som vyskusala niekolko receptov na slovensko ceskych forach ale stale to bola skor vianocka tuha, a nie brioche..

takze vyskusajte a dajte mi vediet.;
hej dajte na slabe peceni, nema byt prepecena korka;

a cukor odporucam vam tuto , davku a podla toho si potom uz prisposobte podla vasej chuti ci viac alebo menej toto e zlaty stred..
cakam na vase reakcie, ja som nadsena konecne..
29. jún o 21:12 • 2 deti • Odpovedz

jajdaelda
29. aug 2010

ahojte baby! 😉
tak briošku peču už každý týden 😉 je to pro mě super snídaně či ke kávě...dneska jsem to "doladila" máslem a domácí brusinkovou marmeládou...no mňamka největší...

jinak včera jsem dělala tuto pizzu http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=74951 a těsto fakt super...skvěle se s ním pracovalo no a chuťově výborné...

prsky
29. aug 2010

@jajdaelda ten recept na pizzove cesto je moj oblubeny - vlastne od kedy robim pizzu doma, robim len z tohto receptu, ale ja ho mam z http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3469

prsky
29. aug 2010

@erikasadek ty by si si mohla dat do fotoblogu svoje overene recepty, nech to tu nemusime pracne hladat 😉 alebo nemas blog/stranku? 😀

erikasadek
29. aug 2010

@prsky ja uz som si znoav zaviedla ucet na mimibazare tak budem tam hadzat a tu vam hodim stale link.. 😉

5katarina7
29. aug 2010

ahoj@alami dnes aj mm kolega si vypytal recept na tu babovku,som mu vysvetlovala cez telefon,no jednoducho kazdemu chuti 🙂

zucha
29. aug 2010

dnes som prvy krat robila babovku. V pekarnicke vykysla a potom som o dusu plietla a vysla nenormalne DOBRA 🙂 Len dufam, ze som si presne zapisala recept, lebo uz ani nechcem robit inu. Tato je fakticky fajn.
A na veceru som robila tu mliecnu ryzu a naozaj vrelo odporucam. Dala som viac ryze, ako bolo v recepte a bola krasne husta a delikatesna 😎 Kedze som sa ju chystala robit uz zaciatkom tyzdna a kupila som si na to mlieko s kratkou trvanlivostou a tusim to uz bolo aj po spotrebe, tak to potom chutilo, akoby som to robila s tvarohom. Takze nechajte si na to mlieko po zaruke 😀 Ale nie zas kysle

alami
29. aug 2010

@5katarina7 to ma fakt teší 🙂
@zucha bábovku či vianočku? a ktorú?tá vianočka, čo ja robievam je fakt božská

zucha
29. aug 2010

@alami mala som v podstate vlastny recept. A bola to vianocka. Prvy krat co som nieco take plietla a este z 9 pramenov. Nasla som na nete take video, ze sa mi to podarilo zapamatat od vecera a dnes som to robila. Z toho postupu, co bolo na dama.cz som bola dost zmatena.

5katarina7
30. aug 2010

@jajdaelda dnes som robila pizzu podla receptu na ktorý si dala link,a je super 🙂 Ešte aj mojej dcére chutila,dokonca povedala,že je lepšia ako z pizzerie,a to ona je dosť vyberavá 🙂

jajdaelda
30. aug 2010

@5katarina7 tak to jsem ráda,že chutnala 😉 já už ji mám taky v oblíbených....malej i manža si na ní taky moc pochutnali a manža je taky docela vybíravej,co se pizzových těst týče 🙂

jajdaelda
30. aug 2010

a taky jsem ráda, za tu cenu...doteď jsem kupovala hotové těsto na pizzu,ale nějak nekoukala na cenu,prostě jsem to hodila do košíku...a zrovna o víkendu jsem viděla to těsto v akci asi za 39 korun 😕 ...tak to se mi protočily docela panenky....a líbí se mi,jak je z té pekárny hezky propracované 🙂

5katarina7
30. aug 2010

Však práve,tie hotové pizzové korpusy sú dosť drahé,tak sa teším,že som našla tento recept od teba.Ručne som nikdy nevedela tak dobre prepracovať cestá ako to dokáže pekárnička,však práve odvtedy máme častejšie kysnuté výrobky 🙂 .

monr
30. aug 2010

chválite, chválite? 😀 😀 😀 tak budem musieť aj ja skúsiť to cesto na pizzu.
včera večer som upiekla ten cmarový špaldový chlebík, je to jediteľné, ale neoslovilo ma to až tak veľmi.
teraz sa pečie zas brioška od erikasadek, dcéra si rozkázala 🙂

a dnes ma čaká porcovanie droždia do mrazáku, mm mi kúpil veľké balenie, tak zamrazím. Sušené používam minimálne, nejako ma neoslovilo.

monr
30. aug 2010

tak, brioška skoro zjedená, mňam 🙂

monas007
31. aug 2010

@5katarina7 děkuji za odkaz, dneska vyzkouším 🙂 pekárnu mám doma už skoro rok, ale ze začátku se mi v ní vůbec nedařilo upéct chleba, tak jsem to přisuzovala své nešikovnosti a nakonec jsem se rozhodla jít ji reklamovat a bylo špatné topné těleso 😠 😠 od té doby jsem chleba zkoušela jen z těch směsí, ale nikdy se mi nepodařil. jinak v ní dělám těsto na pizzu a na kynuté koláče a ta jsou naprosto suprová a hlavně se vždy podaří 😀 😉 budu muset vyzkoušet nějaký ten váš chlebík a to by v tom byl čert, aby se nepovedl ... 😀 😝 jsem ráda, že jsem natrefila na vaši diskuzi a snad nebude vadit, když nakouknu pro nějakou tu inspiraci od profi pekařek 😉 😉

vinka
31. aug 2010

@monas007 kludne si pomôž receptami a ked môžem odporučiť trošku vyššie Erikasadek dala recept na briošku je fantastická sa rozplýva na zajyku.Len daj najslabšiu kôrku lebo aj tak bude pripečená ale ináč je to fantázia 😀

roasha
31. aug 2010

hallo,ja k tej eričkinej brioške,prosím upresniť akú múku 🙂

alami
31. aug 2010

@roasha hladká špeciál 😉 odporúčam trochu viac cukru 😉

tiež práve pečiem briošku - a v druhej pekárni chlieb 😀 😀 😀 😀

roasha
31. aug 2010

@alami- cmuk,cmuk,idem vyskúšať 😉 🙂

monr
31. aug 2010

ja som použila polohrubú a je mňam (teda bola 😀 ) vždy som dala polohrubú.

a už mám doma kartón hladkej T650, aj kartón polohrubej, 24 ks droždia, tak môžem vypekať do nemoty 😀 😀 😀 😀

jajdaelda
31. aug 2010

@alami začneš péct profesionálně?? 😀
zítra jedu nakoupit,tak koupím ten cmuk 😀 a zkusím také všemi vychvalovaný chlebík
na briošku jsem použila hladkou 😉